Skocz do zawartości

Final Fantasy X HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Pytanie, może ktoś kojarzy...

 

W FF10-2, żeby zdobyć "key to success" trzeba zawalić misję w rozdziale 3 z Garikiem, do tego zrobić tylko jedną misję dla Tobliego. Czy jak zrobiłem te misje w pierwszym przejściu i zawale je w drugim :) to i tak będę w stanie zrobić 100% na końcu drugiego przejścia?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do znawców odnośnie trofeum, master sphere/ perfect master sphere. 

Żeby zrobić te trofeum trzeba podświetlić każdy węzeł między slotami czy wystarczy też że stoi się obok slotu i postawi na nim jakiś sphere? 

Poza tym czy wszystkie sloty trzeba zapełniać czy można zostawić pare pustych?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkie musza byc zapełnione i aktywowane. Do aktywowania wystarczy stanac obok sfery a nie na kazdej z osobna. Wazne zeby była podswietlona. Linie miedzy sferami nie maja znaczenia.

PS: jesli brakuje ci na planszy powiedzmy 3 sfer (nie sa aktywne , sa tylko umieszczone) to nie musisz do nich sie fatygowac, wystarczy ze uzyjesz np master sphere (ta która aktywuje dowolna sfere , chyba sie tak nazywała)

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie zależy ci na idealnych statystykach i chcesz po prostu zrobić to trofeum, to polecałbym wrzucenie Magic Defense Sphere w większość pustych pól na Sphere Gridzie. One-Eye to jeden z prostszych bossów areny, można relatywnie szybko na nim farmić i tym samym oszczędzić sobie dużo czasu. 

Wtedy Nemesisa możesz pokonać używając Yojimbo. 

Odnośnik do komentarza

Ok, to wszystko przede mną :D Jeszcze mam pytania czy warto więcej się bawić w bliitzball? Za ligę są jakieś marne nagrody chyba a czasu dużo wymaga. I czy da się jakoś wyleczyć aeony oprócz save pointu

Bitzballem, a dokładniej właśnie ligą musisz się zająć na kilka(naście) godzin, jeśli chcesz zdobyć wszystkie limity Wakki.

Odnośnik do komentarza

Pytania się mnożą xD Czy tych błyskawic to trofeum lighting dance trzeba uniknąć pod rząd 200 czy w sumie? I czy jest jakiś przedmiot powodujący że nie atakują Cię potwory? :)

nie przedmiot a własciwosc w zbroii, która nazywa sie No Encounter. Mozesz wydropic taka zbroje lub zrobic jesli juz Rikku daje CI taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Wyszedl remaster na steam - ladnie to wyglada, jest troche opcji graficznych w wersji dla PC. W koncu mozna odpalic to natywnie w wysokeij rozdzielczosci z dodatkowymi bajerami i AA.

Nie gralem w remasterach na konsolach wiec pierwsze co kluje w oczy to zmienione facjaty, tidus wyglada okropnie.

Na minus również 30fps cap w wersji na pc ale cala reszta jak najbardziej na plus.

Oczywiscie tak jak inne finale na steamie ten rowniez posiada wbudowane cheaty oraz opcje no encounter czy turbo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tryb turbo to zbawienie ile czasu człowiek mógł sobie darować przy łapaniu stworków na arene to mała bania. W ogóle nie wiem jak ja w to kiedyś grałem na PS2, że walki z fabularnymi bossami sprawiały mi trudności. Mogę już latać swobodnie po całej Spirze i do tej pory wszystko gniotłem jak robactwo, ta gra jest naprawdę taka prosta czy tą wersję jakoś znerfili ? Teraz pomału sobie robię postacie o ile starczy chęci i cierpliwości robić arenę i dark aeony.

Odnośnik do komentarza

Ta ile on mi krwi napsuł kiedyś, nie wiem specjalnie nie farmiłem ciągle brnę do przodu i po prostu było coś za łatwo, że na żadnym bossie nie musiałem dawać z siebie trochę więcej. Khimariego wysłałem na ścieżkę Rikku, Tidus reflect i diespel od Yuny i use od Rikku a tak poza tym nic nadzwyczajnego. Pisze to wszystko bo to absurdalne żeby kiedyś aż tak ssać pałę i zawsze myślałem, że ten Final raczej trochę wymagający nie licząc opcjonalnych bossów.

Odnośnik do komentarza

Ja tak mam ze wszystkimi finalimi - wracam do nich po x latach i sie okazują o wiele łatwiejsze niż przy pierwszym podejściu.

Dlatego czekam aż się pojawią pierwsze mody utrudniające gierke ( na ps2 już jest jeden) i wtedy się dopiero zabiore za kolejne podejście. Sphere grid daje tutaj spore pole do popisu moderom, więc jak tylko dadzą radę to przerobić to będzie zabawa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja tez nie, wersje na konsole byly tylko podciagniete graficznie, reszta to vanilla.

 

 

Na PC jest:

turbo x2/x4

tryb overcharged (autoregen, limit break ciagle na full w battle)

no encounter/very frequent encounters

auto-battle

disable hud

 

W menu sa wbudowane opcje aby sobie jednym guzikiem sprawic wszystkie itemy dostepne w grze x99, odblokowanie wszystkich dostepnych skilli dla wszystkich postaci i aeonow jednoczesnie oraz max kasiory.

Do tego dodatkowy orkiestrowy soundtrack, ktory jest goty i dodatkowe opcje graficzne.

Boli tylko, ze tryb turbo dziala tylko w walce i w lokacjach, cutscenki ida w normalnym tempie, nie da sie skipowac i trzeba niestety sluchac yuny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...