Skocz do zawartości

The Avengers


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

masz środy na maxa przecież w cinema city - bez potrzeby sms, udziwnień itp, na każdy seans w tym 3d - po prostu w środę 2 bilety w cenie jednego biletu normalnego czyli 27zł za dwa w przypadku Avengersów

 

27:2 + jeszcze 3zł od osoby za okulary ;) Aha no i trzeba mieć z kim iść.

Untitled-1.jpg

 

 

@Shankor: chodzi ci o wersję nie-3D? Nie widziałem w żadnym kinie takiej opcji. Aczkolwiek trochę ci się dziwię, bo sam nie przepadam za 3D, ale akurat tego rodzaju produkcje nadają się do 3D idealnie.

Odnośnik do komentarza

@Shankor: chodzi ci o wersję nie-3D? Nie widziałem w żadnym kinie takiej opcji. Aczkolwiek trochę ci się dziwię, bo sam nie przepadam za 3D, ale akurat tego rodzaju produkcje nadają się do 3D idealnie.

Chodziło mi o wersję cyfrową, HD czy jak tam się to nazywa profesjonalnie. 3D mi nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza

Triumf tzw. 'cape movies" ? Jak dla mnie tak. Fabuła lekka, akcji dużo, nawet dialogi. No w sumie, dialogi to największy minus tego filmu. Jak dla mnie za dużo one-linerów typu:

 

 

 

-Loki to mój brat !

-Ale on zabił 80 osób w dwa dni !

-Adoptowany...

 

 

 

Po 40 minutach myślałem że zacznę rzygać tym cwaniactwem bijącym od każdego herosa. W sumie większość relacji między bohaterami oparta jest na taki "dow(pipi)ach" co strasznie mnie osobiście mierzi i uważam że Wheedon z tym przesadził.

 

Aha ! OFC, po napisach (a właściwie liście aktorów grających główne role) które są zrobione genialnie jest jedna scena. Drugiej, na samym końcu listy dialogowej nie ma chyba w Europie.

Odnośnik do komentarza
Drugiej, na samym końcu listy dialogowej nie ma chyba w Europie

 

ta jest zarezerwowana ekskluzywnie dla IMAXa. polskie tłumaczenie ssie pałę, no ręce opadały momentami. 3D po chu.ju, no ale nie ma innej opcji niestety.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

@up

 

Hmm to by dużo tłumaczyło. Nawet personel kina był zdziwiony. A kolejki w Szczecińskim Heliosie na seans o 22:00 OGROMNE. Ostatni raz tak długie widziałem na "Powrocie Króla".

 

No i fakt, polskie tłumaczenie strasznie skopane. Ale zmiana niektórych tekstów tak że w ogóle zmieniały kontekst wypowiedzi

Thor mówiący "You people are so Petty ! And Tiny" przetłumaczone w taki sposób że zmieniono całkowicie sens, czy np. "Keep tight, Legolas" na "Trzymaj się mocno " o ile się nie mylę

 

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

A wy nie musicie czekać na śląsku na wasze napisy troche dłużej?

 

Fajny tam ponoć bedzie dubbing u was,

 

"bezmała hulk bajzela zrobił"

Edytowane przez _Milan_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co ty wiysz o ślonskiej godce.

 

Co do filmu to, właśnie wróciłem z kina i muszę powiedzieć, że film naprawdę daję radę. Na plus można zaliczyć wszystkie sceny walki i postacie a zwłaszcza Hulk, który robi niezły rozpi.erdol. Nigdy go nie lubiłem ale tutaj jest po prostu świetny. Ode mnie za całość mocne 9/10 i jest to NAJLEPSZY film z postaciami Marvela.

 

PS   Bilety trochę drogie bo po 28zł/szt ale za to, że płaciłem kartą zbliżeniowo, była woda lub popcorn za free do wyboru. Wziąłem popcorn ;)

Edytowane przez zalef88
Odnośnik do komentarza

Byłem wczoraj, najlepszy Marvelowski twór. Świetnie wyważenie akcji i rozwałki. Każdą z postaci da się polubić, każda ma coś innego do zaoferowania. Z niecierpliwością czekam na dalsze filmy z tego uniwersum.

 

Niech tylko mi ktoś wytłumaczy jedną drobnostkę, gdyż jakoś umknęła mojej uwadze.

 

Po co Hawkeye udał się do Niemców? Rozumiem, że Loki chciał zostać pojmany, ale ten pierwszy miał tam jakąś misję. Tylko jaką?

 

Odnośnik do komentarza

 

Po co Hawkeye udał się do Niemców? Rozumiem, że Loki chciał zostać pojmany, ale ten pierwszy miał tam jakąś misję. Tylko jaką?

 

miał odzyskać jeden ze składników potrzebnych do skalibrowania tessarecta aby selvig mógł ponownie otworzyć portal

 

jest scenka po napisach? mozna dac w spoiler jaka

 

scena sama w sobie oszałamiająca nie jest, ale to co znaczy dla dalszego rozwoju filmowego uniwersum już bardziej. widzimy tego całego kapłana chitauri (czy kimkolwiek on jest) z którym rozmawiał na początku filmu loki mówiącego coś o tym, że ludzkość okazała się o wiele silniejsza niż się spodziewali a kończy wywód słowami "to challange them is to court... with death" po czym widzimy obracającego się w stronę widowni thanosa z sugestywnym uśmieszkiem. thanos to jedna z najpotężniejszych postaci w uniwersum marvela, która wszystkie swoje okrucieństwa czyniła właśnie żeby zyskać uznanie Śmierci. jest jeszcze scena jak wszyscy razem jedzą schwarmę, ale tego nie uraczymy w polskich kinach chyba.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawostką jest, że kilka miesięcy temu, a nawet tygodni uważano, że to Robert Downey Jr. będzie "dźwigał" ten film, a tu się okazuje, że to właśnie Hulk kradnie całe przedstawienie.

Cholera nie byłem w kinie ładnych parę lat ale dla tego filmu chyba się w końcu wybiorę :D

Odnośnik do komentarza

Świetnie się bawiłem, nawet prosiak Johansson nie przeszkadzała mi za bardzo w odbiorze tego swietnie zrealizowanego sztampowego widowiska. Akcja, dow(pipi), akcja, dow(pipi), dow(pipi), akcja... Do kina!

 

Ciekawe ile jeszcze potrwa moda na to 3D, które nudzi mi się po pierwszych 10 minutach seansu, a potem zaczyna denerwować (ciemny obraz, dyskomfort, zmęczenie oczu)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

byłem w kinie, po pozostałych nijakich filmach marvelovskich przyszedł dobry avengers, początek troche nijaki, ale potem to już miazga, hulk miażdży dosłownie i w przenośni. polecam. a z ciekawostek bilet w złotych tarasach niedziela 16.30 37zł normalny. 0_0 miazga

Odnośnik do komentarza

Czy to zafajdane 3D w IMAXie wygląda lepiej od tego ze zwykłych kin? Ten ciemny obraz nieziemsko wkurza, a chętnie bym się wybrał do kina.

 

IMAX to jednak IMAX, ja jestem za(pipi)iście zadowolony z wydanej kasy na bilety. Po dupnych Piratach z Karaibów (IV część) w zwykłym 3D spodziewałem się kiepskiego efektu w Avengersach, ale po raz drugi udałem się do na seans w IMAX i drugi raz "mind blown". Do tego ten dźwięk, ah! Polecam cholernie gorąco.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.