Skocz do zawartości

Uncharted: The Lost Legacy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Uncharted warto ogrywać po kolei z kilku powodów. Poza tym U1 na PS4 to w dalszym ciągu fajna przygodówka akcji. W remasterze widocznie poprawili oprawę, podciągnęli lekko gameplay pod U2 i U3, no i śmiga w płynnych 60fps.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Miałem nie brać na premierę ale się złamałem, wziąłem i się nie zawiodłem. Powiem więcej - bawiłem się wyśmienicie. Idealny balans imo eksploracji i walki. Wizualnie WOW. Przygoda też wciągająca. Zacząłem od razu na Crushingu i walki (szczególnie dwie) dawały nieźle w kość. Jednej trofki nie da rady wbić na Crushingu tak btw - tej z C4 i pewnym pojazdem ;) Próbowałem 2 razy i nie ma opcji :D Myślałem że po U4 totalnie już mi się przejadła ta formuła i sceptycznie podchodziłem do tego "DLC" ale jak dla mnie to takie spin offy to mogą śmiało wychodzić co 2-3 lata.

 

Edit: Statsy - 13h gry z czego prawie 3h stałem w miejscu xD (wychodzenie po "herbatkę" wyszło). Nie znalazłem 3 skarbów (początkowe rozdziały), 1 pudła, 3 miejscówek na foty i 1 opcjonalnej rozmowy.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Skończyłem przed chwilą na Crushing i tylko początek szóstego rozdziału był bardziej wymagający. Zaraz sobie obadam, o jakich trofeach piszecie.

Bardzo fajna historia i miejscówki. A/V wiadomo pierwsza liga, ale za dużo utworów z U4 przenieśli. Fajnie było brać za 104zł, bo gra na prawdę daje radę.

Odnośnik do komentarza

Podziwiam kolegów za crushing, ja nie mam na to czasu i ochoty. Zapoznałem się ze wszystkimi częściami serii i ja już odczuwam zmęczenie materiału. Historia może być aczkolwiek bez rewelacji. Graficznie bardzo ładnie ale z drugiej strony jakiejś wielkiej powierzchni eksploracji to nie ma. 

Że już nie wspomnę o spamie pistoletowo-karabinowo-granatowo-rakietowym i tym, że jak rzeba dynamicznie skoczyć albo się schować to Cloe skacze na tory, w przepaść albo przykleja się do ściany do której nie powinna. 

Odnośnik do komentarza

Przypuszczam, że Paolo ma ciśnienie na ogranie najnowszej części, bo na siłę szuka powodów, by pozbyć się PS4, żeby móc oddać się szpilaniu w Destiny 2 na XBONIE - stąd ten pośpiech.

 

To Cię zaskoczę, bo w Destiny 2 będę grał na PS4 :sorcerer:

 

A tak serio, chcę ograć najnowszą część, bo świetnie wygląda i jest podobno bardzo dobra gameplayowo. Jak grać w popkorniaczki to przynajmniej w te b.dobre. Nie chcę też przeskakiwać pierwszej części, żeby nie robić sobie dziur w fabule, ale nie powiem, gra dłuży mi się niemiłosiernie.

 

@mediolan: XDDDD żal komentować, lotny to ty nie jesteś

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

 

Ja tam bym olał starą trylogie i wziął U4 bo to najlepsza gra z serii. 

 

jeśli zamierza się skipować każdą cut scenkę to może i tak. bez nadrobienia przynajmniej dwójki kompletnie uleci efekt związany z fabularnymi relacjami z Eleną, Sullim itp. 

 

 

Ah zapomniałem, że kogoś interesuje fabula w tej serii. My bad.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja tam bym olał starą trylogie i wziął U4 bo to najlepsza gra z serii. 

 

jeśli zamierza się skipować każdą cut scenkę to może i tak. bez nadrobienia przynajmniej dwójki kompletnie uleci efekt związany z fabularnymi relacjami z Eleną, Sullim itp. 

 

 

Ah zapomniałem, że kogoś interesuje fabula w tej serii. My bad.

 

Ano, tak samo jak niektórzy czytają książki przed zagraniem w serię o kosmicznym rangersie

Odnośnik do komentarza

W sumie pomysł z kontynuacją serii w formie kolejnych 'spinoffów' ala opowiastki z Gwiezdnych Wojen nie jest taki zły. Nie muszą zachowywać jakiejś tam ciągłości fabularnej, daje im to swobode powrotu do innych postaci albo dodania nowych, nawet jakąś mniejszą przygodę z młodszym Drejkiem upchali by na siłe.

