Skocz do zawartości

PSX Extreme #174


Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy na wyjasnienie Pereza co tym razem kompozycja na okladce miala symbolizowac.

Co rozumiesz pod pojęciem "symbolizować"? To jest zwykła okładka, na której zajawiliśmy nasz temat numeru (Vitę) i postać z kluczowej gry dedykowanej tej konsoli. Wszystko uzupełnione jest kilkoma linijkami tekstu.

Spoko to tylko mala szpila byla bez zlosliwosci. Pilem do okladki #173 gdzie pisales, ze Batman mial stac z przodu pokazujac, ze to wlasnie tytul z nim zdobyl nagrode gry roku kiedy za grzyba nie bylo to widoczne wprost (i jak dla mnie do teraz nie jest). Wiec luz, okladka jak okladka a dla mnie i tak liczy sie srodek.

Odnośnik do komentarza

Stiwi Łonder wam tą okładkę robił? Do tej pory żyłem w przekonaniu, że poczucie estetyki się ma albo nie, nie wiedziałem natomias, że można je miewać.

 

 

@odnośnie pomysłu głosowania na okładki

 

absurd, może będzie też głosowanie na temat kto zrecenzuje daną grę, bo przecież czytelników wola się liczy. Ja rozumiem, że kształt pisma powinien być wypadkową pragnień czytelników i starań redakcji ale wychodząc z takimi pomysłami zbliżamy się do granic zdrowego rozsądku. Wg mnie PE jest bez tożsamości (sami od siebie nic,ale jak chcecie żebyśmy kręcili bękę to będziemy to robić, nawet na imprezę pójdziemy i będziemy się dobrze bawić, żeby nie było wątpliwości, że nie jesteśmy krejzolami), albo ma tożsamość zaściankową, która chce być oh i ah tak jak inni są oh i ah (jakaś utopia postępu, którą kultura przerobiła dobre kilkadziesiąt lat temu, Edge jako wyznacznik za(pipi)istości, wiecznie spoglądanie jaki jest John i dbanie o to by Janek dużo Johnowi nie ustępował)

Edytowane przez el-shabazz
Odnośnik do komentarza

@odnośnie pomysłu głosowania na okładki

 

absurd, może będzie też głosowanie na temat kto zrecenzuje daną grę, bo przecież czytelników wola się liczy. Ja rozumiem, że kształt pisma powinien być wypadkową pragnień czytelników i starań redakcji ale wychodząc z takimi pomysłami zbliżamy się do granic zdrowego rozsądku.

W momencie kiedy chyba nikt nie zostawia suchej nitki na projekcie okładki, taki pomysł nie do końca jest absurdalny. Skoro co jakiś czas pismo jest udostępniane w dwóch wersjach okładek, to zakładam, że nie jest to taka zupełna fantastyka ("macie, wybierzcie se"). Do tej pory nie widziałem jednak PE z dwoma różnymi wersjami zawartości, nikt raczej takich pretensji nie zgłasza, więc też nie popadajmy w skrajność. Wiadomo, że dosyć często pewne teksty wywołuje pewne poruszenie, ale nie widziałem chyba takich hejtów jakie spadają na okładki. Co można z tym zrobić? Perez uznał, że ankieta jest złą formą komunikacji z wydawcą, ok. ja mam inne zdanie, bywały swego czasu ankiety w PE, bywają na PPE (chociaż już raczej na jakieś TOPy).

Odnośnik do komentarza

@Yacek: z materiałem do okładki nie do końca jest tak, że możesz sobie wziąć dowolny screen z sieci, bo akurat Ci się podoba. Po to też rozmawia się z oficjalnym dystrybutorem, żeby mieć materiał z pierwszej ręki, a nie shota z netu, który nie wiadomo czyj jest, kto go zrobił, gdzie był użyty. Co do mianownika - tutaj wspólnym była Vita i kluczowa gra dla tej konsoli - Uncharted. Chcieliśmy to połączyć - widać wyszło za bogato. Co do tych kwestii stricte technicznych - dzięki i na pewno przekażę grafikowi.

 

@pajgi: sprostujmy - nie uważam ankiet za złą formę komunikacji, uważam jedynie, że robienie ankiety na wybór logo czy okładki to przesada. Już pomijam zupełnie fakt, że czasami mamy np. gorący materiał i trudno mi sobie wyobrazić, że już kilkanaście dni przed premierą numeru wrzucamy projekty okładek do wyboru i chwalimy się, że u nas to będzie Uncharted 3 (chyba jednak niespodzianka dla czytelników to lepsza opcja).

