Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy system w tym sezonie faktycznie wydaje się nieco mniej randomowy, bo kto widział ten mecz, na pewno się nie zdziwi punktami dla obrony - Arsenal był w ataku żałosny. Jednak nadal większość punktów bonusowych dostają zawodnicy ofensywni. W czołówce graczy z największą ilością nie ma żadnych bramkarzy, a z obrońców - liderują ci, którzy strzelali lub asystowali. Tak więc nadal bonus zazwyczaj tylko daje więcej tym, którzy już mają dużo. Dobry mecz bez gola/asysty - nadal bonusa nie ma. Przykładowo, w meczu Tottenham-Hull chyba każdy się zgodzi, że wyróżniał się Townsend, który jednak miał tylko 2 punkty w systemie, a Soldado - 10, i to on zgarnął całego bonusa wraz z obrońcami.

 

 

Po jednej kolejce już żałuję, że wziąłem Morrisona, choć pewnie nie powinienem - grał na ataku i to naprawdę wielkie szczęście Swansea, że nie zaliczył gola czy asysty, gdy kilkukrotnie było blisko. Ale... są bardziej pewne opcje do wyboru. Tym razem od razu po zakończeniu ostatniego meczu wziąłem Stevena Gerrarda, którego miałem w zeszłym sezonie i generalnie nie zawodził. Mam już tyle wolnej kasy, że nie jest to żaden czynnik (może gdybym chciał Van Persiego). Co prawda punkty Liverpoolu opierają się głównie na napastnikach, ale wygląda na to, że rosnąć będzie obecność Gerrarda tuż za nimi. Z drugiej strony, mogło to być tylko zjawisko jednego meczu i możliwe, że właśnie się skończył jego dobry okres, bo wraca Coutinho. Chcę wierzyć, że dobra postawa ofensywna zachęci jednak Rodgersa do kontynuowania.

 

 

Ile osób po jednym meczu kupi Torresa? Może nie będzie już rzucania się na comeback jak na Lukaku, ale przypadek Januzaja pokazuje, że jeden mecz dla wielu osób zupełnie wystarczy. Chociaż chyba jeszcze zabawniejszy jest fakt, że 7,5% graczy nadal ma Fraziera Campbella. To chyba sami ci, którzy już olali granie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

A. To nie no, tak od dawna było. Tyle samo punkcików tego systemu, to tyle samo bonusa.

 

 

  • If there is a tie for first place, Players 1 & 2 will receive 3 points each and Player 3 will receive 1 point.
  • If there is a tie for second place, Player 1 will receive 3 points and Players 2 and 3 will receive 2 points each.
  • If there is a tie for third place, Player 1 will receive 3 points, Player 2 will receive 2 points and Players 3 & 4 will receive 1 point each.
Odnośnik do komentarza

Zbliża się nowa kolejka Ligi Mistrzów. Teoretycznie najłatwiejsza, ale praktycznie najtrudniejsza. Z jednej strony wiadomo, że niektórzy zrobią sobie znowu trening strzelecki. Z drugiej przecież stosunkowo łatwi rywale gigantów powinni już być odpowiednio nastawieni.

 

Kogo dać jako napastnika? Czy Ibra zagra na full procent, skoro nie grał z Lorient? Czy Arsenal obtoczy Lewego? Czy Messi wróci do formy? Czy Costa podtrzyma formę? Czy Mandżukić coś strzeli w przerwie między bramkami Ribery'ego i Robbena? I jedynym chyba pewniakiem jest Ronaldo, który jest w tej chwili całym Realem ;)

Odnośnik do komentarza

Grrrrrrrrrr!

 

:(

 

Ja chyba zrobię sobie drugą drużynę w następnym sezonie, złożoną z outsider'ów których wyrzuciłem ze składu. Normalnie znowu strzelają lub grają dobrze ci, których wymieniłem. Zaś ci na których wymieniłem, dają pupy. Wywaliłem Messiego - dwa gole. Wywaliłęm Manjukicia to wszedł z ławki i strzelił od razu. Vidala już nie mam - pyk gol. Za to Rooney, Ribery czy Lewy padaka. Nawet chrzanionej asysty. Czemu Motta tak słabo gra, czemu Koke się popsuł, czemu Porto traci bramki z Zenitem... Jak to czemu? Bo mam ich wybranych. Chcecie mieć dużo punktów? Wybierajcie tych, których ja nie mam.

 

Geez, jedynie Ronaldo i Alaba dostarczają, no i wreszcie Helton który obronił karnego i Arsenal nie stracił gola. Reszta - dno. Mam nadal 3 miejsce, ale 8 w tej kolejce. Z takim "szczęściem" raczej nie odrobię strat do lidera... :confused:

Odnośnik do komentarza

Ja się jeszcze bardzej wkurzyłem oglądając skrót meczu Atletico, Costa spokojnie powinien tam miec hattricka + 2 asysty, ale pare razy zrobil Slusarskiego. Ale nie bede narzekal, Ronaldo w ataku maja wszyscy (poza ogqozo, ktory sie chyba poddal po 1 kolejce, jak zobaczyl ze hipsterskim skladem to nie tutaj), w tym sezonie najlepiej mi w sumie punktuje obrona i to w każdym fantasy (Ekstraklasa, FPL i Liga Mistrzów) no i Vidal ładnie dostarczył. 

