Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

O dziękuję panowie, zaraz zerknę. Ja szukałem konkretnie pod swój model Asus AD27QD.

 

@C1REX wszystko jest u mnie na 144 Hz.

@oFi nie mam ustawień AMA, ale sprawdziłem też na UFO ghosting test i ghosting jest malutki. Za to w grach był/jest dużo większy.

 

Teraz to zauważyłem w Doom Eternal. Jutro mam ostatniego bossa do pokonania. Zobaczymy czy znowu ten ghosting zaobserwuje.

 

Na razie przywróciłem ustawienia fabryczne w Nvidia Control Panel, zresetowałem ustawienia na monitorze i zresetowałem driver przez Ctrl + Shift + Win + B.

 

Btw: ustawiacie G-Sync tylko dla fullscrenów, czy dla okienek też?

Odnośnik do komentarza

@estel - dalej Ci nie jestem w stanie pomóc, bo mam AMD.

Być może jesteś bardziej wyczulony na ghosting, bo ten generalnie jest wadą LCD. 

Rozwiązaniem jest LCD 240Hz (ghosting ciągle jest, tylko minimalny), OLED lub CRT :potter:

Oczywiście żartuję z tym CRT. Tylko największe świry używają tego do jakiś esportów.

 

 

Odnośnik do komentarza
On 12/9/2020 at 6:39 PM, tehrokc said:

testowal ktos juz stadie? na razie wstrzymuje sie z darmowym miesiacem, bo nie mam ani pada ani myszki, ale ciekaw jestem jakie wrazenia.

odrzucilo mnie ze musialbym "kupowac" gry na stadie i potem placic haracz by w nie grac

 

testowalem za to przez chwile geforce now gdzie gra sie w gry ze swojej biblioteki steam epic czy gog. (baaaaardzo mocno ograniczonej wiec lepiej sprawdzic liste gier u nich na stronie)

na moim netcie dziala plynnie i nie ma problemow ze sterowaniem ze laguje i faktycznie moge grac na high i ultra w gry ktore u mnie ledwo na minimum dzialaja wiec chyba robi to co powinno

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, Bigby napisał:

Kusi mnie przesiadka na RTX 3060 Ti. Wydaje się być idealnym wyborem do 1080p/1440p i powyżej 100 klatek.

 

Za swojego RTXa 2060 Super też powinienem dostać w miarę rozsądną kwotę. ^^

Wstrzymaj się, ceny najtańszego niereferenta poszły w górę o 400zł z dostawą na nie wiadomo kiedy XD, ceny procków też pojebane mocno, R5 3600 już widziałem za ponad 1100zł :dafuq: czekam jak u nas będą wyglądać ceny r5 5600.

 

Co za chujowy moment mój dziadek wybrał sobie na odmawianie posłuszeństwa :/

Odnośnik do komentarza

Gdyby obecny nie zaczął sprawiać problemów pod koniec roku to raczej na bank bym został z XSX.

 

A że w październiku siadł zasilacz to nowy kupowałem już i tak z myślą pod nowego PC który miał wejść pod koniec 2021 na początku 2022. Poza tym PC mam podłączony pod TV + dodatkowy monitor i po zmianie na XH90 wychodzą na wierzch ograniczenia karty. Miałem zmienić kartę na jakiegoś RX550, ale padł jak wcześniej wspomniałem zasilacz, wcześniej jedno z gniazd na kość RAM się zepsuło stwierdziłem że nie ma co czekać. Szkoda tylko że nie zaczęło się to dziać w okolicach września-października bo bym wtedy nie brał XSX na premierę tylko PC złożył. gamepassa mam też na PC czyli gierki od Spencera ogram na Windowsie.

 

Swoją droga chyba 700W zasilacz 80+bronze starczy pod r5 3600-r5 5600 i właśnie 3060ti?

Odnośnik do komentarza

Na luzie starczy.

 

Ogólnie widzę podobny schemat budowania PC jak u mnie. W grudniu zeszłego roku zacząłem od kupowania procesora, płyty głównej, potem RAM, następnie zasilacz i reszta dodatków typu obudowa i wentylatory. Na koniec, w lutym 2020, wpadła karta graficzna. Trochę się z tym gryzłem, bo chciałem coś mocniejszego (okolice 2080 Super), ale pomyślałem - do Full HD nawet RTX 2060 Super będzie w zupełności wystarczał. I w gruncie rzeczy tak jest, ale wraz ze zmianą monitora trochę człowiek zasmakował w tych powyżej 100 klatkach. RTX 3060 Ti lub mocniejszy model powinien dodatkowo zapewnić lepszy komfort grania niż jakakolwiek konsola.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie. Jak siedziałem na 4 rdzeniach to nawet ten GTX 1660 nie pomógł, bo chociaż płynność w stosunku do starego GTX 950 wyraźnie wzrosła, to jednak minimalny framerate był dość mizerny. A już w grach, które rzeczywiście mocno cisnęły CPU, osiągnięcie czegoś więcej niż 30-40 fps było prawie niemożliwe.

 

4 rdzenie to już przeżytek.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figuś napisał:

Wstrzymaj się, ceny najtańszego niereferenta poszły w górę o 400zł z dostawą na nie wiadomo kiedy XD, ceny procków też pojebane mocno, R5 3600 już widziałem za ponad 1100zł :dafuq: czekam jak u nas będą wyglądać ceny r5 5600.

 

Co za chujowy moment mój dziadek wybrał sobie na odmawianie posłuszeństwa :/

No ale podobnie jest z częściami używanymi, które gdyby nie brak dostępności nowych produktów byłyby z 30% mniej warte. Nawet jak ktoś ma przepłacić te 4 stówy, a ma coś na sprzedaż ze starego kompa to się opłaca!

38 minut temu, Bigby napisał:

Zdecydowanie. Jak siedziałem na 4 rdzeniach to nawet ten GTX 1660 nie pomógł, bo chociaż płynność w stosunku do starego GTX 950 wyraźnie wzrosła, to jednak minimalny framerate był dość mizerny. A już w grach, które rzeczywiście mocno cisnęły CPU, osiągnięcie czegoś więcej niż 30-40 fps było prawie niemożliwe.

 

4 rdzenie to już przeżytek.

Zależy w jakiej rozdzielczości chcecie grac. Ja mam budżetowego i5-8400 i w 4k gram obecnie przy 100-120 fpsach. Im wyzsza rozdzialka, tym procesor ma mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...