Odnośnik do komentarza

Numer przekartkowany. Przeczytałem też kilka teksów. Na razie jest bardzo w porządku, ino okładka na żywo wygląda trochę gorzej.

Czekałem na ten numer żeby się przekonać jak graficznie będzie się PE od teraz prezentował (poprzedni numer uznałem za wyjątkowy/przejściowy) i powiem że jest lepiej niż miesiąc temu. Ogólnie nie mam nic przeciwko zmianom (np. uważam że logo trochę za lekko stuningowaliście, no i dalej wygląda jak PSX ExtrOme ;)). W tym numerze grafik trochę przystopował z wszędobylskimi deseniami/przejściami kolorów i kontrastowymi kolorami, i jest o wiele czytelniej. Natomiast dalej nie podobają mi się działy POCKET i NETWORK, za duży kontrast użytych kolorów (POCKET w szczególności) i za dużo naciapane różnych elementów (lepiej niż numer temu ale wciąż za dużo). W POKECKEcie wywaliłbym podobizny konsol (lub je zmniejszył), i zmniejszył paski z tytułem bo jest on teraz słabo widoczny (obrazek konsoli na tym pasku też psuje efekt). Nie podoba mi się też tło w ON (znowu jakieś dziwne kolory). Na szczęście nie natrafiłem na poprzekrzywiany tekst bo w zeszłym numerze to była porażka.

W sumie to tyle. Całościowo nowy layout mi się podoba - poza kilkoma miejscami (np paski nad zapowiedziami mogłyby mieć jakiś ciekawszy kolor niż sraczkowata czerwień :)), i mam nadzieje, że jeszcze drobne poprawki nastąpią i czasopismo będzie coraz bardziej spójne graficzne (w HP jest taki miszmasz kolorystyczny że hej).

Merytorycznie jest tak samo jak zawsze czyli bardzo dobrze (biorę się za test Vity) i dalej nie lubię czytać jednych redaktorów, a innych czytam z radością (OM wrócił!). W zapowiedziach jest chyba błąd w jednym miejscu jest napisane "PS2" a powinno być "PS3" ;P

Tyle na razie.

 

P.S. ...szkoda że znowu slaby miesiąc jeżeli chodzi o recki :(

 

E: Papier dalej ssie, i do tego znowu dostałem numer ze "złamanym" grzbietem i potarmoszony lekko :( (eh ta poczta...)

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

@pajgi

 

jest jak mówisz - pomysł nie jest do końca absurdalny ale jest dużo ale:

 

- aniekty pachną nowomową, niestety nikt nie skomentował moich uwag do poprzedniej ankiety dotyczącej loga - ankieta była tak ułożona, że sama tworzyła marginalną i dość głupkowatą opozycje, 3 z 4 odpowiedzi były "prawidłowe". Także straciłem zaufanie do ankiet - jeśli kiedykolwiek je miałem

- stworzenie 3-4 projektów okładek to trochę dodatkowej pracy dla grafika, która częściowo pójdzie na marne - bo czytelnicy wybiorą jedną z nich. To po prostu strata czasu i pieniędzy i ja to doskonale rozumiem.

- ten pomysł to może być taka malutka kuleczka śniegu tocząca się z góry, z czasem może będą uwagi typu: czemu nie dacie drake na okładkę, zróbmy ankietę czy czytelnicy chcą go na okładce itp. itd. Albo inaczej - lounch tzw. next genów (kretyński termin, bo po next genach będą nowe next geny) czemu na okładce na pierwszym planie jest xbox etc. miała miejsce premiera spidermana, czemu na okładce jest top spin, zróbmy ankiete, blablabla. To pozycja bardzo niekomfortowa dla redakcji, każdej redakcji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogóle to czemu arty Uncharted wyglądają praktycznie tak samo? Drake wspinający się po linie/liściach/skale celujące pistoletem gdzieś tam.

 

 

 

Uncharted.jpg

 

9163.2.jpg

 

250x360_190.jpg?

