Skocz do zawartości

Nowa generacja. Zostajecie czy zmieniacie obóz?


mersi

Rekomendowane odpowiedzi

  X360 mam od 2007 roku a PS3 od 2010 roku. Mimio iż obecnie biblioteka gier ekskluzywnych na PS3 pasuje mi dużo bardziej niż u microsoftu to prawdopodobnie najpierw kupie nowego xboxa. Wystarczy przypomnieć sobie jedne z najlepszych w historii konsol  starty xboxa i x360. Było tak niezależnie od tego że xbox startował pierwszy czy drugi. Takie startowe hity jak halo ce, project gotham racing, dead or alive 3, dead or alive 4, kameo, project gotham racing 3, gears of war miażdżyły. W piewszych 3 latach życia x360 wyszło 3 razy więcej exów niż na ps3. Póżniej było gorzej gdyż microsoft ma tendencje do olewania graczy pod koniec żywota swoich konsol. Sony ma niestety tendencje do oszukiwania pierwszych nabywców swoich konsol (ps3,ps vita). W przypadku ps3 mieliśmy prawdopodobnie najgorszy start w historii konsol za jedyne 2600 złotych. Kupiłbym najpierw ps4 gdyby na starcie było Gran Turismo 6, Uncharted 4 i nowa gra od Santa Monica Studio w co raczej wątpię. Moim zdaniem polityka dużej ilości gier startowych microsoftu jest lepsza gdyż na starcie konsole kosztują bardzo dużo, są niedopracowane i często się psują więc klient powinien być wynagradzany za ryzyko które ponosi. Dodatkowo gry startowe wywołują największy opad szczeny. Mimo że od 2009 roku  na Ps3 wychodzi mnóstwo exów to oprócz gier Naughty Dog nie robią już takiego wrażenia. Dlatego fanom playstation radzę dobrze się zastanowić nad wyborem next gena i zwrócić uwagę na gry które już wyszły lub zapowiedziane gry  ale które mają chociaż demo.

Edytowane przez Andrew21
Odnośnik do komentarza

PS3 na starcie kosztowało 2399 a nie 2600, a Gearsy nie wyszły na start tylko po roku :P Na start PS4 to bardziej prawdopodobne, że wyjdzie coś od Sucker Punch i Geurrilla Games. Jakby Polyphony wyrzuciło GT6, a do tego jeszcze jakieś niejsze produkcje i mamy badzo dobry start konsoli. Po roku-dwóch by wyszły nowe/stare gry od Naughty Dog i Santa Monica i raczej każdy by był zadowolony.

Odnośnik do komentarza

PS3 na starcie kosztowało 2399 a nie 2600, a Gearsy nie wyszły na start tylko po roku :P Na start PS4 to bardziej prawdopodobne, że wyjdzie coś od Sucker Punch i Geurrilla Games. Jakby Polyphony wyrzuciło GT6, a do tego jeszcze jakieś niejsze produkcje i mamy badzo dobry start konsoli. Po roku-dwóch by wyszły nowe/stare gry od Naughty Dog i Santa Monica i raczej każdy by był zadowolony.

 

Można powiedzieć że po roku ocenia się start konsoli więc moim zdaniem gearsy można pod to podpiąć. Ale wystarczy porównać pierwsze 2 lata x360 i ps3. Na x360 wyszły najbardziej oczekiwane kontynuacje jak Halo 3, Forza 2, PGR 3, PGR4, Dead or Alive 4, nowe ip jak gears of war, crackdown, viva piniata, dead rising, blue dragon, saints row, splinter cell da, rockstar table tennis, i bardzo dużo czasowych exów jak bioshock, mass effect, lost planet. Gdyby nie awaryjnośc x360 i magia nazwy plasysation to microsft wygralby tą generacje. Natomiast na PS3 trzeba było czekać 4 lata na pełnoprawną kontynuacje największych exów czyli Gran Turismo 5 i God of War III. Na kolejną gre team ico czekamy już 7 lat. Sytuacje uratował naughty dog z Uncharted i konami z MGS4. Z tego co piszesz widać że w sony nie wyciągnęli wniosków i w pierwszym roku ps4 znowu nie zobaczymy tytułów od trzez najlepszych developeró sony - naughty dog, santa monica i polyphony. 

Podsumowując prawdopodobnie zrobie tak jak w tej generacji najpierw kupie xboxa i ogrywając mnóstwo exów na starcie naśmiewał się z naiwniaków posiadających ps4 a po jakiś 2-3 latach kupie konsole ps4 za 2/3 ceny z GT6, Uncharted 4, God of War 4, Last of Us 2 i będe śmiał się z ludzi posiadających jedną kurzącą się  konsole microsoftu.

iby1h1G7MoeEIW.gif

Edytowane przez Andrew21
Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się, że Xbox miał lepszy line up niż ps3. W zasadzie większość gier to był jeden WIELK ZAWÓD, który zraził mnie do tej konsoli już na samym początku. Kupiłem konsolę M$ gdzieś pół roku po premierze i autentycznie nie miałem w co grać.

