Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. XTX 4-10% straty do 4080 w 4K w standardowej rasteryzacji (z kilkoma wyjątkami gdzie jest szybszy kilka klatek). W RT szoruje mordą po glebie. Jest głośna i grzeje się w opór. Do tego pobiera 420W, czyli prawie tyle co 4090 która jest szybsza o kilka długości. Referenty 5600 zł nie do dostania. Zwykle od 6K mają się zacząć.

Można się rozejść i zamknąć tą firmę w pizdu.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Dlss jest dla ciot. Wiesz jak jest emoji41.png Pisałem o wersji bez dlss.

Natywne 4K z rt i rozsądna ilością klatek to się szybko nie wydarzy. Portal rtx pokazał jak to wyglada i cudów nie ma. Przerabialiśmy to przy vodoo i rodziałce większej niż 640x480. Ściana. 
Ale imponujące jest to ze przy takim poborze mocy jest taka wydajność nawet w samej rasteryzacji. Co do magii dlss3 jakoś nie mam przekonania. 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, mozi napisał:

Natywne 4K z rt i rozsądna ilością klatek to się szybko nie wydarzy. Portal rtx pokazał jak to wyglada i cudów nie ma. Przerabialiśmy to przy vodoo i rodziałce większej niż 640x480. Ściana. 
Ale imponujące jest to ze przy takim poborze mocy jest taka wydajność nawet w samej rasteryzacji. Co do magii dlss3 jakoś nie mam przekonania. 

 

Na 4090 większość gier z RT w natywnym 4K na max ustawieniach z max RT chodzi w +60fps (wyjątkami są CP2077 czy DL2, CP potrzebuje DLSS2 na quality, żeby mieć koło 80 fps, DL2 z DLSS2 na quality ma koło 100fps), więc nie wiem skąd ten wniosek z pierwszego zdania, że coś takiego się szybko nie wydarzy. No chyba, że 60+ fps to nie jest rozsądna ilość klatek :)

 

Co do DLSS3 testowałem w obu Spiderach, MFS, Bright Memory Infinite, Warhammer Darktide, NFS Underground, F.I.S.T., F12022, Plague Tale Requiem i w każdej sprawował się wręcz idealnie, podczas gry zero jakichkolwiek widocznych artefaktów. I o ile niektóre tytuły po prostu sprawdziłem, żeby zobaczyć jak to wygląda w ruchu, bo mają natywne 4K 120 fps bez DLSS3 (NFS Underground, FIST), tak możliwość grania natywne 4K na maks ustawieniach z RT w 120 fps w pozostałe z wymienionych przeze mnie gier to naprawdę zajebista sprawa. I tak jak pisałem,  nawet jak gdzieś ktoś na stopklatce wyłapie jakieś artefakty w tych generowanych klatkach to w czasie gry przy 120fps nie widać nic, obraz jest idealny, przynajmniej ja nie jestem w stanie w czasie gry nic takiego zauważyć, a w kwestii jakości obrazu jestem bardzo czepliwy ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Jaja sobie robię. Porównywałem sobie Dying Light 2 4k z dlss i bez. No ni uj nie widać różnicy. Portal to samo. RT to przyszłość.

https://www.ppe.pl/news/158836/avatar-frontiers-of-pandora-wylacznie-z-ray-tracingiem-ubisoft-pracuje-nad-skalowalna-jakoscia.html

I wszyscy powinni tak robić. Naiwniacy od konsol i naiwniacy AMD niech płaczą. Ma być rozwój, a nie stagnacja od kilku kat.

DLSS tak, ale bez Frame Generatora. On wyłącza V-sync i widzę cięcia obrazu w uj.

Odnośnik do komentarza

 

 

W 5 minucie od razu przykład sterowników AMD, Forza 5 chodzi na nowych kartach na poziomie RX 6800, ale spokojnie na pewno naprawią. XD

 

Nie no fajne karty, ale nie dla kogoś kto lubi mieć pewność że wydając 5K z gier wyciągnie maksa...  lepiej dołożyć tego tysiaka do 4080.

Odnośnik do komentarza
 
Wyłącza tylko w grze w Nvidia Control Panel daj w ustawieniach globalnych Vsync na Włącz i już masz Vsync przy włączonym Frame Generatorze i nic nie rwie
Serio? Myślałem, że to się wtedy wyklucza. No ale z tego co widziałem to on akurat i tak robi artefakty. Zresztą w sumie póki co nigdzie nie trzeba go używać. Mi na tv 60 klatek pasuje. Nie tasuje się do 120 w 4k bo nie widzę akurat w tym sensu. W warzone na PC spoko, można walczyć o 144-165, ale na tv z padem w łapie 60 z ray tracing to jest mój cel. 
 
W ogóle zamówiłem dziś obudowe. Meshify 2 Compact. 4090 wejdzie na styk, ale ja chcę jak najmniejsza. W testach niby jedna z najcichszych na rynku mimo bardzo dobrej przewiewności, a to też dla mnie kluczowe. 

