Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. Bilbil nie fantasta, więc pewnie prawda, ale takie chowanie w sekrecie tak dużej premiery fizycznej gry, która już musi być przecież gotowa żeby to zdążyło być w sklepach 5 grudnia... Kurde, nie wiem czy widziałem taką strategię kiedykolwiek wcześniej. Zwłaszcza że gracze powinni rezerwować już miejsce, na dużych sprzętach ta gra zajmuje 123 GB lol.
  2. ogqozo odpowiedział(a) na Beelzeboss temat w Pokémon
    IGN nie wystawił oceny, bo uznał, że nie da się rzetelnie ocenić gry Pokemon po 5 dniach, ponadto liczba ograniczeń co do "spoilerów" jest zbyt duża, nie można nawet omawiać wydarzeń z samego początku gry, mapy świata czy wielu pokemonów (nawet gdy wiadomo z wideorecenzji, że są w grze...) itd. Opinie co do świata podzielone. Jedni chwalą, podobno gęsty w wydarzenia, jest po co zaglądać w każdy kąt, i tworzy wyjątkowe uczucie życia wśród pokemonów. IGN chwali, że każde pojawienie się pokemona "ma sens", nie pojawiają się randomowo ot wszystko w trawie, ciekawe to brzmi (w sumie seria zmierzała w takie miejsce od kilku edycji głównej serii). Inni raczej nie są pod wrażeniem świata, głównie z racji małego rozmiaru i braku typowego dla serii zwiedzania całego świata wielu lokacji, a nie tylko jednej. Brak wieści na temat technikaliów na Switchu 1. Może jakby dali ludziom tę wersję najpierw, to by były inne reakcje hehe.
  3. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Ogólne
    No Hades 2 nie jest właściwie w ogóle rogalikiem, może się ewentualnie takim trochę wydawać na początku gdy ktoś nie wie, ile rzeczy można mieć na stałe, zarówno z powodu opanowania bardzo stabilnej wiedzy o grze jak i przepotężnych ulepszeń. To raczej gra dla fanów RPG, co oczywiście jest bliżej mojego klimatu więc się bardzo cieszę. Praktycznie na wszystko jest opisana misja w księdze przepowiedni, wszystko jest w jakimś menusie. Nie jest to gra z jakimiś sekretami. Możliwe jest też granie w jeszcze bardziej kierowany sposób, niż ja. Można wziąć karty na zmianę nagród, wybierać poszczególnych bogów wiedząc, co mogą w danym momencie zaoferować, i z naprawdę dużą niezawodnością skończyć z dość określonym buildem (z wariacją, ale zazwyczaj mało zmieniającą istotę rozgrywki czy siłę całego buildu). Osobiście cieszę się na pewną wymuszoną różnorodność, ale po ponad 100 godzinach, zawsze miałem uczucie, że robię w Hadesiku konkretne zadanie, a nie że się z czymś męczę. Ogólnie jest to RPG, w którym nie widzę wiele wspólnego z Risk of Rain, Returnalem czy innymi rzeczami jakie widzę w sieci porównywane do niego lol.
  4. Raczej się uważa, że Ivalice to dziecko Matsuno, i nie było nigdy idei mu "zabierać". Jego współpraca ze Square-Enix jest raczej sporadyczna, oparta na tych remake'ach czy też fragmentach do FF XIV. Chciał zrobić własne coś, Unsung Story, razem z innymi twórcami FFT i dwunastki, ale jak się rzekło w temacie, nieźle się to posypało i pewnie już nic z tego nie będzie. W sumie to koleś jest na pół-emeryturze od czasu FF XII, ten projekt go zniszczył chyba hehe.