 

A za 10 lat powrót z młodą drejkówną i dziadek nate w roli sullyego. xddd

Odnośnik do komentarza

Crushing nawet troszkę gorszy niż w 4 w jednym miejscu

(fragment przy wieży z pojazdem). Za pierwszym razem udało mi się tylko z dupy pojawienie się drugiego wozu mnie zabiło. Teraz za (pipi)a nie mogę po cichu wyeliminować wszystkich przeciwników przed wykończeniem pojazdu, a na partyzanta tym bardziej bo nie ma bezpiecznej strefy.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Ja tam bym olał starą trylogie i wziął U4 bo to najlepsza gra z serii. 

 

jeśli zamierza się skipować każdą cut scenkę to może i tak. bez nadrobienia przynajmniej dwójki kompletnie uleci efekt związany z fabularnymi relacjami z Eleną, Sullim itp. 

 

 

Ah zapomniałem, że kogoś interesuje fabula w tej serii. My bad.

 

no mnie i wiele osób które wydorślalały z boostowania swojego e-penisa wyrafinowanym gustem fabularnym np. :usmiech:

 

chyba że ty ogrywłeś ją dla gameplayu to sorki

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W sumie pomysł z kontynuacją serii w formie kolejnych 'spinoffów' ala opowiastki z Gwiezdnych Wojen nie jest taki zły. Nie muszą zachowywać jakiejś tam ciągłości fabularnej, daje im to swobode powrotu do innych postaci albo dodania nowych, nawet jakąś mniejszą przygodę z młodszym Drejkiem upchali by na siłe.

 

A za 10 lat powrót z młodą drejkówną i dziadek nate w roli sullyego. xddd

 

IMO ta seria nie ma wystarczająco ciekawych postaci, nie rozgrywa się w wystarczająco ciekawym świecie i brak w niej jakiś intrygujących historii z przeszłości do opowiedzenia. Więc bez sensu ich ograniczać, skoro to samo czyli coś w stylu spin-offów SW   mogą zrobić w znacznie ciekawszy nowym "uniwersum"

 

A sam grałem w Unchartedy dla graficzki i klimatu filmów Nowej Przygody :lapka: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
IMO ta seria nie ma wystarczająco ciekawych postaci... A sam grałem w Unchartedy dla graficzki i klimatu filmów Nowej Przygody  :lapka:

 

bez dobrze rozpisanych, slapstickowych postaci, ich wzajemnych relacji, oraz ich typowych dla tego gatunku reakcji na zwroty akcji, uleciałoby 3/4 tego klimatu :czesc:

 

równie dobrze można by to napisać o Delta Squad z Gyrosów, a jednak nie wyobrażam sobie zastąpienia tych sebixów jakimiś randomami 

 

Odnośnik do komentarza

No w sumie jestem w stanie przyznać Ci rację. Ale pisząc o ciekawych postaciach chodziło mi o coś więcej niż tylko wzbudzanie sympatii. Potencjalni bohaterowie potencjalnych spinoffów czyli Nathan, Sully czy Chloe to spoko ziomki, ale 4 części w które grałem, ani przez moment nie zaintrygowały mnie ich przeszłością na tyle że chciałbym zobaczyć grę z ich udziałem. Ponadto tak jak pisałem wcześniej cały, nie wiem jak to nazwać, "świat" nie jest wystarczająco intrygujący. Bo czym różniłby się spinoff rozgrywany 40 lat wcześniej z Sully jako protagonistą od gier głównej serii? Dostalibyśmy po prostu zwykły reskin z innym bohaterem, inną historią i kilkoma zmianami w gameplayu. tak jak w przypadku U:LL. Dlatego uważam że seria nie ma większego potencjału, aby być dalej rozwijana ( i w sumie bardzo dobrze, wolę gdy serie odchodzą w szczycie swej chwały, niż patrzeć na ich powolny upadek)

 

A przywołane wcześniej spinoffy SW to zupełnie inny kaliber. Pełne postaci których historię stanowią gotowy scenariusz i każda z tych opowieści może być utrzymana zupełnie w innej konwencji, reprezentować zupełnie gatunek. W tym bogactwie tkwi różnica. 

 

O Delta Squad nie bede sie wypowiadał bo to nie ten temat ;) 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie te postacie dobrze wypadają po prostu razem. Sully jest świetną postacią jako kompan dla Nathana, rozdzielanie tego duetu i zrobienie gry tylko o nim raczej by grze zaszkodziło.

 

Ale taka Chloe od razu mi się spodobała w dwójce i od tamtej pory liczyłem na spin offa.

 

Co by nie było, niech tej marce dadzą odpocząć kilka lat, bo pewnie coś kiedyś wyjdzie, ale póki co wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...