Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeszcze bedziecie mnie wspominac ze pierwszy wychwalem Milika jak kazdy zapomni o przereklamowanym Robercie, ktory jedynie (choc tu bez beki juz serio swietnie) potrafi grac tylem do bramki majac rywala na plecach

 

Pamietam jak ponad rok temu mowilem o Miliku ze Nawałka powinien go powołać kiedy to genialnie grał w młodzieżówce a my oprócz lewego nie mielismy napastnika. 

 

oggozo wtedy sie ze mnie smiał ze sie nie znam i ze gra w młodzieżowce i Augsburgu to nie to samo.

Kiedy transfer Milika do bayernu?

Odnośnik do komentarza

Pisałem przecież, także w tym temacie, że jego postępy tej jesieni robią na mnie wrażenie. Fajnie się go ogląda w Ajaksie, choć pamiętajmy, że liga holenderska to nie ten poziom, co za naszego dzieciństwa. Ale to prawda, że rok temu grał słabiutko (porównując do seniorów). Przyjście do Ajaxu znacznie mu pomogło, Bundesliga to były jeszcze za wysokie progi jeśli chodzi o poziom obrony. W Ajaksie powoli zaczyna się stawać ulubieńcem kibiców i pogra tam jeszcze półtora roku, zobaczymy na jaki poziom wskoczy.

 

 

Nadal faktem jest, że Lewandowski robi wszystko poza golami, a Milik często odwrotnie. Nie grał wcale jakoś specjalnie dobrych meczów, ale gole strzelał. Ale i tak, to się przyda kadrze. Brakowało ostatnimi czasy ofensywnych graczy, którzy umieją kończyć akcje. Był Lewy, wcześniej Lewy i Kuba i nikt poza tym. Media mówią, że "mamy we krwi grę z kontry", ale co to za kontry, jak Lewandowski musi się cofać, mijać, szukać, tyrać, a reszta wcale nie ma ochoty wychodzić na pozycje. To jest kopanie byle gdzie, a nie kontra, kontra opiera się na szukaniu wolnej pozycji.

 

Grosicki czy Rybus głównie po prostu się kręcą w okolicy i rzadko kiedy cokolwiek im wyjdzie (okej, Rybus miał akurat w tym meczu asystę, kiedyś się musiało trafić). Niestety nie dostał szansy Olkowski, ale już Kucharczyk na skrzydle wyglądał obiecująco. Żyro... bez komentarza, ale Kucharczyk zrobił na mnie dobre wrażenie w ostatnim meczu Ligi Europy. Wydaje mi się, że to najlepszy polski piłkarz w Legii, ale pewnie Nawałka oglądał więcej tej polskoligowej kopaniny, niż ja.

 

Tak czy siak, teraz jest Milik i Mila. Obaj mają wady, ale potrafią strzelić, odegrać kluczowo. To oczywiście sprawia, że kadra gra nieco ciekawiej. Milę propsowałem od lat. Można mu wytykać wiele, pewnie nie może grać 90 minut, co jest, gdy o tym pomyśleć, nieco krępujące, ale nie można było tyle lat olewać piłkarza o takiej technice.

 

 

 

Ale i tak uważam, że obecne gadki mediów o "pięknym roku kadry" sprowadzają się do... szczęścia i tyle. Niemcy są w słabej formie, i tak dominowali, ale mecz wygrała Polska. Zdarza się. Szczęście. Tak naprawdę... Co zyskały dla tej kadry zmiany w ataku, nieco straciły w obronie. Smuda czy Fornalik mieli nieco pecha, Nawałka nieco szczęścia i tyle. Zabierzcie mecz z Niemcami i żadnych tekstów o "rozkwicie kadry" by nie było. Zasłużony remis ze Szkocją... z Gruzją wygrana, ale jak długo była męka... remis ze Szwajcarią... Gdyby nie jeden mecz z Niemcami, nie byłoby co mówić o dobrej grze, byłyby komentarze jak zawsze, o patałachach, którym się nie chce biegać.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Juz nie przesadzaj ogór, fakt mecz z niemcami to był fart ale po innych meczach widac że ta kadra gra inaczej, z nadzieją nie tak jak przez ostatnie lata kopanina i na odpier.dol. Tylko zeby nie było syndromu engela, ze bedziemy grali naprawde genialnie w eliminacjach a na euro znowu zaprezentujemy swój stały poziom. 

 

Milik gra swietnie jak nie spier.doli i nie przejdzie gdzies gdzie bedzie grzał ławe to rokuje mu swietlaną przyszłość. Tak samo myslalem jednak kiedys o Janczyku a jak wyszło kazdy wie. 

