Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat widziałem wersję na X360 w akcji, po prostu w nią wtedy nie grałem. Dopiero teraz dzięki wersji demo zaznajomiłem się bliżej z systemem gry. Dlatego widzę różnicę graficzną. Sami producenci zresztą przyznali, że na PS3 gra śmiga lepiej i to widać.

Wstrzymałem sie z odpowiedzią na tego posta by sprawdzić naocznie. Nie wiesz o czym mówisz. Gra wygląda identycznie na PS3. Różnic nie ma, a w związku z tym takie pie.rdolenie:

 

jest na pewno lepszej jakości niż wersja na X360

 

sobie daruj, bo swoimi bezpodstawnymi insynuacjami tylko prowokujesz takie odpowiedzi jak moja.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Gooral, przykro mi ale niestety wersja na PS3 prezentuje się nieco lepiej.To nie oznacza, że aż tak bardzo bo zmiany są raczej kosmetyczne. ME2 na X360 też dobrze wygląda, więc po co te nerwy?

 

Rozumiem Twoje oburzenie co do mojej wypowiedzi, bo też nie wiem jakie są dalsze lokacje w grze, więc jak analogicznie można by je porównać do X360. Wszystkie swoje spostrzeżenia opieram jedynie na wersji demo.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Gooral zapomniał co to jest własna opinia. Ludzie mogą się z nią zgodzić lub nie zgodzić. Ale wkurzenie się na czyjąś opinię to jest dziecinada już. Więc wyluzuj chłopie, jego opinia jest subiektywna. Nie jest obiektywna więc o co ci chodzi? Jak sprzeciwić się danej opinii to zrobić to grzecznie i bez nerwów. Nikt nie mówi że wersja PS3 jest lepsza pod każdym względem graficznym, bo jedyne co zmienili tylko silnik graficzny i pozmieniali pare tekstur i tyle. Reszta taka sama jak na 360.

Odnośnik do komentarza

Gooral zapomniał co to jest własna opinia. Ludzie mogą się z nią zgodzić lub nie zgodzić. Ale wkurzenie się na czyjąś opinię to jest dziecinada już. Więc wyluzuj chłopie, jego opinia jest subiektywna. Nie jest obiektywna więc o co ci chodzi? Jak sprzeciwić się danej opinii to zrobić to grzecznie i bez nerwów. Nikt nie mówi że wersja PS3 jest lepsza pod każdym względem graficznym, bo jedyne co zmienili tylko silnik graficzny i pozmieniali pare tekstur i tyle. Reszta taka sama jak na 360.

 

Napisałem to samo tylko trochę bardziej bezpośrednio(i przy okazji zasugerowałem góralowi wypad z tego działu bo jakby nie patrzeć to jest PS3, więc co tu robi xboxowy troll?) i mi posta usunął ktoś :potter: Dyskusje na temat grafy trzeba zostawić do momentu premiery pełnej wersji i wtedy niech skacze nam typ do gardeł ale to nie w tym dziale już.

Odnośnik do komentarza

Czemu to kosztuje wszędzie 199zł (ultima, gram.pl itp.)? Chyba to jakiś błąd, miało być za 159zł z tego co pamiętam, przecież ta gra ma z rok na karku bodajże.

 

Ta cena to jakieś jaja. Na PC grę można kupić za 40 zł ( a jedynkę kupiłem za 20 na steamie). Jeśli rzeczywiście będzie za 200 zł to podziękuję i biorę na kompa :(

Odnośnik do komentarza

Apel ;)

 

Dziwi mnie ten fakt i to jaki wykonał ruch Bioware, jednocześnie nie polecam i nie zazdroszcze tym którzy mają zamiar zacząc przygodę własnie od drugiej części, która zdecydowanie odstaje od swojej poprzedniczki.Kto ma jeszcze okazje to warto się jednak jeszcze o to postarac by zaznajomić się z jedną najbardziej porywającą od strony fabularnej jaką posiada obecna generacja .Na dwójce się srogo zawiodłem, kupując preordera miałem nadzieje że powtórzy się czar , magia, tajemniczość i wraz z porywającym głównym wątkiem.Niestety kolejnej części tak się nie stało, uproszczona względem shootera na dodatek podzielona na zlepek paru drobnych historii, które pod względem technicznie jak i w odbiorze wypadało nawet dobrze ale sumując mają sie nijak do całokształtu jedynki, przez to i tez z mniejszym zapałem wyczekuję nadchodzącej trójki. Jednocześnie stając się bardziej uczulonym na opinie gamerankings.

