Treść opublikowana przez ogqozo
-
Sepleniąca Masłowska
"Tylko dla siebie" to przesada.
-
Primera Division
Real gra bez Lassa i Ronaldo, Sevilla to na ten moment jedna z najlepszych drużyn w Europie - jeśli Real ma kiedyś przegrać, to dzisiaj. Myślę, że 0-0 będzie dla nich dobrym rezultatem, chociaż Benzema ostatnio zaczął nieźle grać, więc może to on przyniesie Królewskim jakieś bramki.
-
Sepleniąca Masłowska
No ale w dzisiejszych czasach przeciętny człowiek gubi się w praktycznie każdej książce (pomijam Dany Brałny i innych Koeljów). Oczywiście nie świadczy to, samo w sobie, dobrze o autorce - ale źle raczej też nie. Masłowska ma jakiś zamiar i chęć zrobienia czegoś wartościowego artystycznie, tak że ja ją szanuję za to. Fanem nie jestem, bo to po prostu nie moje klimaty. Nie jara mnie ten język, ta tematyka, to miasto. No nie mam z tego zbyt wielkiej przyjemności. Jednak cieszę się, że takie książki powstają - niby artystyczne, a jednak potrafiące przemówić do szerokiego grona. To bardzo rzadkie, bo na rynku książkowym słowa "bestseller" i "sztampa" są w zasadzie synonimami. A tak swoją drogą. Od lat niezmiennie bawi mnie tytuł amerykańskiego wydania "Wojny..." - "Snow White and Russian Red".
-
Flash Forward
Wszyscy wiedzą, że "The Wire" jest najlepszych serialem wszech czasów.
-
Ostatnio widziałem/widziałam...
Mnie się "surogaci" kojarzą z surogatami, no ale co kto woli. Kiedy sobie wyobrażam plakaty do filmu pt. "Dzieci zastępcze", to w sumie się nie dziwię dystrybutorowi, że wolał to zrobić tak. Wiadomo, tytuł nie ma być dobrze przetłumaczony, ma pomagać w promocji. BTW. Ciągle się zastanawiałem, jak przetłumaczą "Synecdoche, New York", ale wygląda na to, że ten film ostatecznie w ogóle nie będzie w Polsce wydany, więc problem z głowy.
-
Death Game edycja 2
Czekam na 1 listopada na premierę nowej "Piły", będzie się ładnie komponowało. Przez październik może jeszcze padną jakieś ciekawe propozycje.
-
Ostatnio widziałem/widziałam...
No ale nawet "Galerianki" są przecież dużo wartościowsze od tego czegoś, a i nowy Almodovar w kinach jest.
-
Ostatnio widziałem/widziałam...
No ale oryginał jest ciekawszy.
-
Death Game edycja 2
Jakby co, to planuję edycję 3. na 1 listopada, tak że jakiekolwiek propozycje są mile widziane. Mam już sporo kandydatów ze świata filmu, muzyki, polityki, ale jest jeszcze tyle innych sfer życia.
- Slayer
-
Serie A
Ja nic nie chcę mówić, ale FC Zurich.
-
Wygraj lige mistrzow
Ronaldo ma 16 pkt., Bordeaux wygrało 1-0, zdobyłem 79 pkt. i mam 500. miejsce w klasyfikacji generalnej. Uważam, że to niezły wynik, jak na to, że mam tylko jedną drużynę.
-
Champions League
O Realu coś bym powiedział, bo oglądałem ich mecz, ale poczekam jeszcze te kilka dni na ich wyjazd do Sevilli.
-
Champions League
Pozostawię powyższy post bez komentarza, bo i tak wiadomo, co wszyscy mamy na myśli. P.S. Ja pier'dole, FC Zurich.
-
Nowe filmy - co polecacie??
IMO gorszy od "Volver", a w porównaniu z dorobkiem ostatnich 10 lat, wręcz zawód.
-
Wygraj lige mistrzow
Ronaldo był jednak dobrym wyborem na kapitana. Dwa gole, i nie wiem, czy mu policzą asystę za ten karny, chyba nie, no ale mimo wszystko, 11 pkt luzikiem. Tylko Bordeaux kurde nie daje rady.
-
Wygraj lige mistrzow
No Inter dał czadu dzisiaj.
-
Buckethead
Już myślałem, że umarł.
-
NBA
Nie no. W meczach przedsezonowych będą sędziować "zastępcy", tak że w razie nierozwiązania negocjacji na czas, to oni będą też gwizdać w sezonie. Lokaut raczej się nie powtórzy... raczej.
- The Wire
-
Wygraj lige mistrzow
Mój skład: Carrasso - Ciani, Tremoulinas, Planus, Albiol - Ronaldo (K), Lampard, Plasil - Ibrahimovic, Bilasco, Gomis Połowa składu to Bordeaux, bo z drużyn tanich chyba mają największe szanse na okazałe zwycięstwo. Oprócz tego czterech pewniaków oraz napastnicy z Unirei (czarny koń!) i Lyonu (grają z Debreczynem). Świetny skład. Jedyny problem jest taki, że nie wiem, w jakim składzie zagra Bordeaux, bo często zmieniają, więc być może z nich wszystkich tylko Ciani zagra.
-
Koncerty - terminy, relacje, wrazenia
Nie mogę przed 20 właśnie. Kurde no, raczej nic z tego. Z tanich koncertów to wybieram się na Black Tapes i CF98 do Firleja niedługo.
-
Wygraj lige mistrzow
Jutro druga koleja. Piłkarze Barcy powinni być w cenie, no ale oni są drodzy. Poza nimi, trudno wskazać jakichś murowanych faworytów.
-
Koncerty - terminy, relacje, wrazenia
Hm, no kurde wpadłbym, ale 15 złotych... Zobaczymy, jak się wieczór ułoży.
-
Iggy Pop and the Stooges
Weźcie się nie wygłupiajcie, mówcie "Studżys" normalnie, a nie jakieś pajacowanie.