Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile grasz i w co grasz (i czy grasz tylko dla teraflopów, jak niektorzy pecetowcy :D). PC są teraz w dobrym miejscu, ale dalej nie zastąpią konsoli pod względem QoL, wsparcia wydawców na premierę i świętego spokoju. Ja dalej od momentu powrotu do PC w 2019 mniej więcej 40% PS5 (mają genialne exy, ale czasai 3rd party też tam biorę), 20% Switch (exy tylko) i 40% PC (głównie starsze gry + kilka premier + gamepass dla gier od M$) (+ Steam Deck za jakiś czas wjedzie, to też jakby PC :)).

 

A jak ktoś gra na konsoli tylko i wyląćznie dla samych exów, to też ciężko naliczyć 1 sztukę, no zawsze jest ich kilka w roku na każdą platformę, gdzie konsole są tak tanie, że posiadanie kilku dla pecetowca z RTXami nie jest wyzwaniem raczej :). 

2 minuty temu, tjery napisał:

Plus za jakiś czas już nie będzie exów PS5, teraz zostało już tylko kilka tytułów, których nie ma na PC. No chyba, że jest się napalonym na day one, bo pewnie do równych premier jeszcze trochę czasu upłynie.

Czasowy ex to ex, więc dopóki będą czasowe exy, to będą :)

 

Fajnie jakby Nintento poszło tą drogą kiedyś. Fajnie by było grać w exy od Niny na PC xD. 

Te porówniania 720p 24 fps vs 4k 120 fps byłyby memiczne :D. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Był wczoraj u mnie i sam stwierdził, że w takim Dead Space różnica jest w uj w porównaniu do PS5

 

Ale to porównywaliście gierkę odpaloną na PC i PS5 przełączając tylko sygnał na TV? Jeżeli nie to żadne porównanie, a jeżeli tak to po co trzymasz w domu

 

23 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

gówno konsole

 

?

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, GearsUp napisał:

 

Ale to porównywaliście gierkę odpaloną na PC i PS5 przełączając tylko sygnał na TV?

 

 

Nie trzeba nic takiego robić, jak zobaczysz jak wyglądają na żywo gierki na max na PC w wysokiej rozdziałce i klatkach na Oledzie to nie musisz mieć żadnego bezpośredniego porównania z wersją konsolową, żeby z miejsca widzieć przepaść jaka dzieli te wersje. Też już to przerabiałem, najpierw ziomki z PS5 po porównaniach z YT się kłócili, że ok, jest ładniej, ale nie aż tak itd., a po odwiedzinach i zobaczeniu na żywo było tylko "o kurwa, jak to wygląda".

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dla mnie rozbija się to jedynie o fakt czy może trzymać PC pod TV czy nie, bo granie na taborecie w 24" mija się IMO z celem.

 

edit: no i tak jak pisałem Paweł - 2 konsole = grasz we wszystko co chcesz, rynek wtórny, mniejsze koszta.

Odnośnik do komentarza

Pomiędzy 1080p a 4k jak w przypadku Returnala (jeszcze z tym skopanym checkerboardem) to wiem, że nie potrzebne jest bezpośrednie porównanie ale już w jakiejś innej gierce z powiedzmy 1800p a 4k to sama rozdziałka nie wystarczy do wywołania efektu wow a te gry na nowych konsolach mają zwykle opcje ustawione na high/medium więc w takich grach różnica nie jest mocno widoczna bez bezpośredniego przyrównania.

 

FpBFRB1XwAMPkcY?format=jpg&name=4096x409

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Ex to gra dostępna tylko i wyłącznie na konkretny sprzęt. Jeśli coś jest na PS4 i PS5, to nie jest exem. Proste. 

 

Nope. Ex to gra dostępna tylko i wyłącznie na daną platformę.

 

Jest jeszcze termin konsolowy ex - gra dostępna na wybranych konsolach.

 

 

 
Cytat

 

What is a exclusive game?
 
 
An exclusive video game is a game only released on one platform. Often these are First Party games directly from the hardware manufacturer. A new term, the so called "console-exclusive" games, was introduced mainly because many Xbox and Xbox 360 products are also (often later) releaed on the PC.

 

Cytat


Platform exclusivity (also known as console exclusivity) refers to the status of a video game being developed for and released only on certain platforms.

 

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, GearsUp napisał:

Jest jeszcze termin konsolowy ex - gra dostępna na wybranych konsolach.

 

Te śmieszne terminy zostały ukute przez tych dla niektórych wyłączność jest wartością nadrzędną w gamingu gdy jednak okazało się, że nie tylko Xbox będzie wydawał swoje gry na PC.

Odnośnik do komentarza

Ale co ty bredzisz teraz. W całych internetach jest jedna definicja exclusive gry.

 

Hardware exclusive, dobre sobie :)

 

Czyli z tego wynika, że gra która wyszła podczas wypuszczania kart powiedzmy z serii SUPER jest exem kart 20.. SUPER i w dół a jeżeli jakaś wyszła później jak już dostępne były karty z serii 30... to jest grą ekskluzywną na kartach 30.. i w dół :kekw:

Odnośnik do komentarza
Teraz, GearsUp napisał:

Ale co ty bredzisz teraz. W całych internetach jest jedna definicja exclusive gry.

