Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

 

Strasznie szybko lecicie, ja mam 31h i jestem dopiero u Melii na chacie, ale lizanie ścian w tym tytule to jest prze(pipi) maksymalny :ohstop:

 

Jedna lokacja w tej grze jest czasem większa niż cała mapa świata w innych jrpg'ach. 

 

U Dunbana wreszcie odblokował mi się atak obszarowy to można teraz rzeźniczyć, colony 6 rozbudowane do drugiego lv. 

 

Wie może ktoś gdzie można dorwać gemy z haste? Mam tylko jeden a przydałoby się więcej. 

Odnośnik do komentarza

Mi się w ogóle nie chce w to grać. Xeno2 mnie wciągnęło od razu, a tutaj nie mogę się przebić.

 

Nie wiem czy to przez trochę cheesy VA (przejdę chyba na jp), czy przez grafikę. Na razie odbieram ten tytuł jak Xeno2 dla początkujących. Dopiero poznałem laskę z gnatem, ale na razie system walki w ogóle mnie nie zachwycił. Denerwuje mnie też to otwieranie skrzyń po każdym przeciwniku. Sidequesty to jakiś żart. Gem crafting jest dla mnie niezrozumiały, a Skill Links wydaje się jakby wrzucone na siłę (nie widzę w tych drzewkach nic ciekawego na razie). Wygląd ekwipunku jest tragiczny. Brakuje możliwości zmiany postaci w trakcie walki.

 

Wiem, że to wszystko to nie są jakieś duże powody, a odnośnie tematów których nie rozumiem mogę obejrzeć filmiki, czy poczytać, ale te drobne elementy powodują, że jako całokształt gra nie "zaskoczyła." Miałem podobnie z DQ11, gdzie po 20h zrobiłem przerwę na kilka tygodni, a potem jak wróciłem to nabiłem dodatkowe 80h, więc liczę że tu będzie tak samo tylko muszę dać grze i sobie czas. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, estel napisał:

Mi się w ogóle nie chce w to grać. Xeno2 mnie wciągnęło od razu, a tutaj nie mogę się przebić.

 

Nie wiem czy to przez trochę cheesy VA (przejdę chyba na jp), czy przez grafikę. Na razie odbieram ten tytuł jak Xeno2 dla początkujących. Dopiero poznałem laskę z gnatem, ale na razie system walki w ogóle mnie nie zachwycił. Denerwuje mnie też to otwieranie skrzyń po każdym przeciwniku. Sidequesty to jakiś żart. Gem crafting jest dla mnie niezrozumiały, a Skill Links wydaje się jakby wrzucone na siłę (nie widzę w tych drzewkach nic ciekawego na razie). Wygląd ekwipunku jest tragiczny. Brakuje możliwości zmiany postaci w trakcie walki.

 

Wiem, że to wszystko to nie są jakieś duże powody, a odnośnie tematów których nie rozumiem mogę obejrzeć filmiki, czy poczytać, ale te drobne elementy powodują, że jako całokształt gra nie "zaskoczyła." Miałem podobnie z DQ11, gdzie po 20h zrobiłem przerwę na kilka tygodni, a potem jak wróciłem to nabiłem dodatkowe 80h, więc liczę że tu będzie tak samo tylko muszę dać grze i sobie czas. 

Co do gem crafting to dopiero później tak naprawdę zaczynam się tym bawić to że na początku nie łapiesz nie przejmuj się. Dopiero potem mamy tyle materiałów że można zaszaleć i sobie potestowac. Plus warto robić to dwiema postaciami co mają affinity wysokie ze sobą. Wtedy gemy lepsze i więcej ich :D 

 

otwieranie skrzyń to fakt upierdliwość którą mogli naprawić w remake :)

 

System walki dla mnie lepszy niż w xeno 2 własnie przez tą prostotę ale jednocześnie w późniejszych etapach dosyć dużo wymagający od nas skupienia. Plus w pewnym momencie nie da rady na pałe przeciwników tłuc i nawet zwykły mobek sprawia kłopot. Gra na pewno do najłatwiejszych jrpg nie należy jeżeli nie przelevelujemy postaci :) 

 

skill links nie sa wrzucone na siłę zobaczysz jak już będziesz miał dużo coinsów i affinity wysokie z druzyną ;)

 

Co do wyglądu ekwipunku to mi się bardzo podoba ale to kwestia gustu. Jedyne co bym dodał to sortowanie w zbrojach czy broniach bo w pewnym momencie ma się tego dużo i cięzko wyszukać a wystarczyłoby sortować np rzadkością czy lvl tak jak sortujemy w prezentach. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hm..ja mam 63 lvl, a zaczynam 14 rozdział. Boss na koniec 13 miał 60 lvl, jeżeli to może być jakiś odnośnik. Miałem zamiar lecieć tak szybko jak XM. do dodatku, ale jednak stwierdziłem, że zrobię jak z XC 2 czyli na szybko do 70 + lvl, a później biorę się za przeciwników na poziomach 75+ i wtedy zacznie się zabawa przed zakończeniem fabuły. Później dodatek i powrót na wykoszenie tych najtrudniejszych.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Jaki lvl pasuje miec na ostatniego bossa żeby byl sens podchodzic? Ja dopiero 28h i snieżna lokacja. Mam 42lvl i mysle ze pora trochę zwolnić i porobić kilka zadan.

