Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koke to dobry typ, dziwaczna cena jak za skrzydłowego faworyta swojej grupy. Z drugiej strony, Porto i Zenit to niełatwa sprawa.

 

W zasadzie skład mam już finalny. Mam wrażenie, że w LM stosunkowo łatwiej jest postawić na obronę niż atak, jest na tyle ekip słabych, że czyste konto łatwiej postawić niż bramkę konkretnego zawodnika. Mimo to, postawiłem raczej na ryzyko. Cała siódemka graczy defenswnych z innych klubów. Wymieniłem nawet Daniego Alvesa na Alexa Sandro, swoją drogą dobry typ, Porto może nie stracić za wiele goli w sumie tak samo, jak Barca, która ma dość niezłą grupę.

 

 

Ostatecznie wymieniłem jednego taniego gracza na Bale'a, niestety nie jest w formie na Galatasaray, ale dalej zostają mu trzy mecze z cieniasami. Nikt nie ma więcej. Zapewne wypadałoby mieć więcej niż jednego gracza z Juve i Realu. Nikt nie ma więcej, bo Basel i Olympiakos to dla mnie jednak nie cieniasy i pogrom nie jest pewny.

 

 

Z najciekawszych grup mam najmniej graczy, bo nie wiem, czego się spodziewać. W A niezawodny Vela, a także Kiessling, który jest poza Messim i Giroud graczem w najlepszej obecnie formie w Europie. Z grupy F tylko Mchitarjan - gole dla BVB wydają się pewne, ich zdobywcy - trudniejsi do przewidzenia, a cała reszta wyników to już w ogóle nie wiadomo. Francuz z racji ceny wydaje się ciekawszy niż Lewandowski, nad oboma jeszcze myślę i może wcisnę przed 20.

 

 

Swoją drogą, gra oszukuje. Jest system, nazwijmy go, 5-5-3, podczas gdy stosunkowo więcej graczy jest zaliczonych jako napastników. Przykładowo, Benfica wystawi dzisiaj pewnie czterech graczy oznaczonych jako napastnicy. Nie dziwota, że wśród napastników zdecydowanie najtrudniej wybierać.

Odnośnik do komentarza

Może kwestia javy? Ściągnij i flash player i javę najnowszą...

 

Aha, jakby ktoś do tego chciałby się pobawić w LE, to jest też liga FPE Sidekicks.

 

http://en.uelfantasy.uefa.com/CleverTV/en/uefa/uefa/15810/userhome.do

 

Kod: 1337564-533910

 

To tak jakby się komuś nudziło i interesował się jeszcze LE ;)

Odnośnik do komentarza

OK, poradziłem sobie w dosyć dziwny sposób, a mianowicie poprzez założenie nowego konta. Serwery UEFY nie wyrabiają na chwilę obecną.. trochę to irytujące.

 

Jest sens brać Luiza Adriano na ławkę, czy jest ktoś lepszy w cenie do 7 mln?

 

1. Polecam nie inwestować za wiele czasu w tę grę, co roku w pewnym momencie (dość szybko) się wyłączam, bo złe funkcjonowanie strony uniemożliwiło mi zrobienie tego, co chciałem, na czas.

 

2. Chyba nie opłaca się nikogo brać na ławkę w tej grze, przy tego typu terminarzu. Chociaż kto wie, Messi czy Cristiano przecież mają oczekiwania na bramkę w każdym spotkaniu, zależy...

 

3. Myślę, że są lepsi napastnicy w cenie do 4,5 mln, ale zobaczymy jak będzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza

Mój skład: 1-4-4-3

Bramkarz: Helton

Powód: Porto ma solidną obronę i słabą grupę. Nie powinni tracić zbyt wiele bramek. Jednocześnie Porto nie jest aż tak dobre, by Helton czegoś tam nie wyłapywał. Myślę, że Porto zrobi sobie dziś wycieczkę do Wiednia i wróci z trzema punktami i sernikiem wiedeńskim w ustach.

Obrona: Alaba, Mangala, Van Der Wiel, Ivanovic.

