Skocz do zawartości

X-Men Cinematic Universe


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

No szanuje, w koncu mnie uksztatowało.

Po prostu nie znałem nikogo kto jarał się tymi xmenami,  x force, i  x cos tam.

Nawet  wtedy była beka ze to komiksy gdzie podczas walki jest na stronie 20 chmurek i kłóca sie podczas bicia.

Chyba tylko to z top cow czytałem, bo było jaranko na laski Jima Lee. tam gdize była na fioletowa, srebrna, i czerwona.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie moglem pojac jaranga zielona latarnia. Raz, ze debilna nazwa a dwa, ze jakies ksztalty z pierscionka (xD) z automatu na kulki.

 

Xmeni gdzies siedzieli w pamieci wlasnie dzieki tej bajce, troche gierkom, pamietam ze lubilem Gambita. A film z 2000 fajnie w sumie objal to uniwersum.

 

Takze chyba wciaz dla mnie xmen > avengers.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał:

Wtedy to tylko Spider-Man na TVP2, a X-Meni to tylko w gościnnych dwóch odcinkach, tak jak Iron-Man.

Wiadomo, że chodzi o komiksy. Xmeni byli jedynym komiksem o jakiejś super-grupie (G.I. JOE nie liczę) jaki ukazywał się na polskim rynku. Siłą rzeczy znajomość Avengersów była epizodyczna bo ograniczała się do gościnnych występów w zeszytach wydawanych przez TM-Semic. Może mieli 1-2 komiksy w ramach Mega Marvela i tyle (edyta. sprawdziłem i tak, były 2 numery z nimi w tej serii). Xmeni byli wydawani od 1992 do 1997 i pod względem popularności byli na poziomie Punishera (52 numery Xów vs 54 Punishery, tyle że trupiak zaczął wcześniej i w pewnym momencie właśnie przez Xmeny spadł do poziomu dwumiesięcznika). Lepiej i dłużej sprzedawały się tylko komiksy z Spidermanem, Supkiem i Batkiem. Oczywiście jak zdecydowana większość komiksów o facetach w rajtuzach Xmeny były gówniane (zwłaszcza z perspektywy czasu), przypominały bardziej soap operę niż komiks akcji, ale w pierwszej połowie lat 90 podobał mi się design postaci (sic!)  i to że jest o grupie bohaterów, a nie jednym ziomku, który czas nawal się z tymi samymi typkami. Taki Spider miał kilka niezłych zeszytów, które nawet dzisiaj nie są takie najgorsze, ale w ogóle tego co wydawał TM-Semic to była straszna bryndza. Historyjki o robotniku budowlanym którego ugryzł radioaktywny królik już wtedy wydawały mi się baaaardzo złe. Xmeni przez tą ilość dialogów, podróże miedzy wymiarami przynajmniej udawali coś poważniejszego. Takim prawdziwym ścierwem z którego nie pamiętam nawet jednego dobrego numeru był Superman (nie czytałem wszystkich, może by się znalazły). Batek oczywiście najlepszy. Spawna opuściłem bo zaczął się ukazywać w momencie kiedy cała reszta przestała (1997-2001) a ja miałem już dość amerykańskich komiksów. 

Odnośnik do komentarza

Ostatnie łowy Kravena to chyba jedyna historyjka z polskiego Spidera tamtych czasów która utkwiła mi w pamięci, wyróżniała się na tle reszty mrocznym klimatem. No i ta okładka (jak zobaczyłem w kiosku obok poczty w Zakopcu, to prawie doszedłem). Z drugiej strony był jeszcze ten cały Carnage, o którego ludzie pisali petycje, żeby przestali wydawać to (pipi). Ja chyba miałem jeden numer z tej serii i  żenua straszna, dlatego jak w późniejszych latach ktoś się jarał, żeby wrzucić do jakiegoś filmu tę postać, to się zastanawiałem czy czytał te komiksy czy tylko trolluje. 

Odnośnik do komentarza

Dusze Venoma, z Pumą komiks był niezły, Sinister six  i venom w 93 Laresena były fajne, Green Goblin bodajze w 94/95 był swietny, gdy przetrzymywał cała rodzinke w domu przywiazana do krzeseł,  cała mocna wiksa z klonami,  mnie najbardziej grzmotnął ten moment gdy prawdziwy parker widzi klona z Mary Jane i spier,dala.

Odnośnik do komentarza

Fakt, teraz jak napisałeś to przypomniałem sobie, że większość czytałem (tej z Pumą zupełnie nie kojarzę). Miałem taki problem, że nie miałem kasy i nie byłem w stanie kupować wszystkich komiksów. Czasami kupowałem pierwszą część jakiejś historyjki, a za miesiąc wychodził równolegle Punisher, Latarnia i inne takie i musiałem decydować po obrazku na okładce w co zainwestować. Pamiętam, że raz wybrałem Transformersy zamiast jakiegoś dobrego numeru z Batkiem (jak się okazało, kiedy pożyczyłem go później od kumpla). To półgodzinne stanie przed Ruchem, wlepianie gał w okładki komiksów i marzenie o tym, żeby kioskara zaproponowała mi, żebym sobie już poszedł w zamian za wszystkie zeszyty z witryny :frog: 

Odnośnik do komentarza

Miło wspominam pierwszy numer Mega Marvela właśnie z Spiderem od Todda. Takie uczucie obcowania z ekskluzywnym komiksem w 1993 roku (wtedy to oznaczało dla mnie, że ma dużo stron do czytania, podobnie miałem z Gigantem od Disneya)

 

Ciekawostka z okazji miesiąca LGBT:

Wiecie, że pierwszy numer Supermana wydany w Polsce (chyba każdy kojarzy okładkę z napisem 50 lat) nie był żadnym przedrukiem, a kompilacją różnych historyjek zredagowanych i narysowanych przez Polaków? Jednym z kierowników wydawnictwa tego historycznego numeru był ówczesny Krzysztof Bęgowski.

