Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory? Pewnie nie są tak przesycone jak na OLED-zie. Czernie? Równe przynajmniej, bez efektu mura. Nasłuchałem się spustów nad tym ekranem a wcale nie jest taki zaje,bisty, dlatego nie byłbym taki skłonny mówić, że tylko pierwszy model albo wcale.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak się nastawiłem na wersję 3G - nie miałem smartfona, a tak pomyślałem, że bym kupił drugą kartę sim tylko do VITY. I tu bym miał internet, gry online... Potem się okazało, że wersja 3G jest droższa o jakieś 300 zł i że nie można grać online. No i zamówiłem preorder za pobraniem w sklepie PE na wersję WiFi i dostałem konsolkę po weekendzie...A w ramach rekompensaty koszulkę SBK Motorbike 2011 (WTF??). Ech, kiedyś to było kurła.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

A pamiętacie imprezę organizowaną przez Sony, na której zatrudnili Prokopa i tego takiego przystojniaka, który mnie wkur.wia swoim wyglądem - Olivier Janiak. Ponadto jakieś aktorki/modelki i jedna baba do zdjęcia, pokazała Vitę do góry nogami. Oczywiście szybko foto usunęli z fanpejdża, bo zaraz ludzie hejtowali, że zatrudnili osoby, które w ogóle nie grają w gierki. W sumie sam hejtowałem, bo w dalszym ciągu czekałem na swój preorder, który się przesunął i nie był preorderem...Ja tu czekam na konsolkę, a widzę jak barany pokazują jaki to świetny sprzęt, nawet go nie znając. to było w 2012 :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ja Wam powiem tak: wziąłem ostatnio do ręki Switcha (byliśmy u przyjaciół, którzy dorobili się drugiego dziecka i kumpel, dawniej zapalony stacjonarny gracz, kupił Switcha bo dużo podróżuje z pracy). Naprawdę Vita nie ma się czego wstydzić! W sensie jakości sprzętu, przyjemności z obcowania.

Ja nadal gram (rzadziej niż kiedyś, ale gram), właśnie pękła 40h w Personie 4. Gra jest fenomenalna. Także Izon- nieważne LCD czy OLED, dla tej gry warto kupić Vitkę a nawet tylko dla niej, bo coś czuję że 100h pyknie, a chapnę się też na drugie przejście!

A jeszcze sam mam pełno zaległości: Rainbow Moon, Guacamelee!, Hotline Miami, World of Final Fantasy, Danganronpa, Limbo, Steamworld Dig i jeszcze kilka.

Wiadomo, że do przenośnego grania Switch teraz króluje, ale stwierdzam, że Vita jest sto razy lepsza niż te badziewne smartfonowe tytuły z dziadowskim sterowaniem i jak ktoś nie miał to warto kupić.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, NemoKOF napisał:

Granie na facie poza domem jest okropnym przeżyciem.

 

Nie przesadzajmy. Sporo podróżowałem z moim fatem, czy to autokarami czy pociągami i w większości wypadków konsola dawała radę. Zasłonki zaciągnięte, słuchawki na uszy i viva la vida jak antonio banderas. :banderas:

2 minuty temu, _daras_ napisał:

A jeszcze sam mam pełno zaległości: Rainbow Moon, Guacamelee!, Hotline Miami, (...) Steamworld Dig i jeszcze kilka.

 

To jest to co ostatecznie pogrzebało Vitę i sprawiło, że sprzęt można uznać oficjalnie za martwy: nowo wychodzące indyki przestały się na tę konsolę ukazywać.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ficuś napisał:

natalia siwiec to byla, grzybiarz zawiodles mnie ze nie pamietasz tej laluni

Tą to bym pamiętam, wydaje mi się że była to jakaś bez balonów. Mniejsza oto, ale na 99% nie była to Siwiec.

edit:

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/ale-wpadka-natalii-siwiec-trzyma-do-gory-nogami-konsole-ps-vita/0vc17e8

Nie mam na myśli to foto niby z ukrycia. Tam była baba, która podczas imprezy pokazała fotografowi Vitę do góry nogami. Foto znikło z fanpejdza po burzy hejterów.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie przesadzajmy. Sporo podróżowałem z moim fatem, czy to autokarami czy pociągami i w większości wypadków konsola dawała radę. Zasłonki zaciągnięte, słuchawki na uszy i viva la vida jak antonio banderas. :banderas:

 

To jest to co ostatecznie pogrzebało Vitę i sprawiło, że sprzęt można uznać oficjalnie za martwy: nowo wychodzące indyki przestały się na tę konsolę ukazywać.

Ja mam generalnie coś ze wzrokiem i refleksy bardziej mi przeszkadzają niż szaremu człowiekowi. Przez to Switich też jest okropny niestety. Vita LEPIEJ sobie radzi (mniejsze refleksy) a najlepiej sobie z tym radzi New3DS IPSowy (New XL również). Slima cenię za to, że jest mniejszy, lżejszy i przewód MicroUSB znajdziesz pewnie w domu, mniej noszenia ze sobą.