Szczerze polecam tym którzy nie mieli jeszcze okazji, a mają zamiar zaznajomić się z ME2 i kierując ten apel by jednak zacząć przygodę właśnie od wspomnianej jedynki.

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Dziwi mnie ten fakt i to jaki wykonał ruch Bioware, jednocześnie nie polecam i nie zazdroszcze tym którzy mają zamiar zacząc przygodę własnie od drugiej części, która zdecydowanie odstaje od swojej poprzedniczki.Kto ma jeszcze okazje to warto się jednak jeszcze o to postarac by zaznajomić się z jedną najbardziej porywającą od strony fabularnej jaką posiada obecna generacja .Na dwójce się srogo zawiodłem, kupując preordera miałem nadzieje że powtórzy się czar , magia, tajemniczość i wraz z porywającym głównym wątkiem.Niestety kolejnej części tak się nie stało, uproszczona względem shootera na dodatek podzielona na zlepek paru drobnych historii, które pod względem technicznie jak i w odbiorze wypadało nawet dobrze ale sumując mają sie nijak do całokształtu jedynki, przez to i tez z mniejszym zapałem wyczekuję nadchodzącej trójki. Jednocześnie stając się bardziej uczulonym na opinie gamerankings.Szczerze polecam tym którzy nie mieli jeszcze okazji, a mają zamiar zaznajomić się z ME2, by jednak zacząć przygodę właśnie od wspomnianej jedynki.

 

Uwielbiam czytać o upośledzeniu fabularnym wszelkich sequeli, czy też nowych produkcji względem starszyzny. Pamiętam jak dzisiaj, wszystkie te żale wylewane na Bioware przez graczy, którzy uznali Mass Effect za siki i pomyje względem KULTOWEGO KOTORa. ME był postrzegany jako produkt stricto komercyjny nie mający do zaoferowanie (ironio) żadnej wewnętrznej głębi czy "czaru".

Teraz, czytam to samo o ME2.

 

ProTip:

 

Jeżeli ME2 jest naprawdę grą gorszą od ME1, to w takim razie każdy powinien najpierw zagrać właśnie w ME2 a dopiero potem w oryginał, by bez zbędnych uprzedzeń na tle sequeli, zadecydować która jest lepsza.

 

Odnośnik do komentarza

W sumie to tak jak oglądanie serialu od końca ;) Ale to dobra definicja, tylko czy nie pojawi się wspomniane zniechęcenie do całej serii ??? A co do KOTOR to akurat jestem odmiennego zdania i nie jestem RPG-owym fanem ale swego czasu mnie zachwycił jedyny minus to czas gry, bodajże ukończyłem w 60 h gdzie od połowy zwyczajnie zaczął nużyć.I Bioware dopiero dla mnie zabłyszczał wraz wspomnianą gwiazdą Mass Effect

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś oczekuje naprawdę za(pipi)istej fabuły to niech bierze ME. Jeśli ktoś woli akcje i naprawdę świetny gameplay niech bierze ME 2. Mnie właśnie tymi aspektami kupiła druga część efektu masy :D

+ najlepiej opracowana ekipa towarzyszy w historii rpg, każdy ze swoją historią, charakterem i ciekawymi 'osobistymi' misjami do wykonania, które nierzadko są ciekawsze niż sam wątek główny.

 

moim skromnym zdaniem zdecydowanie: ME2>>>>ME

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś oczekuje naprawdę za(pipi)istej fabuły to niech bierze ME. Jeśli ktoś woli akcje i naprawdę świetny gameplay niech bierze ME 2. Mnie właśnie tymi aspektami kupiła druga część efektu masy :D

 

 

Podsumowując, mam nadzieje i trzymając przy tym kciuki że w jednym ME3 znajdą się te dwie wyszczególnione opcje.

