Skocz do zawartości

Nowa generacja. Zostajecie czy zmieniacie obóz?


mersi

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zaczerpnięty z innego forum, wiec:

 

Czy zawiedliście sie albo wręcz przeciwnie jesteście zadowoleni z usług sony lub microsoftu

Czy już teraz wiecie jaka będzie wasza wiodąca albo jedyna nowa platforma to jest ps4 lub X720

Kto zyskał w waszych oczach a kto stracił?

Jesteście wierni marce czy wybieracie według zasady kto daje więcej i lepiej?

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

U mnie wygra ten, którego gry bardziej do mnie bedą przemawiać. W sumie wiadomo, że i tak wiekszośc to beda multiplatformy ale licze również na konkretne wywindowanie usługi PSN bo o XBL to jestem spokojny. No i oczywiście interesuje mnie ktora konsola dostanie kolejne DOA (choć również to bedzie multiplatforma niczym DOA5) ;) bo tylko ten tytuł jako EX może mnie zmusić do kupna konsoli.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu wybierać jednej z nich. Trza mieć dwie wiodące konsole i wybierać sobie gierki w zależności od miodności. Oczywiście zaczekam aż PS4 stanieje do akceptowalnej ceny, ale prędzej czy później trafi pod mój telewizor.

Pytanie "Czy się przesiadacie?" jest retoryczne tak?

Odnośnik do komentarza

Nic nie wiadomo o nowych konsolach, więc nie wiem jak można odpowiedzieć na takie pytanie.

no dokładnie, jak można wybierać pomiędzy czymś o czym kompletnie nic nie wiadomo

 

na pewno dla mnie wiiU odpada a nowe gry Epica...serii GoW czy Alan Wake i Forzy będą dla mnie mocnym atutem danej konsoli, FM pewniak nowy X

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

Jeżeli premiery obu systemów zbiegną się w czasie, to będzie łatwiej wybrać, ze względu na większą konkurencyjność. Po 1-2 latach będzie raczej jasna sytuacja. W przypadku rocznego odstępu będze trudniej, bo będę się musiał zastanawiać czy jeszcze poczekać i dać szansę "spóźnialskiemu" czy też kupować system który (przynajmniej teoretycznie) powinien mieć solidniejszą bazę gier, bo wyszedł wcześniej. Na 100% nie kupię żadnej konsolki w czasie krótszym niż rok po premierze (no chyba, że zacznę nagle cierpieć na nadmiar gotówki)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jak na razie jestem dość zawiedziony obecną generacją konsol stacjonarnych, więc ze sporą dozą sceptycyzmu będę przyglądał się przyszłym rozstrzygnięciom. Perspektywa jaką roztaczano w połowie ubiegłej dekady działała na wyobraźnię i gdybym wiedział co będę myślał na ten temat kilka lat później to chyba puknąłbym się w czoło. Jeśli decydenci z Sony i MS będą chcieli iść na wyścig zbrojeń, który de facto sprawi, że gry będą jeszcze krótsze, a przy tym drogie (bo przecież zrobienie np. 10-godzinnej gry tańsze niż teraz nie będzie) to ja chyba podziękuję. Powiedzieć, że Wii U nie zrobiło na mnie wrażenia podczas tegorocznego E3 to mało powiedzieć, ale w tej chwili szczerze wątpię czy w przyszłości znajdę dla siebie coś lepszego, zwłaszcza, jeśli Nintendo wyciągnie wnioski z uwiądu Wii. Czekam na jakieś pokazy gier i dalsze informacje o sprzęcie. Tak czy owak, premierę na pewno odpuszczę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wbrew temu co wciskają nam niektórzy developerzy i wydawcy to gry będą tańsze w produkcji niż teraz. Wszystko będzie się opierało o te same standardy co teraz tylko sama moc konsol będzie większa, między tą a poprzednią generacją był gigantyczny przeskok pod kątem technologii jakie obsługują gry, a kolejna generacja to będzie po prostu dalszy rozwój tego co już mamy.

 

Pomijam już fakt, że na przestrzeni lat stosunek ceny gier do zarobku jest coraz korzystniejszy dla klienta więc nawet jak gry będą kosztować 15% więcej, a średnie zarobki wzrosną o 20% to gry będą de facto tańsze, a nie droższe.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zostanę przy PS4 jeśli Sony spełni kilka warunków, których od nich wymagam:

- wsteczna kompatybilność z grami z ps3, mam tyle tytułów z psn i nie wyobrażam sobie ich nie odpalić na ich nowym sprzęcie

- napęd bluray, może coś w nim zrobią by szybciej doczytywało dane z płyty itp, ważne żeby filmy bluray dalej można było odtwarzać

- cross game chat

 

Oczywiście są i inne warunki ale na tych mi bardzo zależy

Odnośnik do komentarza

Jak Sony ponownie nic nie zrobi z aliasingiem i przyjazną developerom architekturą to mam gdzieś ich konsolę. Nie uczą się na błędach i kolejny raz po PS2 robią ponownie babola.