Ostatnio ktoś pytał o tego mojego Savio, więc będzie do oddania za 1/3 ceny Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Shago napisał:

 

Pytanie o jakiej rozdzielczości mówimy :). Jak ktoś gra w 1080p, to kupując RTX3060Ti grania na ultra ma na dobre kilka lat jak nic. Mam wrażenie, że jakbym kupił teraz RTX3080, to przy mojej rozdziałce (3440x1440) to też grania na kilka lat miałbym bez żadnego problemu.

Teraz w God of War mam limit 60fps, wszystko ultra i RTX3060Ti chodzi jak złoto. Tylko RE3 nie chciał działać, krzaczył się z powodu małej pamięci, po zmianie na High nie ma już problemu.

 

No ale jako przykład dajesz gierkę która świetnie śmiga na słabiutkim na dzisiejsze czasy PS4. 

 

Odpal coś co się ogranicza tylko do starej generacji jak przykładowo A Plague Tale: Requiem i już karta w 1440 na ustawieniach wysokich nie trzyma 60 klatek. Fakt są większe detale i klatki niż na konsolach ale nie mówmy ,że jest to karta na lata. Kupując 3070 też miałem świadomość ,że jest to wybór tymczasowy, na przeczekanie do kolejnej. 

 

 

Co do aktualnych premier jestem mega zawiedziony AMD, słaba premiera. Cena co prawda dużo niższa ale na tle konkurencji jeśli chodzi o wydajności czystej bez RT jest średnio. Z RT jest tragicznie. 

 

Filmik od Zmaslo. 

 

Ogólnie to jednak kupuję albo 3090 TI albo 4090:sapek:  4080 przy obecnej wycenie jest totalnie nieopłacalny. 4090 wbrew pozorom jest dobrze wyceniona, podobnie jak 3090 na premierę. Problemem jest cena 4080 która zwyczajnie nie jest adekwatna. Problemem u mnie jest to ,że poszedłem w mini ITX i teraz mam trochę większe koszta przesiadki. 

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Czoperrr napisał:

Jaki jest powód tego, że RTX 4080 walają się po sklepach i nikt ich nie kupuje? Serio każdy idzie po 4090?

 

Jest tragicznie źle wyceniona, już są pierwsze plotki o przecenach. Co ciekawe do samych sklepów trafiło o wiele więcej modeli 4090 a pomimo to 4080 zalega :pawel: To są akurat bardzo dobre informacje dla graczy.  

 

AMD wysłało do sklepów ponad 200 000 kart więc w najbliższym czasie może być ciekawie jeśli chodzi o przeceny. 

 

 

Tak poza tym wleciały testy na purepc

 

7900 XT (w skrócie zawiodła)

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-amd-radeon-rx-7900-xt-jaka-wydajnosc-specyfikacja-i-cena-premiera-architektury-rdna-3

7900XTX (nie jest źle, nie patrząc na RT) 

https://www.purepc.pl/amd-radeon-rx-7900-xtx-vs-nvidia-geforce-rtx-4080-test-wydajnosci-kart-graficznych-ktora-lepiej-wybrac

Odnośnik do komentarza
 
Ty wiesz po co jest konkurencja? A tak poza tym to czerwoni też zjadą z ceną zaraz po zielonych. 
A Ty wiesz? Chyba nie bardzo. To teraz nie jest konkurencją. Nvidia leje na nich ciepłym moczem i robi co chce z cenami. AMD nie ma odpowiedzi, więc nie ma tu konkurencji. 4090 może kosztować 20k i i tak będzie się sprzedawać, bo nie ma KONKURENCJI.

I dopóki nie będzie konkurencji, to nic się nie zmieni. Na razie jest szansa, że za rok, dwa będzie nią intel który ostatnimi sterami ostro namieszał w swoich kartach.

AMD dziś pokazało, że są nieudacznikami którzy nie uczą się totalnie na własnych błędach. A olanie RT wyjdzie im bokiem pewnie już niedługo.
  • beka z typa 6
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Ukukuki said:

 

Jest tragicznie źle wyceniona, już są pierwsze plotki o przecenach. Co ciekawe do samych sklepów trafiło o wiele więcej modeli 4090 a pomimo to 4080 zalega :pawel: To są akurat bardzo dobre informacje dla graczy.  

 

AMD wysłało do sklepów ponad 200 000 kart więc w najbliższym czasie może być ciekawie jeśli chodzi o przeceny. 

 

 

Tak poza tym wleciały testy na purepc

 

7900 XT (w skrócie zawiodła)

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-amd-radeon-rx-7900-xt-jaka-wydajnosc-specyfikacja-i-cena-premiera-architektury-rdna-3

7900XTX (nie jest źle, nie patrząc na RT) 

https://www.purepc.pl/amd-radeon-rx-7900-xtx-vs-nvidia-geforce-rtx-4080-test-wydajnosci-kart-graficznych-ktora-lepiej-wybrac

Tutaj XTX wygląda całkiem spoko gdyby nie RT. To jest dramat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...