  5. Piękna walka Wysp Owszych. Kraj na 50 tysięcy ludzi pokonał dość zasłużenie Czechy 2-1 i zdobył aż 12 punktów w eliminacjach. A jak przegrywał, to minimalnie - 1-0 z Chorwacją, 2-1 z Czechami. Trochę więcej fuksa i możliwy byłby nawet awans do baraży. Faryzeuszy czeka spory awans w rankingu (chyba, nie wiem jak działa ranking). Trzyma się Macedonia. Nadal są w grupie nad Belgią, po remisie z nimi 0-0. Są też nad Walią. Jednak mają zagrany jeden mecz więcej. Awans Macedonii nad tymi znanymi markami jest możliwy. W strefie CONCACAF niezłe wyniki mają Curacao i Surinam, oba napędzane głównie zawodnikami z Holandii (w Curacao to chyba nawet cała jedenastka urodziła się w Holandii, tak mi się zdaje). Tam jeszcze jest sporo meczów do końca, ale awans takich kraików nad Kostaryką, Jamajką czy Panamą byłby całkiem sporym zaskoczeniem. W Afryce, największą sensację może sprawić Benin. Ta nacja zazwyczaj nawet nie kwalifikuje się do Pucharu Narodów Afryki, a co tu marzyć o Mundialu. Ale są w grupie nad Nigerią i RPA. Jutro jednak grają na wyjeździe z Nigerią, co zadecyduje. Jeśli nie, to debiutantem będzie pewnie np. Zielony Przylądek, który już na 99% awansował nad Senegalem.
  6. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    A faktycznie, ten remis osiągnęli w Rotterdamie. No to kto wie! Ale nawet wygrana na Narodowym raczej nic nie zmieni, bo decyduje różnica goli. Porażka z Finlandią zadecydowała o suficie możliwości wyniku w tych eliminacjach. Dobrze że Robert, zamiast grać w tym meczu, porządnie wypoczął przed zaczynającym się wtedy już za 2 miesiące sezonem klubowym.
  7. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    No i w sumie po eliminacjach. Nierealne wydaje się pokonanie Holandii na wyjeździe, nierealne też wydaje się, że Finlandia pokona Maltę 15-0, a Polska z nią przegra. Czyli - czekają nas baraże w marcu. Dwa mecze z rywalami, którzy mogą być bardzo różni. Jako że trzeba wygrać dwa mecze, szanse na Mundial nadal są pod górkę. Ale to już było jasne w momencie losowania, gdy Polska jako ekipa z drugiego koszyka musiała trafić na kogoś silniejszego. Wychodzi nudny, przewidywalny wynik, w granicach polskiego poziomu - drugie miejsce w grupie, za mocnymi, przed słabymi, i teraz baraże, w których trzeba będzie pokonać innych średniaków. Trzeci raz z rzędu.
  8. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Litwa niby cieniasy - 3 punkty w tabeli. W ostatnich latach, wygrywają średnio jeden mecz na rok - z Gibraltarem, San Marino, Bułgarią... Ale też... nikt nie ma z nimi łatwo. I Holandia, i Polska, i Finlandia wygrały z nią tylko jednym golem. To też kontynuacja ich fatalnej passy z Ligi Narodów, gdy przegrali wszystkie 6 meczów... z czego 5 przegrali jednym golem. A porażka 3-1 z Rumunią też była zacięta, bo 5 minut przed końcem meczu było jeszcze 1-1. A jeśli ktoś umie przegrać tylko jednym golem, to pewnie umie też zremisować! PO CICHU trzeba na nich uważać.
  9. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Kącik RPG
    Jedyny nieźle oceniany remake z tego grona to jedynki niestety.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Kącik RPG
    Przy średniej ocen 5/10, nie kupię, ale lubię sobie do dziś poczytać opinie o tym rimejku, gdzie fani oryginału wyciągają bezsensownie niedrobione grafiki czy absurdy tłumaczenia, włącznie po prostu z błędami gramatycznymi i literówkami (ech, a jak ja się zgłaszam do pracy, mówiąc, że znam języki, to mi zawsze w tym kraju mówią "języki to niepotrzebne do niczego"...). Podejrzewam, że to może być lepsza rozrywka, niż sam ten rimejk. Fakt, że podobno poprawili wszelkie bugi, już dawno temu. W dzisiejszym stanie pewnie gra dostałaby lepsze opinie. Jeśli jednak scenariusz nadal "brzmi jak wrzucony na szybko z translatora", a detale co gdzie jest są pomieszane, to... Niech ktoś kupi, wypróbuje i powie!