Odnośnik do komentarza

Xmen i Spiderman>reszta marvelowych łaków. 

 

Tak nawiązując do poprzedniej strony i kwestii, co warto obejrzeć: tak naprawdę wszystko ze świata Xmen to przynajmniej dobre filmy, również trójka, na której hejtowanie powstała swego czasu jakaś dziwna moda, ale pewnie większość krytyków merytorycznie nie powiedziałaby, czemu niby miałby to być taki shit. Ot, lekki przesyt bohaterów i wątków. Ja po latach najmniej mam ochotę wracać do pierwszej części, mocno wali od niej klimatem filmów z tego okresu. Jeśli miałbym powiedzieć, co można odpuścić i za wiele się nie straci, to byłby to Xmen Origins: Wolverine (ogólnie kupa) i Wolverine z 2013 (znośny, ale zupełnie obojętny). 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, pajgi napisał:

Wiadomo, że chodzi o komiksy. Xmeni byli jedynym komiksem o jakiejś super-grupie (G.I. JOE nie liczę) jaki ukazywał się na polskim rynku. Siłą rzeczy znajomość Avengersów była epizodyczna bo ograniczała się do gościnnych występów w zeszytach wydawanych przez TM-Semic. Może mieli 1-2 komiksy w ramach Mega Marvela i tyle (edyta. sprawdziłem i tak, były 2 numery z nimi w tej serii). Xmeni byli wydawani od 1992 do 1997 i pod względem popularności byli na poziomie Punishera (52 numery Xów vs 54 Punishery, tyle że trupiak zaczął wcześniej i w pewnym momencie właśnie przez Xmeny spadł do poziomu dwumiesięcznika). Lepiej i dłużej sprzedawały się tylko komiksy z Spidermanem, Supkiem i Batkiem. Oczywiście jak zdecydowana większość komiksów o facetach w rajtuzach Xmeny były gówniane (zwłaszcza z perspektywy czasu), przypominały bardziej soap operę niż komiks akcji, ale w pierwszej połowie lat 90 podobał mi się design postaci (sic!)  i to że jest o grupie bohaterów, a nie jednym ziomku, który czas nawal się z tymi samymi typkami. Taki Spider miał kilka niezłych zeszytów, które nawet dzisiaj nie są takie najgorsze, ale w ogóle tego co wydawał TM-Semic to była straszna bryndza. Historyjki o robotniku budowlanym którego ugryzł radioaktywny królik już wtedy wydawały mi się baaaardzo złe. Xmeni przez tą ilość dialogów, podróże miedzy wymiarami przynajmniej udawali coś poważniejszego. Takim prawdziwym ścierwem z którego nie pamiętam nawet jednego dobrego numeru był Superman (nie czytałem wszystkich, może by się znalazły). Batek oczywiście najlepszy. Spawna opuściłem bo zaczął się ukazywać w momencie kiedy cała reszta przestała (1997-2001) a ja miałem już dość amerykańskich komiksów. 

Xmeni z naszych kiosków, były zdecydowanie nie dla dzieciaków. Problemy dorosłych, związki, ściana tekstu itd. No ale Wolverine i Jim Lee na zawsze w serduszku. 

 

Odnośnik do komentarza

Jak za gó.wniaka oglądałem serial animowany z x-menami to momentami czułem niepokój, saga z sentinelami była serio dość mroczna jak na bajkę dla dzieci xd no i spider tas też na zawsze w serduszku, wspaniały dubbing, odcinki z mutacją Petera, hydromanem czy sinister six znam na pamięć

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

A mi nie szkoda. Kilku mutantów zrobili fajnie, ale ducha X-uniwersum w tych filmach nie było wcale (może poza Deadpoolem i dwoma filmami z Wolverinem, a i tak to bardziej spinn-offy). 

 

Chcę wierzyć, ze w MCU poradzą sobie lepiej. Dwa filmy, po jednym na genezę i drugą genezę, a potem można rosnąć z New Mutants, X-Factor, X-force itp. Po drodze jakieś Crossovery z Avengersowym MCU i FF i niczego do szczęścia nie trzeba więcej. W sumie X-świat jest tak duży, że możnaby zapomnieć o MCU i zrobić samodzielne XCU, jednak nie wydaje mi się, aby Disney chciał mieć dwa rozłączne Uniwersa, nawet jeśliby to oznaczało podwójne zyski. A to dlatego, ze w pewnym momencie zaczęłyby ze sobą konkurować.

 

Moim zdaniem przepisem na sukces z XCU jest wziąć młodych aktorów stworzyć pierwszy skład i pozwolić im w roli dorosnąć, wymieniając na innych w miarę rozwoju uniwersum i składu grupy.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza

Dla mnie mimo wielu wad i częstych spadków poziomu (Geneza, Apocalypse), Xmeni od Foxa mieli zasadniczy plus: byli "jacyś", byli inni, niż robione od linijki dzieła Marvela. Mutanci od Disney'a to będzie kolejny rozbuchany do potężnych rozmiarów produkt od szablonu, gdzie teoretycznie wszystko gra, ale jednocześnie brak jakiejkolwiek tożsamości. Będą "likeable" postacie z heheszkowymi tekstami, będzie "chemia" między wszystkimi bohaterami, będzie CGI kupa, będzie wprowadzanie noname'ów, na których nikt nie czekał, ale marketing wciśnie to ludziom tak, jakbyśmy mieli dostać najbardziej wypatrywaną premierę dekady itd. 

 

No ale może się mylę. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...