Skocz do zawartości

Okami HD


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli mielibyście polecić komuś ten tytuł to do czego byście go porównali ?

 

edit.

to może słowami/ nie grałem :(

 

łopatologicznie...

 

eksploracja hmm...coś w stylu platformówek/przygodówek jak Ratchet & Clank czy Jak & Dexter...mamy więc rozległe krainy w 3d, które przemierzamy wilczycą. Podobnie jak w wspomnianych pozycjach czasem trzeba gdzieś doskoczyć, przeskoczyć itp. A niedostępne połacie terenu stają się dostępne w przyszłych etapach gdy odblokowujemy nowe umiejętności

 

walka...na mapie w trybie eksploaracji mamy zaznaczonych przeciwników (coś w stylu Final fantasy XIII), po wbiegnięciu na nich przenosimy się na arenę walki( czyli znowu coś z jrpg), system walk to już czysty slasher. Po walce pokazuje się tabelka podsumowująca - za specjalne pokonywanie przeciwników dostajemy itemy,a za same walki yeny.

 

dodatkowo mamy miasta, mini gry, sklepy, rozwijanie umiejętności, kupowanie ataków specjalnych, npc, ukryte lokacje. Za uzdrawianie lokacji,zadania poboczne, karmienie zwierząt itp dostajemy specjalne punkty dzięki, którym podbijamy nasze statystyki.

 

No i to tyle łopatologicznie...no jeszcze jest największy bajer gry czyli pędzel...wciskając r1 (czy to w walce czy na mapkach) możemy sobie namalować na ekranie co nam się żywnie podoba. Mamy 13 zdolności malowania, które przydać się mogą nam zarówno w czasie potyczek jak i w czasie zwiedzania lokacji(np. zwykłe cięcia, rysowania mostów, lilii wodnych by przemierzać lokację z wodą, czy narysowanie słońca na niebie by nad lokacją zawitał dzień)

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Tylko że Zelda to przy Okami totalne ubóstwo fabularne.

 

Ale bullshit. Nie twierdzę, oczywiście, że Zeldy to jakieś fabularne molochy, ale i Okami nim nie jest. Nie wiem jak można mówić o fabularnym ubóstwie Zeldy w odniesieniu do Okami.

 

Ficuś, bardzo fajnie to opisałeś. Propsy

Odnośnik do komentarza

tylko nie zrażaj się początkiem - 20 minut wstępu gdzie tylko czyta się dialogi z ekranu. No i prawdziwe Okami zaczyna się gdzies po 1-2h kiedy wkońcu wyjdzie się z pierwszej wioski i ciut większy kawałek świata stanie się dostępny.

 

W sumie w ciemno typuje,że gra Ci się bardzo spodoba. Chyba jedynie osobom skrajnie nie lubiącym takich klimatów(gra jest presiąknięta japońszczyzną) może nie przypaść do gustu. No i jest ryzyko,że może dla kogoś gra będzie pozornie infaltylna...te karmienie zwierzątek, uzdrawiania lokazji przez ich upiększanie kwiatami, zresztą sama Wilczyca biegnąc zostawia za sobą kwiatki ;)

 

Prócz tego tytuł to sam miód i ma oprawę, która chyba nigdy się nie zestarzeje - Cell Shading jakgdyby malowany akwarelami...dzięki temu gra wygląda niepowtarzalnie i przeciętne tekstury(wszak to tytuł z ps2) pasują tu idealnie bo tak przecież wyglądają kolory i "tesktury" na prawdziwych obrazach malowanych farbkami wodnymi :P

Odnośnik do komentarza

Przedmówcy mają rację, magiczna i długa gierka którą true konsolowiec znać musi :) Zwyrodnialec trochę przesadził z pojazdem po Zeldzie, ale pewnie miał na myśli że Okami mocno odnosi się do japońskich mitów, legend i historii. I to jest kolejny plus tego dzieła. Ja sobie właśnie kupiłem edycję HD która umili mi czas do premiery Hitmana.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak sie napaliłem na tą gre w czasach ps2. Później odpalam gre i jedno wielki wtf na początku. Głosy i wstęp mnie odrzucily. Pozniej pobiegałem wilczyca z godzine i gre sprzedałem kumplowi który sie grą zachwycał.Teraz czytając te zachwyty zastanawiam sie czy nie sprobowac raz jeszcze.

