Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dla WK,którzy polecają WPC z mlekiem,albo twaróg.Napisałem im że pimpowanie tak słabej jakości białka jest...słabe.

Cisnę complex olimpa wpc/wpi, ale też na redu sporo twarogu (250g dziennie) - napisz coś więcej n.t. twarogu, jakie wady itp. W sumie nie przepadam za tym twarogiem, ale ciężko mi dobić makro (235g białka) i tak sobie pomagam dzień w dzień kosteczką ;)

Odnośnik do komentarza

minusy kazeinianu wapnia(twaróg):

-zwiększa wydzielanie homocysteiny-aminokwas prozapalny,powoduje alergie a w przyszłości problemy z układem krążenia.

-tylko 60% wchłanialności,reszta kwasi się w nas,kto za długo jadł twaróg ten wie-jedyna rada zjeść kiwi,ma enzymy rozkładające wolne białka.

-wstawiałem badania,że tylko kazeina powoduje namnażanie komórek rakowych,co prawda dopiero od 6% dziennej puli kcal,ale już przy 22% jest to duży wzrost.

-gdy mieszamy odżywkę z mlekiem,spowalniamy jego wchłanianie,nie po to się pije białko,raczej by szybko dostarczyć aminokwasów.

-ogólnie nabiał to wyrób laktacyjny ciężarnej samicy,nawalony estrogenami,średnio to służy facetom.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że z umiarem można dużo rzeczy jeść/spożywać,ale jak słyszę że ktoś dziennie je 500 gram twarogu to wiem jaki w dłuższym czasie to roz(pipi)aj robi w organizmie.Rok temu jak mi się kasa skończyła na przygotowania i zacząłem jeść serki wiejskie z odżywką,od razu forma była gorsza.Ostatnio klient był w Tajlandii i mówił że trzymał swoja kalorykę tylko że jadł same owoce morza bo tam ciężko i kurę,woła czy świnię to schudł 6 kg! Mimo zachowania kaloryki jak w Polsce.Dlatego ja na 4 tygodnie przed Sopotem wchodzę tylko na ryby.

Odnośnik do komentarza

Też na rybach i owocach morza sporo schudłem. Tylko też problem z dobrej jakości rybką. Mam w mieście rybny gdzie z pobliskiego jeziora są produkty ale mało bo od razu wykupują.

 

Wymieniłem twaróg na mascarpone, czasem jakiś serek homogenizowany zjem i mozzarellę. One też tyle kazeiny mają? Co do twarogu to ociężały się po nim czuje. Ale serniczek raz na miesiąc chyba od razu nie zabije.

 

Jogurt można mlekiem kokosowym zastąpić. Prosty przepis: mleko kokosowe (1/2 szklanki ), do tego łyżka chia -> 5 min niech się moczy. Potem słodzik wg uznania ( u mnie erytrytol albo stewia ), olej MCT łyżka albo olej kokosowy, mrożone owoce 1/2 szklanki ( jak damy więcej to takie prawie lody się robią, zależy czy wolimy szejka czy bardziej stałe ) truskawki, maliny, borówki - obojętnie, byle mrożone. Można też miarkę ulubionego białka dorzucić ( wtedy słodzika mniej dajemy ). Wszystko blenderem potraktować i super deser wychodzi.

 

Wracając do owoców to właśnie truskawki, borówki, maliny, ogólnie jagody mają mało kalorii, mało cukrów. Barwników do woli. Szkoda tylko że mrożonki dość drogie.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam te głupie pytania bab na kasie jak jeszcze robiłem w Lidlu, czy robię sernik, jak kupowałem dwie kostki twarogu XD Ogólnie bardzo go lubie, ale na słodko inaczej ciężko wchodiz. I tak w sumie nie pamiętam kiedy ostatnio zjadłem całą kostkę, jak mam smaka to wolę kupić 3 serki wiejskie Jogo ze szczypiorkiem.

Odnośnik do komentarza

Litwin jakie ryby jesz i w jakich ilościach przed zawodami? Z czym je łączysz? Ja mogę śledzia, łososia i tuńczyka na okrągło ale czy to zdrowe?

Miruna,dorsz,czasami jak jest kasa stek z tuńczyka,mintaj.Ilości jak cyc,może trochę więcej,tak z 1 kg dziennie.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Wiadomo że z umiarem można dużo rzeczy jeść/spożywać,ale jak słyszę że ktoś dziennie je 500 gram twarogu to wiem jaki w dłuższym czasie to roz(pipi)aj robi w organizmie.Rok temu jak mi się kasa skończyła na przygotowania i zacząłem jeść serki wiejskie z odżywką,od razu forma była gorsza.Ostatnio klient był w Tajlandii i mówił że trzymał swoja kalorykę tylko że jadł same owoce morza bo tam ciężko i kurę,woła czy świnię to schudł 6 kg! Mimo zachowania kaloryki jak w Polsce.Dlatego ja na 4 tygodnie przed Sopotem wchodzę tylko na ryby.

 

aaaa, bo wierzycie w ten uklad z lat 50, ze 1 g bialka, tluszczu i wegli ma zawsze tyle samo kcal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...