Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sobie wczoraj demko ogralem i...nawet nie skonczyłem go. Nie musialem, te kilka minut pokazało mi produkt najwyzszejv klasy, po co mam sobie psuc przyjemnosc z fulla?

szkoda jedynie, ze nie bedzie wersji pl, wielu osobom by sie przydała

 

a głos Sheparda jest słaby, nie ma w nim haryzmy

Odnośnik do komentarza

Oj, brak polskiej wersji to rzeczywiście solidna wtopa Sony i Bioware, tymbardziej mając do dyspozycji gotowe, b. dobre tłumaczenie na X'a i PC'ta. Kupić pewnie kupię, ale biorąc pod uwagę specyficzną tematykę gry, dużo nazw własnych, masę tak dialogów jak i informacji w kodeksie i na dodatek to że większość graczy grało w poprzednika w PL, obawiam się że wielu ludzi będzie się po tym wszystkim poruszało jak dziecko we mgle. Sony lokalizuje tyle gier, w tym różne suchary, popierdółki itp że olewka TAKIEJ gry to naprawdę wstyd.

 

edit. Dopiero teraz zbadałem link do 3kropki.pl i tam jest niby wersja PL, więc może będzie jednak pozytywna niespodzianka dry.gif

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

Oj, brak polskiej wersji to rzeczywiście solidna wtopa Sony i Bioware, tymbardziej mając do dyspozycji gotowe, b. dobre tłumaczenie na X'a i PC'ta. Kupić pewnie kupię, ale biorąc pod uwagę specyficzną tematykę gry, dużo nazw własnych, masę tak dialogów jak i informacji w kodeksie i na dodatek to że większość graczy grało w poprzednika w PL, obawiam się że wielu ludzi będzie się po tym wszystkim poruszało jak dziecko we mgle. Sony lokalizuje tyle gier, w tym różne suchary, popierdółki itp że olewka TAKIEJ gry to naprawdę wstyd.

 

edit. Dopiero teraz zbadałem link do 3kropki.pl i tam jest niby wersja PL, więc może będzie jednak pozytywna niespodzianka dry.gif

 

Co ma Sony do polskiej wersji ME 2? EA jest odpowiedzialne za lokalizacje ME albo jej brak :P

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Sony ma niestety mało do powiedzenia ;P Liczmy ,że ME 3 na PS3 doczeka się pełnej polonizacji albo napisów. Mi wersja językowa ME 2 na PS3 jest w sumie obojętna bo i tak znam dobrze fabułę z gry na Xboxie. Żałować mogę jedynie braku polonizacji w DLC,ale powinienem dać radę :P

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Na Xboxie była tylko pełna polska wersja językowa.No chyba ,że kupiłeś edycję kolekcjonerską albo zza granicy ,wtedy miałeś full englisza ;P Na PC miałeś wiele wariantów,choć musiałeś trochę pogrzebać w plikach.Jest pełna polska wersja, polskie napisy i angielski dubbing czy pełna angielska wersja. Do wyboru do koloru ;P

 

http://www.youtube.com/watch?v=R5DL6jFXfhM

 

Jeśli ktoś lubi oglądąć trailery przed premierą to polecam :P Genialna muzyka :rolleyes:

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

To już kwestia dyskusyjna...bo niektóre głosy IMO są zdecydowanie lepsze niż w oryginale. Np. taka Tali brzmi jak ci.pka niewydymka w języku Szekspira,a w polskiej zdecydowanie bardziej kobieco i w ogóle. Głos człowieka Iluzji w angielskiej wersji może brzmieć trochę za staro patrząc na jego wygląd,ale Polski z kolei brzmi trochę za młodo :P

 

Ale to były "oryginalne" napisy od BioWare czy jakieś fanowskie?

 

Bo jeżeli oryginalne to nie wiem co za problem wrzucić i dubbing i napisy i angielska wersję itd. Oczywiście z full, dowolnym wyborem.

Hello blu-ray ;/.

 

Oryginalne Bioware...ale jest jeden haczyk. Ostatnie DLC nie było oficjalnie spolonizowane i wydane w Polsce,dopiero fani wzięli na swoje barki spolonizowanie tego dodatku. Może dlatego EA nie wypuści polskiej wersji językowej? Kto wie. W BFBC 2 nie wypuścili polskiej wersji z powodu "kłopotów technicznych" :turned:

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już nie mogę doczekać się aż wrócę do domu. Zapuściłem ściąganie demka ME2 dziś rano, po wigilijnej kolacji jest jeszcze szansa że sobie trochę pogram :D

 

 

To już kwestia dyskusyjna...bo niektóre głosy IMO są zdecydowanie lepsze niż w oryginale. Np. taka Tali brzmi jak ci.pka niewydymka w języku Szekspira,a w polskiej zdecydowanie bardziej kobieco i w ogóle. Głos człowieka Iluzji w angielskiej wersji może brzmieć trochę za staro patrząc na jego wygląd,ale Polski z kolei brzmi trochę za młodo :P

Moim zdaniem Polski dubbing jest świetny, chociaż oryginalny jest zauważalnie lepszy. Po za tym jaka obsada! Martin Sheen w roli Człowieka Iluzji?

