Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII-2


django

Rekomendowane odpowiedzi

Chara design pół biedy - w końcu to produkcja animepodobna. Obierają jeden styl poszczególni designerzy i się go trzymają, zmieniając co najwyżej typ i kolor włosów.

 

Popracować powinni natomiast nad designem kostiumów. Może w Japonii takie cyrki uchodzą za normę, ale osobiście nie wiem czy się śmiać, czy płakać gdy widzę takie potworki. Ale ta kwestia tyczy się już nie tylko Squeenix, ale gatunku jRPG ogólnie nierzadko.

 

armor-class-450x562.jpg

Odnośnik do komentarza

O ile typowe (ostatnio) dla SE ladowanie miliona klamr na bohaterach powinno byc tępione tak akurat "dziwne" zbroje to jedna z charakterystycznych cech jRPG. Przeciez nawet taki Xenoblade ma wyjatkowo stroje czy tez, jakby to powiedziec, niepraktyczne (najlepsze sa balsamy jako glowna zbroja, defence dobry a postac z gola klata gania).

 

 

Taki styl. Zreszta, gdybysmy wzieli kwestie "praktycznosci" pod uwage to i spora czesc kostiumow z wRPG by poleciala.

Odnośnik do komentarza

 

XIII nie była idealna, ale wprowadziła kilka nowości jak np. dużo dynamiczniejszy i trudniejszy system walki. XIII-2 za to prezentuje się jako rozwinięcie pozytywnych i wyeliminowanie negatywnych stron poprzedniczki. Jestem dobrej myśli.

 

 

Eeee....ty tak na poważnie? O.o dynamiczniejszy system walki, dobra tu się zgodzę(na pewno względem XII) ale trudniejszy? wciskanie tępo A lub X nawet nie patrząc co się robi a i tak się wygra to rzeczywiście trudna sprawa, no ale dobra mniejsza o to.

Osobiście chciałbym być dobrej myśli o FFXIII-2 ale im więcej pokazują tym bardziej jestem przekonany że będzie dokładna powtórka z rozrywki z tym że tutaj będą stworki i kupo którym nam będzie pomagał, ale lokacje? ja tam dalej widzę syndrom tunelowy z może większą ilością odnóg gdzie na końcu czeka na nas tym razem niewidzialna skrzynka(jakaś aluzja do International Zodiac? ;>). Jeśli chodzi o QTE....tiaaaa...QTE to było prawdziwe ale w Shenmue tutaj mając tyle czasu na wciśnięcie buttona to moje nie istniejące dziecko w takim tempie zdąży zdać maturę.

Ja się pytam po co to jak i tak nawet jak ktoś wciśnie nie ten przycisk to nie zobaczy napisu Game Over? O.o

Ale co tam, gra wyjdzie, będzie wielki marketing, sprzeda się jeszcze więcej egzemplarzy a gra się okażę średniakiem dla weteranów gatunku których Square i tak oleje bo nowym graczom się to spodoba(znam takie osoby które zwykłą trzynastką są zachwycone, i fajnie bo każdy ma w końcu swój gust) no i nie zapominajmy że SE już ma w zanadrzu tonę tandetnych DLC ze strojami itp. w roli głównej, brzmi jak plan na złoty interes :].

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Internetowy flejm jednak podziałał nieco na SE. Ilość dodatków jakie wpakowali do XIII-2 jest naprawdę ogromna. A na jednym zdjęciu widać lokacje ala Gold Saucer. Żeby tylko nie pojechali za bardzo z tymi za.....mi DLC. DLC w stylu nowe ciuszki dla Sera i Noela przeżyje. Ale pocięcie historii na kawałki i sprzedawanie jej w postaci DLC to będzie kaszanka. A jak widać na przykładzie FFXIV fani już nie dają się tak nabierać na "FF" w nazwie i nie polecą kupować każdego tytułu jak leci. Żeby nie stracić klientów ostro zakasali rękawy do roboty.

