Skocz do zawartości

Okami HD


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem za jakiś czas zainwestować w wersję Okami na Wii, ale z tego co widzę to przy porcie w HD szykuje się solidny lifting oprawy. Wygląda to prześlicznie, to jest właśnie jeden z największych plusów takiego stylu grafiki. Patrząc tak na Okami HD ciekaw mnie

czy Nintendo pomyśli o podobnym zabiegu z Zeldą: Wind Waker na Wii U.

Odnośnik do komentarza

Nie uwierzycie... ale mi się udało bez nagrywania :P ale chyba ze 100 razy do tego podchodziłem :P a żeby było jeszcze nie prawdopodobniej... wczoraj myślałem jakby to fajnie mieć Okami z PS3 z Movem. Budzę się a tu oficjalny news hehe Hmmm może uda mi się coś jeszcze wymyślic :P

 

Shadow of the Colossus, Ico, MGS'y, teraz Okami... gdyby nie spitolili tego Silent Hill HD Collection... A tak nie mogę nadal sprzedać PS2. No trudno, nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

A poniżej prezentacja polskiego tłumaczenia: (...)

 

Z błędami trzeba dodać. Przygotowana w pośpiechu na gwiazdkę, kilka lat temu. Obecnie wszystko to już dawno zostało poprawione, ostało się tylko kilka, może kilkanaście błędnie postawionych przecinków (na skrypt liczączy blisko kilkadziesiąt tysięcy znaków to chyba całkiem dobry wynik).

 

Wyjątkowo, nieskromnie posłodzę sobie i kolegom (ffgriever, Norek): tłumaczenie Okami jest jednym z nielicznych profesjonalnych tłumaczeń na scenie. Wiem, że to nie ładnie z mojej strony, ale poświęciliśmy tej grze mnóstwo czasu i serca. Jeśli ktoś jeszcze nie grał, gorąco polecam sprawdzić efekt naszej pracy (jak niemal 12000 innych graczy z czegom dumny niczym paw ;D).

 

Szkoda, że to działa tylko na lewej PS2

 

Lewej? Co tak pejoratywnie? ;) W obecnych czasach nie trzeba modować, wystarczy FMCB i ESR na karcie pamięci, co można wgrać z poziomu PC mając PS3 Memory Card Adaptor.

 

http://okami.grajpop...instrukcja.html

 

- - -

 

Jeśli złamią nowsze fw to z chęcią przeportujemy (piszę to w imieniu naszej ekipy) tłumaczenie na wersję dla PS3.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Gra mojego życia wychodzi w odświeżonej wersji? Jak mógłbym tego nie kupić. Pe-reł-ka.

 

@waldus

Okami to najprościej rzecz ujmując przygodówka. Grasz jako bogini słońca w postaci wilka, twoim zadaniem jest pozbycie się ciemności/zła/demonów ze świata. Dostępne narzędzia to Divine Instruments (bronie - 3 rodzaje, każdy rodzaj z innymi ruchami, są countery, jest izuna drop ;p) i Celestial Brush, czyli genialny patent pędzla. W dowolnym momencie naciskasz jeden guzik i cały obraz, który aktualnie widzisz zmienia się w płótno, po którym rysując wykorzystujesz moce. Mocy jest chyba 13 i są dosyć zróżnicowane (np. narysowanie kółka na niebie to przywołanie słońca, kreski poziomej to przecięcie wybranego elementu itd.)

 

Do tego Celestial Brush wykorzystywany jest w elementach zagadkowych i platformowych (np. rysowanie sobie lilii na wodzie i poruszanie się poprzez rysowanie wiatru). Poza tym w grze masz jeszcze kilka side questów (zbieranie porcelany, łowienie ryb, zbieranie koralików, poukrywane źródełka do ulepszania mocy, pomaganie zwierzakom etc). Gra jest cholernie długa (mi przejście zajęło około 80h bez zrobienia wszystkiego), fabuła jest fajna ze zwrotami akcji, jest plejada ciekawych postaci, no i przepiękna rysowana grafika oraz wszechobecne odniesienia do mitologii japońskiej.

 

Tytuł jest szczególną gratką dla ludzi, którzy właśnie coś tam kojarzą z szintoizmu albo z języka japońskiego np. Amaterasu to bogini słońca, Susano to mitologiczny wojownik, Sakura to wiśnia i ta bogini przesiaduje w wielkim drzewie wiśni itd. Pełno tego jest.

 

A na sam koniec dodam, że jest New Game+, są rzeczy do odblokowania, jest przepiękny OST i czego chcieć więcej? Gra jest wspaniała, brać i kupować. Pamiętam, że na creditsach miałem łzy w oczach, bo tak bardzo nie chciałem kończyć tej wspaniałej przygody ;)

 

Edit: Martwi mnie tylko brak charakterystycznego pierdzenia zamiast głosów postaci. Mam nadzieję, że nie zrezygnowali z tego elementu.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Duża koszta dystrybucji, a po komercyjnej klapie jaką okazało się pierwsze Okami ciężko dziwić się Capcomowi, że nie chcą ryzykować. Poza tym cena też wtedy pewnie byłaby inna ;)

 

W Japonii też nie osiągnęli sukcesu, a po premierze wspominali, że to właśnie tam sprzedaż ich najbardziej zawiodła. W końcu zamknięcie Clover było pewne zanim gra pojawiła się w Stanach i Europie.

Odnośnik do komentarza

W sumie, to mogliby sie pokusic o dodanie Okamiden, w ramach bonusu. Chociaz pewnie bylyby jakies problemy licencyjne, czy cos.

 

 

Aha, nikt jeszcze chyba nie wspomnial o wszechobecnym humorze, ktory dodaje grze uroku (przede wszsytkim nie jest wymuszony, jak w niektorych tytulach, przez co nie irytuje, tylko rzeczywiscie bawi).

Odnośnik do komentarza

Pisałem do Kazuba, który sobie życzył angielskie napisy w wersji japońskiej, a skoro nie ma VA to wer. jap. z ang. napisami = wer. ang.

napisy na pudełku i instrukcji zostały by jap, a w samej grze był by wybór, dużo roboty by przy tym nie mieli bo mają już gotowe tłumaczenie a sam tekst bluryja po brzegi nie zapcha

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Każda gra to RPG, bo w każdej wcielamy się w jakąś postać i nadaną jej rolę. Okami jednak do RPGa bym nie zaliczył, tak samo jak Darksiders, bo to mogłoby być mylące. Mimo wszystko od RPGa wymaga się trochę więcej w kwestii kustomizacji, rozwoju postaci, wyborów w fabule itd. Tutaj tego nie ma, pomimo tego że wilka można trochę poulepszać.

 

W każdym razie to tylko semantyka. Gra jest takim mixem kilku gatunków, że ciężko ją twardo zaklasyfikować, dlatego wolałem się trochę rozpisać ;)

Odnośnik do komentarza

Upierałbym się jednak przy aRPG, a Darksiders jako TPP Adventure (nie Slasher ;]). Mimo synkretyzmu gatunkowego.

 

- - -

 

W pudełku to i ja bym kupił. Mimo, że mam już wersję na PS2. Aż dziwne, zawsze uważałem że te Classics "HD" to dymanie graczy w kakao. ;P

 

- - -

 

A i jeszcze jedno. Okamiden musieliby zrobić zupełnie od nowa, zbyt niska rozdziałka tekstur/bitmap aby to jakoś wyglądało, zbyt kanciate obiekty. Także nie ma się co nawet łudzić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.