Skocz do zawartości

PSX Extreme #174


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

no ja w szoku jestem- nie wiem co się zmieniło ale mi się podoba!!!

 

to tak po przekartkowaniu na szybko- niby jakieś tam kosmetyczne szlify ale różnice jakoś się czuje. Przede wszystkim nie ma tej mikroskopijnej czcionki (która zabijała) , chaos mniejszy jakby (trochę pocket do poprawy jeszcze)

 

 

dobra- podjarany jestem, po namyśle :P

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Tak na szybko, bo tylko przejrzałem z grubsza numer i jestem zaraz przed testem Vity.

Co do okładki, wyżej wspomniałem że źle wycięto model konsolki, białe kontury itp.

Ktoś niżej jeszcze to odgapił i poszło dalej...

Cofam to co powiedziałem - te białe kontury widoczne na miniaturze to - w rzeczywistości jak widze na okładce - po prostu element obudowy konsolki.

---

Tekst o tej imprezie w Sulechówku... To jak to było z tymi striptiserkami? Były czy nie? Bo jest tam zdanie w nawiasie kwadratowym, aby nic nie pisać o striptiserkach i nie dawać fot. To miało zostać skasowane? Czy zostawione dla żartu? Tu niby jakieś napomknięcie o laskach i nagle pojawiła się trzecia w nocy. Przed swoimi laskami pewnie nie chcieliście pisać w magazynie, ale tutaj możecie.

To były te laski czy nie? :) Wrzućcie tutaj jakieś nagie* fotki.

Perez, czemu tak bardzo nie lubisz swojej facjaty? W Hyde Parku nigdy Cię nie ma (raz może byłeś), a na fotach z imprezy zakryłeś się!

W ogolę jakość niektórych fot, jakby wyciągane z filmiku 640 x 480.

PS. Na jednym ze zdjęc - Zax, czy tam Rozbo :) nieźle go Kali "uchachał". :)

* - w numerze mniej golizny - zero (czy to w listach czy w "laska numeru"), pewnie na tym spotkaniu pomyśleliście, że tak przez to będzie mniej hejterów, albo po tym całym show mieliście dość oglądania cycków. :))

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dobra prenumerata dotarła rano zdążyłem już sporo przeczytać więc się wypowiem. Na początek będzie krytyka. Tak słabej okładki nie pamiętam od lat. Grafik spisał się fatalnie (nie znam się na technicznych aspektach, oceniam to co widzę i dla mnie jest po prostu brzydka). W środku numer wygląda już o niebo lepiej. Naprawdę mi się podoba.

 

Teraz przejdę do przyjemniejszej części. O ile oprawa nie do końca mi się podoba, tak merytorycznie to jeden z najlepszych numerów ostatnich miesięcy. Choć nie tęskniłem specjalnie za "tym starym klimatem" naprawdę można go poczuć zagłębiając się w nowy numer. Świetna relacja z Sulejówka, przedstawienie jednego z bossów MGS-a, Roger Numeru i kilka innym smaczków - autentycznie kilka razy zdrowo się uśmiałem. A moje indywidualne pochwały lecą do:

- Hiva - kontrowersyjny felieton ale strasznie wciągający. Pierdzioch wraca do wysokiej formy i nawet udziela sie w Hyde parku. Witaj z powrotem mój guru :)

- Komodo - w zeszłym numerze fajna recka z Czesławem, teraz świetny tekst o serii MGS! Zawsze chciałem zglebić wiedzę o fabule, bo grając wielu rzeczy nie rozumiałem a tu "włala"

- Rogera - Świetny tekst "Tajemnice Branży", dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Uważam ze wzorem Powrotu Do Przyszłości (kiedy będzie w końcu PS2?), powinien pociągnąć ten temat w następnych numerach

- Zaxa - jaego opowieści o Skyrimie używając języka młodzieżowego są epickie

- Kila - niezwykle wyczerpujący tekst o PS Vicie - brawo! Nie dziwi mnie to specjalnie, bo Kilu zawsze pisał świetne testy sprzętu.