Ostatni boss ma 82. Finałowa lokacja to już ostry grind bo pierwszy boss tam ma 74 lvl, chwilę później już kolejny 76, smok 79 i ostatni 82. A ja mam 75lvl i czeka mnie sporo gridnowania bo z minimum 78 trzeba mieć zanim zmieni z koloru czerwonego, inaczej marne szanse.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, XM. napisał:

Ostatni boss ma 82. Finałowa lokacja to już ostry grind bo pierwszy boss tam ma 74 lvl, chwilę później już kolejny 76, smok 79 i ostatni 82. A ja mam 75lvl i czeka mnie sporo gridnowania bo z minimum 78 trzeba mieć zanim zmieni z koloru czerwonego, inaczej marne szanse.

Skubany, mi ze 4 miesiące zajęła jedynka xD Też podchodziłem do niego będąc kilka poziomów niżej i zamiatał mną podłogę jak chciał. Chyba łącznie z 6 może 7 godzin zajęło mi pochodzenie do niego. Jestem uparty, łatwiej byłoby wczytać sejwa i pogrindowac trochę, ale nie ja, nie bedzie mi gra mówić jak mam żyć. A poza tym troche olewałem systemy w grze i na poczatku moze nie miało to większego znaczenia, ale później brak przygotowania znacząco wpływał na moje porażki z bossami.

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem. Do ostatniego bossa nie podchodzić niżej jak 79 bo będziecie kórwić jak Ja.

 

Co do gry - przepiękna. Jeszcze bardziej mi się podobała niż za pierwszym razem. Teraz praca, ale wieczorem dodatek zaczynam bo już nie wytrzymie, a potem na spokojnie cała reszta. Dawać teraz xcx-2 z Elmą w roli głównej, bez tego yebanego edytora postaci i noname'a

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Na końcu, dwuetapowa walka.

Ogolnie fhoi zawod tym dlc.

Miało pokazać przyszłość serio xenoblade, nic nowego nie wprowadziło. Totalnie niepotrzebny dodatek.

No, ale "za darmo" z podstawka.

Dla zainteresowanych - 10h mi zajęło, bez 3 misji pobocznych. 

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Już po recenzjach, w których przewijało się, że Future Connected to bardziej filler nastawiałem się, że może nie mieć startu do podstawki, ale czekałem na Twoją opinię, bo jeśli chodzie o tę serię to mamy bardzo zbliżone spojrzenie. W takim razie nie spieszę się i najpierw wyczyszczę podstawkę z questów. Jestem w ostatnim rozdziale, więc i tak za kilka dni powinienem się zabrać za dodatek. 

Odnośnik do komentarza

 

23 godziny temu, funditto napisał:

To jakaś walka z końcowym bossem czy w trakcie dodatku ?

Tak, final boss. Klasyczne podejscie MS, walka kilku levelowa, ale w normalnym świecie spodziewalbym się ze po porażce cofa cię z automatu przed sam pojedynek, a nie wywala do menu glownego...

 

Co do samego dodatku

Spoiler

Mi sie generalnie podobał, ale spodziewałem sie tak jak wszyscy chyba niewiadomo czego, a jeżeli były jakieś nawiązania do innych Xeno to co najwyżej subtelne.

Dodatek miał fajny klimacik i jest bardzo spoko opcją dla tych którzy po przejściu gry chcą poobcować jeszcze w tym świecie.

Odnośnik do komentarza

Przewertowalem caly internet bo tak mnie wkrórwil dodatek i ogólnie przez chwile stanął kótas

z wątkiem jednej telethii ktora wpadka do portalu i dlatego jedna jest w xcx

, ale szybko upadl motyw jak jeszcze raz obejrzałem cutscenke i nic takiego nie miało miejsca... drugi motyw to czym jest ostatni boss i jakis typ znalazl czym jest :



AADixGAAAhNH.jpg

także tu połączenie z antycznymi z

xc2 jest i miastem pod chmurami
.

ostatni motyw to niestety najprawdopodobniejszy czyli jest to furtka do xc3 i dlatego nic nie wiadomo i trzeba czekać czyli dla wygladniakych fanów serii jak Ja najgorsza opcja i kolejne miesiące czekania.

A i przysiegam, że jak xc3 będzie miało znowu tak bardzo podobne miejscówki jak xc-xcfc-xc2 to yebne ich tam w ms. Nawet kolejność tych lokacji w jakiej się powtarzają jest podobna.

Odnośnik do komentarza

Jezu ta gra to zło.... Dawno mnie tak do jakiejś gry nie ciągnęło. Nic tylko bym grał a mam urlop teraz 2 tygxD muszę dużo rzeczy ogarnąć w domu i ogródku a gra wzywa. Dobrze że switch jest mobilny i xeno za tydzień jedzie ze mną na wakacje. W hotelu wieczorem będę napierdalal w grę do rana:pawel:

 

Pewnie do last of US 2 nie skończę ale nie ma bata żebym zaczynał tlou 2 przed skończeniem xeno z dodatkiem. @XM.@XM.jak ty to robisz że w tydzień tego molocha przeszedłes. Ja mam 32 h i dopiero chapter 13 

 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...