Keith David jako David Anderson, czy Tricia Helfer jako EDI (znana z roli modelu 6 z Battlestar Galactia). Same sławy i świetnie dobrane.

W polskiej wersji podoba mi się Nowicki jako Sheppard. Ze wszystkich znanych mi aktorów najbardziej mi pasuje.

 

Oryginalne Bioware...ale jest jeden haczyk. Ostatnie DLC nie było oficjalnie spolonizowane i wydane w Polsce,dopiero fani wzięli na swoje barki spolonizowanie tego dodatku. Może dlatego EA nie wypuści polskiej wersji językowej? Kto wie. W BFBC 2 nie wypuścili polskiej wersji z powodu "kłopotów technicznych" :turned:

To częsta sprawa. A pamiętasz jak było z KOTORem? Tam polski wydawca w ogóle nie zrobił tłumaczenia. Po sieci krążyło fanowskie tłumaczenie, które można było sobie doinstalować. Dopiero w aktualnym wydaniu gry pojawiło się jakieś tłumaczenie, nie wykluczone że to samo ;-)

Odnośnik do komentarza

 

INS, nie obchodzi mnie czy ta gra wygląda ładniej na ps3, klocku czy twoim tosterze. Ale do anielki, pierwszy raz grałem sobie wczoraj w ME, chciałem na forum podzielić się wrażeniami... a tu wchodzi jakiś kolo i wali, że gra i tak lepiej wygląda na xboxa. :confused: Co to jest, jak nie prowa do wojenki? Nawet jeśli masz czyste intencje, to po jaką karmić sonyslave'ów/trolle?

 

 

Demko zaliczyłem kilkakrotnie (choć tylko do końca pierwszego etapu, dalej nie chcę sobie spoilować). Chyba wiem, kim będę grał - Vanguard jest całkiem spoko. Mam jednak pytanie do wyjadaczy - ustawiłem sobie hardcore i choć ani razu nie poniosłem śmierci, to chyba dość wymagający tryb, co nie? Chcę sobie zostawić Insanity na drugie przejście, dobrze robię?

 

To ja jeszcze dopytam się od siebie:

 

1. Pierwsze podejście najlepiej zaliczyć na hardcore tak?

2. Kim najlepiej zacząć, jaką klasą? Bez różnicy wedle uznania? Bo znowu najlepiej widzi mi się żołnierz, ciężko nim będzie? Na pewno jadę jako "szlachetny, dobroczyńca" pierwsze podejście ;]. To jedna z nielicznych gier w której wolę być dobrym hehe.

3. Dużo albo czy w ogóle jest "naprawdę istotnych" decyzji w jedynce (w wypadku PS3-komiksu) które będą przekładały się na dwójkę? Jest jakaś decyzja w jedynce (jak coś to w spoiler) którą lepiej konkretnie wybrać? Jak tak to jaka/jakie?

Odnośnik do komentarza

 

INS, nie obchodzi mnie czy ta gra wygląda ładniej na ps3, klocku czy twoim tosterze. Ale do anielki, pierwszy raz grałem sobie wczoraj w ME, chciałem na forum podzielić się wrażeniami... a tu wchodzi jakiś kolo i wali, że gra i tak lepiej wygląda na xboxa. :confused: Co to jest, jak nie prowa do wojenki? Nawet jeśli masz czyste intencje, to po jaką karmić sonyslave'ów/trolle?

 

 

Demko zaliczyłem kilkakrotnie (choć tylko do końca pierwszego etapu, dalej nie chcę sobie spoilować). Chyba wiem, kim będę grał - Vanguard jest całkiem spoko. Mam jednak pytanie do wyjadaczy - ustawiłem sobie hardcore i choć ani razu nie poniosłem śmierci, to chyba dość wymagający tryb, co nie? Chcę sobie zostawić Insanity na drugie przejście, dobrze robię?

 

To ja jeszcze dopytam się od siebie:

 

1. Pierwsze podejście najlepiej zaliczyć na hardcore tak?

2. Kim najlepiej zacząć, jaką klasą? Bez różnicy wedle uznania? Bo znowu najlepiej widzi mi się żołnierz, ciężko nim będzie? Na pewno jadę jako "szlachetny, dobroczyńca" pierwsze podejście ;]. To jedna z nielicznych gier w której wolę być dobrym hehe.

