Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie niby "braku gier", to na obronę Vity polecam filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=lhb9iZSTyPE&t=342s
https://www.youtube.com/watch?v=8gfXnDphQ38
https://www.youtube.com/watch?v=_PhKLE3gPjQ

 

Ja zacząłem z Vitą dość późno i jeszcze mam bardzo wiele do ogrania.

 

Można też grać w gry PSP/PSX,
choć w sklepie jest z tym strasznie słabo.
Natomiast po zhakowaniu można odpalić gry PSP/PSX z obrazu ISO,
więc jak ktoś nie chce grać w piraty to może sobie zgrać własne płytki do ISO.

 

Jest też takie dziwactwo jak PlayStattion TV / Vita TV.
Zrobiło się to obecnie droższe niż kiedyś nówki w sklepach,
ale planuję sobie w przyszłości upolować na aukcjach jakiś egzemplarz.
To by była wygodna opcja do grania w gry z PSP/PSX na dużym ekranie.
(gry z Vity niestety nie wszystkie chodzą...)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, sonnar napisał:

 

Te wszystkie indyki, chinskie telenovele i Lego gierki :obama:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie ogólny brak gier na Vitę jest problemem, a brak dużych gier AAA. Indyków jest masa, tak samo japońskich gierek, to nie ulega wątpliwości.

PSP zapamiętałem jako konsolkę na którą wypuszczano spin-offy dużych znanych tytułów z PSXa i PS2, np. Metal Gear, God of War, Tomb Raider, Jak & Daxter, Ratchet & Clank, Gran Turismo, Tekken, Tony Hawk's, GTA, a czasem tytuły z PSP wydawano na duże konsole, jak LBP i to sprawiało wrażenie wzajemnego uzupełniania się, natomiast na Vitce biblioteka dużych tytułów jest malutka, poza LBP czy Uncharted nie pojawiło się nic ciekawszego z serii, które znamy na dużych konsolach. Oczywiście, pojawił się MGS czy FF X/X-2, ale to tylko remastery gier z PS2. 

I takich gier mi właśnie brakuje - podręcznych spin-off'ów dużych tytułów ze stacjonarek.

Edytowane przez Grzes58
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.07.2019 o 12:16, sonnar napisał:

(...) Natomiast po zhakowaniu można odpalić gry PSP/PSX z obrazu ISO,

więc jak ktoś nie chce grać w piraty to może sobie zgrać własne płytki do ISO.

 

Jest też takie dziwactwo jak PlayStattion TV / Vita TV.
Zrobiło się to obecnie droższe niż kiedyś nówki w sklepach, (...)
(gry z Vity niestety nie wszystkie chodzą...)

 

ISO nie jest synonimem obrazu płyty. To format, jeden z wielu, obrazów płyt. W przypadku gier z PSP, nie ma sensu go używać na rzecz *.cso, czyli skompresowanych *.iso. W przypadku gier PSX nawet nie powinno się bo nie obsługuje CDDA itd. tutaj się stosuje PSAR opakowany w *.pbp.

 

Wszystkie gry z PSV chodzą na PSTV/VTV, tyle że wymaga to zdjęcia idiotycznych blokad. W przypadku gier, które używają żyroskopu i/lub kamery trzeba się dodatkowo zaopatrzyć w moduły emulujące te funkcjonalności. Kiedyś nówki stały po 100-150zł i to była świetna cena, obecnie raczej nieopłacalne.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

A polecacie w tym momencie jakąś konkretną wersję? Zwrócić na coś szczególnie uwagę przy zakupie? Konsolka po za paroma tytułami do Vity ma mi służyć do gier z PSXa - MGS, Silent Hill, Vagrant Story, Parasite Eve - chyba te gry są dostępne na storze, więć pytanie, czy warto przerabiać. Rozumiem, że gry z PSP są dostępne w jakiś sposób na Vicie (spin off MGSa itd.)

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, BieŃ napisał:

Ja polecam wersje z wyswietlaczem OLED ( czyli nie slim-a) 
Jak najbardziej polecam wgrac cfw ,  ostatni  oficjalny soft  3,73 jest w pelni podatny na cfw wiec mozesz brac kazda vite
i miec wywalone jajca na jakis baranów co sprzedaja Vite z softem 3.60 henkaku za 500 zeta


 

A jak się ma przeróbka do ryzyka zbanowania konta? Rozumiem, że konsolka wtedy tylko do użytku offline?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, BieŃ napisał:

Szczerze?Nie mam pojecia..mam na niej neta ale nie jestem zalogowany do PSN ;]
Ale chyba sa jakies softy co cie maskuja...nie zglebialem tematu bo nie uzywam jej do grania online ;]

Bardziej to nawet chodziło mi o możliwość kupna gierek z PS Store bo online też grać nie zamierzam:)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, BieŃ napisał:

Wiec nie rob cfw i nie bedzie problemu ;p

Chyba jednak przerobię bo widzę, że niektóre gry są tylko na amerykańskim PSN, a nie a na EU. Nie mogę rozkminić tej polityki..

 

Mam jeszcze pytanie, czy Vita może robić za kontroler do PS4?:)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.11.2019 o 11:29, BieŃ napisał:

Szczerze?Nie mam pojecia..mam na niej neta ale nie jestem zalogowany do PSN ;]
Ale chyba sa jakies softy co cie maskuja...nie zglebialem tematu bo nie uzywam jej do grania online ;]

Mam jeszcze szybkie pytanie. Jednak zdecydowałem, że wgram soft - pier.. ten dziurawy eu ps store i bawienie się w jakieś USA konta itd., w związku z tym, czy np. jeżeli kiedyś będę chciał sprzedać konsolę komuś, kto chce normalnie korzystać z PSN mogę przywrócić ją do ustawień fabrycznych?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...