Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wczoraj udało kupić i9 w cenie za którą pogonię swoją i7. Więc liczę, że w końcu będzie magiczne 5-5.2 GHz. Bo niestety obecną 4.9 GHz to max. Na 5.0 nawet przy 1. 44V jest niestabilna. Sztuka dla sztuki, ale strasznie qku** mnie brak tej 5 z przodu...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

No a 99% testów procesorów jest w 1080p... właśnie dlatego że w każdej innej rozdzielczości praktycznie większych różnic nie ma.

 

5800 starczy Ci na bank. 

Osobiście bym jednak najpierw po prostu włożył kartę i sam przetestował leciwego Ryzena.

Pewnie starczy, ale w RT i DLSS ostatnie benchmarki mówią o tym, że w 1440p tylko 5800xd3 daje radę i nie bottleneckuje RTX 4080/4090. Więc chyba postawię na to, tym bardziej, że to ostatni możliwy upgrejd pod AM4 od AMD zgodnie z ostatnimi doniesieniami potem zmiana podstawki. 

Poluje na razie :)na <6000 zł za RTX 4080, ale od paru dni lipa, najtaniej co znalazłem to 6299 za Gainwarda Phantom, non OC.

Odnośnik do komentarza

Ja o bottleneckach to się już w życiu naczytalem, o swojej starej i5tce, właśnie ryzenie 3600, nigdy nic nie okazało sie prawda, ale z 2 strony nie gram w 1080p od 2006r...

 

No i super ze benchmark mówi na temat nowych procesorów, szkoda że nie możesz znaleźć w sieci żadnego ze starszym prockiem.

 

Ciekawe dlaczego...:xboxssie:

 

Odnośnik do komentarza
Pewnie starczy, ale w RT i DLSS ostatnie benchmarki mówią o tym, że w 1440p tylko 5800xd3 daje radę i nie bottleneckuje RTX 4080/4090. Więc chyba postawię na to, tym bardziej, że to ostatni możliwy upgrejd pod AM4 od AMD zgodnie z ostatnimi doniesieniami potem zmiana podstawki. 
Poluje na razie na <6000 zł za RTX 4080, ale od paru dni lipa, najtaniej co znalazłem to 6299 za Gainwarda Phantom, non OC.
Olej tego Golden Sample. Ja mam też wersję bez GS. GS ma taktowanie boost o 100mhz podniesione do 2600. Po oc i tak lata mi na 2950. Więc bezsensu dopłacać do wersji GS.
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, easye napisał:

Ja o bottleneckach to się już w życiu naczytalem, o swojej starej i5tce, właśnie ryzenie 3600, nigdy nic nie okazało sie prawda, ale z 2 strony nie gram w 1080p od 2006r...

 

No i super ze benchmark mówi na temat nowych procesorów, szkoda że nie możesz znaleźć w sieci żadnego ze starszym prockiem.

 

Ciekawe dlaczego...:xboxssie:

 

Ale serio nowe gpu zatykają procki 8/16 w 4K. Czytałem testy goscia na redicie przed wymiana z 9900k na 13900k i jest ogromna różnica. 1% low fps i użycie proca pod 100% oraz użycie gpu na poziomie 60% to raczej bootleneck? Oczywiście nie w każdej grze ale assasiny, farcry, spiderman jak najbadziej. Zawsze było tak ze w 4K proc sie nudził No teraz nie bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Ale serio nowe gpu zatykają procki 8/16 w 4K. Czytałem testy goscia na redicie przed wymiana z 9900k na 13900k i jest ogromna różnica. 1% low fps i użycie proca pod 100% oraz użycie gpu na poziomie 60% to raczej bootleneck? Oczywiście nie w każdej grze ale assasiny, farcry, spiderman jak najbadziej. Zawsze było tak ze w 4K proc sie nudził No teraz nie bardzo. 
No co Ty. Chyba coś źle tam zrozumiałeś. W 4k i9 9900k i 13900k to różnica 0-5 klatek. I absolutnie żadnego bootleneck. Jedyna gra aktualnie która chodzi trochę lepiej bo ma więcej rdzeni to Assassin’s ostatni. Ale nawet symulator lotów od MS korzysta głównie z 1 rdzenia najbardziej. Tak naprawdę jak ustawisz sobie 8 rdzeni na 5GHz to w 4k jeden pies jaki będzie procek i której generacji.

2k to już inna historia. Tu w grach 4090 mi lata między 50-80% trzymając w takim warzone 2 144 klatki.
Odnośnik do komentarza
Poczytaj
 
Ty poczytaj komentarze lepiej. Wyczytasz to co napisałem wyżej. Ustaw i9900k na 5GHz na wszystkich rdzeniach i będzie to samo. Nikt normalny nie kupuje i9 aby działała na Stock. A on właśnie tak zrobił test. Tyle, że OC 9900k da duże zmiany, a oc 13900k da wielki (pipi)
Procki doszły do granicy. Kolejne mhz powyżej 5000 nie dają w 4k nic. I9 13900k na 5ghz w 4k robi tyle samo fps w 6ghz. Dlatego kluczem jest karta i warto dołożyć do 4090 kosztem reszty.

Pomijając wszystko, 9900k ma 5 lat i kupisz ją za grosze. A nawet stockowo ustawiona z 4090 daje Ci płynność w każdej grze.