Edytowane przez Ma_niek
Odnośnik do komentarza

Trzeba pograć kilka godzin, bo na początku to rzeczywiscie nic specjalnego i jest po prostu nudno. A w pewnym momencie okazuje się, że to jedna z najlepszych gier w ogóle. Ja bym powiedział, że im dalej, tym lepiej, Okami potrafi zaskoczyć nawet po 20-30h rozgrywki. Wszystko jest świetne - fabuła (wielokrotnie zaskakująca i po prostu nietypowa, bardzo oryginalna), walki z bossami, pomysł na rozgrywkę, oprawa gry. Poziom trudności rzeczywiście nie należy do najwyższych, dla niektórych będzie zbyt łatwo.

Edytowane przez Piotrek_id
Odnośnik do komentarza

Nie ma się co oszukiwać, nie wszystkim Okami podchodzi. Główne zarzuty to pitolenie bohaterów i Zeldowaty charakter rozgrywki, całość głęboko zamoczona w Shintoistycznych realiach. Choć dla mnie to akurat same zalety. ;] Ta gra tylko powierzchownie wydaje się być dla dzieci, tak naprawdę, w japońskim oryginalnym skrypcie Issun nie szczędzi mocno kąśliwych, często rubasznych uwag (tak przynajmniej twierdzi Norek, ja japońskiego nie za bardzo wakarimasu ;]). Także nie wiem Ma_niek czy to jest dobry pomysł podchodzić drugi raz, wydaje mi się że Ci to nie przypasuje.

 

 

BTW: Myślimy nad portem tłumaczenia na PS3. Dla obu wersji BD i NP. Formaty są niemal identyczne, kilka rzeczy będzie trzeba zrobić od nowa. Szkoda, że C®apcom tylko upscallował grafiki z PS2 (dżizas czy oni nie mają plików projektu? Przecież to kpina jest...). Wydaje się, że muzyka jest lepszej jakości (ale widma nie badaliśmy, więc może to być tak jak z tą grafiką...).

To tak jakby to kogoś interesowało. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@Mantis

Przerobić? Exploitować, czyli niestety tak. Gdybyś miał konsolę DEX lub DECR (ewentualnie SEX z fw do 3.55) nie musiałbyś.

 

@Ficuś

http://www.ps3trophi...mi-hd/trophies/

Nie.

 

No Furball on the Menu - bez

biegania po wodzie

nie dasz rady

Grab Life by the Leash - raczej też nie chyba że będziesz sporo pakować

Barking Up the Cherry Tree - jeśli to są max'y to za pierwszym razem raczej nie dasz rady

 

Platyna fajna, wymaga całkowitego wymasterowania gry. Dobrze przemyślany komplet, co się rzadko zdarza.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No Furball on the Menu - bez

biegania po wodzie

nie dasz rady

Dasz- ba masz różne możliwości - albo lilie+ skakanie, albo lilie+wiatr, albo zwykłe pływanie z kierunek na dojo( niektórych tak tez nie dogonił).

 

Grab Life by the Leash - raczej też nie chyba że będziesz sporo pakować

I tak będziesz robić wszystkie sub questy( dostaniesz więcej niż potrzeba).

opis trofea jest mylny bo wymaksować mamy sakiewkę a nie statsy .

 

Barking Up the Cherry Tree - jeśli to są max'y to za pierwszym razem raczej nie dasz rady

Mniej niż 5 śmierci.( Wskrzeszenie przez Astral Pouch nie liczy się jako śmierć)

550 zabitych wrogów.

4 milliony yen.

300 demon fang.

4500 Praise.

I tak do innych trofeów będziesz musiał robić te rzeczy więc i tak ranga będzie,

 

 

'From Imps to Demons - jest jeden przeciwnik który pojawia się tylko raz i tylko w 1 planszy do której nie możemy potem wrócić( ani niemożna z nim później walczyć).

Edytowane przez kypq
Odnośnik do komentarza

jaki przeciwnik i w jakiej lokacji?

jak gdzies sie skacze i spadnie w otchłań i Wilczyca pojawia się zaraz przed skokiem z odjętym jednym punktem zdrowia to jest to zaliczane do śmierci czy nie?

co rozumiesz przez wymasterowanie sakiewki a nie statystyk?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

1)jaki przeciwnik i w jakiej lokacji?

2)jak gdzies sie skacze i spadnie w otchłań i Wilczyca pojawia się zaraz przed skokiem z odjętym jednym punktem zdrowia to jest to zaliczane do śmierci czy nie?

3)co rozumiesz przez wymasterowanie sakiewki a nie statystyk?

1)

Fire Doom Mirror - w Imperial Palace jak jesteś mały.

 

2)Prawdopodobnie nie.

3)Masz 4 rzeczy do ulepszeń: życie, tusz, Astral Pouch i sakiewke

 

Tutaj jest wszystko wyjaśnione:

http://www.ps3trophies.org/forum/okami-hd/178562-okami-hd-trophy-guide-roadmap.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...