 

Tak wiec podsumowując: moim zdaniem filarami obecnego PE (patrząc na ostatnie numery) są Kali, HIV, Zax Komodo i Roger. Jeśli Koso pisałby do tego regularnie co numer, Butcher nie zapominał o okiem maniaka, a Ściera pisał co u niego słychać w HP byłoby jeszcze piękniej. Utrzymajcie klimat nowego numeru a wybaczę Wam nawet brak niektórych recek :)

 

PS: PEREZ kiedy pokażesz swoją twarz ?:)

Edytowane przez Jacobek
Odnośnik do komentarza

Tekst o tej imprezie w Sulechówku... To jak to było z tymi striptiserkami? Były czy nie? Bo jest tam zdanie w nawiasie kwadratowym, aby nic nie pisać o striptiserkach i nie dawać fot. To miało zostać skasowane? Czy zostawione dla żartu? Tu niby jakieś napomknięcie o laskach i nagle pojawiła się trzecia w nocy. Przed swoimi laskami pewnie nie chcieliście pisać w magazynie, ale tutaj możecie.

To były te laski czy nie? :) Wrzućcie tutaj jakieś nagie* fotki.

Perez, czemu tak bardzo nie lubisz swojej facjaty? W Hyde Parku nigdy Cię nie ma (raz może byłeś), a na fotach z imprezy zakryłeś się!

W ogolę jakość niektórych fot, jakby wyciągane z filmiku 640 x 480.

No w jakim Sulechówku :P. Co do lasek - w magazynie nie napiszemy, bo czytają, ale z drugiej strony kto wie, czy czasem nie mają pozakładanych kont na forum ;). Co do fotek - były robione różnym sprzętem, ale raczej daleko im do pozowanych, stąd i jakość różna.

 

A co do facjaty - ja swoją bardzo lubię, nawet śmiem twierdzić, że dość zżyty z nią jestem, tyle że po prostu nie lubię zdjęć i innych form uwieczniania, ekhm, ulotnych chwil.

 

Moj numer jest strasznie "ciemny". Ekipa w Hyde parku wyglada jak po solarce, skriny z uncharted i soula są tak ciemne że nic na nich nie widać. Masakra. Na Plus, że palicie zioło i się do tego nie przyznajecie ;)

Jeśli chodzi o "ciemność" - kwestia druku. Na pdfach wygląda to zupełnie inaczej (czyt. jaśniej), a w druku niestety zdjęcia, gdzie było czarne tło, wyszły naprawdę czarne.

Odnośnik do komentarza

Tekst o tej imprezie w Sulechówku... To jak to było z tymi striptiserkami? Były czy nie? Bo jest tam zdanie w nawiasie kwadratowym, aby nic nie pisać o striptiserkach i nie dawać fot. To miało zostać skasowane? Czy zostawione dla żartu? Tu niby jakieś napomknięcie o laskach i nagle pojawiła się trzecia w nocy. Przed swoimi laskami pewnie nie chcieliście pisać w magazynie, ale tutaj możecie.

To były te laski czy nie? :) Wrzućcie tutaj jakieś nagie* fotki.

Perez, czemu tak bardzo nie lubisz swojej facjaty? W Hyde Parku nigdy Cię nie ma (raz może byłeś), a na fotach z imprezy zakryłeś się!

W ogolę jakość niektórych fot, jakby wyciągane z filmiku 640 x 480.

No w jakim Sulechówku :P. Co do lasek - w magazynie nie napiszemy, bo czytają, ale z drugiej strony kto wie, czy czasem nie mają pozakładanych kont na forum ;). Co do fotek - były robione różnym sprzętem, ale raczej daleko im do pozowanych, stąd i jakość różna.

 

A co do facjaty - ja swoją bardzo lubię, nawet śmiem twierdzić, że dość zżyty z nią jestem, tyle że po prostu nie lubię zdjęć i innych form uwieczniania, ekhm, ulotnych chwil.