 

Aha i to wszystko też zależy od tego, jakie, kto gatunki preferuje. Kolega powyżej wymienił kilka fajnych gier, ale z tych tytułów w moim stylu był tylko Dead Rising, ścigałki i bijatyki mnie nie interesują jak zachęta do konsoli, a reszta to imo crapy( po za CZASOWYMI exami)

Europa:

· Amped 3 (2K Sports)
· Call of Duty 2 (Activision)
· Condemned (SEGA)
· FIFA 06: Road to FIFA World Cup (Electronic Arts)
· GUN (Activision)
· Kameo: Elements of Power (Microsoft Game Studios)
· Perfect Dark Zero (Microsoft Game Studios)
· Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie (Ubisoft)
· Madden NFL 06 (Electronic Arts)
· NBA Live 06 (Electronic Arts)
· Need for Speed: Most Wanted (Electronic Arts)
· Project Gotham Racing 3 (Microsoft Game Studios)
· Quake 4 (Activision, id software and Raven Software Corp.)
· Tiger Woods PGA TOUR 06 (Electronic Arts)
· Tony Hawk’s American Wasteland (Activision)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Sam początek był bardzo słaby, były nawet głosy, że Xbox 360 to nie jest prawdziwa konsola nowej generacji. Ale jak ruszyły dobre gierki pokroju Halo 3, Gears of War, Viva Pinata, czasowe exy jak Oblivion czy Mass Effect, jak w zapowiedziach były killery pokroju PGR4 i epizodów do GTA to jednak się działo.

 

A na początku życia PS3 było takie powiedzonko... "PS3 has no games" i skądś musiało się wziąć ;).

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że SONY nie jest głupie i da konkretniejsze tytuły na start niż w wypadku premiery PS3. Wiadomo nie ma co się napalać na Uncharted 4 albo jakiegoś God of War-a (o ile po Wstąpieniu ukarze się jeszcze jakaś gra z Kratosem), Bardziej prawdopodobne jest GT6, ale pewnie znowu wyjdzie Prolog najpierw. Killzone 4 też ukażę się raczej na nowej platformie.   

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że SONY nie jest głupie i da konkretniejsze tytuły na start niż w wypadku premiery PS3. Wiadomo nie ma co się napalać na Uncharted 4 albo jakiegoś God of War-a (o ile po Wstąpieniu ukarze się jeszcze jakaś gra z Kratosem), Bardziej prawdopodobne jest GT6, ale pewnie znowu wyjdzie Prolog najpierw. Killzone 4 też ukażę się raczej na nowej platformie.   

 

tak jak zrobiło z vita c nie ...

Odnośnik do komentarza

 

Wydaje mi się, że SONY nie jest głupie i da konkretniejsze tytuły na start niż w wypadku premiery PS3. Wiadomo nie ma co się napalać na Uncharted 4 albo jakiegoś God of War-a (o ile po Wstąpieniu ukarze się jeszcze jakaś gra z Kratosem), Bardziej prawdopodobne jest GT6, ale pewnie znowu wyjdzie Prolog najpierw. Killzone 4 też ukażę się raczej na nowej platformie.   

 

tak jak zrobiło z vita c nie ...

Vita miała konkretne tytuły na start.

Odnośnik do komentarza

akurat start Vity Sony przygotowało wzorowo, problem jest taki, że zapomnieli, że po dobrym starcie też muszą zapewnić wsparcie...a tutaj rok od premiery, a nie licząc premierowych tytułów nie wydali nic godnego uwagi  i dopiero w 2013 przyszykowali trzy tytuły - soul sacrafice, tearaway i killzone. Prócz tych tytułów nawet nic innego wartego ogrania nie zapowiedzieli. Mam nadzieję, że 2013 przyniesie zapowiedzi chociażby GT Mobile, nowego Uncharted, Gravity Rush2 i jakiegoś killera od Ready at Dawn Studio, nie licząc porządnego wsparcia studiów zewnętrzych

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

wszystko zależy od tego, co który obóz zaoferuje. Nie przywykłem do ''pałania miłością'' do znaczka czy marki, więc opcje i gry będą tu decydować. Wierząc plotkom, jak na razie wszystko idzie na korzyść PS4, mimo, że w tej generacji to X był konsolą, która zdecydowanie dała mi to na co czekałem. Jednak plotki to tylko plotki, pozyjemy zobaczymy

 

 

btw vita dobre tytuły na start ? prowo

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

akurat start Vity Sony przygotowało wzorowo, problem jest taki, że zapomnieli, że po dobrym starcie też muszą zapewnić wsparcie...a tutaj rok od premiery, a nie licząc premierowych tytułów nie wydali nic godnego uwagi  i dopiero w 2013 przyszykowali trzy tytuły - soul sacrafice, tearaway i killzone. Prócz tych tytułów nawet nic innego wartego ogrania nie zapowiedzieli. Mam nadzieję, że 2013 przyniesie zapowiedzi chociażby GT Mobile, nowego Uncharted, Gravity Rush2 i jakiegoś killera od Ready at Down Studio, nie licząc porządnego wsparcia studiów zewnętrzych

 

Ready at Dawn robi grę na konsolę stacjonarną :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.