A na bank wybiorę WiiU pomimo tego że też nie jest święte, ze względu na poziom gier reprezentowanych przez Nintendo i pod względem ich oryginalności, chocby tylko dla "świętej trójcy"..next Zelda,Metroid,Mario :sorcerer: No i next Xbox za którego pokochałem granie w multi.. headset, tworzenie w grach swoich grup znajomych na PS3 niestety tego nie ma :P jedyny minus iXa to że jest płatny ale czego nie robi się dla Gearsów :P

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Ja napiszę krótko, wszystko zależy od gier. Wyszedłby taki God Of War 5 (bo czwórka mam nadzieję wyjdzie jeszcze na PS3) na premierę i już bym się zastanawiał, czy nie kupować pierwszego dnia. ;] Nawet jeśli zawsze pierwsze modele konsol są najbardziej awaryjne i po czasie same z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza

Jak Sony ponownie nic nie zrobi z aliasingiem i przyjazną developerom architekturą to mam gdzieś ich konsolę. Nie uczą się na błędach i kolejny raz po PS2 robią ponownie babola.

 

Z tego co mozna bylo wyczytac przy Vita to Sony zmienilo podejscie do developerów i chyba zrobili lepsza architekture.

Ja sie serio zastanawiam, czy nie olac konsol i wrocic do pc ;(

Odnośnik do komentarza

Trochę bez sensu pytanie, jeśli mogę być szczery.

 

To taka przedwczesna wojenka fanboy'ów bazująca albo na ich bzdurnym widzimisię, albo na wróżeniu z fusów. Bo tak naprawdę co wiadomo o kolejnej generacji, oprócz tego, że będzie?

 

Ba, osobiście do tej pory nie kupiłem jeszcze żadnego current-gena, nie licząc handheldów. Po prostu nie widziałem w tym sensu z początku - mało gier, sporo multiplatformowych pozycji, w które mogę pograć na PC. Mało japońszczyzny. Dopiero po kilku latach sytuacja zaczęła się zmieniać i dopiero wtedy stwierdziłem, że jeśli cokolwiek kupię, to PS3.

 

Jasne, można co nieco przewidywać na podstawie dotychczasowej polityki producentów i wydawców, ale to wciąż o niczym nie decyduje, co można zaobserwować chociażby na przykładzie potknięć Nintendo z 3DSem - po sukcesie poprzednika i obiecankach na temat jego następcy.

 

Nie jestem "konsoloffcem" z krwi i kości. Gram w to co mnie interesuje i gram na tym, co jest najbardziej korzystne finansowo. Dlatego też ostatnio więcej zainwestowałem w blaszaka i handheldy, widząc co się dzieje z rynkiem i że stacjonarki tracą coraz więcej exclusive'ów. A przynajmniej takich, co wcześniej mnie interesowały. PS3 kupię też tylko dla pojedynczych pozycji, w które nie pogram na niczym innym (nie licząc X360, ale z tej dwójki wybieram Sony).

 

Co wybiorę przy kolejnej generacji? PC. ;p A poważnie, to zacznę się tym martwić za kilka lat, kiedy to konsole te już wyjdą, ja nadrobię zaległości z poprzednich generacji, a na rynku pojawi się coś więcej niż sequele oklepanych marek (obligatory RIIIIIIIDGE RACEEEER!!!111one).

 

EDIT:

Stoodio, idź sobie w baldura pograć, czy coś. Te Twoje uparte minusowanie moich postów już się nudne robi.

inb4 minus od winnera i reszty kolegów.

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 2
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Zakładając, że pomiędzy pierwszym a kolejnym next-genem będzie powiedzmy roczny odstęp i że jako pierwszy ukaże się następca Trzystasześćdziesiątki, to najpierw zdecyduję się na niego, a następnie sprzedam i na stałe zwiążę się z PS4.

Odnośnik do komentarza

ja pozostane z xboxem ;) mialem wii, ps3 zakupilem, ogralem to co chcialem teraz lezy i sie kurzy wiec pozyczylem koledze :) niestety nie mam juz tyle czasu na granie co kiedys ;/ wiec posiadanie 2 konsol odpada bo po prostu tego nie ma jak ograc ;) czasem odpale cos na laptopie ale glownie jak jestem w podrozy co do handheldow to mam 3ds czeka na mario bo reszta gier to padaka i nawet taka okaryna po ograniu nie zacheca do ponownego przejscia, raczej zainwestuje w ps vita ale zobacze jak sytuacja sie rozwinie.

Odnośnik do komentarza

byłem zadowolony z PSX'a, nie zawiodłem sie na PS2, satysfakcjonuję mnie PS3- zostaję z Sony.

 

 

Przy założeniu , że będą to konsole podobne (jak teraz) bo jesli MS odwali jakis 8 cud świata to wiadomo, że trzeba by sie przesiąśc. A

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wybiorę tą która pojawi się wcześneij, czyli kolejnego x'a.

Same here , opłacę XBL i spokojnie poobserwuje PS4 czy kolejny raz nie będzie kwiatków ( sub-hd , gorsze konwersje , marny PSN itp.) pewnie go wciągnę ale po PS3 szczerze już mnie tak nie ciągnie do Sony . W kwestii handheldów 3DS jeżeli będą na niego wychodzić w większej ilości gry takie jak Mario 3D (miałem PSP i Vita jakoś mnie nie kręci) . U mnie generalnie jak zwykle będą się liczyć gry i technikalia a nie logo heh.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Chociaż z konsolami Sony mam dłuższą historię, to nie czuję się jakoś szczególnie przywiązany do tej firmy i ich zabawek, o przynależności do ich "obozu" nie ma w moim przypadku mowy. Interesują mnie przede wszystkim gry i to one one zadecydują o zakupie nowej konsoli - jeżeli Wii U lub kolejny Xbox posiadać będą bardziej satysfakcjonującą mnie bibliotekę tytułów, to kupuje któreś z nich bez wahania. Sentyment czy przyzwyczajenie do poprzedniej marki nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...