Skocz do zawartości

OFFTOPIC


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, powiedzcie mi jedno. Mam jakiś tam trening z płytki  co się zwie "total fitness". Trwa ponad 40 minut i jest prowadzony przez jakiegoś gościa od Ewy Chodakowskiej. Wszystkie ćwiczenia są na mięśnie ud, brzucha i pośladków. No i czy takie trenowanie w domu mi coś da ? Wiem że nie mam co liczyć na 6 pak ale mam nadziej że chociaż coś kilogramów zrzucę. Diety nie mam, czasami dodatkowo na rowerze jeżdżę.

 

Jak na razie ćwiczę tym trening co drugi dzień od dwóch tygodni i czy dalsze ciągnięcie tego ma sens.

Odnośnik do komentarza

Każda aktywność fizyczna pomoże. Zależy jednak co zamierzasz osiągnąć. To o czym piszesz, brzmi jak poradnik dla ci.peczek, a nie prawdziwych mężczyzn. Jeżeli masz ponad 40 minut na ćwiczenia w domu, to spróbuj wygospodarować jeszcze trochę i zacznij chodzić na siłkę. Bez diety ciężko zrobić super sylwetkę, ale poćwiczyć przy braku diety na pewno nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza

Panowie, powiedzcie mi jedno. Mam jakiś tam trening z płytki  co się zwie "total fitness". Trwa ponad 40 minut i jest prowadzony przez jakiegoś gościa od Ewy Chodakowskiej. Wszystkie ćwiczenia są na mięśnie ud, brzucha i pośladków. No i czy takie trenowanie w domu mi coś da ? Wiem że nie mam co liczyć na 6 pak ale mam nadziej że chociaż coś kilogramów zrzucę. Diety nie mam, czasami dodatkowo na rowerze jeżdżę.

 

Jak na razie ćwiczę tym trening co drugi dzień od dwóch tygodni i czy dalsze ciągnięcie tego ma sens.

Pobiegaj lepiej 40 minut jak chcesz zrzucic kg.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@up

 

no właśnie. Ten zestaw jest niby i dla facetów i dla bab. Gdy go robię, jest ciężko i np. moja matka nie jest w stanie wykonać wszystkich tych ćwiczeń, a gdy ja je robię to rzeczywiście czuje ponapinane mięśnie ud czy brzucha. Na rowerze jeżdżę, jak wspominałem, ale mam wrażenie że (pipi) mi to daje. Jeżdżę parę lat już, różne trasy, jednak tylko rok temu miałem efekty jak do tego harowałem w robocie.

 

Co do biegania. Nigdy nei zapuszczałem się do Spartakusa, gdzie znajdę porady dot. biegania dla totalnego laika ?

 

EDIT:

 

Zależy mi głównie na tym aby trochę coś zrzucić i może odrobinę sylwetkę poprawić. Jestem jedną z tych osób co "ma trochę masy".

Edytowane przez Kalel
Odnośnik do komentarza

No to deficyt kaloryczny będzie bardzo pomocny. Wbrew pozorom nie potrzebujesz jakiejś uber rygorystycznej diety. Policz kalorie, jedz białka tyle ile potrzebujesz, a jak nie chce ci się dokładnie liczyć reszty to jedz tylko tak żeby kalorie się zgadzały. Do liczenia dobry jest np. 'myfitnesspal' na androida

Odnośnik do komentarza

@up

 

no właśnie. Ten zestaw jest niby i dla facetów i dla bab. Gdy go robię, jest ciężko i np. moja matka nie jest w stanie wykonać wszystkich tych ćwiczeń, a gdy ja je robię to rzeczywiście czuje ponapinane mięśnie ud czy brzucha. Na rowerze jeżdżę, jak wspominałem, ale mam wrażenie że (pipi) mi to daje. Jeżdżę parę lat już, różne trasy, jednak tylko rok temu miałem efekty jak do tego harowałem w robocie.

 

Co do biegania. Nigdy nei zapuszczałem się do Spartakusa, gdzie znajdę porady dot. biegania dla totalnego laika ?

 

EDIT:

 

Zależy mi głównie na tym aby trochę coś zrzucić i może odrobinę sylwetkę poprawić. Jestem jedną z tych osób co "ma trochę masy".

 

Ogranicz podjadanie, cukry. Pij sporo wody. Biegaj 3 razy w tygodniu zaczynając od truchtu 30 min stopniowo zwiekszając czas do godziny. 

 

Gwarantuje ci że waga bedzie spadać , sylwetka sie poprawi i wierz mi że prędzej dzięki temu ukażą ci sie mięsnie brzucha na bebzonku niż od tego "aerobiku".

 

Oczywiście to takie podstawy tylko. Im bardziej sie zaangazujesz tym bardziej postaramy ci sie pomóc. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym nie robił.Jak już naprawdę chcesz zrzucić kg a nie chcesz mięśni to jak pisze mikro ogarnij dietę.Wystarczy że będziesz coraz bardziej ucinał te kalorie aż w końcu dojdziesz do tego co ci odpowiada.Dodatkowo jakieś aeroby w stylu rowerka bądź też biegania.Trochę wstyd by mi było ćwiczyć z taśmy już lepiej chyba porobić te pompki ewentualnie poszukać czegoś co waży te parę kg i idzie złapać w ręke przez co porobisz podstawowe ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, chyba rzeczywiście ogarnę tylko to bieganie i do tego jakąś dietę, tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Ściągnąłem tę apkę co ktoś wyżej polecał, do układania diety, jednak co mi po niej jak nie wiem jak dobrać składniki. Wyszło mi że muszę jeść po 1500 kcal dziennie żeby spaść do mojej wagi jaką chcę osiągnąć. Do którego tematu kierować tę rozmowę, bo jednak chyba wybiegła ona poza "Offtopic"

Odnośnik do komentarza

A ile wazysz i jaki wzrost? Bo te 1500kcal wydaje sie ciut malo.

 

Jak znasz angielski to obejrzyj te dwie czesci filmu na jutubie:

 

 - policzenie kalorii

- podzial kalorii na wegle, bialko, tluszcze

 

Warto zobaczyc te filmy, bo program troche chu.jowo oblicza kalorie sam na poczatku (przynajmniej mi zle policzyl), ale jest o tyle dobry, ze nie musisz ustalac z gory diety i twardo sie jej trzymac. Wystarczy wpisywac do niego co jesz i po paru dniach juz ogarniesz ilosci itp, zeby wpasowac sie w dzien. Oczywiscie ten bilans kaloryczny, ktory wyliczysz nie bedzie na 100% dokladny, takze po 1-3 tygodnaich sprawdzasz czy waga spadla, czy dalej stoi w miejscu (czy spadla za szybko) i dodajesz/odejmujesz kalorie.

Ja go uzywam od 2 miesiacy dopiero, ale powoli waga idzie w gore, tak jak zamierzalem. Z reszta duzo znanych bodybuilderow go uzywa, ktorzy sa na flexible dieting

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...