 

2069620-91hcks7tokl._aa1500_.jpg

 

 

 

4 części gry i 4 arty główne oparte na tym samym. Graficy z ND są tak samo nieoryginalni jak ci z PSXE :F

 

Nie można było np. wziąć tego

 

530x650_30365.jpg

 

I wkomponować PS Vita na środek tak, żeby na ekranie konsolki widniała część całego artu? Wyglądałoby to o wiele wiele lepiej, no ale ja nie jestem grafikiem więc co ja się znam :F

 

Naprawdę nie trzeba byłoby jakiegoś mega pomysłu żeby przebić tą miernotę. Wygląda na max 15 min roboty.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tą okładką jest jak z polityką. Nieważne, że ktoś ma słuszne i ciekawe poglądy, dzięki którym mógłby coś osiągnąć. Dla mas wazne jest, że "drze mordę" i sposób jego wypowiedzi budzi kontrowersje. Tylko dzięki temu człowiek nie ma szans dotrzeć do szerszego grona. Okładka? Jest kiepska. Zawartość? Nie wiem, dziś dopiero będę obczajał. Nie zmienia to faktu, że nie kupuję PSX po to, żeby wycinać okładke każdego numeru, oprawiać i wieszać w korytarzu. Jak zajdzie taka potrzeba, to może posłużyć również za srajtaśmę :)

 

Po edycie: z tą srajtaśmą jednak przegiąłem. Nie ta gramatura ;P

Edytowane przez acidizer
Odnośnik do komentarza

Po edycie: z tą srajtaśmą jednak przegiąłem. Nie ta gramatura ;P

 

Racja, d*pa poharatana :D

Co do fotek z np. "O co chodzi jakby...". Zamiast dawać stare foty jak to się szalało w kartonie, może lepiej wziąć aparat i popstrykać nowe foty, tak na spontan i zobaczyć co wyjdzie.

Kaliemu dać dwie "setki" to i scenariusz na miarę oskara napisze :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj tylko sobie obejrzałem cały numer.

Okładka padaczkowa, to fakt.

Jeśli chodzi o wnętrze numeru, to spoczko, po przekartkowaniu nic złego się w oczy nie rzuca [może poza czerwonymi dymkami przy arcie/opisie imprezy. Strasznie słabo to wygląda].

 

Więcej jak poczytam :)

Odnośnik do komentarza

ok trzymam numer w łapkach,okładka na żywo też jest kałem :) ale przejdźmy do pisma, layout widzę że dostał patcha, co nowego jest sensowniej poukładane i wszystko jest przejrzyście podane, mniej bazarowo bym powiedział, na nastepnych stronach też widać to ujednolicenie, wcześniej miałem obawy że będziecie walić paskami i tabelkami z jakimś info i zrobi się zimne informacyjne pismo i powieje pececiarskimi klimatami typu CD-(pipi) czy innym niusłikiem ale obawy rozwiane, jest nowy lepszy lay i koniec

 

+

- felietion HIVa to highlight numeru, rewelacyjny tekst, HIV musi częściej pisać swoje wynurzenia, żądam więcej! :ph34r:

- branża bez tajemnic - no bingo, właśnie takie artykuły okołogrowe chciałbym czytać co miesiąc (zamiast lania wody typu online pass - zagłada używek itp banał) takie podglądy za kurtynę są mile widziane, nie mówię żeby prać jakieś brudy na łamach pisma ale na pewno znacie jeszcze jakieś ciekawe branżowe historyjki :>

- tekst o fabule MGS i przegląd Caliburów bardzo trafione, MGS jest zagmatwany i taki tekst zawsze się przyda, Calibury też ok, przeglądy widzę że robicie już taśmowo, wybory gier ok także nie ma czego się czepić

- test PSV i recki, recki fajnie zlożone w "multipleks", test PSV ma screeny miniaturki, tutaj mi nie przeszkadza ale jakby to był test dużej konsoli to już bym się wypłakiwał

- no i relacja z trzody, no to sa moje ulubione teksty zawsze także klikam lajka

 

-

- pozbyliście się prawie wszystkich wsiowych zapychaczy ale kilka zostało : TOP10 (odgapione) i starcie tytanów rodem z Clicka/Playa, won z tym kiczem

- finish him też wymaga patcha, komiks i roger numeru xD na tak, reszta na nie

 

mimo braku ammo (recek) wyszedł bardzo udany numer imo

Edytowane przez black mamba
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Niestety, Neo Plus znowu Was wypunktowało ;] Recki Kingdoms of Amalur, FFXIII-2, Darkness 2 i innych. Test Vity też mają. Abstrahując od mizerii w postaci recenzji numer bardzo dobry. Szczególnie cieszy relacja z imprezy redakcyjnej, historia serii MGS - ogólnie widać pomysły i jakąś koncepcję na numer, mimo braku mięska w postaci recenzji potencjanych hitów. Natomiast do układu graficznego pisma chyba nigdy się nie przyzwyczaję. Dla mnie jest koszmarne, brzydkie, nieczytelne. O okładce pisał już nie będę, bo wystarczająco marudzili już inni.

 

Ps. Facjata HIVa... Normalnie nie poznaję gościa. Taki pyzaty Indianiec się z Niego zrobił ;]

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...