Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem dobrej myśli co do tej części, bo przecież trzeba było by być skończonymi debilami by spiepszyć tą grę. Chyba jeszcze nigdy nie mieli tak na tacy podane przez fanów co zrobić/dodać by projekt był lepszy niż goła XIII.

 

Zostawiamy system walki,engine + minigry, npc, miasta, nieliniowe lokacje i bardziej skomplikowany system rozwoju postaci = świetna XIII-2

Odnośnik do komentarza

Jedyna jak dla mnie obok ceny NGP/PSV pozytywna niespodzianka na tegorocznym E3 to fakt, że FFXIII-2 naprawdę zmieniają pod kątem rozgrywki. Gra wygląda na o wiele bardziej urozmaiconą. To co mi nie pasuje to wizerunki niektórych postaci (właściwie prawie wszystkich...), ale przywyknę, nie takie rzeczy widziałem.

 

BTW: Filmy z gameplay'u:

 

 

Mini-gra

 

 

 

Dungeon

Odnośnik do komentarza

Wypowiadam się na podstawie trailera.

 

Zapowiada się super. Większa skala potyczek i ich epickość - Lightning na Odinie walczy z Bahamutem? Rewelka. Nowy bohater na plus (designowo). Większe rozbudowanie lokacji, jakieś elementy urozmaicające walkę QTE i może zagadki (płytki czerwone).

 

Na minus - już widać, że będzie ckliwa historyjka, pierdząca Sarah, zrezygnowanie z Light jako głównej bohaterki, pojawienie się moogli (nienawidzę ich, kupo).

 

Czas łyknąć gameplay. Dzięki Enkidou.

 

Edit: Ok, przypatrzyłem się i zmieniam zdanie. Nowy bohater designowo na minus, bo to wypierdek pokroju Tidusa.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Echh będzie mniej casual-friendly, przez co nowicjuszowi w temacie RPG będzie ciężko się wkręcić. No i że niby uśmiercają Lightning? O_o Snow przez całą Trzynastkę poświęcał się dla swojej ukochanej, a ta buja się z jakimś innym typkiem? Chociaz obecność bandy Snowa być może sugeruje, że coś w jego temacie zostanie przynajmniej wyjaśnione. I tak kupie, ale już pewnie tak się nie zakocham.

Odnośnik do komentarza

Aem, powinieneś w takim razie spróbować starszych Finali które są na PS Store. : ) Nie są wcale takie trudne, nawet dla początkującego.

 

Co do Lightning, to ona nie tyle umarła co zaginęła. Sądząc po wywiadach ze stycznia to w grę wchodzi tu jakiś wątek z innymi wymiarami albo podróżami w czasie (ta mini-gra z XIII-2 sugeruje zresztą to drugie jak mi się zdaje).

Odnośnik do komentarza

Ja nie boję się poziomu trudności, wszak cięższe tytuły się już łykało, jeno skomplikowania. Mnie właśnie XIII kupiła świetnymi jak dla mnie postaciami, historią, systemem walki a rynny, brak minigierek, pakowania itd. jakoś kompletnie mi nie przeszkadzał. No ale jeśli historia będzie na takim poziomie jak w XIII, a nowe postacie nie okażą się płytkie to i tak będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Skomplikowania się boisz? No przestan, ja w wieku 8 lat ogrywałem pełno jRPGów na PSX bez najmniejszych problemów, nie znając inglisza nawet w najmniejszym stopniu. W 90% jRPGów nie ma nic skomplikowanego i tylko totalny idiota z hamburgerem zamiast mózgu by sobie nie poradził. I zamiast grać w jakieś syfiaste FF XIII to byś ponadrabiał klasyki czyli koniecznie FF 7-9.

Odnośnik do komentarza

To też nie:) Chyba nie wyrażam się zbyt jasno - podeszła mi prosta formuła i nie jestem pewny czy bardziej rozbudowana sprawi mi większą frajdę, bo właśnie elementy a'la pakowanie czy tłuczenie questów zawsze odrzucały mnie od erpegów. Tego w XIII uniknąłem i byłem happy - to może wrócić teraz przez co jestem mniej happy. Koniec tematu:)

Odnośnik do komentarza

To też nie:) Chyba nie wyrażam się zbyt jasno - podeszła mi prosta formuła i nie jestem pewny czy bardziej rozbudowana sprawi mi większą frajdę, bo właśnie elementy a'la pakowanie czy tłuczenie questów zawsze odrzucały mnie od erpegów. Tego w XIII uniknąłem i byłem happy - to może wrócić teraz przez co jestem mniej happy. Koniec tematu:)

A grałeś w ogóle w jakiegoś jRPGa oprócz XIII? Jeśli nie, to powinieneś spróbować. W tych grach nie ma tłuczenia questów(w większości). To nie fallouty czy elder scrollsy, gdzie questy to główna siła gry, a wątek przewodni ssie. W jRPG liczy się przede wszystkim główny wątek, a questy to tylko dodatek dla chętnych. Pakowanie to zależy od gry, finale nigdy tego nie wymagały, prawie zawsze można był je przejść z marszu. Powinieneś spróbować - FF VII na pierwszy ogien. Jak ci nie podejdzie, to będziesz miał przynajmniej 100% pewność, że to nie gatunek dla ciebie. I nie kieruj się wrażeniami z zachodnim RPGów, bo to dwa zupełnie różne rodzaje gier.

I naprawde jedyna różnica jaką odczujesz to większa immersja w świat gry i mniej przewidywalności i rynnowości niż w XIII. To też przecież liniowe gry, w których idziesz od punktu a do b, tylko droga ciekawsza.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Podobno jest nawet kolko wyboru dialogu w paru miejscach :o Prawda to?

xc6p.jpg

 

 

DLC tym razem nie odpuszczą:

"Kitase went on to say that he was disappointed in the approach and lack of DLC for XIII and stated that there will be much more content coming to XIII-2."

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Chyba nie było...

 

Toriyama zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że fanom nie do końca podobała się liniowa do bólu koncepcja Final Fantasy XIII, dlatego w kontynuacji zamierza coś z tym zrobić.

"Szczegóły poznacie na Tokyo Game Show, jednak już teraz mogę Wam zdradzić, że znacznie zmieniliśmy strukturę gry, będzie bardziej otwarta. Po raz pierwszy w historii serii zobaczycie rożne zakończenia."

 

 

Czy jednak nie jest to czasem spacer z deszczu pod rynnę? Sandboksowy charakter gry również nie do końca przecież może spodobać się fanom. Dalsza wypowiedź Toriyamy przyniosła kolejne rewelacje.

 

 

"Final Fantasy XIII-2 nie jest tak otwarte jak Red Dead Redemption, choć muszę się przyznać, że produkcja Rockstar była dla nas inspiracją. Na dodatkowe subquesty możecie teraz trafić wszędzie, a nie tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Poza tym, w grze znajdziecie masę różnych chocobosów, którymi będziemy mogli jeździć, tak jak w Red Dead Redemption konno."

 

 

Wygląda więc na to, że kontynuacja Final Fantasy XIII, będzie znacznie różniła się od pierwowzoru. Czas pokaże, czy zmiana ta wyjdzie grze na dobre.

 

 

 

ppe.pl

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...