Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

@Ukukuki i tak dobrze, że się AMD odkuło z tymi prockami. Sam czekam aż Zen3 się zadomowi na dobre i wtedy skuszę się na przesiadkę. Niestety, czuć że mnie staruszek Ivy Bridge ogranicza w grach. Przydałoby się coś nowego.

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, C1REX said:

Na chwilę obecną karty nvidii są lepsze. 

Ciekaw jestem jednak, czy optymalizacja gier pod konsole pomoże AMD z podobnym upscalingiem i ray tracing na PC?

Skoro da się na konsolach, to chyba powinno się dać na PC z niemal tym samym GPU, co nie?

 

Tylko ze już dziś optymalizacja na konsolach to 1800p z upscaling 4K i celowanie w medium/high, a w czystych tflopsach 3080 / 6800 XT to prawie 3 razy tyle ile konsole wyciągają, wiec to tak trochę nie po drodze z tymi konsolami a PC

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Labtec said:

 

Tylko ze już dziś optymalizacja na konsolach to 1800p z upscaling 4K i celowanie w medium/high, a w czystych tflopsach 3080 / 6800 XT to prawie 3 razy tyle ile konsole wyciągają, wiec to tak trochę nie po drodze z tymi konsolami a PC

No masz rację. Człowiek się jednak łudził, że skoro xbox daje radę, to PC na windowsie i tym samym GPU, ale 2x więcej mocy też da radę. 

Odnośnik do komentarza

@Paolo de Vesir No ja siedzę na 3600 i jest ok, jak zacznie się dławić to coś się pomyśli. 

 

53 minuty temu, C1REX napisał:

Na chwilę obecną karty nvidii są lepsze. 

Ciekaw jestem jednak, czy optymalizacja gier pod konsole pomoże AMD z podobnym upscalingiem i ray tracing na PC?

Skoro da się na konsolach, to chyba powinno się dać na PC z niemal tym samym GPU, co nie?

 

A GPU od AMD pomogło w czasach PS4 czy One? No nie bardzo. I to nie jest tak ,że karty od AMD są złe po prostu Nividia robi o wiele lepsze. 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Labtec napisał:

  

 

Ciekawy filmik, jaki sprzęt trzeba mieć żeby wyciągnąć możliwości PS5, wygląda na to ze to zabawa w suwaki  i siedzi gdzieś miedzy 2070S a 2080 Ti

 

image.thumb.png.7d4749d53c70ad5488923753b29b2913.png

 

Wiec 3060 Ti i w górę i macie spokojnie next-gen

 

Ciekawe, że niektóre ustawienia graficzne na PS5 (jak i XSX) przewyższają te najwyższe na PC jak na filmiku w minucie 8:05.

 

Dodatkowo stutteringu w cut scenkach nie posiada jedynie PS5, na każdej innej platformie jest on obecny (włącznie z PC).

Odnośnik do komentarza

Tylko w grach Ubisoftu do takiego czegoś może dochodzić. Albo PS5 jest rzeczywiście takie imponujące. ; )

 

Przyłączam się do listy zadowolony użytkowników Rysia 3600. Czuję, że przesiedzę na nim całą generację.

Teraz tylko zastanawiam się nad dokupieniem dysku NVME, bo jednak mój 500 GB Crucial to trochę za mało. Głupi byłem, że oszczędziłem. Te 500 więcej byłoby jak znalazł.

Odnośnik do komentarza

Jak myślicie, kupi się jeszcze R5 3600 na początku 2021 czy wyczyszczone wszystko pod wejście R5 5600. W tym drugim wypadku już chyba lepiej będzie brać mobasa B550 zamiast b450 czy x470?

 

Na początku miałem iść w R3 3100 i po prostu zrobić budżetowy upgrade. Im dalej w las tym bardziej się utwierdziłem, że nie ma sensu się dzisiaj pchać w 4 rdzenie jak się chce złożyć zestaw na dłużej.

Odnośnik do komentarza

Teraz to pewnie wszystko wyczyszczone przez COVID-a


czy 3600 czy 5600 to i tak dobry wybór bo tam max różnica będzie max 10% ale co do mobosa to seria 500 żeby dostać pci 4.0 (no a jak weźmiesz b450 albo x470 to musisz się upewnić ze producent wydal bios update do Zen 3)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

A właśnie tak z ciekawości bo nigdy tego nie zgłębiałem: czy będzie jakakolwiek różnica w działaniu między płytą z chipsetem B450 obsługującą procki dzięki bios update a między płytą która wspiera je od razu domyślnie? 

Odnośnik do komentarza

Hej, zauważyłem że nagle na moim monitorze zaczął występować ghosting. Mógłbym przysiąc, że wcześniej tego nie było. Jest to dosyć zauważalne. W niektórych grach udało mi się to ogarnąć poprzez wymuszenie 144 FPSów (monitor ma 144 Hz). W innych nie jestem w stanie tego zrobić.

 

Myślę, że mogłem coś namieszać z ustawieniami, ale patrzyłem na ustawienia monitora, w Nvidia control panel, w ustawieniach obrazu Windowsowych. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...