Bioware nie zawiedź Nas ! :potter:

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Historia uniwersum Mass Effect, część 1

http://www.ps3site.pl/historia-uniwersum-mass-effect-czesc-1/61376/

 

Historia uniwersum Mass Effect, część 2

http://www.ps3site.pl/historia-uniwersum-mass-effect-czesc-2/61410/#more-61410

 

Historia uniwersum Mass Effect, część 3

http://www.ps3site.pl/historia-uniwersum-mass-effect-czesc-3/61477/

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Patrząc na zapodane linki, nieodpartym darze sentymentem i aż mnie kusi ponownie zaliczyc ME. To co mnie w niej urzekło to niesamowicie wykreowane rasy.Jedną wyróżniającą sie z nich były Geth-y, posiadające swój nieodzowny urok dosłownie przemawiając do mojej wyobraźni, udzielając się na tyle że byłem wstanie uwierzyć o ich istnieniu za każdym razem patrząc w księżyc :).Rewelacyjnie i charakterystycznie wydobywające siebie dzwięki, dosłownie zachwycały, podobnie było designem. To się nazywa sztuka, wykreować coś zupełnie co nie istnieje, a jednocześnie niesamowicie zachwyca, dając się przy tym porwać w nieznane miejsce zwane stacją kosmiczną "Cytadela", do dziś mam przed oczami zlepek tego świata (końcówka miażdży ) marząc że może na takiej kiedys się znajdę ^_^

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Kapitalna robota Zeratula. Swietnie napisane, odswieza wydarzenia z jedynki tym, ktorzy grali i przybliza historie takim, ktorzy tytulu nie zaliczyli w stosowny sposob. Jednak trudno podchodzic do dwojki nie znajac jedynki. To naprawde jest jedna z najlepszych fabularnie serii w ogole, a moim zdaniem najlepsza w tej generacji. Nie mozna jej odpuscic ;)

Odnośnik do komentarza

Kapitalna robota Zeratula. Swietnie napisane, odswieza wydarzenia z jedynki tym, ktorzy grali i przybliza historie takim, ktorzy tytulu nie zaliczyli w stosowny sposob. Jednak trudno podchodzic do dwojki nie znajac jedynki. To naprawde jest jedna z najlepszych fabularnie serii w ogole, a moim zdaniem najlepsza w tej generacji. Nie mozna jej odpuscic ;)

 

Święte słowa i zgadzam się z nimi w pełni.Jak nic to rodzynek na obecnej generacji ! Po rocznej rozłące nawet OST sobie sprawiłem i zdecydowanie jest dużo bardziej klimatyczny niż występujący w ME2 kojarząc się z "Blade Runner" Vangelisa i po części z MGS Harry Gregson-Williams a temat przewodni to...po prostu miodzio !

 

http://www.youtube.com/watch?v=yVm_ljDSdwA

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

http://www.gametrailers.com/video/ps3-launch-mass-effect/709216 PS3 Launch Trailer

 

Inny niż na XO, ten na Xboxa z kawałkiem Two Steps From Hell lepszy ;].

Dla porównania:

 

 

A ja mam totalnie głupie pytanie ale co tam ;p. Czy w ME2 w grze występuje ten kawałek?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

http://www.gametrail...s-effect/709216 PS3 Launch Trailer

 

Inny niż na XO, ten na Xboxa z kawałkiem Two Steps From Hell lepszy ;].

Dla porównania:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y2O-0-fQOOs&feature=fvw

 

A ja mam totalnie głupie pytanie ale co tam ;p. Czy w ME2 w grze występuje ten kawałek?

 

Niestety nie. Ten kawałek jest po prostu genialny. Ogólnie polecam album zespołu Two Steps From Hell pt. Legend...jest tam np. piosenka ,którą wykorzystano do ostatniego trailera KZ3 ;]

 

PS. Dla mnie to najlepszy trailer ever ^^

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.