 

Moj numer jest strasznie "ciemny". Ekipa w Hyde parku wyglada jak po solarce, skriny z uncharted i soula są tak ciemne że nic na nich nie widać. Masakra. Na Plus, że palicie zioło i się do tego nie przyznajecie ;)

Jeśli chodzi o "ciemność" - kwestia druku. Na pdfach wygląda to zupełnie inaczej (czyt. jaśniej), a w druku niestety zdjęcia, gdzie było czarne tło, wyszły naprawdę czarne.

 

Czemu unikasz odpiwedzi na moje trudne pytanie :)

Odnośnik do komentarza

Czemu unikasz odpiwedzi na moje trudne pytanie :)

Ekhm, nie sprawdzam postów po każdej edycji - za późno edytowałeś ;). A co do pytania - byłem już na fotkach, jestem na filmiku - wystarczająco dużo, żeby było czym dzieci straszyć :D.

 

@S_600: cały czas nad tym pracujemy, ale jak mówię - kwestia druku. Jak przygotujemy fotki zbyt jasne i akurat drukarnia te czarne elementy wydrukuje jaśniej, to dopiero będzie kolorowo.

Odnośnik do komentarza

przyłączę się do narzekania na to, że okładka crapowa; narzekam, żeby HIV miał znów o czym pisać poza hyde'em ;) mógłbym jeszcze ponarzekać, że mało recenzji premierowych gier, ale po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku, że to CHYBA nie Wasza wina

 

największa radość numeru to nie vita, nie U:GA ani nawet kolejne grające cycki - to felieton Rzeźnika, którego brakowało w poprzednim numerze i już powoli myślałem, że stanie się przeszłością;

 

jak mi "kioskarz" zawołał 9.99zł za gazetkę to najpierw chciałem w mordę lać, że mnie wyciulać chce, a potem sobie przypomniałem, że już w zeszłym miesiącu ktoś wypił piwo za to, co przepłaciłem ;) grunt, że merytorycznie trzymacie poziom sprzed podwyżki, bo się bałem, że jak nowy wydawca, to zaraz poleci więcej reklam, wyższa cena, mniej tekstu, a na pocieszenie dostaniemy nowy design; na razie jest OK, ale po cichu liczyłem, że dostaniemy coś ekstra za podwyżkę; liczę, że jeszcze coś dorzucicie ;)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze ogolne wrazenie: layout poprawiony wzgledem zeszlego nr, tlo na wiekszosci stronach bardzo mi sie podoba, a ostatnia strona (zwycieska praca konkursowa) jest piekna!

 

"Trzoda w Sulejowku"- toz to glowne danie numeru :woot: normalnie jak za starych dobrych czasow, ekstra.

Wreszcie duzo HIV'a! Ten mistrz robi mega klimat :)

Oraz duzo ciekawej publicystyki. Dobry numerek.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Mój egzemplarz jest prawidłowo naświetlony :)

Co do meritum za dużo pochwał by wymieniać ( by nierozpieszczać)

Forma ekipy rośnie - powiało mitycznym klimatem, ogrom świetnych tekstów .

Grafik widać że bierze sobie do serca uwagi vide lifting oceniaczek ,3 groszówek.

Nie rozumiem larum dotyczących okładki - kwestia gustu

Lifting stopki redakcyjnej ( kim jest korektor ?). Monika i Roman napisaliby coś w Hide parku

Finish him - świetny pomysł

Perez na wikipedii jest kilkadziesiąt twarzy znanych Perezów ( twojej brakuje:)

"Amatorskie" fotki z imprezy + screeny z właściwej gry (słaba jakość)

Dla mnie klimat starego PE z czasów Aja powrócił

Dopieszczajcie jeszcze niektóre elementy.

Nie myślałem że jeszcze PE mnie tak pozytywnie nastroi.

Młodość wraca( moja).

