Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągłe niedziałanie systemu LM mnie zniechęciło do UEFA w tym roku. Ale ciągle walczę w lidze angielskiej.

 

 

Trzymam się zasady, żeby nie kupować nikogo powyżej 10% i mam z tego tę małą satysfakcję odkrywcy talentów. Zawsze się cieszę, gdy kupuję gracza mało popularnego, a zaraz mu rośnie wartość. Małym kosztem robię drużynę rywalizującą z Van Persiami i Tevezami.

 

 

Niektóre są oczywiste, np. Matę kupiłem po serii świetnych występów, więc wiadomo było, że wartość wzrośnie, ale nie znaczy, że będzie dalej tak punktował. Podobnie z Silvą po kontuzji czy Berabtowem po transferze.

 

Paru graczy trzymam się od pierwszej kolejki. Cazorlę, Jaaskelainena i Lallanę uważam za sukces. Natomiast okazało się, że najtrudniej jest z obrońcami, ponieważ tradycyjnie wiele ekip się rozpręża i traci gole nawet w meczach, gdy mają wyraźną przewagę i nie ma czystego konta. Pozbyłem się już Bainesa, ale pozostałem przy Vertonghenie (na razie zawód, ale okazje do goli i asyst ciągle miewa...), Chico (czołowy stoper ligi, aczkolwiek udziału w bramkach nie ma, więc do fantasy kiepski) czy Ridgewellu (liczyłem na więcej asyst, ale mogą nadejść).

 

Michu czy Nolan wykonali swoją robotę, ale gdy wyczułem spadek formy, sprzedałem. Miałem chyba rację, od tego czasu punktują dużo mniej. Nigdy natomiast nie spełnili się tak dobrzy w zeszłym sezonie Adebayor czy Demspey. Fletchera kupiłem akurat, gdy zaczął się okres jego posuchy i po serii "2 pkt." sprzedałem.

 

 

 

Od jakiegoś czasu wiedziałem, że przed tą kolejką sprowadzę Benteke na serię kilku łatwiejszych meczów i zdobył 9 pkt., najwięcej w sezonie. Widzę w nim kolejną wschodzącą gwiazdę ligi, ale zobaczymy. Oprócz tego wiążę nadzieję z Hiszpanami, którzy liderują swoim klubom. Także Jose Enrique, który stanowi chyba w tej chwili ideał fantasy, punktuje jako obrońca ale gra na ataku. Podejrzewam, że jego wartość niedługo skoczy wysoko w górę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Trochę jeszcze czasu nim wyklaruje się sytuacja w jakiej są formie zawodnicy, ale pozwoliłem sobie zmodyfikować skład w oparciu o obecne moje przeczucia:

 

0c5fc8eb4e.jpg

 

Trójca z Bayernu wydaje się rozsądna. Muller nadal w formie co pokazał na sparingach, a w najbliższym meczu powinni dać radę Arsenalowi i liczę na brak straty gola (ale wobec Lahma się zastanowię). Schweinsteiger gra regularnie i ma wzloty. Tutaj też się zastanowię.

Trójca z Barcelony. Jordi Alba to po prostu logiczny wybór - Barca jest na fali. Chciałbym dać Iniestę, ale jest za drogi, więc jest Xavi. No i Messi, czyli najlepszy zawodnik na świecie.

Miałem dylemat - Ibra czy Persie. PSG chyba wpadł w lekki dołek, więc postawiłem na kogoś kto ostatnio ma pewne miejsce w MU i może coś Realowi strzeli. Mimo to zostawiłem Meneza, na wszelki wypadek. Vidal - bo zdobył dużo punktów, a Celtic pozwoli mam nadzieję na jeszcze więcej. Reuss - bo będzie ostra gra w środku, więc duża rola będzie w pomocnikach i ataku. Cabalero na bramce, a nuż Malaga znowu przestanie tracić gole. Na ławce Schmelzer - może wejdzie za Lahma, potem Demichelis bo to solidna obrona z Malagi, Kolasinac a nuż i Sirigu jakby Malaga odpadła.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A propo Uefa Fantasy, to byłem bardzo zdeterminowany i śledziłem zawodników w ligach. Efekt? 48 punktów (najwięcej w kolejce jeśli chodzi o naszą ligę), i awans z 6 na 4 miejsce. I teraz wciąż 3 graczy nie grało - Dani Alves, Messi i Muslera. Messi to kapitan, i mam nadzieję że naklupie Milanowi trochę bramek, a jednocześnie Dani Alves zadba o to by bramka dla Milanu nie padła. Schalke raczej będzie się cieszyć że odwiedziło Stambuł niż że gra w tym meczu, i raczej nie strzelą gola. Trzecie miejsce w zasięgu.

