Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


Rozdzielczość podaje się zawsze w wysokości pikseli, nie chodziło mi o 1440p w 16:9. :lapka: jak coś to i tak będę grał tylko w WoWa i może jakieś 4X, do AAA zostanie mi konsola.

to taki slaby UW.

efekt raczej zaczyna sie od 21:9.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, easye napisał:

to taki slaby UW.

efekt raczej zaczyna sie od 21:9.


no o tym mówię cały czas, UW 21:9 1440p, a nie 1440p w proporcjach 16:9. :lapka: Tak czy inaczej zaryzykuje, bo jak nawet noe tylko do grania to do pracy chociażby.

Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, Paolo de Vesir said:


no o tym mówię cały czas, UW 21:9 1440p, a nie 1440p w proporcjach 16:9. :lapka: Tak czy inaczej zaryzykuje, bo jak nawet noe tylko do grania to do pracy chociażby.

Do pracy też spoko, wrzucam sobie okna na lewo i prawo. Jest wygoda jak nie muszę się rozglądać, raz na monitor, raz na ekran laptopa tylko mam wszystko przed sobą. Tylko prądu więcej bestia bierze.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Czoperrr napisał:

Do pracy też spoko, wrzucam sobie okna na lewo i prawo. Jest wygoda jak nie muszę się rozglądać, raz na monitor, raz na ekran laptopa tylko mam wszystko przed sobą. Tylko prądu więcej bestia bierze.

UW jest super do pracy, super do grania, ale warto mieć też drugi monitor/tv z 16:9 pod gry, które tego nie wspierają, nie ma nic gorszego niż czarne pasy :/.

A jeszcze gorsze od czarnych pasów są pasy w innym kolorze (np. w Hadesie, ale tak akurat chyba github przyszedłz pomocą, z tego co pamiętam).

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, KrYcHu_89 said:

UW jest super do pracy, super do grania, ale warto mieć też drugi monitor/tv z 16:9 pod gry, które tego nie wspierają, nie ma nic gorszego niż czarne pasy :/.

A jeszcze gorsze od czarnych pasów są pasy w innym kolorze (np. w Hadesie, ale tak akurat chyba github przyszedłz pomocą, z tego co pamiętam).

 

 

Nie no bez przesady. Ten monitor jest ogromny, po co jeszcze drugi? Czarne pasy to kwestia przyzwyczajenia, gram tak w gry ze Switcha na emulatorze i po chwili człowiek się przyzwyczaja.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Power limity są dla lamusów :rofl: Mam ustawione opóźnienie ns wentylach i ogólnie chodzą na małych obrotach. Więc jak mu puszczam cinebench to po  prostu nie nadążą się wkręcić. Ale jak patrzyłem testy to i 360 ma podobne temperatury w cine, więc luz. W grach zwykle okolice 70, czasem skoki do 85. No ale lata 5500-5800.

Nie kumam raz piszesz ze zrobiłeś uv gpu potem odkreacasz kurek cpu żeby mieć allcore i zeby cyferki się zgadzały. Limity są po to żeby cpu nie pobierało Ci po 350 w w stresie i zeby nie popalić sekcji zasilania cpu ale kto co lubi. Różnica i tak jest żadna w wydajności między stock a np pamięcią na ciasnych timinigach czy cpu allcore. Sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza

Yyyyyy... Nie robiłem UV karty aby pobierała mniej prądu tylko żeby jeszcze więcej wycisnąć. Trzeba być debilem aby kupić szybką kartę/procka a potem zakładać kaganiec aby brało mniej WAT. Jak bym się przejmował złotówką dziennie za prąd to bym kupił i5 i 4070ti. Różnica w RTX przed OC i po to gdzieniegdzie 10 fps. I jakie palenie sekcji zasilania...  lol

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Yyyyyy... Nie robiłem UV karty aby pobierała mniej prądu tylko żeby jeszcze więcej wycisnąć. Trzeba być debilem aby kupić szybką kartę/procka a potem zakładać kaganiec aby brało mniej WAT. Jak bym się przejmował złotówką dziennie za prąd to bym kupił i5 i 4070ti. Różnica w RTX przed OC i po to gdzieniegdzie 10 fps. I jakie palenie sekcji zasilania...  lol

Aha. No to nie było tematu. Twój sprzęt Twoja sprawa. Ale nie pisz bzdur ze throtlujqcy procek pod obciążeniem to jest norma i ze jest ok bo da się to ogarnąć. 
Nie będę komentował heheszkow z sekcji zasilania bo taki spec od oc wie co i jak. 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że wiesz od ilu stopni zbija zegary 13 gen? To raz. A dwa, Cin jest testem syntetycznym. Idąc Twoim tokiem myślenia, odpal u siebie Primie95 w pierwszej opcji od góry i sprawdź swoje zegary po minucie-dwóch. Nie widziałem testu i9 która w Cin nie pokazuje 100 stopni, wiec nie mam pojęcia w czym masz problem :) 

 

Nie no. Uświadom mnie jak można spalić sekcje na Aorus Master na której ludzie robią grube oc powyżej 6 GHz przy 480W.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Nie muszę nic udowadniać. Jak pisałem rób jak chcesz a co do oc na 6ghz to raczej nie robi się tego na aio ani na powietrzu tylko na ciekłym azocie ale to ot. 
Pisałeś ze w CB masz w 2 sek 100 st ja na aio360 mam 88 st Maks wiec się da to ogarnąć tym bardziej ze nowe gry są tak pięknie zoptymalizowane ze często jest różnie z zasobami. Może być ta ze za chwile będą cisnąć proca bardziej a nie potrzebuje wyjących wentyli od aio żeby schłodzić system. 
 

anyway - niech zgadnę mce włączone masz prawda?