Jest DOBRZE. Wracam na kibelek i czytam te masy tekstu (czuć te dodatkowe 4 strony:)

Odnośnik do komentarza

Kurde, napisaliście coś o bąkach Hiva i imprezie gdzie było chlanie, to nagle tylu osobom się podoba i piszą o powrocie klimatu :)

Mi np. czytanie o rozwalonym aucie HIVa, jazda pociągiem itd, dojazd na ostatnią chwilę - i podobne teksty z których wszystko dzieje się w "extrimowym" tempie, nie za bardzo się podoba. Ot, z ponad dekadę czytam już jakiego to macie pecha, jak to wszystko na ostatnią chwilę wyszło, jakie przygody po drodze Was spotkały. Jakby tak nie można było normalnie dojechać, napić się i wrócić. Z relacji targów podobnie :)

TO JAK? BYŁ STREAPTEASE? (czy jak to się pisze :)

To zdanie o którym wspomniałem wyżej - było do kasacji i zostało przypadkiem?

Odnośnik do komentarza

Jakby tak nie można było normalnie dojechać, napić się i wrócić. Z relacji targów podobnie :)

Wygląda na to, że jednak się nie da. Dużo rzeczy zostało pominiętych, bo relacja zajęłaby z 8 stron, albo i więcej ;)

 

Co poniektórzy "wysiedli" wcześniej na imprezie, a nadworny skryba nie dostał zakazu spożywania napojów "grzmiących w dekiel" i tylko tyle zapamiętał... Resztę wymyślił Kali :D

Odnośnik do komentarza

Czemu unikasz odpiwedzi na moje trudne pytanie :)

Ekhm, nie sprawdzam postów po każdej edycji - za późno edytowałeś ;). A co do pytania - byłem już na fotkach, jestem na filmiku - wystarczająco dużo, żeby było czym dzieci straszyć :D.

 

@S_600: cały czas nad tym pracujemy, ale jak mówię - kwestia druku. Jak przygotujemy fotki zbyt jasne i akurat drukarnia te czarne elementy wydrukuje jaśniej, to dopiero będzie kolorowo.

 

Nie wiem jak tam pracujecie ale przecież zawsze można to sprawdzić, nie mogą wam jednego nr na próbę wydrukować? W ciemno (dosłownie) Wam to drukują ? ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ot, z ponad dekadę czytam już jakiego to macie pecha, jak to wszystko na ostatnią chwilę wyszło, jakie przygody po drodze Was spotkały. Jakby tak nie można było normalnie dojechać, napić się i wrócić. Z relacji targów podobnie :)

 

Powiem Ci, że zawsze też uznawałem to wszystko za bajkę, dopóki po raz pierwszy nie wsiadłem ze zgredami do autobusu pędzącego na targi do Lipska ileś tam lat temu. Kiedy po kilku godzinach jazdy zastał nas korek, przez który mieliśmy się spóźnić, wiedziałem już, że to nie są żarty i każda "wycieczka" jaką odbyłem pod banderą PSX Extreme wiązała się z serią niecodziennych zdarzeń.

Odnośnik do komentarza

ja (człowiek który przestał czytać extrima po 70 bodaj numerze) jak czytam te wszystkie narzekania to aż mi sie żal robi niektórych forumowiczów. Nie podoba Ci się okładka ? prze***ane naprawdę nic tylko wyrzucić magazyn do kosza albo spalić w piecu. jest ponad 100 innych stron ale of kors trzeba pierwszą besztać na trzech stronach forum. Swoją drogą tak się zdobywa rozgłos i grafik jest już sławny na kilka pokoleń.

 

 

przechodząc odrazu do głównego dania, czyli testu ps vity i relacji ze zjazdu to jestem pełen uznania dla KILa. Po przeczytaniu recenzji czuję się jakiś pełniejszy i bardziej świadomy co i jak z tą konsolką ( głównie chodziło mi o materiały wykończeniowe i akumulator). Obszerny test, wspomniany bodaj każdy aspekt, po prostu świetna robota.