Aha wreszcie połapałem się z tymi aktywnymi zmianami między meczami, dzięki czemu mogłem sobie powymieniać takiego Van Persiego, czy Meneza ;) Najgorsze, że miałem Kroosa przed tą kolejką, a także Hummelsa, ale wymieniłem na ich kolegów z drużyny :( Aha i zamiast Buraka Yilmaza, wziąłem Ayidina Yilmaza, że też te Turki muszą się tak samo i dziwacznie nazywać ;)

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W naszej forumowej lidze mistrzów, Borussia Myslowitz po długich, acz sukcesywnych bojach w końcu doszła na drugą pozycję. Przyznam, że dopiero od fazy pucharowej wziąłem się mocno za obserwację aktualnych statystyk drużynowych, przez co analizowałem na bieżąco jaki skład powinienem wystawić. Być może gdybym zaczął to wcześniej tak bardziej na poważnie, to pierwsze miejsce byłoby w zasięgu. Tymczasem dzielą mnie od niego 73 punkty. Cieszy mnie jednak skutek moich analiz. W poprzedniej kolejce miałem 1 miejsce za ów kolejkę, a w poprzedzającej ją miałem 2 miejsce. O to ów zwycięska z poprzedniego tygodnia:

 

0230909cc4.jpg

 

Niestety jutro i pojutrze to dramat w moich szeregach. Prawdziwy szpital i absencja! Nie zagrają m. in. Pepe, Serio Ramos, Iturra, Kross, niepewny jest Messi, oraz Demichelis ma kartkę na koncie (a poza tym sądzę, że Borussia strzeli u siebie). Pepe wymieniłem na Arbeloę. W przyszłości będę musiał pomyśleć nad zmiennikiem Kroosa, a to nie będzie łatwe.

Odnośnik do komentarza

Stwierdzam iż w tym sezonie jestem zaje.bisty w tę grę. Przed rewanżami wywaliłem Ramosa i Vidala, którzy mieli nie grać, a wziąłem Santane i Varane, którzy dali mi razem 14 punktów. Jedynym błędem było zdecydowanie się na Lewandowskiego jako kapitana zamiast Ronaldo, ale w sumie znowu odskoczyłem od reszty, więc kto by się przejmował. Moim celem jest wyprzedzić drugie miejsce o 100 punktów, chociaż nie będzie to łatwe, bo już niewielki wybór w piłkarzach pozostał i drużyny będą dosyć podobne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zostawiłem Fantasy Premier League, bo kilka tygodni z rzędu nie miałem czasu, ale po takiej kolejce jak dziś, przypomniałem sobie. Trzech napastników zdobyło mi łącznie 63 punkty, łącznie 88, czyli jedna z lepszych kolejek, chociaż od bodaj siedmiu nic nie zmieniałem. No i taka jest ta gra, czasami mam wrażenie, że małpa waląca w klawisze mogłaby być lepsza ode mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

5a44dc0de6.jpg

 

Tak wygląda tabela końcowa Psx Extreme Uefa League. Po różnych perturbacjach, ogółem słabo rozegranej fazie grupowej, moja drużyna w fazie pucharowej spięła poślady i zagrała nawet kilka razy najlepiej z wszystkich. Niestety, ale dystans z fazy grupowej dzielący od pierwszego miejsca w połączeniu z ciągle porządną lub bardzo dobrą formą Czerwonych Robaków sprawiło, że Borussia Myslowitz kończy na drugim miejscu. Jednak mogę czuć się zadowolony. Zacząłem mocno przykładać się i obserwować ligi oraz dyspozycję piłkarzy od fazy pucharowej i przynosiło do wymierne rezultaty. W przyszłym sezonie planuję tak robić od początku, co powinno podgrzać rywalizację.

 

Historia Borussi Myslowitz w Uefa Fantasy:

 

adc8669d18.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Kurde mało kasy, ciężko będzie coś sensownego sklecić. Wybrałem 8 normalnych piłkarzy i zostało mi po milionie na resztę, a za milion są ludzie dla mnie zupełnie randomowi (przede wszystkim, w większości tacy, którzy nie będą regularnie grać).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...