  11. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Ma, i już trzeci raz zagra na Mundialu. Teraz gdy Oceania-bez-Australii ma gwarantowane miejsce, to oczywiste, ale też wcześniej w 2010 roku udało im się pokonać w barażu Bahrajn, a w 1982 roku normalnie pokonali samą Australię. Niby same randomy, ale też Chris Wood był czwartym strzelcem Premier League w ostatnim sezonie... a nasze orły nie dały mu prawie w ogóle pograć, gdy wszedł w 84 minucie... Takiemu Fidżi czy Samoa ładował po hat-tricku, a Polsce przez te 6 minut nie strzelił nic, to coś mówi.
  12. Na Amazon.fr konsola przy zamówieniu do Polski obecnie za 415 euro z wysyłką. Kilka dni dostawy. Prawie 500 zł taniej niż w większości polskich sklepów m d r.
  13. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Ogólne
    Poszło 100 godzin i nadal klepię zadowolony ostatnie rzeczy. Klepię bossów wesoło na 20 czaszkach, ale da się więcej... Uwielbiam wiele aspektów broni, bardzo ciekawe. Dzisiaj, po zrobieniu prawie wszystkiego chyba w grze, usłyszałem CZWARTĄ piosenkę Scylli lol. Ogólnie podobają mi się postaci i opowieść, pomimo dość pociesznego tonu. To ile nawsadzano tu tekstów, by budować opowieść bez długich scenek, w krótkich kwestiach, robi wrażenie. Czasem serio zrobiło na mnie wrażenie ciekawe podejście nawet do postaci, które mają małą i komediową rolę, jak Narcyz czy Dora. Większe postaci nieraz naprawdę fajnie zostały rozwinięte na coś, co jest jakby znajome, ale bez taniego naciągania, np. Eris buntowniczka na siłę, czy też Ikar chłopak po przejściach, bardzo realistyczne postaci. Szkoda, że główna postać i ogólnie rodzinka jest w sumie dość mało rozwinięta. Jeśli trzymać się mitów, byłby to materiał na innego typu opowieść hehe, w końcu jeśli przeciętny człowiek cokolwiek słyszał o Zagreusie i Melinoe, to że ojcem obu tak naprawdę jest oczywiście Zeus, który sprytnie przeleciał Persefonę wcielając się a to w Hadesa (ok, ma sens...), a to w węża (hmm, TO jest trick którym się wyrywa dupy?). Spoiler alert, w grze się o takich ekscesach nie wspomina, jest wyjątkowo czysta. Nawet w pewnym momencie pojawia się zdanie, że nasze wspólne nagie kąpiele z niektórymi postaciami mają charakter kompletnie platoniczny, bo w końcu bogowie są ponad napalenie. Hmmmm, no nie wiem, czy taki bym wyciągnął wniosek z mitologii... Oczywiście głównie żartuję, bo wiadomo, że seks w mitologii greckiej był swego rodzaju przenośnią, która przeniesiona w dzisiejsze czasy wcale nie działałaby tak samo. Ale, fakt faktem, Hades to dość grzeczna i przyjemna opowiastka, jak na ten temat. Nie ma tu momentu, że kimś wstrząśnie. Tutaj świetne pisarstwo wygląda tak, że jak mając pokoje "wybierz boga" zawsze wybieram innego niż Posejdon, bo jego "kara" jest bardzo mało kłopotliwa, to za którymś razem Posejdon wali tekstem: "hej, mam wrażenie, że zawsze wybierasz przeciwko mnie...". Kurde, jaka inna gra ma nagrywaną kwestię na coś takiego hehe.
  14. ogqozo odpowiedział(a) na Daffy temat w PC
    Gra oczywiście przeniesiona na 2026.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Ogólne
    Pisałem trochę jak wychodziło na Switcha (wcześniej grałem na PC). Ogólnie to podoba mi się pomysł, jedna z najlepiej poprowadzonych estetyk jakie były ostatnio w gierkach, ale trzeba lubić, no właśnie, faktyczne boomer horrory, bo dość powoli i topornie się w to gra. Jakimś cudem, w grze jest jednocześnie za dużo japońskiego gadania ORAZ za dużo walk... Taka Persona horrorów trochę hehe. Jak ktoś opanuje te walki, to może mieć sporo frajdy z nich, pewnie... W sumie to może być jedno z najlepszych odzwierciedleń gier lat 90. tak naprawdę. Ale nie mówię tego w pełni w pozytywnym (dla mnie) sensie...