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Po prostu kolejka jest w środku tygodnia i co jakiś czas i zawsze zapominam o tym, żeby sobie ustawić skład. Dodatkowo jak raz sobie przypomnę, to zawsze akurat stronka będzie się wieszać. Przestałem grać zupełnie przypadkiem. Ciekawe ile mam punktów.

 

 

Gram ciągle w Premier League, które mnie nie rozpieszcza. Lallana znowu przeszedł na lewe skrzydło, gdzie chu'ja jest przydatny, Ravel i Lukaku nie chcą strzelać, Negredo jest rotowany (po ciul?) i tak dalej. Obronę Southampton już każdy nadrobił, więc mogę być zadowolony jedynie z Vertonghena, który jeśli pozostanie na lewej, to będzie punktował jak szalony. To mało, gdy Suarez, van Persie i Aguero nabijają innym setki punktów.

 

W końcu kupiłem Cazorlę, widać go zdrowego i brykającego jak sarenka. Razem ze Stevie'm G. stanowi duet oczywistych kandydatów, których mało kto kupił bo woleli inne opcje z tych zespołów. Od teraz, moje największe nadzieje.

 

 

Po powrocie Daviesa z kontuzji jestem znowu zadowolony ze składu i szykuję się na w końcu dobrą kolejkę. Arsenal może skompletować niesamowity tydzień, po pokonaniu wicelidera i jednej z dwóch najlepszych ekip w Europie zakończyć bijąc mistrza swojej ligi. Lukaku i Negredo stają naprzeciw totalnych cieniasów, którym po prostu muszą coś wsadzić. Stevie G. odpoczął i rozwali Fulham. Davies i Vertonghen pewnie też coś walną, albo chociaż bonusa. Zastanawiam się jeszcze tylko, czy Amalfitano coś walnie Chelsea, no i czy na kapitana oczywiście Santi, czy jednak napastnik.

Odnośnik do komentarza

Ja się jeszcze bardzej wkurzyłem oglądając skrót meczu Atletico, Costa spokojnie powinien tam miec hattricka + 2 asysty, ale pare razy zrobil Slusarskiego. Ale nie bede narzekal, Ronaldo w ataku maja wszyscy (poza ogqozo, ktory sie chyba poddal po 1 kolejce, jak zobaczyl ze hipsterskim skladem to nie tutaj), w tym sezonie najlepiej mi w sumie punktuje obrona i to w każdym fantasy (Ekstraklasa, FPL i Liga Mistrzów) no i Vidal ładnie dostarczył. 

No ja nie mam i trochę żałuję.Chciałem być inny niż wszyscy i postawilem na  Kiesslinga...eh trochę punktów by wpadło

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cóż, mamy kolejkę teoretycznie łatwą, a tak naprawdę trudną - tym razem problemem są kontuzje wielu najlepszych graczy. Brak Manjukicia, Ribery'ego, Messi'ego, czy niepewna sytuacja Ronaldo. To wszystko sprawia, że znowu trzeba wydać trochę na transfery. Ja zdecydowałem się na trzy - Ribery'ego zastąpił Fabregas, czyli fałszywa dziewiątka która z Ajaxem zastąpi Messiego i tu powinno coś wpaść. Koke jednak był nieco przereklamowany, więc wymieniłem go na Raula Garcię, który przebojem stał się motorem napędowym w Atletico (dwie bramki z Granadą). I jeszcze wymiana Rooneya na Quagiarellę (miałem dylemat, on czy Giroud?), bo MU ssie pałkę ostatnio i nie sądzę by dobrze mu poszło z Bayerem. Wierzę, że inni utrzymią dobrą formę - to może być udana kolejka i jedynie Motta mi zawadza, ale szkoda mi dwóch punktów kolejnych...

Odnośnik do komentarza

Nie chcę nawet tego komentować. W następnym sezonie na serio tworzę drugą drużynę z tych, których wywaliłem. Vidala miałem już kupić też, ale myślę: "W końcu mu tchu braknie, stary już jest" to strzela jak popie... (a kiedyś go miałem). Wywaliłem Rooneya, to trzy asysty. Mam wrażenie, że ci wszyscy piłkarze mają dostęp do mojego konta i patrzą kogo wywalam, by widząc to powiedzieć: "To ja ci pokażę". No i pokazują :confused:

 

Nic to, spadłem ale nie jest źle. Znaczy pierwszego mogę już nie dogonić, ale reszta jest na jedną kolejkę...

Odnośnik do komentarza

Ten ze znaczkami to nie wiem kto, może przypadkiem na forum namierzył kod do ligi ;P Ale dobry jest, zresztą ma znaczek że był w czołówce w poprzednim sezonie. Ten Grek to ekspert podstawiony przez grę, o dziwo idzie mu bardzo dobrze, bo w poprzednim sezonie eksperci byli do ogrania i porzucili grę chyba w fazie pucharowej, a ten Grek to bardzo aktywnie i dość inteligentnie gra ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...