 

Hardware exclusive, dobre sobie :)

 

Czyli z tego wynika, że gra która wyszła podczas wypuszczania kart powiedzmy z serii SUPER jest exem kart 20.. SUPER i w dół a jeżeli jakaś wyszła później jak już dostępne były karty z serii 30... to jest grą ekskluzywną na kartach 30.. i w dół :kekw:

Rozumiem już czemu masz ujemną punktację... 

Odnośnik do komentarza

No tak u mnie stał by przy komodzie, na której stoi oledzik w ładnej obudowie fractal north. Co do gier to nie trzeba bezpośredniego porównania. Znałem taki dying Light 2, dead space czy warzone z konsol i różnice w ostrości od razu widać. W przypadków cieni, rysowania, odbić, tekstur czy jakiś wolumetrycznych efektów było by trzeba się przyjrzeć. Później pograłem w biomutanta i cybera na pc, wróciłem do domu i odpaliłem to na konsolach i też rozdziałka od razu się rzucą w oczy. Nie powiem jest ładniej, płynniej itd. ale kurde tak przynajmniej 6 tysi bym było trzeba dołożyć, a to dla mnie mega dużo.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, creatinfreak napisał:

No tak u mnie stał by przy komodzie, na której stoi oledzik w ładnej obudowie fractal north. Co do gier to nie trzeba bezpośredniego porównania. Znałem taki dying Light 2, dead space czy warzone z konsol i różnice w ostrości od razu widać. W przypadków cieni, rysowania, odbić, tekstur czy jakiś wolumetrycznych efektów było by trzeba się przyjrzeć. Później pograłem w biomutanta i cybera na pc, wróciłem do domu i odpaliłem to na konsolach i też rozdziałka od razu się rzucą w oczy. Nie powiem jest ładniej, płynniej itd. ale kurde tak przynajmniej 6 tysi bym było trzeba dołożyć, a to dla mnie mega dużo.

Nie pierdol tylko składaj :sir:

2 minuty temu, easye napisał:

to może zacznijmy od tego jaki masz budżet, ile byłbyś w stanie wydać i wtedy Ci doradzimy.

Bo jak się okaże, że chcesz wydać 3k, to zostań z konsolami.

Ode mnie ma wziąć i9, płytę i 32gb ram w dobrej cenie. Zostaje mu karciocha i zasilacz. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

to może zacznijmy od tego jaki masz budżet, ile byłbyś w stanie wydać i wtedy Ci doradzimy.

Bo jak się okaże, że chcesz wydać 3k, to zostań z konsolami.

Nie no plan wygląda następująco. Sprzedaję konsole, kupuje i9 mobo i ram od pipolinio, dokładam jakieś 6k (które mam, ale mi szkoda) kupuje resztę gratów+4080. I teraz szukam zasadności wydania 6k. Czy odczucia i jakość grania na pc jest tego warte.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, creatinfreak napisał:

A propo exów no brakowało by tych gier Sony, ale coraz więcej ich wychodzi na pc, tak więc może nie było by tak źle. Bo muszę się dobrze z tym wszystkim przespać.

No ale nadal z jakim opoznieniem. 

@PiPoLiNiOmija się z prawdą jeżeli chodzi o exy - dopisałbym do nich nowego Horizona (grafika na komsolce za 2500 potrafi zawstydzić RTX 4090), GT 7, Ragnarok, Ratchet - w tym roku pewnie wyjda kolejne 3-4 gry, które pewnie też od razu nie będą przeportowane na PC...

Odnośnik do komentarza
Teraz, easye napisał:

No ale nadal z jakim opoznieniem. 

@PiPoLiNiOmija się z prawdą jeżeli chodzi o exy - dopisałbym do nich nowego Horizona (grafika na komsolce za 2500 potrafi zawstydzić RTX 4090), GT 7, Ragnarok, w tym roku pewnie wyjda kolejne 3-4 gry, które pewnie też od razu nie będą przeportowane na PC...

Wszystko to jest na PS4. W tym roku wyjdą 4 exy na ps5? Wymień coś oprócz Spiderman. Który też nie wiadomo czy wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, creatinfreak napisał:

Nie no plan wygląda następująco. Sprzedaję konsole, kupuje i9 mobo i ram od pipolinio, dokładam jakieś 6k (które mam, ale mi szkoda) kupuje resztę gratów+4080. I teraz szukam zasadności wydania 6k. Czy odczucia i jakość grania na pc jest tego warte.

NIe wiem, musisz sie liczyc tez z tym, ze jak polkniesz bakcyla, to co rok - dwa bedziesz cos zmienial / usprawnial xD

Ja niedawno zupgradowalem kompa do 4070TI, a juz mi chodzi po glowie 4090. ;)

Teraz, PiPoLiNiO napisał:

Wszystko to jest na PS4. W tym roku wyjdą 4 exy na ps5? Wymień coś oprócz Spiderman. Który też nie wiadomo czy wyjdzie. 

Granie na PS4 xD to po co mu peceta polecasz?

Odnośnik do komentarza

@easyebo piszesz bezsensu, że coś jest na ps5 i trzeba doliczyć do exów. A są też na ps4 która kupisz za 700 zł. Więc idąc logiką pokemonów z tego forum, po co grać na ps5 jak można na ps4 skoro grafa się nie liczy i pc nie ma sensu. 

 

Miałeś mi wymienić tegoroczne exy tyloo na ps5. Nadal czekam :)

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...