Odnośnik do komentarza
9 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Ty poczytaj komentarze lepiej. Wyczytasz to co napisałem wyżej. Ustaw i9900k na 5GHz na wszystkich rdzeniach i będzie to samo. Nikt normalny nie kupuje i9 aby działała na Stock. A on właśnie tak zrobił test. Tyle, że OC 9900k da duże zmiany, a oc 13900k da wielki (pipi) emoji854.pngemoji854.png
Procki doszły do granicy. Kolejne mhz powyżej 5000 nie dają w 4k nic. I9 13900k na 5ghz w 4k robi tyle samo fps w 6ghz. Dlatego kluczem jest karta i warto dołożyć do 4090 kosztem reszty.

Pomijając wszystko, 9900k ma 5 lat i kupisz ją za grosze. A nawet stockowo ustawiona z 4090 daje Ci płynność w każdej grze.


 

Nie rozumiem co do mnie piszesz - napiasłeś:

 

W 4k i9 9900k i 13900k to różnica 0-5 klatek. 

 

A ja czytam test gościa:

 

AC Valhalla, All Maxed - Frame drops to < 10 fps with 9900k. With 13700k, frames are above 70 always.

Wg Ciebie to jest kwestia stockowego nie oc 9900k? 

Nie mówię że 4090 nie da płynności ale właśnie chodzi o te 1% lowest fps czy spadki i co ważne uzycie proca bo na 3080 nie widziałem nigdzie powyzej 70%. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem co do mnie piszesz - napiasłeś:
 
W 4k i9 9900k i 13900k to różnica 0-5 klatek. 
 
A ja czytam test gościa:
 
AC Valhalla, All Maxed - Frame drops to < 10 fps with 9900k. With 13700k, frames are above 70 always.
Wg Ciebie to jest kwestia stockowego nie oc 9900k? 
Według mnie to kwestia tego, że coś z(pipi)ał/źle ustawił. Nic więcej. Tak jak mówię, poczytaj komentarze. To że ktoś zrobił test i dał wyniki na reddit, nie oznacza z góry że zrobił to dobrze i rzetelnie.



Cyberpunk, najbardziej do(pipi)any w kwestii wymagań. Różnica między 4 generacjami? 1 FPS.

Jedynie w grach ubisoft widać różnicę sięgającą czasami 10 fps. No i pytanie czy dla Ciebie różnicą jest czy masz 240 klatek czy 260 w danej chwili. Bo dla mnie nie.

Tylko tak jak mówię, 9900k ma 4.7 a pozostałe 5.0-5.4. Stąd robi się różnica.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Faktycznie na tym filmie nie wygląda to źle. Spoko dzięki. W takim razie jakby co nie muszę się grzać ze zmianą procka. 
Luz. Pamiętaj, że to samo jest w kwestii pci 3.0-5.0. Między 3.0 i 4.0 różnica wynosi tyle co błąd pomiarowy. 5.0 to w ogóle jakaś abstrakcja. Dyski ssd? Identycznie. 3.0 daje Ci 3500mb/s, 4.0 7000mb/s, a 5.0 jest, ale nie ma żadnego dysku w sprzedaży póki co. Tyle, że (pipi) z tego wynika, mam 4.0,dysk 7000 a gry dochodzą do 1300 w użyciu. Więc nie ma to żadnego sensu.

I tak można gadać i gadać. Doszliśmy do chwili gdzie liczy się już tylko graficzka. Dlatego warto dać raz i porządnie, a potem cieszyć się ładnych kilka lat.
Odnośnik do komentarza

Dostałem i9, i mój bezsensowny zakup okazał się jednak za(pipi)isty smile.gif i7 robił 4.9 GHz na 1.36V, a ten (pipi)aniutki robi póki co 5.1 GHz przy 1.33V. Ci co ogarniają, wiedzą jaka to ogromna różnica przy temperaturach.

EDIT: 1.32V, no kosmos w uj :banana:

 

EDIT2: Okej, ustabilizował się na 1.31V (1.3V już wywala błędy). Także gitarka. A o ile lepiej na psychice, że magiczne 5GHz pękło...

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.12.2022 o 13:08, PiPoLiNiO napisał:

Według mnie to kwestia tego, że coś z(pipi)ał/źle ustawił. Nic więcej. Tak jak mówię, poczytaj komentarze. To że ktoś zrobił test i dał wyniki na reddit, nie oznacza z góry że zrobił to dobrze i rzetelnie.
 

 


Cyberpunk, najbardziej do(pipi)any w kwestii wymagań. Różnica między 4 generacjami? 1 FPS.

Jedynie w grach ubisoft widać różnicę sięgającą czasami 10 fps. No i pytanie czy dla Ciebie różnicą jest czy masz 240 klatek czy 260 w danej chwili. Bo dla mnie nie.

Tylko tak jak mówię, 9900k ma 4.7 a pozostałe 5.0-5.4. Stąd robi się różnica.

 

U rodziny AMD trochę inaczej, R5 3600 dostaje sporo w plecy w Ubigrach z otwarty światem w stosunku do 5800X3D. Ale ja najpierw polecę 3080 do 4080/90, a potem procka, to od razu wrzucę moje odczucia. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, tjery napisał:

Ta, ostatnio w Callisto (które wciąż ma problemy z Full RT i leży na CPU) zrobiłem sobie porównanie, koleś na 13900K podbitym do 6GHZ miał dropa do 38 kls, tyle samo co ja na 5950x bez OC, dokładnie w tym samym miejscu, przy tych samych ustawieniach (4K, wszystko max z RT).

Serio dalej gra nie działa jak trzeba? A dodali chociaż dlss w końcu czy w ogóle go nie będzie? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...