Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie aspartam zawiera w sobie matanol. Miałem przedmiot o chemizacji środków żywności i dla każdego podejrzanego środka jest ustalona dopuszczalna dzienna norma przyswajania. Jeżeli wierzyć źródłom dzienna dawka dla aspartamu to 40mg/na 1kg masy ciała. Wydaje się to dosyć dużo, zatem nie powinien być aż tak szkodliwy jak go malują.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Ogólnie aspartam zawiera w sobie matanol. Miałem przedmiot o chemizacji środków żywności i dla każdego podejrzanego środka jest ustalona dopuszczalna dzienna norma przyswajania. Jeżeli wierzyć źródłom dzienna dawka dla aspartamu to 40mg/na 1kg masy ciała. Wydaje się to dosyć dużo, zatem nie powinien być aż tak szkodliwy jak go malują.

 

Czyli jakby sie uparł to mógłby od gum do żucia oślepnąć?

Odnośnik do komentarza

 

Ogólnie aspartam zawiera w sobie matanol. Miałem przedmiot o chemizacji środków żywności i dla każdego podejrzanego środka jest ustalona dopuszczalna dzienna norma przyswajania. Jeżeli wierzyć źródłom dzienna dawka dla aspartamu to 40mg/na 1kg masy ciała. Wydaje się to dosyć dużo, zatem nie powinien być aż tak szkodliwy jak go malują.

 

Czyli jakby sie uparł to mógłby od gum do żucia oślepnąć?

 

 

nie, ani od gum do żucia, ani od innych rzeczy słodzonych aspartamem. raz, że stosuje sie go w bardzo małych ilościach, a dwa, nie uwalnia tego metanolu tak dużo fizycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

no nie gadajcie, że pieprzenie o negatywnym wpływie aspartamu to bajki, nie bez powodu znajduje się on w najtańszych gównianym napojach koloryzowanych substancjami występującymi też w farbach do ścian. Wpie.rdala się ogrom chemii swiadomie czy też nieświadomie dlatego też wypada ograniczyć różne ch.ujstwa, żeby nie umrzeć na raka zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza

dobra pany, zacząłem redukcje i wklejam swoją dietę, bo pewnie potrzebuje jakiś poprawek

i3tg.png

191cm, obecnie 89,5kg, cel redukcja tkanki tłuszczowej bo 93cm w pasie to zdecydowanie za dużo

ostatnie 1,5 tygodnia jadłem normalnie, oprócz tego że wyciąłem smażone jedzenie i zastapiłem grillowanym/gotowanym i nawet jedząc słodycze zgubiłem 1kg

od dzisiaj zaczynam wszystko liczyc dokładnie, ale nie mam pomysłu jakie jedzenie i gdzie je jeszcze wcisnąc bo tym co teraz mam to się najadam bez problemu, z tym że nie chce od razu startowac z deficytem kalorycznym 1000kcal, co by nie zgubic za dużo mięśni

 

co i gdzie dołożyc to tego planu?

Odnośnik do komentarza

dobra pany, zacząłem redukcje i wklejam swoją dietę, bo pewnie potrzebuje jakiś poprawek

i3tg.png

191cm, obecnie 89,5kg, cel redukcja tkanki tłuszczowej bo 93cm w pasie to zdecydowanie za dużo

ostatnie 1,5 tygodnia jadłem normalnie, oprócz tego że wyciąłem smażone jedzenie i zastapiłem grillowanym/gotowanym i nawet jedząc słodycze zgubiłem 1kg

od dzisiaj zaczynam wszystko liczyc dokładnie, ale nie mam pomysłu jakie jedzenie i gdzie je jeszcze wcisnąc bo tym co teraz mam to się najadam bez problemu, z tym że nie chce od razu startowac z deficytem kalorycznym 1000kcal, co by nie zgubic za dużo mięśni

 

co i gdzie dołożyc to tego planu?

kolacja trochę za późno , z której zabrałbym chleb do śniadania , a przełożył na drugie płatki owsiane . zamiast musztardy i ketchupu jadłbym jakieś sałatki . ryż biały zamiana na naturalny (brązowy) . z dżemu na pewno bym zrezygnował . serek wiejski na kolacje doprawiłbym pomidorem 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...