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, mozi napisał:

Nie muszę nic udowadniać. Jak pisałem rób jak chcesz a co do oc na 6ghz to raczej nie robi się tego na aio ani na powietrzu tylko na ciekłym azocie ale to ot. 
Pisałeś ze w CB masz w 2 sek 100 st ja na aio360 mam 88 st Maks wiec się da to ogarnąć tym bardziej ze nowe gry są tak pięknie zoptymalizowane ze często jest różnie z zasobami. Może być ta ze za chwile będą cisnąć proca bardziej a nie potrzebuje wyjących wentyli od aio żeby schłodzić system. 
 

anyway - niech zgadnę mce włączone masz prawda?

MCE jest skrótem od czego? 

Przecież wiem, że da się ogarnąć. Wystarczy dać blokady, zmienić obudowę na dużą i wstawić AIO 360 albo większe. Tyle, że nie gram w cinebench. Tylko w syntetykach ta temperatura dochodzi tak wysoko. 

 

Więc wyluzuj :)

 

Ogólnie nie spodziewałem się tego, ale wzrost jest także w 4k. I to całkiem spory. Przykład Matrix z 51 na 100, Wiedźmin w scenie testowej którą tu kiedyś z @tjeryomawialiśmy z 76-91 na 91-120. Czyli jednak 11900k była bootlneck dla 4090.

 

Tylko o ile wcześniej i 3 lata temu byłem mega zadowolony z Aorus Master, tak nie wiem czy teraz nie zostanie zmieniona. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

MCE jest skrótem od czego? 

Przecież wiem, że da się ogarnąć. Wystarczy dać blokady, zmienić obudowę na dużą i wstawić AIO 360 albo większe. Tyle, że nie gram w cinebench. Tylko w syntetykach ta temperatura dochodzi tak wysoko. 

 

Więc wyluzuj :)

 

Ogólnie nie spodziewałem się tego, ale wzrost jest także w 4k. I to całkiem spory. Przykład Matrix z 51 na 100, Wiedźmin w scenie testowej którą tu kiedyś z @tjeryomawialiśmy z 76-91 na 91-120. Czyli jednak 11900k była bootlneck dla 4090.

 

Tylko o ile teraz i 3 lata temu byłem mega zadowolony z Aorus Master, tak nie wiem czy teraz nie zostanie zmieniona. 

Mce to multi core ench. czyli proc leci full boost na wszystkich rdzeniach. Włączenie tego zaburza działanie power limitów no to jest ciepło ale nie komicznie wydajniej. 
 

co do wydajności - ja byłem w szoku po odpaleniu tego co widziałem wcześniej na 3080 i 9900k - w3 i cp2077 to raz ze wyglada lepiej (cp z wszystkim na maxa to jest kosmos) to jeszcze chodzi jak złoto. Podoba mi się ten FG.

anyway -czemu ten aorus Ci nie pasuje? Wydawało mi się ze to dobre płyty. Tjery chyba taka samą ma. 

Odnośnik do komentarza

On ma inną. Tzn płyta sama w sobie jest kozak jak zawsze. Ale najpierw walka z piskami w niskich C-state, gdzie okazało się że w bios ukryta jest specjalna opcja która je eliminuje. A potem znowu jakieś piski przypominające miałki kota pod biurkiem. Ale nie wiem czy nie spowodował tego program od płyty. Ten ich soft rok w rok jest mistrzostwem dopracowania. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, mozi napisał:

Ale te piski to cewki czy ki chuy?

Nie mam pojęcia, ale najprawdopodobniej. Jest mnóstwo tematów na reddit o tych płytach w kwestii tego hałasu w C-state. Nie wiem po co robić opcje w BIOS, zamiast dać od razu przestawione aby ludzie się nie irytowali. 

 

A to miałczenie kota to już totalnie nie wiem co to było :scratch_one-s_head:Wiem, że dziś nie ma

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Jednak znowu robi. Nie mam pojęcia co go boli. Nic nie robie, jestem na pulpicie lub przeglądarce i co jakiś czas pisknięcie. Tyle, że od rana było okej. Terez grałem w BRIGHT MEMORY godzinę i wróciło. Może coś tam się nagrzewa i wtedy odbija.

 

@mozicewki GPU to swoją drogą, ale to w grze i ciągle. Z tym nie wygrasz. No ale tu robi tak jak wyżej napisałem. 

 

EDIT: schłodził się i przestało. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...