Skocz do zawartości

Sezon 1 - A Game of Thrones


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

to nie będzie adaptacja książki tylko pobieżne streszczenie, jak z tych które się kupowało w kiosku w podstawówce... Właściwie na żadnym ważnym elemencie nie skupiono się w serialu. wilkory ledwo widoczne, przyjazd roberta skromniutki, relacja dany z drogo to szast-prast. Nie widać skali działań, tego jak bardzo są istotne.

 

ta - nudziłem się.

Odnośnik do komentarza

To pierwszy odcinek. Skupili sie na przedstawianiu kluczowych postaci, zeby widzowie wiedzieli mniej wiecej o co chodzi. W koncu widzami sa nie tylko osoby, ktore przeczytaly ksiazki (podejrzewam, ze stanowia raczej mniejszosc). Ja tam purysta nie jestem, niech zmieniaja i obcinaja, byle efekt koncowy zachowal ducha ksiazki i dobrze sie ogladal. Telewizja to inne medium i serial nie moze byc tak rozpasly jak ksiazki.

Odnośnik do komentarza

Interesujace, ze zmienili troche postac Catelyn, chyba zeby uczynic ja bardziej sympatyczna. W szczegolnosci pomineli

jak mowi Jonowi, ze to on powinien byl spasc zamiast Brana

to byl moment w ksiazce gdy juz wiedzialem, ze rzadka z niej kurew.

 

 

edit: serial juz po drugim odcinku stal sie przyczyna bojki ;)

 

The Florida man, 23, was arrested last night after an argument over the new HBO fantasy show “Game of Thrones” turned violent.

 

As will happen during shows “based on medieval times,” Podniestrzanski and his cousin “got into a verbal altercation” over which of the cable program’s characters was going to win, according to a Manatee County Sheriff’s Office report.

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza

Jak na razie serial jest doskonały. Uwielbiam seriale, w których nie trzeba na nic przymykać oka (zazwyczaj znajdzie się jakiś słabszy element całości: słabe efekty, prostacka fabuła, nijacy aktorzy itp.). Jednak da się zrobić serial fantasy z wyższej półki. Oczywiście nie można oceniać serialu po dwóch odcinkach, ale w tym wypadku chyba śmiało można pokusić się o odrobinę optymizmu. ;)

Odnośnik do komentarza

Pytanie do zorientowanych w cyklu: czy "Taniec ze smokami" będzie ostatnią częścią sagi?

 

Skończyłem wczoraj książkę (ogromne wrażenie na mnie wywarła) i z miejsca zabrałem się za serial. Dobrze to wszystko wygląda, aktorzy spisują się nieźle, każdy wiernie oddaje ducha swojej postaci. Szczególnie do gustu przypadł mi Sean Bean i jego Eddard (bardzo dobrze facet gra, zwróćcie uwagę na jego niewielkie gesty podczas rozmowy pożegnalnej ze Snowem w 2. epie). Cersei jest odpowiednią su.ką, Arya nieokrzesana jak w książce, Sansa tak samo irytująca (chociaż ona najmniej mi się podoba, nie pasuje mi jakoś ta dziewczyna). Będę śledził z tygodnia na tydzień. Pierwszy sezon ma 10 epizodów, tak?

Odnośnik do komentarza

Serial to taka przycięta książka. Podstawowa fabuła zachowana, ale... na szybciora.

 

Myślę, że sprzedaż książek, zwłaszcza kolejnych tomów, mocno podskoczy po zakończeniu emisji pierwszego sezonu. Cóż, to nie była jakaś tajemnica, że to świetna proza i prawdopodobnie najlepsze fantasy, jakie powstało, ale nic cię tak nie wypromuje, jak TV... Nawet HBO.

Odnośnik do komentarza

Ogolnie przez ostatnie kilka lat stalem sie audio-wizualna bestia, do tego mam dosc fantasy po przeczytaniu kilkudziesieciu ksiazek z tego nurtu. W GoT widze bardziej zmodyfikowana mediwalistyke, niz czyste fantasy i to mnie cieszy, cala ta plejada supernatural beings to na razie menazeria spoza sciany, nie wiem co bedzie dalej. Serial jak na razie jest dla mnie genialny, swietnie ankreslone i wykreowane postacie plus fachowe uniwersum. Wiecie moze ile odcinkow ma miec 1 sezon? I jak poradza sobie dalej (budzet) z dosc masowymi scenami bitewnymi, z tego co czytalem. Przy Spartacusie wymieklem pod koniec 1 sezonu, mam nadzieje ze tu napiecie przytrzyma mnie do konca.

 

Zakochalem sie w niewolnicy Khalessi, ktora nauczyla ja jak dosiadac meza, co to za aktorka? :blush:

Odnośnik do komentarza

Serial to taka przycięta książka. Podstawowa fabuła zachowana, ale... na szybciora.

 

Myślę, że sprzedaż książek, zwłaszcza kolejnych tomów, mocno podskoczy po zakończeniu emisji pierwszego sezonu. Cóż, to nie była jakaś tajemnica, że to świetna proza i prawdopodobnie najlepsze fantasy, jakie powstało, ale nic cię tak nie wypromuje, jak TV... Nawet HBO.

 

ma ktos jakies info kiedy wychodzi reedycja drugiego tomu? Bo w twardej okladce swietnie to wyglada a i fajniej by bylo miec cala serie "pasujaca" do siebie.

Odnośnik do komentarza

Jezeli chodzi o ksiazki to masz racje, pomijajac Pilipikua, Sapkowskiego to z polska fantastyka nie mialem do czynienia pomijajc autorow publikujacych sie w Nowej Fantastyce, czy tez Science Fiction. W sumie obecnie czytam tylko Lovecrafta, acz mam zamiar odswiezyc sobie cala sage o Widzminie. Tyle ze mam malo czasu na ksiazki, gdyz zabiera mi go prozaiczne zycie, granie, gaming i film. Wez Grigori ustaw sobie normalnego avatara, nawet z MGSa, bo mi sie rzygac chce od tego leszcza w okularach :teehee:

Odnośnik do komentarza

Sezon ma mieć 10 odcinków. Cóż, budżet to duży problem. 12 na pewno byłoby lepszą liczbą, mniej skracania. A i tak pierwszy tom to tak naprawdę taniocha w porównaniu z następnymi, tak więc pomimo zamówienia drugiego sezonu, trudno nie podtrzymać przekonania, które utrzymywało się wśród fanów książki przez ostatnie parę lat - HBO albo tego nie zrobi do końca, albo zrobi to źle. Na razie źle nie jest, ale raczej ciężko powiedzieć, że wytrzymuje porównania z oryginałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...