Skocz do zawartości

Czy warto zobaczyć?


Dud.ek

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście polecam. Dobry scenariusz, odpowiednia dawka brutalności. Nie spodziewaj się filmu akcji, fabuła rozwija się dosyć powoli, ale im dalej, tym lepiej. Jeśli lubisz klimaty gangsterskie - na 100 % przypadnie Ci do gustu.

 

Zaraz po nim polecam jego najnowszy film: Autoreiji.

Odnośnik do komentarza

"Brother" to chyba jeden ze słabszych filmów Kitano. Taki ani w prawo, ani w lewo. Koleś chciał zrobić coś amerykańskiego, ale średnio się w tym odnajduje. Taki produkt kitanopodobny, ten film. Jeśli ktoś chce wiedzieć, za co ten koleś jest uważany za geniusza, to jednak niech obczaja jego japońskie filmy z lat 90.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, jak wygląda sprawa z filmem Szefowie wrogowie? W Ostatnio oglądałem ktoś napisał, że to komedia roku i w ogóle miazga, a następnie ktoś inny, iż to najgorszy wypad do kina w tym roku. To znaczy ja nie spodziewam się dobrego filmu, tylko boję się, żeby to nie było mniej więcej coś na poziomie takiego KacVegas, bo gdzieś spotkałem się ze zdaniem, że jeżeli podobał ci się KacVegas to Szefowie wrogowie również ci się spodobają. Na papierze ta drugoplanowa obsada nawet robi, bo z tego co widziałem to jest tam jeszcze Jamie Foxx i Donald Sutherland, ale mimo wszystko mam obawy.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

To znaczy ja nie spodziewam się dobrego filmu, tylko boję się, żeby to nie było mniej więcej coś na poziomie takiego KacVegas, bo gdzieś spotkałem się ze zdaniem, że jeżeli podobał ci się KacVegas to Szefowie wrogowie również ci się spodobają.

 

To dziwne zdanie. Osobiście nie jestem fanem "Kac Vegas", no i uważam, że "Szefowie" są... śmieszni. Moim zdaniem, to zupełnie inny typ filmu. Zupełnie inny typ humoru, oparty na mniej lub bardziej subtelnych nawiązaniach do filmowych stereotypów. Cała historia jest dość schematyczna, postaci koszmarnie stereotypowe, ale właśnie dystans do prezentowanych klisz jest źródłem zabawy. Dialogi częściej są napisane z polotem, niż nie (dobrze jest znać angielski).

 

"Dobry film" to faktycznie może aż nie jest, ale w kategorii dobrodusznych, mało ambitnych komedii jest po tej jasnej stronie mocy. O "Kac Vegas" powiedziałbym w zasadzie odwrotnie, moim zdaniem to jest bardzo ambitny film, tylko że niespecjalnie śmieszny, prędzej bym powiedział, że bolesny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lech Majewski, może się ośmieszę, ale nie wiem, czy jest niedoceniony w Polsce czy przeceniony za granicą. Rycerza zobaczę na pewno, warto oglądać resztę?

 

 

Hmm, w Polsce to nie wiem, kto miałby go w Polsce doceniać? "Kino" go lubi, Nowe Horyzonty go lubią, praktycznie każdy film leci w Gdyni. Wiadomo, że robiąc takie filmy, o popularności Saramonowicza czy chociaż Krauzego nie może marzyć.

 

Czy zagranicą przeceniany? Z mojej perspektywy trochę tak, bo nie jestem akurat fanem tego typu kina. Aczkolwiek doceniam jego techniczne innowacje, które są na skalę światową. "Sight & Sound" nazwał "Ogród rozkoszy ziemskich" "pierwszym w historii arcydziełem nakręconym przenośną kamerą". Generalnie warto go oglądać, ale wydaje mi się, że żeby mieć prawdziwą frajdę, bardzo pomaga naprawdę znać się na kinie i sztuce.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...