Skocz do zawartości

Final Fantasy X HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko jest ok, jak ja tam pierwszy raz dotarłem to też nie miałem żadnych czarów drugiego stopnia

poradniki to chyba zakładają, że jesteś wykoksowany na tyle, że każda walka to formalność, więc nie ma się co nimi sugerować.

Sphere girda można zepsuć jak zdejmiesz gdzieś lvl 1 albo lvl 2 blokade i sie wbijesz na domyślną ścieżkę innej postaci. Można dzięki temu poeksperymentować z teamem, ale raczej nie polecam jak grasz pierwszy raz i lepiej podążać za sznurkiem po prostu.

Polecam też nie korzystać z aeonów, żeby było jakieś wyzwanie :czesc:

Odnośnik do komentarza

No, to jest sam począteczek. IMO trochę za dużo się przejmujesz tym poradnikiem, to był mój pierwszy jRPG i za dużo problemów z jego przejściem nie miałem w ogóle nie znając mechanik rządzących tym gatunkiem. Dopiero później możesz natrafić na walki, gdzie potrzebujesz trochę grindu, a i tak nie za dużo. Idź do przodu i niczym się nie przejmuj kolego 8)

Odnośnik do komentarza

wolisz miec fijnala stacjonarnie czy w kieszeni :P port vitowy bardzo udany, super sie gierka prezentuje, byly lekkie dropy ale tylko w cutscenkach gdy bylo duzo postaci na ekranie, na vite masz X na karcie, a X-2 w postaci kodu do sciagniecia z psn wiec trzeba uwazac przy zakupie uzywek czy na pewno kupujesz egzemplarz z dwoma grami

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wolisz miec fijnala stacjonarnie czy w kieszeni :P port vitowy bardzo udany, super sie gierke prezentuje, byly lekkie dropy ale tylko w cutscenkach gdy bylo duzo postaci na ekranie, na vite masz X na karcie, a X-2 w postaci kodu do sciagniecia z psn wiec trzeba uwazac przy zakupie uzywek czy na pewno kupujesz egzeplarz z dwoma grami

Dzięki za info o wersji psv. Z tą wersją jest taki problem, że jest jej ogólnie mało gdziekolwiek. Na allegro bida, na olx też. Ceny w okolicach 100zł. Za taką samą kasę mam wersję na dużą konsolę. Od jakiegoś czasu poluję na którąś z tych wersji, ale jakoś nie mogę się zdecydować, właśnie przez dziwne ceny.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Panowie kojaży ktośile zajmuje FF X HD ?

Ściągam całość z psn niby niecałe 5gb już mogę grać w menu gry pokazuje jak by ściągała się reszta czyli X-2 i dodatki+ creditsy .

Ja chcę tylko X ograć, znaczy że już nic więcej nie muszę ściągać ?

Bardzo się cieszę na myśl o powrocie do tego FF, wg mnie był świetny a ilość rzeczy do zrobienia .... wow dzisiaj już takich gier nie robią :)

Grałem trochę w remaster ps3 i super mi się grało ale akurat ps3 padła :/ 

Ciekaw też jestem czy graficznie jest chociaż ciut lepiej niż na ps3.

Kiedyś widziałem jakieś porównanie ale nie zauważyłem wtedy większych różnic .

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ależ ta gra jest mistrzowska szok że ta gra ma już 15 lat... bo pod każdym względem bije dzisiejsze jrpg .

100h nabite ale nie o godziny tu chodzi a o jakość w każdym calu od systemu walki przez rewelacyjne postacie na świetnym soundtracku kończąc .

Grałem niedawno w Setsunę która wzorowała się fabularnie na X,

Choć grę bardzo sobie chwaliłem to na tle FFX wypada bladziutko.

Arena aeony minigierki, contentem wręcz zawstydza dzisiejsze pozycje, spokojnie można by pociąć na tonę DLC .

Kto nie grał jeszcze w ten majstersztyk cholernie polecam, raczej niewiele jrpgów sięgnie takiego poziomu.

Zrobiłem niemal wszystko co można było zostały mi 2 uber bossy na arenie i wymasterowanie sphere grida, fabuła znów mnie porwała jak lata temu.

Dla mnie klasyk na miarę 7 :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rany, myslałem że już nie zagram w tą gre ponownie po ograniu wieki temu na PS2. Jakaż jest moja radość że dorwałem ją na steam. Nie byłem w ogóle rozeznany że można w to zagrać na pc. W dodatku na padzie od XO :tidama:

Ogólnie co za ułomny ten SE, gre w promocji można tylko kupić w amerykańskim store i to za 9$.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich fanów FFX. Mam dość nietypowy problem z tą grą i może ktoś będzie mógł mi podpowiedzieć. Chodzi o to, że Tidus czy już w ogóle Wakka są strasznie słabi w moim teamie. Grę odłożyłem jakiś czas temu aby zrobić sobie przerwę i teraz chcę kontynuować przygodę. Aktualnie jestem w Calm Lands i czeka mnie walka z jakimś takim kamiennym golemem na moście. Gość bierze moje postaci praktycznie na dwa hity. Wcześniej jakoś sobie radziłem, w misji gdzie Wakka płynie z Rikku w jakiś podwodnych kanałach walcząc z wężem, który nas ściga męczyłem się niesamowicie, wykończyłem go właściwie samymi granatami bo hity były jak ukąszenie komara. Czy muszę pogrindować? Wcześniejsze walki nie były jeszcze aż tak trudne, a może coś robię źle? Dlaczego Tidus jest taki słaby?

