Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

No mowie przeciez ze Ronnie Coleman musi sie nie znac po prostu.

 

Badania nad olejem rzepakowym dowiodły że zawiera on znacznie większą ilość omega-3 niż oliwa. Jest drugim po oliwie źródłem kwasu oleinowego. Olej rzepakowy zawiera też najmniej z olejów kwasów tłuszczów nasyconych, ok. 7%, oliwa dwukrotnie więcej[1].

 

Olej rzepakowy zawiera w swoim składzie pewną ilość kwasu erukowego, którego toksyczny charakter wykazały badania na zwierzętach. Kwas ten powoduje stłuszczenie narządów miąższowych i uszkodzenie mięśnia sercowego. Blokuje on w sercu mitochondrialny system enzymatyczny utleniania kwasów tłuszczowych. Obecnie dostępny w sprzedaży olej rzepakowy jest uzyskiwany z uszlachetnionej, tzw. niskoerukowej odmiany rzepaku, gdzie zawartość tego kwasu w oleju jest bardzo niska (poniżej 2%)[2]. Zarejestrowane do uprawy w Polsce i Unii Europejskiej odmiany rzepaku muszą mieć mniej niż 1% kwasu erukowego[3].

 

Przybliżony skład kwasów tłuszczowych w oleju rzepakowym[4]:

 

60-62% (zależnie od źródła) - kwas oleinowy (z grupy kwasów tłuszczowych omega-9)

 

20% - kwasy tłuszczowe omega-6

 

10% - kwasy tłuszczowe omega-3

 

 

Prosze cie kuba, przestan sie madrzyc, to jeszcze nie ten czas. Badz cierpliwy.

Odnośnik do komentarza

Litwin, wez mu wytlumacz jak dziala aerozol, ja juz nie mam sily. On chyba mysli ze ten olej rzepakowy w sprayu to jakis olej rzepakowy zero. Jak cola zero.

 

Spasuj Kubus bo skonczysz na tym madrzeniu jak ja kiedys z pyzami.

No wysmiales olej rzepakowy a ja ci pokazalem ze gadasz glupoty. Wyskoczyles z jakimis kwasami nasyconymi ni z gruchy ni z pietruchy, po prostu to zweryfikowalrm.

Odnośnik do komentarza

Olej rzepakowy zdrowy jak pisze kabi,ale nie nadaje się do smażenia jak pisz yakubu.Za dużo się go utlenia podczas smażenia.Aby olej był dobry,musi być jak najbardziej nasycony(wiązania),inaczej będzie się utleniał i może być szkodliwy,bo to wolne rodniki.Natomiast rafinowany kokosowy jest gorszy od virgin,bo wywalili podczas obróbki pro zdrowotne frakcje,ale i tak bym wolał smażyć na rafinowanym niż na rzepakowym.Ogólnie oleje roślinne nie nadają się do smażenia,a najgorszy jest słonecznikowy.Powinny być spożywane na zimno do surówek.Jak będziecie bardzo upierdliwi to mogę poszukać filmiku gdzie profesor dokładnie tłumaczy czemu oleje jedno i wielonienasycone się nie nadają do smażenia i są szkodliwe.

Odnośnik do komentarza

Nie wyśmiałem, jest zdrowy jak sobie go dolejesz do sałatki, albo ugotowane ziemniaczki polejesz, ale smażenie na nim to proszenie o raka!

No jak wiekszosc olei roslinnych zgadzam sie misiu z toba w stu procentach ale w tym szpraju stezenie tego oleju jest tak male jak sam widzisz ze tak tak jakby go nie bylo niemal, po prostu ma pokryc w minimalnym stopniu patelnie zeby cos podsmazyc. Ja smaze max 6 minut wiec na tyle starcza w zupelnoaci.

 

Nigdzie nie pisalem ze zdrowe jestsmazenie na oleju rzepakowym ktory sobie lejemy na patelnie tylko konkretnie o dezodorancie

Liti chcialem zebys sie odniosl do konkretnie pam oleju bo Kuba nie moze pojac jak dziala aerozol ze olej raepakowy robi sie light ;)

Odnośnik do komentarza

No nie jest ale kogo obchodzi jak go reklamuja, przeciez nie jestesmy frajerami!

 

Bakoma for men tez jest reklamowana jako wysokobialkowy produkt mleczny dla pakerow ;)

 

Dlatego my spartakusi czytamy tabelki i sklad zeby wysmiac takie reklamy, pamietaj Yakubu my jestesmy nadludzmi nie mozemy pozwalac sobie na takie niedopatrzenia

Odnośnik do komentarza

Nie wyśmiałem, jest zdrowy jak sobie go dolejesz do sałatki, albo ugotowane ziemniaczki polejesz, ale smażenie na nim to proszenie o raka!

 

Yakubu a to nie ty czasem wpier.dalasz co chcesz byle limit kaloryczny był? Tj chipsy i popijasz kolą? To jest dopiero proszenie się o raka

Odnośnik do komentarza

 

Nie wyśmiałem, jest zdrowy jak sobie go dolejesz do sałatki, albo ugotowane ziemniaczki polejesz, ale smażenie na nim to proszenie o raka!

 

Yakubu a to nie ty czasem wpier.dalasz co chcesz byle limit kaloryczny był? Tj chipsy i popijasz kolą? To jest dopiero proszenie się o raka

 

 

No z dwa lata temu to codzienność była. Teraz pepsi nie piłem od wakacji, albo dłużej, a chipsy ostatnio w kauflandzie kupiłem swoje ulubione, bo w promocji były i niesamowicie mi nie smakowały, więc już raczej się nie skuszę przez długi czas. Inna sprawa, że co tydzień w niedzielę po piłce pizza wpada i czasem do maka wpadnę, albo turka no i czekoladę zjem czy snickersa, albo ciastka, ale tak to zazwyczaj zdrowo jem. Bo ogólnie IIFYM polega na tym żeby zdrowo jeść i ewentualnie jak się ma ochotę na coś niezdrowego to po prostu to wliczyć w zapotrzebowanie, a nie że jesz same gówna i zacieszasz michę xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

IMO kokos niezbyt nadaje się do smażenia mięs, jajówa, jakieś placki itp. jak najbardziej, ale kilka razy robiłem na nim cycka i jakiś dziwny był, nie w smaku, ale sama konsystencja jak by bardziej gumowata. Oczywiście być może (pipi)ę, bo w sumie w tym samym okresie miałem przesiadkę z gazówki na kuchenkę indukcyjną, więc możliwe że nie ogarnąłem palników...

Odnośnik do komentarza

Właśnie czytam książkę badacza naukowego "Nowoczesne zasady odżywiania".Chłop na podstawie badań klinicznych na szczurach doszedł do wniosku że kazeina zwiększa w organizmie inicjację enzymów rakotwórczych i to w znaczny sposób.O dziwo to zjawisko nie występuje przy innych źródłach białka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...