Powód: Alaba bo to Bayern, i choć mam obawy czy Guardiola zna się na obronie gdy nie ma Pyuola, tak mam pewność że wielu będzie raczej próbowało przeciwko niemieckiemu walcowi grać z kontrataku. Alaba z kolei to ofensywny obrońca, który lubi sobie pobiegać na skrzydle. Kibice Porto nie bez powodu drżeli o Mangalę. Ten jednak postanowił zostać w klubie, bo pewnie pasuje mu pozycja kluczowego obrońcy. Van Der Wiel jest z PSG, a PSG nie ma trudnej grupy, a dodatkowo nawet solidnie gra w obronie (co prawda z Bordeux popełniali błędy, ale w sezonie jakby mniej). Ivanovic to gracz Chelsea, czyli podopieczni Mou, który za cel pewnie chce znowu wygrać LM. Może nie idzie im najlepiej w lidze, ale wierzę że "The Special One" wie jak ustawić obronę.

Pomoc: Vidal, Koke, Ribery.

Powód: Vidal nie zapomniał na pewno jak się strzela bramki. Koke z kolei również jest bardzo ofensywny, i powinien zastępować krytego Villę. Ribery to klasa sama w sobie, widać że Francuz chce światu udowodnić swoją wartość, a nagroda najlepszego piłkarza tylko mu w tym pomogła.

Atak: Lewandowski, Giroud, Messi.

Powód: Lewandowski nadal w formie, i nadal świetnie czuje się w Borussii. Gra opiera się na nim w dużej mierze, więc pewnie trochę bramek nastrzela. Podobnie może być z Giroudem, który stał się naczelną siłą strzelecką w Arsenalu. Messi zawsze coś ugra, gdy Barca daje dupy, więc ten mały geniusz może również być cennym graczem.

To oczywiście moje subiektywne opinie... icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza

mój skład: Buffon - Alaba, Lahm, Zabaleta, Lichtsteiner - Gabi, Isco, Draxler, Lucho Gonazalez - Ibrahimović ©, Jackson Martinez

ławka: Załuska, Luiz Adriano, Matuidi, Nastasić

 

postawiłem z ciekawości na Ibrę, bo wybrało go niecałe 4%. PSG ma słabą grupę i liczę, że Zlatan się rozstrzela.

 

EDIT: Ibra nie trafia karnego, a jest na kapitanie.. co za porażka.

Edytowane przez Marcin$
Odnośnik do komentarza

Hehehe teraz już wiadomo czemu połowa gry kupiłą Diego Lopeza.

 

 

 

6% ludzi ma Lichsteinera? Koleś gra niemal jak prawy skrzydłowy, liczony jako obrońca, niska cena, łatwa grupa, silny zespół? Come on. Dużo więcej ma np. Hummelsa, choć droższy i grupa raczej nie sprzyja czystym kontom.

 

Hmm 1 pkt na razie oznacza znakomity zakup. Dobrze, że Isco na kapitanie zrobi wynik w tej kolejce.

Odnośnik do komentarza

Mój wynik nie napawa optymizmem, ale siła napędowa w postaci trzech napadziorów gra dziś, do tego inni powinni coś dorzucić. Hm, asystent menadżera kazał mi wrzucić Weissa, a ja go kupiłem na zapchanie miejsca na ławce najtańszym kosztem. Sądziłem, że to taki piłkarz co grzeje w greckim zespole ławę i jeśli wchodzi, to co najwyżej by zmienić strzelca zwycięskiej bramki w trzech ostatnich minutach meczu :) Kurde, a on bramkę strzelił :P

I kto by przypuszczał, że Ronaldo się odblokuje, a Ribery da dupy (a miałem wybór, on albo Robben). Vidal... Słabo, jak i Juventus. Szkoda, ale miałem duży problem kogo tam dać za tą cenę, bo Isco i Reus za drodzy. Nic to, liczę na wybicie się w tej kolekcje, bo tych co dali Ronaldo albo Alabę na kapitana, to raczej w niej nie dogonie, no chyba że Lewy albo Messiasz walną hattricka ;)

Odnośnik do komentarza

Bo Ivanovic jest z Chelsea, a oni grają dziś. Weiss grał wczoraj. Można zamienić zawodnika który grał wczoraj na tego co jeszcze nie grał dziś, tak działają aktywne zmiany. Również może gracz z wczoraj oddać opaskę kapitana komuś kto gra dopiero dziś. Zmiany są te możliwe tylko do momentu zaczęcia meczy z dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