 

relacja ze zjazdu też bardzo dobra. Co prawda w pewnym momencie daje się odczuć że komuś się film urwał ale jakoś wybrnęliście :D szkoda że nie było obszerniejszych 3 groszy od każdego uczestnika imprezy i jakieś najlepsze momenty które były zapamiętane ale i tak jest fajnie. Przyjemnie się to czyta.

 

 

co do recenzji to stoją na swoim poziomie. Pomijam już fakt ile ich jest ale te co są trzymają poziom. Graficznie jakimś pedantem nie jestem i wszystko było do przełknięcia może tylko poza pomidorowym hydeparkiem.

 

jedyna rzecz na minus to farba zostająca na paluchach :(

 

 

podsumowując to lektura lekka łatwa i przedewszystkim przyjemna, a tego wymagam od takich właśnie magazynów. Oby tak dalej ! :)

 

9/10

Odnośnik do komentarza
jedyna rzecz na minus to farba zostająca na paluchach :(

Też miałem o tym wspomnieć.

 

Do tej pory taka sytuacja zdarzyła mi się raz. Wieeele numerów temu. Nie - nie czytam z brudnymi/tłustymi/mokrymi rękami, ani specjalnie też nie pocieram stron.

 

Po ogarnięciu recki MGS HD moje palce były po prostu czarne, a na stronach zostały białe plamy. Wystarczy właściwie dotknąć palcem kartki i farba się rozmazuje. Coś źle się w drukarni dzieje, skoro w tym numerze tyle technicznych dziwów (zbyt ciemne strony, farba).

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Wow, dzisiaj sobie czytam Hyde Park, dochodzę do tekstu Rogera i czytam o tym że dzieci neo chcieliby wszystko za darmo, a Roger np. idzie do Empiku zakupić płytę... Evanescence :)

Trochę się zaśmiałem ponieważ ten zespół "słabo" mi się kojarzy, gdy tu nagle jeszcze większe zdziw - jestem wymieniony w jego Hyde Parku :).

Co prawda kilka razy bywałem już w listach i miło się robi gdy widzi się swoją ksywę w magazynie. Tylko, że list wysyła się z myślą o publikacji, a tu tak po prostu wymienił mnie i paru innych oszołomów z forum :)

Zawstydzony tym faktem, nie będę nic pisał o nowym numerze. No chyba że coś mnie wyjątkowo zbulwersuje :)

