Skocz do zawartości

Sezon 1 - A Game of Thrones


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem. Jej watek przynudza, niespecjalnie ja trawie jako postac (jest Mary Sue) i

nie ma zwiazku z tym co sie dzieje z reszta krolestwa. Pewnie, niby historia nieuchronnie zmierza do tego ze jej watek sie zetknie z innymi ale... o ile mozna to zniesc w ksiazce to w serialu bedzie widac, ze jej watek jest zupelnie oderwany od reszty przez ile, cztery sezony jesli serial zajdzie tak daleko? A jesli Martin nie skonczy ksiazek albo serial nie dojdzie tak daleko (a obie mozliwosci sa calkiem mozliwe) to jej watek bedzie doslownie strata czasu, chyba ze ktos lubi ogladac przygody magicznej ksiezniczki ktorej wszystko sie udaje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie mogliby ich w ogole wyciac razem z calym watkiem Dany. Strata czasu i budzetu.

 

Czytając drugi raz Sagę z premedytacją pominąłem wszystkie rozdziały z Daenerys. Wątek dothrakowie+smoki+plus blond laska nie przemawia do mnie po prostu, najsłabszy element Pieśni Lodu i Ognia. W serialu mogliby pominąć w/w ale skoro już są, traktuję moment pojawienia się Dany jako dobry moment na spacer do lodówki po browara.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie mogliby ich w ogole wyciac razem z calym watkiem Dany. Strata czasu i budzetu.

 

Czytając drugi raz Sagę z premedytacją pominąłem wszystkie rozdziały z Daenerys. Wątek dothrakowie+smoki+plus blond laska nie przemawia do mnie po prostu, najsłabszy element Pieśni Lodu i Ognia. W serialu mogliby pominąć w/w ale skoro już są, traktuję moment pojawienia się Dany jako dobry moment na spacer do lodówki po browara.

Niby tak, też jakoś nie przepadam za fragmentami z sąsiedniego kontynentu, ale załóżmy, że któregoś pięknego dnia, twórcy serialu dotrą szczęśliwie do chwili, gdy oba wątki się zazębiają (w piątym, czy sześćdziesiątym tomie, diabli wiedzą) i wtedy trochę głupio by wyszło z dotychczasowym pomijaniem wątku Deanerys. Klasyczna ręka w nocniku. Wiem, pieśń przyszłości, ale skoro twórcy starają się wiernie odwzorować prozę Martina (co wychodzi im nad wyraz świetnie, biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe serialu), to jednak plemię zjadające serce konia musiało się pojawić. Inwestycja w przyszłość, miejmy nadzieję. Poza tym, gdyby nie wątek Daenerys (notabene rozkręcający się z odcinka na odcinek), zabrakłoby Joraha Mormonta - polubiłem kreację tego bohatera w serialu (w powieści aż tak fajnie się nie prezentował). Kapitalny Ned (twarz Beana żyje własnym życiem), Tyrion też wyśmienity. Byliśmy świadkami już kilkunastu świetnych scen, a jestem przekonany, że apogeum ucinających łeb ujęć jeszcze przed nami.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Szósty odcinek urwał mi dupę. :thumbsup:

od 5 odcinka zaczyna się coraz bardziej rozkręcać, bo zaczynało być już trochę nudnawo

 

kurde, teraz znowu czekać tyle dni na kolejny odcinek, ale chyba HBO nie zrezygnuje z tego serialu? :(

Jestem przekonany, że nie bo i jest mega hype, i serial jest nad wyraz udany czyli raczej nie ma opcji.

Odnośnik do komentarza

Poza tym, gdyby nie wątek Daenerys (notabene rozkręcający się z odcinka na odcinek), zabrakłoby Joraha Mormonta - polubiłem kreację tego bohatera w serialu (w powieści aż tak fajnie się nie prezentował). Kapitalny Ned (twarz Beana żyje własnym życiem), Tyrion też wyśmienity. Byliśmy świadkami już kilkunastu świetnych scen, a jestem przekonany, że apogeum ucinających łeb ujęć jeszcze przed nami.

Zgodze sie, ze Mormont wiele zyskal dzieki aktorowi, ktorego wybrali. Nie poznaje go wiec nie wiem w czym wczesniej gral ale jego sposob bycia i mowienia jest bardzo charyzmatyczny i dobrze sie go oglada. Inna postacia, ktora zyskala dzieki aktorowi jest Viserys i jego szalone miny :wink: Generalnie wiekszosc obsady zostala doskonale dobrana.

 

Aczkolwiek pare niewypalow tez sie zdarzylo. Cersei jak dla mnie jest zbyt nudna, a Headey w kazdej scenie wyglada jakby poczula pierda i nie jest tak piekna jak na to wskazywala ksiazka. A Loras wyglada zupelnie ciamajdowato. Payne zas zawsze ma mine, jakby sie wlasnie zes,ral w gacie.

Odnośnik do komentarza
Inna postacia, ktora zyskala dzieki aktorowi jest Viserys i jego szalone miny :wink: Generalnie wiekszosc obsady zostala doskonale dobrana.

 

2z6ef6e.jpg

 

chociaz Littlefingera i tak nie pokona

 

1zp61k8.jpg

 

czekam na scene z

 

nieumarlym na Murze, uhuhuhu jak tego nie spartola to bedzie bosko

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...