Skocz do zawartości

Sezon 1 - A Game of Thrones


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie- na rynku dostępne są dwa wydania "Gry o Tron"- z Edem na okładce i starsze wydanie. Różnica jest w ok. 80 stronach- czy to jakiś nowy przekład, dodane wątki (wcześniej ocenzurowane, czy co?) czy może po prostu użyto większej czcionki? Pytam, bo nie wiem, które kupić- trzy ostatnie odcinki wywarły na mnie takie wrażenie, że po prostu muszę sagę przeczytać.

Odnośnik do komentarza

daenerys ma męskie ramiona, fuuuuuuj!

 

8y9y55.png

 

najlepsza du.peczka w serialu to bez wątpienia jej służka, ta co uczyła jej tego i owego co by wprawniej dosiadać drogo <rozpoczyna wielostronnicową dyskusję bliźniaczą do tej z tematu o true blood>. a wracając do stannisa. czemu by nie skrzyknąć baeliishowi kolegów z the wire? ;)

 

28934107_.jpg

 

swoją drogą czy tylko ja odnoszę wrażenie, że gdyby udało się doprowadzić serial do końca to ostatnią sceną byłby littlefinger zasiadający na żelaznym tronie z tym swoim przebiegłym uśmieszkiem? (pipi)y puppet master. uwielbiam go.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

swoją drogą czy tylko ja odnoszę wrażenie, że gdyby udało się doprowadzić serial do końca to ostatnią sceną byłby littlefinger zasiadający na żelaznym tronie z tym swoim przebiegłym uśmieszkiem?

... i wtem jego oczy rozszerzaja sie w zdumieniu, zaczyna sie krztusic krwia i wreszcie bezwladnie przewraca sie na ziemie. Jego zabojca siada z satysfakcja na tronie, cieszac sie owocem swoich wieloletnich planow, ktore sprawily, ze wszyscy mogacy mu zagrozic zgineli. Jego usta rozciagaja sie w usmiechu i w sali tronowej slychac jedynie jego ciche, pelne zadowolenia slowa: "Hodor Hodor Hodor Hodor"....

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Nie wiem, gdzie to dokładnie umieścić, więc napisze tutaj

Na amazonie pojawi się zbiór cytatów Tyriona. Cena niezbyt wysoka (7.50£), więc dla fanów gratka. O spolszczeniu póki co nie wiadomo.

" This book showcases the best and most

humorous quotes from George R.R. Martin's

favourite character Tyrion Lannister, the worldly,

jaded, funny, highly intelligent, cynical,

womanizing star of the books. A perfect stocking-

filler for every fan of the books, and of HBO's

award-winning television series.

‘I only need half my wits to be a match for you’

Short and to the point. That’s Tyrion. Here are

the finest, funniest, rudest and wisest sayings of

the miniature Machiavelli; the dwarf with a brain

the size of a planet and a heart of (tarnished)

gold …

‘Sleep is good. Books are better’

Drawn from George R.R. Martin’s bestselling A

Song of Ice and Fire books, the basis for the

HBO original series Game of Thrones.

Illustrations are by artist and caricaturist Jonty

Clark."

 

www.amazon.co.uk/gp/aw/d/0007532326/ref=redir_mdp_mobile?camp=1634&creative=19450&creativeASIN=0007532326&linkCode=as2&redirect=true&ref_=as_li_ss_tl&tag=harpercollins15-21

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
38 minut temu, areka napisał:

Jest sens się brać za ten serial, czy przehajpowany jest? Moim ulubionym jest The Shield, poczuję choć odrobinę tych emocji? Wiem, że to zupełnie co innego, no ale...

O takim zaangażowaniu emocjonalnym jak w The Shield to zapomnij. Jest trochę jaw-dropping momentów, ale nic ponad to.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja bym nigdy w życiu nie wszedł w serial co ma ponad 30 odcinków po godzinie, ale możesz spokojnie spróbować seznu 1. Jest to, moim zdaniem, bezapelacyjnie najlepsza adaptacja prozy na jakikolwiek ekran. A własnie dlatego, że proza jest dobra, warto chociaż spróbować. Dopiero kolejne sezony upraszczają i dodają inne wątki. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.12.2018 o 10:08, areka napisał:

Jest sens się brać za ten serial, czy przehajpowany jest? Moim ulubionym jest The Shield, poczuję choć odrobinę tych emocji? Wiem, że to zupełnie co innego, no ale...

Warto w chuy. Do piątego sezonu to jest jeden z najlepszych serialu XXI wieku. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, szczudel napisał:

Ja bym nigdy w życiu nie wszedł w serial co ma ponad 30 odcinków po godzinie

Durna logika, wiele seriali, które mają po 4/5/6 sezonów własnie warto oglądać do końca aby poznać zakończenia. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...