3. Dużo albo czy w ogóle jest "naprawdę istotnych" decyzji w jedynce (w wypadku PS3-komiksu) które będą przekładały się na dwójkę? Jest jakaś decyzja w jedynce (jak coś to w spoiler) którą lepiej konkretnie wybrać? Jak tak to jaka/jakie?

 

1. Każdy powie Ci co innego,ale ja na początku przeszedłem sobie spokojnie na normalu,a dopiero za drugim razem przeszedłem na insanity. Znasz lepiej wrogów i czego możesz się po nich spodziewać. Ale to już kwestia uznania.

 

2.Dla fanów Uncharted,Gearsów itp. najlepszy jest żołnierz...ma dostęp do każdego rodzaju broni,a i dla początkujących jest naprawdę świetną klasą. Dzięki tej klasie ME 2 zmienia się w naprawdę rasowego shootera TPP :P

 

3. Niestety,ale wybory z ME mają nieznaczny wpływ na fabułę dwójki. Pełnią rolę małego epizodu czy smaczka.

Np. już na początku gry jest pokazany wpływ decyzji z ME na ME2. Gdy biegnie do nas Liara,która chce pomóc ratować Normandię. Gdyby nie wybranie romansu z nią w jedynce nie byłoby jej tam,a np. Ashley z która także mogliśmy pobaraszkować.Takich smaczków jest oczywiście więcej,ale to długo by pisać . No chyba,że naprawdę chcecie :P

 

 

Dzięki za spojler

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Nie musisz, a jeżeli już to może w spoilerze, co? Mam nadzieję, że nawet na takie smaczki będą miał wpływ w tym "komiksie". :turned:

 

Słupek, bierz coś innego niż Soldier (którym grało w ME2 na X ponad 50% graczy - był taki news). Ograłem wszystkie klasy w demie i chyba żadna nie jest upośledzona - zarówno fajnie gra się Adeptem, Sentinelem czy moim ulubionym Vanguardem.

Odnośnik do komentarza

Dobra ogarnąłem to demko i powiem tak.

 

Nie chcąc zaczynać żadnej wojny konsolowej wydaje mi się,że wersja na PS3 się jednak lepiej prezentuje głównie przez to oświetlenie, odpaliłem aż grę na swoim xboxie dla porównania i PS3 looks better. Czy kupię? Kupię bo w żadne dlc nie grałem do ME2 ale nie za 200zł, poczekam aż ludzie se pograją i na pt wyczaję :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Slupczasty ja pamietam ze gralem adeptem i vanguardem wiec obydwie klasy calkiem ciekawe. nie ma co grac zolnierzem bo bedziesz mial postac w druzynie o tej specjalizacji. Co do wyborow to tak naprawde to tylko smaczki i sorry ale komiks raczej nie odda tego tak jak poprzednia czesc.. wplyw na fabule jest znikomy a chodzi bardziej o przywiazanie do pewnych postaci samej normandii etc...

Odnośnik do komentarza

Slupczasty ja pamietam ze gralem adeptem i vanguardem wiec obydwie klasy calkiem ciekawe. nie ma co grac zolnierzem bo bedziesz mial postac w druzynie o tej specjalizacji. Co do wyborow to tak naprawde to tylko smaczki i sorry ale komiks raczej nie odda tego tak jak poprzednia czesc.. wplyw na fabule jest znikomy a chodzi bardziej o przywiazanie do pewnych postaci samej normandii etc...

 

:turned:

 

W drużynie będziesz miał postacie o wszystkich specjalizacjach.

Odnośnik do komentarza

Sony ma niestety mało do powiedzenia ;P Liczmy ,że ME 3 na PS3 doczeka się pełnej polonizacji albo napisów. Mi wersja językowa ME 2 na PS3 jest w sumie obojętna bo i tak znam dobrze fabułę z gry na Xboxie. Żałować mogę jedynie braku polonizacji w DLC,ale powinienem dać radę :P

Czasem widuję się z przedstawicielem EA-Polska. Facet powiedział że firma tłumaczy właściwie wszystko jak leci, zwłaszcza teraz. BF:Bad Company 2 jest jednym z ostatnich tytułów nie przetłumaczonych na PS3. Po za tym wydali za dużo kasy na tłumaczenie ME2, ty wywalać teraz te pieniądze. Jedyne co mnie zastanawia, to czy będziemy mieli tylko jedną wersję, czy polską i angielską do wyboru.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...