  16. No i super, ciebie uj strzela nakładać folię, a mnie uj strzela jak nie nałożyłem i nie widzę co jest na ekranie. Każdy może sobie wybrać. Lepiej, gorzej, to można nazwać kwestią gustu. Ale żeby nie widzieć sporej różnicy to trzeba po prostu być ślepym, nie wiem jak to inaczej nazwać. Tak że jak zwykle nie ja tu jestem odklejony gadając o jakichś złotych końcówkach. Tak konkretnie to grałeś w ogóle na Switchu, nie siedząc w ciemnej piwnicy, z tą folią? Czy taki typowy forumowy argument sprowadzający się do "napisałem XDDDDDDDDD więc prawda"?
  17. ogqozo odpowiedział(a) na Daffy temat w Kącik RPG
    Wraz z nowymi wersjami w grze pojawi się swoisty GameShark. Każdy będzie mógł przejść grę bez przejmowania się walkami, albo w różnego rodzaju samodzielnie wybranych cheatach. Na opcję naciskał Hamaguchi, przyznając, że niejeden członek ekipy uznał ją za "świętokradztwo". Według niego, taka opcja początkowo nie byłaby dobra, bo internet zalałyby "spoilery" z gry, gdyby każdy mógł ją przelecieć jak przecinak. Jednak dzisiaj po latach uznał, że warto dać ludziom możliwość "nadrobienia" gry bez przejmowania się niczym. "Sam mam tyle gier do nadrobienia, zajmują tyle czasu, trudno mi za tym nadążyć, że często chciałbym mieć możliwość włączenia opcji debugowych. Dzięki tym opcjom, można przelecieć FF7 Remake nawet w 7-8 godzin". Co ten Silksong robi z ludźmi...
  18. ogqozo odpowiedział(a) na YETI temat w PS5
    W tej grze multi polega na współpracy, a nie rywalizacji, bo to gra która ŁĄCZY A NIE DZIELI i JEST UNIKATOWA.
  19. Ja mam folię Hori za 100 zł i wyjebane rysy na niej. Sam się zdziwiłem, bo w poprzednim Switchu nic takiego nie miało miejsca. Jasne, na ten moment trzymam dock dość wysoko i mi się nie chce podnosić lol. Ale się zdziwiłem. Najlepszy sprzęt dla mnie to na 100% folia matująca firmy Amfilm. Świetnie zachowuje kolory, matuje nieźle i da się grać na codzień. No i pewnie chroni przed tymi rysami. Jedyny problem że ciężko ją znaleźć w sklepie w wymiarze na Switcha 2, zwłaszcza w Polsce.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Polska wraca do gry. Mecz towarzyski! Aż zapomniałem, że kiedyś się takie grało. Teraz towarzyski się zdarza praktycznie raz na rok. Rywal cienki - Nowa Zelandia. Nie wydarzyło się wiele. Doskonała gra Porto z nowym duetem Kiwior-Bednarek na środku obrony to ciekawy zastrzyk nowej energii wokół kadry. Jak krzyczy i Ćwiąkała, media donoszą na okładkach o historycznie dobrej obronie Porto: "Polacy z betonu!" Jednak dzisiaj pewnie nie zagrają oni, a zmiennicy. Być może pojawi się 20-letni talent, Jan "zdaniem Bońka lepszy niż Huijsen" Ziółkowski. Na razie Ziółkowski zagrał nieco mniej niż Huijsen w Romie (łącznie 30 minut), ale kadra potrzebuje świeżej krwi. W St. Pauli nadal gra dość regularnie Pyrka, który może być innym debiutantem. Poza tym, wszyscy zawodnicy są chyba ci sami, co zawsze, może zagra Grosicki, który - ciekawostka - zagrał już tyle samo meczów w kadrze, co Kazimierz Deyna, a jeśli wystąpi jeszcze 3 razy, to dołączy do siedmiu zawodników, którzy zaliczyli setkę... meczów w reprezentacji. Człowiek, legenda... Grosicki.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na tlas temat w Kącik RPG
    Sega nie ma takiego standardu, co najwyżej rzuca się on w oczy w kilku seriach Atlusa. Sega w ogóle nie jest jakimś oryginalnym pomysłodawcą strategii tej serii, oni kupili Atlusa w 2013 roku i do dzisiaj nie są wydawcą chyba żadnej ich gry w Japonii. Mieli zero wpływu na to, że np. Atlus w 2007 roku zrobił ulepszoną edycję Persony 3, co więcej nie było początkowo planów, by ta wersja wyszła poza Japonię. Sega głównie wprowadza tę serię na świat, poza Japonię (ktoś może pamięta, że w tym samym maczał palce nawet Square-Enix, który wydawał Personę 4 w Europie na PS2 i to ich logo jest z tyłu pudełka; ogólnie ich gry miały różnych wydawców w Europie na przestrzeni lat, zanim stanęło na Sedze), nie mają raczej wpływu na powstawanie samych gier ani to co i tak by wyszło w Japonii bez nich.
