Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Resizable BAR (Base Address Register) optymalizuje transfer danych pomiędzy CPU i GPU, dając temu pierwszemu swobodniejszy dostęp do pamięci VRAM, co przekładać ma się na spory wzrost wydajności w grach.

 

słyszeliście coś o tym? od jakiegoś czasu producenci pakują to w nowe wersje BIOS-ów dla swoich pyt głównych.

 

 

Odnośnik do komentarza

  

42 minutes ago, krzysiekp392 said:

 

słyszeliście coś o tym? od jakiegoś czasu producenci pakują to w nowe wersje BIOS-ów dla swoich pyt głównych.

 

 

 

 

tak było na AMD pokazach, ale sporym wzrostem bym tego nie nazwał 

 

https://www.amd.com/en/technologies/smart-access-memory

 

image.thumb.png.3739fa376ab189678d29b9131e78c028.png

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2020 o 19:59, Shankor napisał:

No ale do tego trzeba mieć CPU i GPU od AMD? Bo jeśli tak, to popularności nie wróżę. 

właśnie nie, z intelem i nvidią też działa i w sumie dlatego pomyślałem, że to faktycznie może coś zmienić

Odnośnik do komentarza
On 12/31/2020 at 6:59 PM, Shankor said:

No ale do tego trzeba mieć CPU i GPU od AMD? Bo jeśli tak, to popularności nie wróżę. 

 

Tak, i to najnowsze cpu + gpu od AMD z płytami 500

 

44 minutes ago, krzysiekp392 said:

właśnie nie, z intelem i nvidią też działa i w sumie dlatego pomyślałem, że to faktycznie może coś zmienić

 

Nvidia może dodać to przez soft jeśli płyta główna na to pozwoli, z Intel chyba juz pracowali, AMD nie wiadomo czy ich nie zablokuje, ale jeszcze nic takiego nie wydali 

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Udało mi sie dorwac Gigabyte RTX 3070 Master Aorusa w cenie 3099zł. Oprocz fajnych ledów i ekraniku na grafie (xD) jest kilka o 3-4 fps wiecej w porownaniu do MSI Ventusa 3X. Teraz tylko opchnac tego Ventusa tak zeby nie byc stratny na upgrade (a to raczej nie trudne bo popyt widze jest) i git. Mialem jeszcze zamowione na XKOM 3080 ale chyba sie nie doczekamy nigdy tej dostawy ;(

Edytowane przez Redmitsu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Just now, suteq said:

A po co używać tego gówna jak jest apka Xboxa? 

Chodzi mi bardziej o dostep do zainstalowanych juz danych na kompie.

Blad braku uprawnien albo jakies szyfrowane foldery xD nawet nie mowie o tym, ile sie naszukalem lokalizacji save'a do FH3 bo mi sie gra zbugowala i nie dostalem auta za event, musialem skasowac i zaczac od nowa xd

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2020 o 19:17, Labtec napisał:

tak było na AMD pokazach, ale sporym wzrostem bym tego nie nazwał 

 

https://www.amd.com/en/technologies/smart-access-memory

Już chciałem napisać, że mylisz pojęcia. Byłem śmiertelnie przekonany, że Smart Acces Memory i Resizible BAR, o którym wspomina @krzysiek9203 to dwie osobne rzeczy. Myślałem, iż to drugie jest w założeniu czymś w rodzaju odpowiedzi AMD na DLSS Nvidii... A teraz googluję i wychodzi na to, że to ta sama technologia pod dwiema różnymi nazwami?:nosacz:

Coś mi tu nie gra. SMA faktycznie wymaga najnowszego Radeona serii 6000 oraz Ryzena 5000, ALE widzę, że beta biosy dodające obsługę Resizible BAR dostają nawet płyty główne, które (jeszcze) nie mają wsparcia dla najnowszych Ryzenów, np. te z chipsetem X470, jak moja Gaming Plus od MSI. To o co tutaj chodzi? Gdzieś kiedyś migały mi nagłówki, że producenci płyt "znaleźli sposób", żeby te nowe ficzery działały na starszych płytach pod Ryzeny, sięgając nawet pierwszego chipsetu, czyli X370, więc wydawało mi się, że do resizible bara wystarczy ino nowy Radeon, a Ryzen może być nawet i pierwszej generacji

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Redmitsu napisał:

Udało mi sie dorwac Gigabyte RTX 3070 Master Aorusa w cenie 3099zł. Oprocz fajnych ledów i ekraniku na grafie (xD) jest kilka o 3-4 fps wiecej w porownaniu do MSI Ventusa 3X. Teraz tylko opchnac tego Ventusa tak zeby nie byc stratny na upgrade (a to raczej nie trudne bo popyt widze jest) i git. Mialem jeszcze zamowione na XKOM 3080 ale chyba sie nie doczekamy nigdy tej dostawy ;(

Serio warto było? W sumie master ma silent bios ale i tak wszystko da się ogarnąć undervoltem. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mozi napisał:

Serio warto było? W sumie master ma silent bios ale i tak wszystko da się ogarnąć undervoltem. 

 

3-4 fpsy sa seryjnie wiecej bez zadnego OC, kupujac ja nawet nie wiedzialem ze jest cos takiego jak Silent Bios xD Jezeli sprzedam swojego MSI z roznica 100-200zł to zostane przy Gigabyte, jak nie to zwroce Aorusa i tyle ; )

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Redmitsu napisał:

Jeszcze zatęsknicie za cena rtx 3070 w okolicach 3k plnow jak już od tego roku Asus robi podwyżki swoich komponentów to zaraz pewnie reszta producentów pójdzie tym samym krokiem 

Już jest drożej a będzie jeszcze gorzej. Krypto o którym wspomniałem a zostałem wyśmiany że to nie ma znaczenia wg mnie ma bo teraz jest nowy boom na kopanie. Niestety mówi się o tym że do wakacji nic się nie zmieni. Popieprzyło ten rynek konkretnie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...