No i nie jest tak źle jak mogłoby być. W ostatniej chwili zmieniłem kapitana z Lewandowskiego na Messiasza, dzięki czemu mam czwarte miejsce i jestem przed Robakami ;p No ale to za mało w tym sezonie, bo konkurencja ewidentnie silniejsza niż w zeszłym. Zawiedli i Giroud, i Lewandowski. To chyba ich ostatnie chwile w mojej jedenastce, bo w sumie czuję że nie będą tak dobrzy jak inni. Wszystko będzie zależeć od ich dyspozycji przed meczami i wtedy zdecyduję. Trzeba będzie trochę skorygować ten skład. Dobrym wyborem byli Koke i Helton, oni jak sądzę zostaną... :)

Odnośnik do komentarza

Powoli wychodzę w FPL na prostą po serii kontuzji. Jak na razie, Premier League w tym sezonie jest bardzo defensywne, co w pewnym sensie mi pomaga - stawiam na defensywę bardziej niż średnia - ale też przeszkadza, bo za czyste konto punktują wszyscy, nie jeden gracz, więc trudniej uciec rywalom.

 

Sezon czy dwa temu szybko się kapowałem, że nie ma sensu zakładać czystego konta, bo to random i to rzadki, a teraz proszę - w jedenastce sezonu na razie formacja 5-2-3. W ostatniej kolejce na siedmiu graczy defensywnych, pięciu zachowało mi czyste konto, a dwóch pozostałych straciło tylko jedną bramkę. Dużo trudniej wskazać, kto rokuje w ataku, poza pewniakami sprzed sezonu - Benteke, Sturridge, RvP, no i Giroud, którego wskazanie na kapitana przed sezonem niewiele mi już daje, zresztą po przyjściu Oezila nie będzie już tak dobrze z golami dla Francuza.

 

 

Zdradzę wam od razu, że moim następnym transferem będzie Amalfitano. Zdziwiłem się, że nie chciał go nikt lepszy niż WBA, ale w tym klubie powinien już zawsze mieć sporo asyst i czasem coś strzelić. Plus, oczywiście, zadziwiająco niska cena, być może najbardziej niecelna w tej grze (serio, Essien droższy niż skrzydłowy z doświadczeniem w topowej lidze?).

Odnośnik do komentarza

Ja zdradzę, że sprzedałem Lamparda (tylko 5 punktów w 3 ostatnich meczach) i na przyszłe dwie kolejki zastąpiłem go Gerrardem (plus dam mu kapitana). Liverpool gra z Sunderlandem (ostatnie miejsce) i Crystal Palace (przedostatnie), więc liczę na Anglika. Zagram 5 pomocnikami i dam szansę Barkley'owi. Od początku grzeje ławkę u mnie, a gra pierwsze skrzypce w Evertonie.

Odnośnik do komentarza

No jak już jesteśmy przy projektowaniu przyszłości, to od razu rzućmy, że w tej kolejce wziąłem Lukaku. Ten koleś to jest na huśtawce - przed pierwszą kolejką był jednym z najpopularniejszych graczy, mając prawie 30% posiadania, a potem spadł w okolice 6%, będąc jednym z najbardziej wyprzedawanych piłkarzy (na tej liście zresztą dominują gracze Chelsea - wśród piłkarzy, którzy stracili 0,5 mln ceny, jest siedmiu graczy Blues i pięciu pozostałych).

 

Teraz zagrał świetne 45 minut w Evertonie i już wraca hype, podejrzewam, że przed kolejką będzie miał z 15% posiadania. Wiem, ile razy wypluwałem takie słowa, ale... to pewniak. Everton świetnie zaczął sezon, brakowało im napastnika. Z obecnym poziomem gry + zakładając, że Lukaku wypali (będzie dochodził do tych licznych dośrodkowań i wykańczał) mogą spokojnie być jedną z kilku ekip strzelających najwięcej - w momencie, gdy ofensywa Tottenhamu, Chelsea i United wygląda nędznie, to doskonały prospekt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...