  22. Tak, prawdziwy niespierdolony genialny mózg porównuje tylko dokładnie te same rzeczy. To bardzo mądrze pozwala pokazać, które cechy o czym decydują, bo są te same. Genialna mózgowa metoda. Kurna, koleś dosłownie pisze że gra zeszła lepiej bo jest AA, a ten napierdala jakieś odloty że nie wolno przecież w czymkolwiek porównywać AA i AAA lol. No to taką metodą to faktycznie wszystko sobie można uzasadnić.
  23. Absolum jutro premiera, a trochę PO CICHU, jak na to, jakiej gry się spodziewam. Strach zakładać temat, ale w skrócie mówiąc to widzę w tej gierce wiele oznak hiciora. Demko jest tak dobre... Trochę podejrzana sprawa, że nie widzę właściwie żadnych wspominek o tej grze.
  24. Ktoś musi powiedzieć stu innym grom robionych przez małe AA studio byłych pracowników Ubisoftu, że to właśnie czyni hitem lol. A nie jak zwykle wtopą (często pomimo dobrych recenzji). Nie no, bądźmy poważni, włączenie tej gry tłumaczy wszystko wystarczająco co do jej sukcesu. Jest po prostu tak dobra. Męczy mnie hype na nią mocno, ale nie mogę zaprzeczyć, że jest zrobiona zajebiście i aż trudno uwierzyć, ile rzeczy tu wyszło doskonale naraz, czy to systemy, czy wygląd, czy muzyka itd. Ta gra od każdego wydawcy i z każdym tytułem byłaby hitem. Jest tu wiele rzeczy, których oczekiwać można od Final Fantasy i... w sumie niczego innego. Nie szalejmy też z tym, jaki on jest ogromny. 5 mln sprzedaży do strasznie dużo, ale widać pewien limit tego typu produkcji. Są hiciory mainstreamowe, akcji, które jednak sprzedają jeszcze znacznie więcej sztuk. Są nawet gry, które by przyniosły stratę, gdyby sprzedały 5 mln sztuk po 50 euro. Nadal uważam, że jakiekolwiek mądre wnioski o świecie z fenomenu tej gry to po prostu: "ok, jak zrobisz zajebiście dobrą grę która się podoba ludziom, to to jest lepsze". Jeśli ktoś nie wiedział... Myślę, że Rebirth też by puścił 5 mln, jak nie więcej, gdyby wyszedł na wszystkich platformach naraz za 50 euro. Czy Rebirth jest lepszy? Ech, obiektywnie to powiedzmy, że zdaniem wielu osób nie...
  25. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Kiedyś się to samo mówiło o Kloppie w Liverpoolu. W sumie wszelkie Carraghery do dziś to tak rozstrząsają, że i tak "mało trofeów" Klopp wygrał, ale większość raczej uznaje, że wniósł klub znowu na ten poziom, pierwszy raz od lat 80., że co roku są w walce o tytuł i LM. Kto wygra nie wiem, ale myślę, że lepszy klub ma większe szanse.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.