Odnośnik do komentarza

Grinduj albo graj teamem bez tidusa

 

Najslabsza u mnie zawsze byla yuna bo miala najmniej hp i przyzywalem ja tylko do ataku summonem lub wyleczenia teamu i odsylalem

 

Na bossow polecam taktyke z nabiciem wszesciejszym kazdej postaci i summonom paska overdrive

 

No i zdecydowanie pogrinduj i pochodz po sphere grid bo dwa bossy na mt gagazet ci z tylka zrobia jesien sredniowiecza jak juz tu masz problem

Odnośnik do komentarza

A grasz Tidusem/ Wakką czy raczej ich zlewasz ? Robiąc sphere grid Tidusa, po skończeniu jego ścieżki poszedłem na drogę Aurona i było ok. Tidus ma ważne buffy np Haste/slow i jego późniejsze wariacje. Może na początek wydawać się słabszy od Aurona ale Auron ma niską szansę trafienia niektórych przeciwników. Do fabularnych bossów nie trzeba specjalnie pakować wystarczy nie unikać walk po drodze i używać postaci dokładnie wg potrzeb. Zrobiłeś tą minigierkę Tidusa na statku i mecz blitzballa ? Warto żebyś przyglądał się mieczu Brotherhood po pewnych wydarzeniach w grze dostanie nowe umiejętności. Ścieżka Wakki na normal Sphere gridzie powinna wystarczyć żeby zrobić z niego kozaka. 

 

Defender X ma status armored więc jak na niego iść to z broniami ze statusem piercing jak u Aurona i można go oślepić statusem darkness, do tego hastega/protect na całą druzynę i jazda.

 

Taka jeszcze jedna rada, nie olewaj Khimari w pewnym momencie w grze będzie bardzo potrzebny, żeby nie odstawał od reszty.

 

Wcześniej jakoś sobie radziłem, w misji gdzie Wakka płynie z Rikku w jakiś podwodnych kanałach walcząc z wężem, który nas ściga męczyłem się niesamowicie, wykończyłem go właściwie samymi granatami bo hity były jak ukąszenie komara.

 

Evrae Altana ? On ma status zombie wystarczyło rzucać w niego phoenix downami chyba najbanalniejszy boss w grze xd

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

No właśnie ważne jest planowanie jak przemieszczać się po sphere gridzie .

Początkowe ścieżki Tidusa i Wakki są tak nastawione że za dużo str nie wpada .

A taki Auron co chwila ma HP i STR i jest przekoksowany strasznie względem reszty.

Nie wiem ja grę kończyłem 3 razy na ps2/emu/ps4 i nie miałem tam nigdy problemu z tymi walkami, nie uciekasz przypadkiem z walk?

Jak już złapiesz skille które cię interesują to warto przerzucić się na ścieżkę Aurona .

 

JA kupiłem na ps4 miałem zrobić platynę bo nigdy Penance'a nie rozwaliłem ale .... 100h nabiłem zrobiłem 3/4 areny i jakoś mi się odechciało farmienia Tonbery i maxowania sphere grida nawet na tym glitchu na exp .

Jakoś odłożyłem na później i mi się nie chcę już wracać.

ALe giera zacna porwała mnie kolejny raz jak na ps2:)

Odnośnik do komentarza

Ja miałem tak samo. 

 

Sphere grid wydawał mi się zawsze fajną odskocznią od normalnego systemu rozwoju, ale jak przyszło do grindowania do endgame i opcjonalnych bossów człowiek musiał przejechać KAŻDY nod co też zajmowało czas już nie mówiąc że najpierw to AP trzeba nazbierać nigdy nie miałem cierpliwości do takich rzeczy, nie dawało mi to przyjemności.

Odnośnik do komentarza

Mam spory backlog gier ma PS4, ale czasem nachodzi mnie na coś sprzed lat:

 

1. Warto to dzis brac, skoro dziesiatke przemielilem te kilkanascie lat temu na ps2? Nie chcę grac tylko dla nostalgii. Taki FF7 pare razy konczylem, ale tu zastanawiam się.

 

2. Pisal tu ktos, ze X-2 jest do pobrania z psn na Vite. Czy na PS4 jest na płycie, czy jako jednorazowy DLC?

 

Update: na płycie https://www.gamefaqs.com/boards/102484-final-fantasy-x-x-2-hd-remaster/73267738

 

3. Mam na oku folię z holenderskim (bodajże) boxem. Jest ryzyko, ze gra nie będzie miala wyboru j. angielskiego?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

W ofercie jest foto frontu i rewersu boxu no to bym musial byc debilem, aby nie umiec wrzucic w translator paru słów :>

 

Dokladnie to jest FR + NL

 

Edit

Kurde jest tam bodajze cos o dialogach i tekscie, ale tak male, ze dopytam sprzedajacego o przepisanie mi tego xd

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Jeżeli podobała ci się ta gra lata temu to nadal będziesz zadowolony.(albo i zachwycony)

Wygląda świetnie, muzyka jest zremasterowana i brzmi fenomenalnie .

Dla mnie X to świetny FF na długie godziny, uwielbiam świat Spiry uwielbiam Aurona Wakkę i całą tą bandę .

Taktyczny turowy system walki, kosmiczny sphere grid, tona zawartości mini gierki battle arena itd.

Dla mnie 10/10

X-2 nawet nie tknąłem ale w  X HD natłukłem 100h :)

I byłem zachwycony tą giereczką jak na ps2 .

Odnośnik do komentarza

Mialem pisać właśnie, że wkrecilem się juz po pierwszych 3h. Grafika zaskakująco dobrze się trzyma jak na te 16 lat (o_O), tekstury są w miarę ok, modele postaci juz troche przeterminowane. No i system walki za jakim tesknilem, z jasną kolejką aktywności.

 

Może nie zmaksuję całej gry, bo cos kojarzę, ze tam sie walczyło potem z dark aeonami, co zajmowalo milion lat. Ale fabułę chętnie odswieze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...