Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

 

100g twarogu poltlustego i maly banan - razem zmieszane widelcem na papke smakuja lepiej niz slodzone Danio czy inny szajs. Od teraz moja ulubiona przekaska bialkowo-weglowa.

Swoja drogą słaba,bo banan to cukry proste,chyba że miksujesz zielonego.

 

 

NIE NAPASTUJ LUDZI O JEDNEGO BANANA 

 

 

BUT

 

 

 

Okazjonalne 80g banana po treningu wraz z twarogiem to nie jest zla rzecz

 

1. nawet głodne dzieci w afryce wiedzą, że sery NIGDY PO TRENINGU. nie ma sensu spuszczanie sie nad dietą, skoro nie pilnujesz najważniejszego 

 

2. 17 węgli po treningu ? co ty trenujesz ? szachy koorva ? 

 

3. 100 twarogu to jest goovno. najwięcej może mieć 22 białka, najmniej nawet 14 (tak, producent wciąż to nazywa twarogiem, o dziwo). nawet 22 to jest goovno, a po treningu, to goovienko wręcz. pikanterii całej sprawie dodają historie o średniawej przyswajalności. podsumowując - nie widze sensu ładować mniej twarogu na porcje, niż 200 

 

 

 

Ja mixuję ok. 1/3 kostki twarogu

 

kolega co trenuje ? puszczanie latawca ?

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ty no, ale ja to jem dla smaku, a nie jako glowny posilek regeneracyjny. Wzmianke o tym, ze to po treningu, dodalem jak Litwin skrytykowal bananowe cukry proste. a przecie nie zre tego lezac pol dnia na kanapie.

 

W ogole poki co zszedl mi obwod pasa o 2cm w miesiac, a lapa i obwod klatki zostaly na tym samym poziomie co przed redukcja. Czyli dla mnie i tak ok. Masa bedzie na zime.

Odnośnik do komentarza

No jak banana porówna się do słodyczy czy danio to faktycznie zyskuje ;)

 

Właśnie, jak to jest, tzn. co w tym złego? Pytam serio. Jem codziennie dwa banany, czasami jeden, też mieszam jak Red z twarogiem (ale jeszcze wrzucam to na omleta, bo samo to faktycznie nic).

Edytowane przez Pesior
Odnośnik do komentarza

 

 

100g twarogu poltlustego i maly banan - razem zmieszane widelcem na papke smakuja lepiej niz slodzone Danio czy inny szajs. Od teraz moja ulubiona przekaska bialkowo-weglowa.

Swoja drogą słaba,bo banan to cukry proste,chyba że miksujesz zielonego.

 

 

NIE NAPASTUJ LUDZI O JEDNEGO BANANA 

 

 

BUT

 

 

 

Okazjonalne 80g banana po treningu wraz z twarogiem to nie jest zla rzecz

 

1. nawet głodne dzieci w afryce wiedzą, że sery NIGDY PO TRENINGU. nie ma sensu spuszczanie sie nad dietą, skoro nie pilnujesz najważniejszego 

 

2. 17 węgli po treningu ? co ty trenujesz ? szachy koorva ? 

 

3. 100 twarogu to jest goovno. najwięcej może mieć 22 białka, najmniej nawet 14 (tak, producent wciąż to nazywa twarogiem, o dziwo). nawet 22 to jest goovno, a po treningu, to goovienko wręcz. pikanterii całej sprawie dodają historie o średniawej przyswajalności. podsumowując - nie widze sensu ładować mniej twarogu na porcje, niż 200 

 

 

 

Ja mixuję ok. 1/3 kostki twarogu

 

kolega co trenuje ? puszczanie latawca ?

 

 

Kazub weno napisz jak wygląda Twoja szamka po treningu. Bez beki, jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie pisałem, że wypijam swoją miksturę po treningu, tylko że to zaj.ebisty domowy jogurt. Ogarnij.

Wolę sobie zrobić domowy kefir ,samemu kwasząc mleko.Co do banana to chodzi o mityczny wyrzut insuliny,dlatego jest polecany po treningu bo się szybko wchłania,jak jest zielony to ma dużo skrobi w sobie,długo się wchłania,daje energie na dłużej,nie podnosi insuliny.

Odnośnik do komentarza

 

Kazub weno napisz jak wygląda Twoja szamka po treningu. Bez beki, jestem ciekaw.

 

różnie, ale jak kontroluje sytuacje, to najczęściej wybieram kurczak (250-300) + biały ryż (100) + warzywa (300-400), ale wcześniej zaraz po treningu opyerdalam jakieś węgle - 2 duże banany/jakiś sok/jakieś karbo/cokolwiek, czasem nawet czekoladę (!!!). jak mam aktywny dzień, to zaraz przy siłce turki robią przedni kebab (żadne goovno), po którym i tak leci posiłek potreningowy w domu. generalnie jakieś mięso + ryż + warzywa. no i po potreningowym nie dalej jak za 2 godziny kolejny. czasem nawet za 1.5h, więc w pewnym sensie potreningówki zjadam dwie ZWŁASZCZA, jeśli nie było jakichś węgli zaraz po treningu 

 

kurczaka z ryżem robie zwykle na ostro-słodko i dodaje miodu, czym podbijam troche węgle 

Odnośnik do komentarza

Jest sukces, peklo 80kg na redukcji i walek na brzuchu juz w dwoch palcach sie miesci (a nie w dwoch dloniach). Co mnie zaskakuje:

- nam mnostwo energii mimo niskiego bilansu kcal

- sile i kondycje mam lepsza niz w wieku 20 lat

- jakims cudem zakladam wiecej zelastwa niz gdy zimą wazylem 92kg

- obwod w pasie spadl, w rekach i klatce sie utrzymal

 

Motywujace jak cholera widziec efekty. Najwaziejsze to nie traktowac 'diety' jako cos chwilowego, ale sprawic by dobre odzywianie i aktywnosc staly sie codziennoscia.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No ja mimo masy czuję się jak śmieć cały dzień i mógłbym tylko spać.Jak mam się zabierać za jedzenie to większa walka ze sobą niż na treningu. Wydaje mi się że to pogoda bo każdy ostatnio narzeka dość sporo na treningach.

Odnośnik do komentarza

Ej pany macie jakieś akcje ze strony brzucha czy dupy? W moich kichach często rewolucje są, jak na kibel siądę i czuje, że zaraz wyjdzie monstrum a tu głośny strzał z anusa i koniec. Muszę na weekend opędzlować gyros bo rzadkie stolce są słabe. ;/

Odnośnik do komentarza

(...)

 

3. 100 twarogu to jest goovno. najwięcej może mieć 22 białka, najmniej nawet 14 (tak, producent wciąż to nazywa twarogiem, o dziwo). nawet 22 to jest goovno, a po treningu, to goovienko wręcz. pikanterii całej sprawie dodają historie o średniawej przyswajalności. podsumowując - nie widze sensu ładować mniej twarogu na porcje, niż 200 

 

 

 

Ja mixuję ok. 1/3 kostki twarogu

 

kolega co trenuje ? puszczanie latawca ?

 

 

O ile wypełni sobie resztą posiłków zapotrzebowanie dzienne, to niech sobie je nawet 1/10 twarogu, przecież napisali, że to przekąska, zamiast jogurtu czy coś. W przypadku jedzenia jako posiłek po treningowy : zgoda z tym co piszesz, choć, jak ze wszystkim w kulturystyce, w przypadku amatorskiego ćwiczenia nie ma się co aż tak spinać.

Zresztą z tymi magicznymi "2-2,5 g/kg masy" to też niekoniecznie jest tak do końca jak zostało wylansowane, ale jak tam kto chce. Niektórzy ważąc 80 kg jedzą po 300 g białka dziennie i im się wydaje, że mało.

 

 

Zawsze sie zastanawialem jaki jest wplyw fajek na mase, trening itd. Jak to jest z tymi fajkami? palic czy nie palic?

 

Zawsze lepiej nie palić, to każdy powie, ogólnie to na pewno jakiś wpływ jest. Obciążasz wątrobę i tracisz kalorie, które organizm wydatkuje na wydalenie toksyn. To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza

Ej pany macie jakieś akcje ze strony brzucha czy dupy? W moich kichach często rewolucje są, jak na kibel siądę i czuje, że zaraz wyjdzie monstrum a tu głośny strzał z anusa i koniec. Muszę na weekend opędzlować gyros bo rzadkie stolce są słabe. ;/

 

Po czym masz takie problemy? Ja nie mam żadnych, baton jest regularny i fajny xD

 

Przede wszystkim każdy dzień zaczynam od owsianki (z wrzątkiem) + banan / masło orzechowe / orzech. Reguluje to ładnie pracę jelit i nie mam dolegliwości w ciągu dnia. Z odżywek tylko WPC80 Ostrovit ok 30g dziennie i oprócz tego, że już mi zbrzydł smak, to żołądkowi nic nie jest.

Odnośnik do komentarza

W brzuchu sieczkę miałem jak pierwszy raz zacząłem porządnie białka jeść.Potem stopniowo przechodziło aż znikły jakiekolwiek problemy żołądkowe . Czasem po kostce twarogu przed snem rano jest nie ciekawie ale to raczej sieczka z głodu.

Odnośnik do komentarza

 

O ile wypełni sobie resztą posiłków zapotrzebowanie dzienne, to niech sobie je nawet 1/10 twarogu, przecież napisali, że to przekąska, zamiast jogurtu czy coś

 

na początku nie pisali, że to przekąska, a red nawet napisał, że to po treningu, co nie

 

 

W przypadku jedzenia jako posiłek po treningowy : zgoda z tym co piszesz, choć, jak ze wszystkim w kulturystyce, w przypadku amatorskiego ćwiczenia nie ma się co aż tak spinać

 

no ale co to znaczy "amatorskie" ? machanie dla relaksu ? to można i parówki z dżemem jeść 

a jak tyrasz, to micha po treningu ma być wypas 

 

 

Zresztą z tymi magicznymi "2-2,5 g/kg masy" to też niekoniecznie jest tak do końca jak zostało wylansowane, ale jak tam kto chce. Niektórzy ważąc 80 kg jedzą po 300 g białka dziennie i im się wydaje, że mało.

 

2 gramy to optimum dla ludzi z jakąś tam już masą mięśniową. bez "jakiejś masy mięśniowej" 1.5 grama styka na początku. 

2.5 grama to dla ludzi z dużą zawartością mięśni, żeby to utrzymać i żeby rosło 

 

 

wujek prawdopodobnie za mało błonnika

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...