Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie FF 7 był i jest do tej pory w (mojej)czołowej 3 gier jrpg, podobnie jak genialny Final Fantasy Tactics miażdży do dziś wszelkie Disgaee i tym podobne taktyczne jrpg.

Kolejne gry z pod znaku FF niestety zawodzą - nie są oczywiście słabe,ale nie porywają tak jak kiedyś,a już na pewno nie zachęcają mnie by je kilkakrotnie przechodzić.

Odnośnik do komentarza
Dla mnie remake 7 nie miałby sensu. Nielepiej kupić poprostu nówke za pare zł. Przecież nie chodzi o grafikę, nie?
Nie. Nie do końca. Chodzi o to, że aby sobie pograć w siódemkę albo ósemkę, muszę wyciągać z piwnicy stary telewizor i odkurzać PSXa. Jak wygląda stara gra na tv hd, chyba każdy wie. Dlatego chciałabym remake'a (wystarczy przyzwoita grafika, nie żadne wodotryski), bo nie uśmiecha mi się trzymać w domu muzeum starych sprzętów.

 

A co do systemu, to mnie najbardziej podobał się w ósemce, bo był najbardziej elastyczny i pozwalał na kombinowanie. Dziesiątka miała najlepiej obmyślone summony, materie w siódemce też były OK. Trzynastka jest dla mnie nieporozumieniem, bo w przypadku śmierci lidera drużyny, walka się kończy przegraną, nawet jeśli 2 pozostałych członków drużyny miało HP na full. Idiotyczny pomysł. Wydawanie komend tylko liderowi, i automat na dwie pozostałe jest równie pogięte. Szkoda, że nie ma jeszcze opcji "Graj za mnie". <_<

Edytowane przez shizonek
Odnośnik do komentarza

* XIII-2's story begins in Gran Pulse after the ending of XIII.

* The story will feel like it expands out from the after story that was included in the booklet with Xbox 360's Final Fantasy XIII International.

* Outside of Lightning, other characters will appear in the game in unexpected forms. Some will see major changes.

* XIII-2 is a full sequel. You'll learn some of the things that took place in the background scenes of XIII.

* The story will be more dark and mysterious than XIII's.

* The story will focus on the goddess Etro.

* The game will not have the pop feel of Final Fantasy X-2 (I think this means no dancing Lightning booooo)

* The battle system will be an evolved form of XIII's ATB system.

* They're listening to opinions both inside and outside of Square Enix and from outside of Japan regarding characters, story and interface.

* There may be a difficulty setting.

 

http://www.andriasang.com/e/blog/2011/01/24/flying_get_d_style/

Odnośnik do komentarza

Niech poprawią największe zgrzyty pierwszej "Trzynastki", czyli wprowadzą jakieś w miarę otwarte środowisko do eksploracji (niekoniecznie równie rozległe co w FFXII), rozbudują system rozwoju postaci oraz zwiększą odrobinę poziom trudności (odnawianie HP po każdej walce i nieskończony restart po śmierci, to jakiś żart), a kupuję bez zastanowienia. Generalnie pomimo pewnych ułomności FFXIII bardzo mi się spodobał, tak więc sequel z przyjemnością przyjmę na klatę. Poza tym zawsze to jakieś chwilowe zaspokojenie głodu przed ciągle przekładanym Versusem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Tak jak myślałem wcześniej. Akcja rozgrywa się na skolonizowanym Gran Pulse (well, duh). W przeciwieństwie np. do FFX-2, gdzie setting był ograniczony z wiadomych względów, a dodanie zupełnie nowych lokacji względem oryginału mniej lub bardziej naciągane, tutaj mogą zrobić naprawdę wiele. Jestem człowiekiem dużej wiary.

Odnośnik do komentarza

Leje na fabułe, bo znowu zapewne bez czytania datalogu (pipi) się zrozumie, a ja nie mam tego zamiaru robić. System walki może być pod warunkiem, że rozwój postaci i ekwipunek zostaną rozbudowane (więcej statystyk kutwa). I najważniejsze - nieliniowe lokacje i mnóstwo questów wszelakiej maści. Korytarze z FFX z możliwością backtrackingu + miasta i NPC wystarczą, byleby nie było pustej rynny jak w XIII.

Nie jest to nic niemożliwego, a założę się, że każdy przyjmie takie zmiany z otwartymi rękoma.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co przesadzać, mimo swoich błędów FFXIII dalej był całkiem grywalnym tytułem - z niesamowitą oprawą, fajnymi postaciami i przede wszystkim bardzo wciągającymi walkami - jak najbardziej wartym zagrania, jeno zdecydowanie już nie z najwyższej półki. Po sequelu jednak spodziewam się znacznego zawyżenia poziomu, bo drugi raz to samo już nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza

A ja FF XIII łyknąłem jako mojego pierwszego eRPeGa w 15-sto letniej karierze Gracza i przepadłem na amen bez tych wszystkich nowinek wymienianych wyżej. Być może byłoby jeszcze ciekawiej i być może w sequelu będzie, o ile owe zmiany nastąpią, jednak jako zagorzały fan Trzynastki i tak nawet bez najmniejszych zmian, przyjmę ją z otwartymi ramionami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...