 

A propos indyków: na Vite stosunkowo niedawno wyszedł też Steamworld Dig 2 - polecam całą serię Steamworld ograć - bawiłem się cudownie. No i sporo Visual Novelek świetnych: Danganronpa (dopiero 1 za mną), seria Zero Escape - świetne szpile. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Miałem dzisiaj pierwszy raz okazję mieć Vitę w rękach i jestem zachwycony. Pod kątem bycia Handheldem granie podobało mi się zdecydowanie bardziej niż na Switchu. Jaka ta konsola jest poręczna i lekka to szok, aż się jaram na samą myśl, że zaraz ją kupie i mam gdzieś, że już jest dead, Dreamcasta też kupowałem jak już wyszło ps2, a bawiłem się świetnie:)

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, izon napisał:

Mam jeszcze bardzo ważne pytanie. Jak jest z takimi grami jak FFIX. Czy jeżeli kupiłem edycje pod ps4 to na vicie też pójdzie? Czy ze starych klasyków to muszą być jakieś edycje dedykowane pod konsolkę? A co np. z FFX HD, czy jest cross-play?

Wszystko masz napisane na storze. Wchodzisz na stronę FFIX i patrzysz po lewej czy masz kompatybilność z Vitą 

 

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0082-CUSA08918_00-FF9FORPS4BUNDLE1

 

z tego co widzę ta wersja nie smiga na vicie, 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

Wszystko masz napisane na storze. Wchodzisz na stronę FFIX i patrzysz po lewej czy masz kompatybilność z Vitą 

 

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0082-CUSA08918_00-FF9FORPS4BUNDLE1

 

z tego co widzę ta wersja nie smiga na vicie, 

 

Niby tak ale jestem w tym trochę pogubiony, na necie jest multum filmików, gdzie ludzie grają w gry, które na psn nie mają znaczka kompatybilności. Rozumiem, że to dzięki spiraceniu konsoli?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, izon napisał:

 

Niby tak ale jestem w tym trochę pogubiony, na necie jest multum filmików, gdzie ludzie grają w gry, które na psn nie mają znaczka kompatybilności. Rozumiem, że to dzięki spiraceniu konsoli?

 

Nie, dzięki zhakowaniu konsoli...

 

Mając HENkaku, masz dostęp do partycji, na której jest biała lista programów, które można uruchomić (czyli np. gier). Czyści się ją i wstawia gwiazdkę - dlatego blokady tej już nie ma. Ale jest jeszcze drugi rodzaj blokady, czyli atrybutów w bazie danych z aplikacjami. Też je trzeba zmienić. Dopiero wtedy kompatybilność PSTV z grami jest równa 100%. Niektóre gry używają smyracza, kamer czy żyroskopu. Dla nich wgrywa się dodatkowe moduły, które robią w balona grę. Goła PSTV jest... bezużyteczna z tymi ograniczeniami bo gier jest jak na lekarstwo (ponieważ Sony za te patche każe naprawdę sobie słono płacić, a wydawca nie ma zamiaru wkładać dodatkowe środki, zwykle w grę która już dawno wypadła z budżetu na dany rok i modlić się żeby nie tylko patch się zwrócił, ale i coś zarobił). To jest patologia i jeden z gwoździ do trumny Vity w ogóle, nie tylko tej TV.

 

A jeśli mówisz o grach z PSX lub PSP na Vitcie, których nie ma w sklepie to tak, można sobie samemu przygotować obrazy i wgrać. Oczywiście wymaga to hackowania konsoli.

 

Cytat

Mam jeszcze bardzo ważne pytanie. Jak jest z takimi grami jak FFIX. Czy jeżeli kupiłem edycje pod ps4 to na vicie też pójdzie?

 

Wersja na PS4 jest kodem natywnym. Wersja na PSV to wersja PSX'owa, emulowana za pomocą PSP, które jest emulowane na PSV. ;) Takie gry nie mają crossbuy.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.07.2018 o 16:51, izon napisał:

Mam jeszcze bardzo ważne pytanie. Jak jest z takimi grami jak FFIX. Czy jeżeli kupiłem edycje pod ps4 to na vicie też pójdzie? Czy ze starych klasyków to muszą być jakieś edycje dedykowane pod konsolkę? A co np. z FFX HD, czy jest cross-play?

FF9 wydane na PS4 działa tylko na PS4, ale zadziała przez Remote Play na PS Vita :) Tak samo z FF7, które ma wersję tylko na PS4.

Jak kupisz wersje Final Fantasy dostępne na PSX, to będą działać na PSV. :)

FF10 jest cross-play, ale nie ma cross-buy. Jak masz wersje na PS3, PSV lub PS4, to możesz wrzucać save'y w chmurę i pobierać je na pozostałych konsolach i tam kontynuować rozgrywkę.

Tak samo jest z FF10-2.

Osobiście grałem w FF10 i FF10-2 na PS4 i PSV i cross-play działa bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...