Odnośnik do komentarza

Jako wieloletni czytelnik omawianego periodyku postanowiłem się w końcu wypowiedzieć, jako że czuję się zobligowany wytykać błędy i chwalić za dobrze wykonaną robotę. Chciałem się odnieść do poprzedniego numeru, ale jakoś nie mogłem się zabrać. Zatem od początku. Jestem po przejrzeniu i lekturze niektórych tekstów. Pierwsze co rzuca się w oczy to, oprócz okładki wygląd i układ pisma i tutaj na plus jeśli chodzi o porównanie z poprzednim numerem. Jest bardziej przejrzyście i czytelniej. Do tego mniej szpalt tekstu i od razu lepiej się czyta, bo 2-3 słowa na linijkę to była katorga(tam gdzie był taki układ - co prawda nie było tego wiele), ale o dziwo w dziale network (swoja drogą dlaczego nie zostało GBT? Network jakoś mi tu nie pasuje - nie kojarzy się tylko z grami) i pocket taki układ został. Skoro już jestem w okolicach tych działów to "bije od nich chłodem" i o ile pocketa raczej nie czytam (chyba, że wszystko inne już przeczytane)i mogę to przekartkować tak network już nie bardzo. Ale żeby to było spójne to oba działy powinny "ogrzać" się równocześnie. Chodzi mi głownie o kolorystykę (jest zbyt biało - tła stron). Jest też trochę zbyt "od linijki"(znowu kłania się podział tekstu na 4 kolumny). Co do białego, to ogólnie w numerze jest zbyt dużo białych stron(tło - żeby nie było). Z kolei recenzja SC jest na drugim końcu "kija" bo nie dość, że całkowicie czarne tło to jeszcze screeny ciemne i prawie nic nie widać - odechciewa się czytać. Porównajmy to chociażby do hardkoru. Tła rozjaśniane od jednej strony lub jakiś delikatny podkład jak w felietonie Hiv'a czy lekkie zabarwienie w zgrentgenie i od razu jest przytulniej - tak to powinno wyglądać. Dalej leci Ohayo Nippon gdzie moim zdaniem niepotrzebnie zmieniano wygląd - poprzedni mógłby zostać poddany lekkiemu liftingowi, a tak wygląda to na jeden tekst, a nie krótkie ciekawostki/informacje. No i bez komiksowego obrazka jest trochę...pusto. Moim zdaniem to była integralna część tej stronki. tak samo moim zdaniem nie powinniście zmieniać stron danego działu - już tłumaczę. Chodzi o przyzwyczajenie i tak np. dziwnie mi się czyta To Było Grane po prawej stronie i w dodatku na jasnym tle. Takie rzeczy powinny być stałe i każda rubryka trzymać swój design, jak np. Z dziennika gracza. Przejdźmy teraz do oceniaczki. Sądzę, że powinna wyglądać jak w działach pocket/network, jest tam bardziej przejrzysta - piktogramy dotyczące grafiki, dźwięku i grywalności bardziej rzucają się w oczy i są przyjemniejsze w odbiorze. Do tego kolor oceny i jej tła - czerwony jest zbyt krzykliwy? Wiem, że ocena ma się wyróżniać, ale w tamtych działach też się wyróżnia, a nie jest tak nachalna. No i w czarne/białej ramce - nie podchodzi. Na temat okładki powiedziano już wiele, ale dodam od siebie również. Nie jest ona rzeczywiście zbyt szczęśliwa jeśli chodzi o układ i Vita rzeczywiście wygląda jakby ganiała za "Drejkiem". Kolorystyka może być(nie jestem ortodoksem), ale logo powinno być albo na środku albo większą czcionką co by zajęło całą szerokość strony albo wolna przestrzeń powinna być sensownie zapełniona. No i ważniejsza moim zdaniem rzecz - monotonia. Rozumiem, że to screen z launch/system sellera, ale co już było wspomniane 3x Drake na okładce w przeciągu 4-ech numerów to trochę dużo. W dodatku co też już było powiedziane, takie same okoliczności przyrody - ujęcia wiszącego/strzelającego Nate'a - niedobrze. Dalej nie będę oryginalny i powiem - starcie tytanów, won!, ale ogólnie pomysł na wszystkie śmieszne/ine rzeczy na ostatniej/jednej stronie jest trafiony. Jeśli będzie więcej ciekawego towaru (komiksy, zdjęcia, coś śmiesznego) to mogą być i dwie strony :) No i dostanie się jeszcze po uszach panu Walkiewiczowi. Ja rozumiem, że się zna i w ogóle ale jego recenzje są dla mnie czasem niezrozumiałe i nie chodzi tu o trudne słówka, bo jak ktoś czegoś nie wie to zawsze może sprawdzić w słowniku/sieci. Mam bardziej na myśli "filozowanie" ww. i chociaż uważam się za w miarę inteligentnego i oczytanego człowieka tak czasem nie mogę zrozumieć co chciał napisać/przekazać(żeby nie było, w tym numerze wszystko zrozumiałem, więc jest ok ;)) No i na koniec mały babol techniczny, a mianowicie w drugiej linijce odpowiedzi Hiv'a na list "ludzka głupota" kilka liter nie dostało pogrubionych, ale jak już wspomniałem to babol ;) Tyle ode mnie na teraz, więcej uwag wraz z postępem lektury i założeniem lepszych okularów, niemniej widać formę zwyżkową pisma, a od wyglądu ważniejsza jest merytoryka, ale jak jedno będzie szło z drugim w parze, oczywiście na tym wyższym poziomie, będzie jeszcze lepiej.

P.S. Zapomniałbym - rozdzielcie litery E i M w logo bo dalej wychodzi EXTROME (jak również ktoś wspomniał).

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...