 

No i na początku nie skumałem bo myślałem, że to facet dopiero po trailerze dotarło do mnie, że jednak dziewczyna. Hope ma swoją biaczes no no ale się chłopak wy-kozaczył.

Edytowane przez Xantu
Odnośnik do komentarza

super te nowe screeny. Przede wszystkim widać jak do serca sobie wzięli narzekania fanów,że w XIII nie było za dużo do roboty i była zbyt liniowa. Ilość mini-gier, zadań pobocznych i innych bajerów, które ujawniają od razu wywołuje u mnie banan na twarzy.

 

proszę square-enix niech ta część przywróci mi wiare,że ten gatunek na dużych konsolach nie jest już martwy, a potem już pełnymi siłami róbcie versusa, który niech będzie wielki.

Odnośnik do komentarza

Hmm, te screeny z miastami wyglądają fajnie, może jednak wyjdzie coś dobrego z tego FF. Ciekawe tylko na ile będzie można biegać po takich lokacjach, a na ile będą robić jako tło do kolejnych korytarzy. Gdyby tak jeszcze stonowali ten kiczowaty chara design to byłoby już całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Japońska gwiazdka muzyki pop ( dokładniej zespołu AKB48) zaprojektowała dwa stroje dla Serah, jeden z nich stanie się oficjalnym DLC - można glosować na stronie ( http://www.ff13-2testplay.com/ ) :)

 

"Exposure and Defense" ( ładne nawiązanie elementami do stroju Light)

9yJNF.jpg

oraz "Little Red Riding Hood" ( w tym to nie wiem jak dałoby się walczyć ;P)

w6D4X.jpg

Odnośnik do komentarza

A może to był taki chłyt marketingowy? Specjalnie popuścili sobie w XIII, żeby versus wymiatał? :P

Niedawno dopiero skończyłam xiii i jestem na etapie farmienia trapezów -.- Trzeba się streścić bo po premierze XIII-2 wątpię żeby mi się chciało^^

Podsumowując, czekam na fajnalowego Mikołaja w tym roku baaaardzo :D Mimo tych wszystkich zgrzytów, fabuła mnie wessała i już się nie mogę doczekać co to będzie dalej ;]

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zlozylem preordera na Final Fantasy XIII-2 i od razu dostalem Steelbooka z dodatkami:

 

DSC093441024x768.jpg

 

W zestawie sa (nie chce mi sie tlumaczyc):

  • An exclusive steelbook case
  • A downloadable content pack, the "Fight In Style" pack, which contains a new recruitable monster (Omega) and alternate costumes for both Serah and Noel
  • FINAL FANTASY XIII -Episode i-, a novella that fills the gaps between FINAL FANTASY XIII and FINAL FANTASY XIII-2
  • Three lithograph artcards, showing key images for the game.

Ciekawe co to za dodatek z tym monsterem Omega, moze jakis Hunt czy cos takiego jak bylo w FFXII ?

W linku ponizej wrzucilem jeszcze fotki tylu pudelka i srodka. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Niestety w polsce z latarka szukac takich promocji. W Empiku byl preorder za 20zl. na Uncharted 3 gdzie dawali pierscien Drake'a.

Za granica (czyt. w zachodnich krajach) mozna cos takiego kupic w normalnym Media Markt. Czesto do preorderow gier dodawane sa jakies gadzety, np do Zeldy:OOT na 3DS byl futeral na konsole, do Donkey Kong Country na Wii bylo plastikowe pudelko banan z logo gry - na banana, a do Uncharted 3 bylo po prostu zwykle pudelko na gre PS3 z normalnym logo tej gry. Do nowego Fajnala jest Steelbook z artworkami i DLC. Takie preordery kosztuja 5 lub 10 Euro i ta kwota jest przy zakupie odliczana od ceny gry. Z Uncharted 3 bylo lepiej - nie dosc, ze odliczyli kwote przedplacona to jeszcze odjeli 20 Euro od ceny gry za to ze zlozylem wczesniej preorder, wiec za nowa gre w dniu premiery zaplacilem w przeliczeniu okolo 140zl. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...