Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Ja aktualnie kombo palit 1660 Super GP oraz i5 10400f. Fullhd gierki spokojnie hulają w tych 60fpsach na ultra. 

Ale ceny kart graficznych to dramat. Lipton nawet odradza kupowania czegokolwiek bo np. moja kartę kupiłem za 1050zlociszy w listopadzie, a aktualnie lataja po 1300 gdzie na premierę rok temu byly tańsze. 

Odnośnik do komentarza

no dramat teraz jest w low-end i starszych kartach poprzez braki 30 serii 

miałem 1660 Ti, świetna karta do 1080p, tez sprzedając prawie nic nie straciłem bo tak poszły karty w gore, liczyłem się z większą strata a sprzedała się w ciągu 5 minut za kwotę większą niż wystawiłem, nawet nie zdążyłem wsadzić nowej karty do komputera

Odnośnik do komentarza

Poleci ktoś tak spontanicznie jakąś luźną gierkę/gierki do pogrania kilka-kilkanaście minut (krótkie partyjki lub swobodny save), najlepiej niewymagającego zręcznościowo? I coś co nie ciągnie się wiecznie, ani nie wymaga łącznie kilkudziesięciu godzin do przejścia.

 

Jakieś match-three typu Bejeweled/Huniepop, albo niezobowiązujące roguelite, ewentualnie tower defense? Preferowane coś mało depresyjnego, mało frustrującego...

 

Nie żebym nie miał w co grać, ale mam takie chwile, że chciałbym się szybko "odmóżdżyć", czy wyłączyć, a mam za dużo RPGów rozgrzebanych, które nieszczególnie się nadają.

 

Myślałem nad Cat Quest, bo chyba długie nie jest, ale to zręcznościówka, a nie chce mi się z padem siedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz gamepassa, to możesz po taniości sprawdzić HyperDot. Wprawdzie zręcznościówka, ale fajnie relaksuje i nie ma problemu z graniem na myszce lub klawiaturze (tylko kursory). Powiedziałbym nawet, ze gryzoń sprawuje się tu lepiej niż pad :)
 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał:

Poleci ktoś tak spontanicznie jakąś luźną gierkę/gierki do pogrania kilka-kilkanaście minut (krótkie partyjki lub swobodny save), najlepiej niewymagającego zręcznościowo?

 

FTL ale tam trzeba trochę myśleć. A jak nie to Tetris Effect, jest teraz w gej pasie. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, krzysiekp392 napisał:

ale kusi żeby pogonić moją msi 1660 ti gaming x i poczekać na 3060 ti :obama: tylko kiedy one będą i z czym zostanę, konsola mi nie zastąpi całkowicie peceta :/

to tak jakbym mial sprzedać samochód i czekac na inny nie wiedząc kiedy będę miał auto. Logiki brak.

Odnośnik do komentarza

FTL już ograłem. Nie żeby myślenie było "be", bo tak jak mówię, puzzle, strategie etc. też rozważę. Chodzi bardziej o dostęp do jakiejś gierki do szybkiego pogrania 5-10min, bez szukania save pointa, ani bez uczucia "jezu, to co ja właściwie robiłem, gdy ostatnio tydzień temu odpalałem tę gierkę?".

 

Chyba, że HuniePop zainstaluję i resztę achievementów pozbieram...

Odnośnik do komentarza

Ja jak chce sobie na lajcie pograć w coś takiego to odpalam Skatera XL z modami lub THPS 1+2 ale wiadomo, że nie każdy lubi deskę.

 

Ciężko mi coś wymyślić bo pisałeś, że nie chcesz zręcznościówek. Może Volume (skradanka), Islanders, Poly Bridge 2?

Mam zupełnie odwrotnie niż Ty. Jak szukam takich gier to głównie zręcznościówek jak BIT.TRIP: Runner, Audiosurf 2, Distance, Clustertruck, Superflight, Barrier X, Descenders itd. Może coś ci będzie z tego pasować :lapka:

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gattz napisał:

5-10 minut haha dobre

Rozwiniesz myśl, co w tym zabawnego?

 

Z tego typu gierek co grałem, to m.in. FTL, Super Hexagon, Chime, Bejeweled 3, Mirror, Huniepop, PvZ, Kingdom Rush, Muse Dash. Tak dla przykładu.

 

Można grać godzinami, a można odpalić na chwilę, zagrać rundkę i wyłączyć. I właśnie takie mam momenty ostatnio, że bym szybko w coś zagrał niezobowiązującego.

 

W Stardew Valley nie ma save'a w trakcie dnia, nie? Nie pamiętam już. Też bym wrócił, ale tutaj idealny przykład tego, że musiałbym zaczynać od nowa, bo nic już nie pamiętam, a farmę miałem tak rozbudowaną, że i tak bym nie wiedział co gdzie i jak... ;)

Odnośnik do komentarza

ja rozumiem Suavek-a, to musi być mega casual i tak naprawdę każdy musi sam to coś znaleźć, dla mnie to FIFA i Animal Crossing.....czasami tez Gran Turismo/Forza dobre na 10-15 minut...czy to sprawdzenie tylko sklepików i złowienie kilku ryb w AH, jeden meczyk online w FIFA albo jeden wyścig to nic nie muszę pamiętać, tylko guziki

Odnośnik do komentarza

Casual, nie-casual, luźne propozycje zawsze mile widziane. ;) Na pewno ten HyperDot kiedyś sprawdzę, bo wygląda przyjemnie. Tetris Effect chciałem już dawno, bo też lubię klasyczne klocki, ale uparcie czekam na wersję Steam...

 

Ja na przykład mogę zasugerować Muse Dash, które kosztuje raptem 5zł w obecnej promocji Steam. Gra rytmiczna na dwa przyciski. Raczej dla tych, co tolerują chińszczyznę, ale dobrze się gra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...