Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.08.2018 o 14:39, Wojtas1986 napisał:

Pany czy przełączanie miedzy kontami jest faktycznie tak zyebane jak tutki na yt?

 

Nie ma żadnego przełączania. Można mieć tylko jedno konto na konsoli (a w zasadzie to na karcie, ale czy jedno na kilku kartach to nie wiem). Przełączanie odbywa się dzięki zhakowaniu konsoli bo technicznych przeciwwskazań ku temu nie ma, nawet zresztą była projektowana z myślą o co najmniej kilku kontach co widać po strukturze katalogów, ale Sony musiało z tego zrezygnować skoro nie ma tego nigdzie w menu. Pewnie sobie wymyślili, że im te karty będą schodzić jak ciepłe bułeczki... :facepalm:. Tymczasem klient stoi przed takim wyborem: karta do Vity 64GiB za 600zł z ~6MiB/s VS microSDXC 256GiB za tę samą cenę, 4x szybsza w zapisie. A zresztą cały ten OS to też porażka. Nie ma separacji save'ów od gier. Tzn. fizycznie jest, ale nie można w menu usunąć np. tylko gry (nawet nie ma miejsca na więcej gier niż ilość ekranów x ilość grup x ilość bąbli).

 

Także bez taiHENkaku+Enso to ta konsola nie nadaje się do użytku. Ilość sztucznych i idiotycznych ograniczeń dosłownie miażdży.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Berion napisał:

 

Nie ma żadnego przełączania. Można mieć tylko jedno konto na konsoli (a w zasadzie to na karcie, ale czy jedno na kilku kartach to nie wiem). Przełączanie odbywa się dzięki zhakowaniu konsoli bo technicznych przeciwwskazań ku temu nie ma, nawet zresztą była projektowana z myślą o co najmniej kilku kontach co widać po strukturze katalogów, ale Sony musiało z tego zrezygnować skoro nie ma tego nigdzie w menu. Pewnie sobie wymyślili, że im te karty będą schodzić jak ciepłe bułeczki... :facepalm:. Tymczasem klient stoi przed takim wyborem: karta do Vity 64GiB za 600zł z ~6MiB/s VS microSDXC 256GiB za tę samą cenę, 4x szybsza w zapisie. A zresztą cały ten OS to też porażka. Nie ma separacji save'ów od gier. Tzn. fizycznie jest, ale nie można w menu usunąć np. tylko gry (nawet nie ma miejsca na więcej gier niż ilość ekranów x ilość grup x ilość bąbli).

  

 Także bez taiHENkaku+Enso to ta konsola nie nadaje się do użytku. Ilość sztucznych i idiotycznych ograniczeń dosłownie miażdży.

 

Post tego użytkownika to bzdury i nieprawdziwe informacje.

Kartę 64gb kupiłem za 300zł na ebayu i użytkuje już konsolkę 5 lat bez Henkaku+Enso. Nie każdy jest złodziejem.

  • Plusik 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

To sobie popatrz teraz na ceny...

I ja też nie jestem złodziejem, mimo że użytkuję z HENkaku. Jak to możliwe? A to już wakacyjne puzzle dla Ciebie.

 

Godzinę temu, Wojtas1986 napisał:

z tym henkaku banują konsole czy konto a moze jedno i drugie ? Nie przesadzaj mam juz z 15 tytułów w ktore chętnie zagram, na takim WiiU przez 3 lata miałem 2-3.

 

Nie banują, monitorują. Ale w każdej chwili mogą zacząć i tak należy to traktować. Jeśli chcesz grać online lub mieć dostęp do sklepu to żaden hack na żadną konsolę nie jest bezpieczny i trzeba się pogodzić z tym, że to samotna droga ronina offline. ;) Ban leci na konto i wszystkie (!) konsole powiązane z tym kontem.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • Lamulana EX, ale trudna w wuj. Taki Demon's Souls w portkach Ricka/Indiany.
  • Dragon Quest Builders też bardzo mi się podobał (niby Minecraft ale z fabułą i jakością DQ). Ale uwaga, save po skończeniu wszystkich światów ma 168MiB.
  • Steamworld Dig - niby metroidvania, prosta, przyjemna na jeden wieczór.
  • FEZ też polecam, rewelacja, ale trzeba lubić taki klimat. ;) Wiele czasu zajęło mi, że puzzle są w tej grze na zasadzie kombinacji przesuwania ekranu (w sensie te, że stoi się w miejscu i wklepuje kombinacje odczytane na muralach itp.).
Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@mozi Nie ma żadnego wiarygodnego źródła, które świadczy o banach za HENkaku. Ale jednocześnie nie oznacza to, że Sony tego nie widzi. Być może zbierają statystyki, być może jest im to do czegoś potrzebne, a być może już postawili krzyżyk na Vicie i wolą opchnąć choć część konsol, które zostały w Europie i Amerykach (hack znacząco uatrakcyjnia sprzęt). W każdym jednak momencie mogą zacząć i należy się z tym liczyć.

 

A Sony bany daje bardzo bolesne bo nie tylko banuje konto, ale także wszystkie konsole przypisane do tego konta (byli tacy co dostali bana na PS3 za CFW i czyste PS4, mimo że PS4 nie miała wtedy żadnego publicznego haka). Konsola jest rozpoznawana w sieci SEN po unikalnym identyfikatorze, przez scenę zwanego IDPS, per płyta główna. Odbanować można, ale trzeba mieć poprawny numer z innej konsoli (co ciekawe niekoniecznie z tej samej generacji) i oczywiście konsolę zhakowaną by spoofować prawdziwy, konto SEN także trzeba założyć nowe. Na Vitę w plusie chyba jeszcze wciąż są jakieś gry, a do tego część tylko cyfrowa, więc podejmowanie takiego ryzyka nie ma żadnego sensu.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

kupilem ostatnio vite, bo nie mam ps4 ani nigdy psp nie mialem. Teraz pytanie, czy  jest jakies legalne zrodlo gier z psx? w PL store jest tego 3 strony (bieda), a w stanach juz 12. mozna jakos to kupic?

 

Czy majac polskie psstore kupie japonszczyzne, czy musze zakladac nowe konto? niby nie ma ergional locka a na przykladzie psx sa mega duze rroznice 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

witam kupiłem Vite i mam problem z baterią zachowuje się dziwnie długo ładuje się bateria 8-10 godzin a gdy włączę konsole to chwile jest zielona bateria klikam grę nagle wyskakuje niski stan baterii wyłączam grę bateria czerwona jest wejdę w ustawienia wyjdę i zielona podczas grania ciągle komunikaty z przekreśloną bateria i co z tym zrobić wymieniać na nowa z allegdrogo czy co???

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś jeszcze gra na vitce? :D

Sprzęt zakupiłem 2,5 roku temu, nie gram może tak często jak na innych konsolach, ale konsolka leży w stanie czuwania i co jakiś czas po nią sięgam na krótkie sesje. Widać jednak po mojej liście znajomych, PS Store i liście wydawniczej, że konsola już od dawna jest martwa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...