 

Aha no i do kadry kiedys wróci Błaszczykowski wiec serio pierwszy raz od czasów Engela widze to w jasniejszych niz czern barwach.

Odnośnik do komentarza

Cały bajer właśnie w tym, że Polska nie gra "naprawdę genialnie". Polska gra standardowo, i udało jej się wygrać z Niemcami, i w sumie tyle. Można mówić o stylu, że im się chce biegać, że walczą, bla bla, itp... ale o to mi właśnie chodzi, że w razie porażki z Niemcami nic takiego by nie dopisywano.

 

Bo co poza tym? Remis ze Szkocją? U siebie? Po naprawdę wyrównanym meczu, nie żeby Polska jakoś lepiej od rywala wypadła? Szkocja to ekipa o półkę niżej od Anglii, Ukrainy, Czarnogóry... czy Rosji, Czech, Grecji z Euro 2012... Szkocja to nawet półka niżej, niż Polska - są rozstawieni z czwartego koszyka, my z racji większej ilości grup tym razem z trzeciego. Aha, no i triumf nad Gruzją. W razie porażki z Niemcami, wszyscy by prychnęli na triumf nad Gruzją. To nie jest jakiś ewenementowy wynik.

 

 

Przez ostatnie 10 lat, 20 lat... w sumie pewnie zawsze, Polskę spokojnie było stać na coś takiego, jak wyrównany mecz u siebie z ekipą poniżej 30. miejsca na kontynencie i wygraną 4-0 "lepszy wynik niż styl" z ekipą z 45. miejsca w Europie. Serio.

 

Że niby za Smudy czy Nawałki taka gra by była "naprawdę genialna"? C'mon. Wygrali z Niemcami i tyle. Osiągną jeszcze jeden wynik ponad miarę w ciągu roku, to można będzie udawać, że to nie był po prostu przypadek.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Oggozo mam do ciebie szacunek ale zaczynasz pisac jakbys gre przeciwnika opierał wyłącznie na rankingach i statystykach a tak sie nie da. Tak moim zdaniem bylismy lepsi od szkotów w meczu z nimi. Ale trzeba wziąć pod uwage to ze Szkocja ma nowego trenera i to nie byle kogo i po ich grze tez widac sporo lepsza jakosc niz było to wczesniej. Moze ze gra jest genialna to zdecydowanie za duzo powiedziane, ale gramy dobrze a nie jak o kant dupy, wiec progres jest. Wygralismy z niemcami choc to jedyny ostatnio mecz w ktorym bylismy zespołem gorszym sporo od przeciwnika, no ale nikt nie liczył chyba ze bedziemy grac jak rowny z rownym z ekipą niemiec. jest dobrze, mamy klasy swiatowej napastnika, drugi nam rosnie, w druzynie wreszcie widac motywacje. Prosze cie nie polaczkuj i ciesz sie z tego bo ch.uj wie ile to potrwa i znowu bedzie nam strzelał bramki bankier ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Kto waszym zdaniem w bramce na Irlandię? Mamy 4 poważnych kandydatów: Szczęsny, Boruc, Tytoń, Fabiański. Tytoń niepotrzebny, nie warto wprowadzać nowej postaci do tej grupy, po co, skoro i tak mamy 3 dobrych bramkarzy. Szczęsny nie gra, ale co z tego - w większości to gadanie o tym że nie gra, że wypadnie z formy, to tylko gadanie, bo umiejętności bramkarskich nie da się zatracić z dnia na dzień. Fabiański jest bardzo dobry, ale też pokazuje, że jak przeciwnik gra bardzo dobrze, to potrafi przyjąć 5 bramek jak z Chelsea. Boruc gra świetnie w Bournemouth, ale ostatnio też ten klub ma gorszy okres. Ciężki wybór.

Odnośnik do komentarza

IMO szanse powinien dostac Fabianski, zasluzyl sobie silna pozycja w klubie. Boruc 2 w kolejnosci ponieeaz gra w nizszej klasie rozgrywek.

Co do Szczesnego to prawda ze umiejetnosci bramkarskich nie zatraca sie z dnia na dzien ale ta pozycja wymaga niezachwianej pewnosci siebie ktora powinna epatowac na cala dryzune zapewniajac jej spokoj. Nie grajac bramkarz sila rzeczy nie czuje sie pewnie.

Tyton odpada, nie wiem kogo sie naczytaliscie ale w Elche wcale nie prezentuje sie solidnie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...