Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Na Ebayu tak lataja 800-900 funtów. Tak bym celował chyba.

 

Pytanie z innej beczki... Podłączyłem kartę, ale ostrzeżenie było na kartce żeby używać 3 osobnych 8-pin PCIe kabli bezpośrednio z zasilacza do tej dostarczonej przejściówki. 3090 miałem na 2 kablach tylko - 1x PCIe bezpośrednio z zasilacza i drugi, który się rozgałęział na 2x PCIe, "piggy tail" to nazywają, o takie coś:

51TN7U9mQjL.jpg

 

Pytanie czy podłączając adapter pod 2 takie wychodzące z jednego tylko gniazda na zasilaczu (+1 osobny kabel) czegoś sobie nie spier.dole :reggie:

Poważnie muszą być 3 osobne 8-pin? Na zasilaczu mam chyba tylko 2 wyjścia oznaczone VGA1 oraz jedno oznaczone VGA2. W razie czego można podpinać ten trzeci osobny kabel pod VGA2? Czy muszę zasilacz nowy? :reggie:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ukukuki napisał:

Powiem wam ,że w 1440/UW na 4080 to wszystko tak ładnie zapierdziela :wub:

 

Więc jednak chciwa Nvidia ;)

 

12 godzin temu, MarekCol napisał:

Na Ebayu tak lataja 800-900 funtów. Tak bym celował chyba.

 

Pytanie z innej beczki... Podłączyłem kartę, ale ostrzeżenie było na kartce żeby używać 3 osobnych 8-pin PCIe kabli bezpośrednio z zasilacza do tej dostarczonej przejściówki. 3090 miałem na 2 kablach tylko - 1x PCIe bezpośrednio z zasilacza i drugi, który się rozgałęział na 2x PCIe, "piggy tail" to nazywają, o takie coś:

51TN7U9mQjL.jpg

 

Pytanie czy podłączając adapter pod 2 takie wychodzące z jednego tylko gniazda na zasilaczu (+1 osobny kabel) czegoś sobie nie spier.dole :reggie:

Poważnie muszą być 3 osobne 8-pin? Na zasilaczu mam chyba tylko 2 wyjścia oznaczone VGA1 oraz jedno oznaczone VGA2. W razie czego można podpinać ten trzeci osobny kabel pod VGA2? Czy muszę zasilacz nowy? :reggie:

 

Ja nic nie zmieniałem, tak jak miałem wpiętą 3080Ti tak samo wpiąłem 4090 ASUS TUF OC, tzn. oczywiście plus jedno złącze z drugiego kabla, które nie było wykorzystywane przy 3080Ti. I wszystko gra, ale oczywiście nie dam ręki, że u Ciebie będzie tak samo ;) szczerze to nie spotkałem się nigdzie z tymi zaleceniami, o których mówisz.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Pytam, bo nie jestem jakimś pecetowym maniakiem i dopiero składam swojego pierwszego kompa do gier. 

Obecnie mam płytę MSI B550 tomahawk, procka Ryzen 5600g, ram 16gb 3600 ddr4, no i miałem do tego brać RTX 3070 lub 3080.

 

Tak się jednak zacząłem zastanawiać, czy nie lepiej dołożyć kasy i kupić kartę generację wyżej jesli byłaby ona kompatybilna z moimi klamotami. 

Odnośnik do komentarza
Zasilacz to lepiej 1000W. Kumpel teraz składał Peceta z Radeonem RX 6900 XT i na 850W mu komp się restartował, może coś z(pipi)ał przy składaniu bo teoretycznie 850 powinno wystarczyć na te mocniejsze karty.
Coś z(pipi)ał. Ja mam i9 wykręconą która pobiera 260W + 4090 pobiera 450. Masz 750 całość. Więc 850W spokojnie na jego zestaw.
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Nvidia zaleca 750W do 4080 i 850W do 4090 minimum. 

 

3 godziny temu, Michał102 napisał:

Pytam, bo nie jestem jakimś pecetowym maniakiem i dopiero składam swojego pierwszego kompa do gier. 

Obecnie mam płytę MSI B550 tomahawk, procka Ryzen 5600g, ram 16gb 3600 ddr4, no i miałem do tego brać RTX 3070 lub 3080.

 

Tak się jednak zacząłem zastanawiać, czy nie lepiej dołożyć kasy i kupić kartę generację wyżej jesli byłaby ona kompatybilna z moimi klamotami. 

Ja ciąglę poluję na 4080 taniej niż teraz, bez ciśnienia i 3080 mam na sell jak coś do końca roku.

 

Płyta główna jest kompatybilna, spokojnie :). Możesz do niej włozyć nawet nowego Ryzenka 5800X3D, po aktualizacji bioska. Mam taką samą.

47 minut temu, easye napisał:

No 4090 to jest olbrzymi skok generacyjny. Karta marzenie, ale przede mną jeszcze trochę hipoteki do spłacenia...:dry:

Jeszcze walczę z myślami nad 4090, ale tak: nowy zasilacz by się przydał, bo mam 750W, nowa obudowa, bo ta jest za mała itd .itp. ehh życie Pecetowca :D 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...