Skocz do zawartości

NEO + upada? (EDIT 12.03.13 - UPADŁO [*] )


Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak by pisać, że historia SS i Neo jest ta sama, ew. SS i Reseta (bo jak pamiętacie Reseta założyła część z ekipy z SS- a może ze względu na nie nazwanie Reseta,  SS + nie pamiętacie) oraz wielu innych czasopism o gierkach. Ja bym jednak odżegnywał się od używania zamiennie nazw Neo i Neo+, zwłaszcza, że przez jakiś czas te tytuły konkurowały ze sobą.

Odnośnik do komentarza

Secreta milo wspominam, dla mnie to kawal growej historii, sie czytalo kiedys, ogladalo screeny i czekalo na gry - nie bylo neta, wiec screeny i zapowiedzi ogladalo sie z wypiekami na twarzy. Ja do dzisiaj mam swoja kolekcje Secret Service, Neo, Neo + oraz trzy Kompendia wiedzy (dwa zwykle i jedno konsolowe), zalapal sie nawet CD-Action:

CIMG1472%2520%255B1024x768%255D.JPG

 

CDA%2520%255B1024x768%255D.JPG

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, człowiek potrafił sobie wyobrazić większość gry po jednym screenie. Pamiętam jak swego czasu miałem jeszcze amisie i widziałem malutkie zdjęcia z gry UBIK - był to FPS którego nie mogłem dorwać i tak w sumie przez większość czasu grałem sobie w myślach a wtedy miałem wielką podjarkę na gry FPP. :) To były czasy, które nie wrócą, a gimbazia nie zrozumie nigdy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wlasnie dlatego ciesze sie, ze moglem tego doswiadczyc, ze zylem w czasach kiedy nie bylo powrzechnego dostepu do internetu bo  informacje o grach serwowane przez czasopisma typu Secret Service odbieralo sie zupelnie inaczej. Przed premiera nie bylo zalewu screenow, trailerow, ale wyobraznia robila swoje, do tego opisy gier na papierze byly w pewnym sensie lepsze niz taki Gamefaqs bo ciosy do Mortala czytalo sie jakos lepiej w gazecie niz na smartfonie/tablecie.

 

Co ja bym teraz dal za oldschoolowy spis ciosow do nowego Mortal Kombat - w gazecie za dyszke, a nie zaden drogi, specjalny guidebook. ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Teraz to każdy cwaniak odpali YT i przejdzie z tutkiem. Tylko nie wiem po co, skoro większość gier to samograje. To już pokazuje, jak rynek zszedł na psy, prosto w czeluście każuali. 

Wróciłbym do lat 90, wcześniej nie koniecznie, jednak chciałbym przeżyć to jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Jak nie moglem jakiejs gry dorwac to sobie solucje czytalem. W playstation + fajne pisali.

O to, to. W PS+ (nie w abonamencie, gimby) to było dobrze zrobione. Często pisane z perspektywy pierwszej osoby jak historia, bądź po prostu dobrze wszystko ujęte. Z resztą w PS+ 80% miejsca zajmowały opisy, to i musieli się do nich przykładać. Szczególnie pamiętam Dino Crisis 2 - dwójki nie ruszyłem, aczkolwiek swego czasu znałem dobrze, dzięki świetnemu opisowi w PS+ właśnie.

Odnośnik do komentarza

No, z trzy strony tego było. Ja to se w Vagranta ot tak klepałem bronie, a jak zobaczyłem tabelki to mi szczena opadła. Poza tym P+ było świetnym i wygodnym źródłem np. do glitchy w Tomb Raiderze (pożyczyłem kiedyś korepetytorce z chemii, do dziś chyba nie odzyskałem ;) ). W ogóle P+ na osiedlu jak pożyczyłeś, to mega musiałeś pilnować, bo chwila nieuwagi i mogłeś go odnaleźć u zupełnie innej osoby, na drugim końcu miasta. Podobnie było z "kopiami zapasowymi", w sumie ich rotacja była jakaś taka naturalna, i po jakimś czasie kilka procent twojej biblioteki nie było twoje, a część nigdy nie odzyskałeś. Ach stare, dobre czasy. I propsy dla P+ za listę ciosów do MK Trilogy, oraz za klimatyczny kącik bijatyk - tam chyba Jajo pisał, i tam też były rozkminki nad tym co jest "kapustą" a co nie (a potem raz pojechali do Londynu żeby zobaczyć że wszyscy "kapuszczą" na całego :P ), tam też był hejt na Mecenasa, którego za trzy podcinki Leiem w jakimś finale turnieju w T3 nazywali "Podcinką" przez długi czas. I P+ miał też (wygrany) konflikt z PSX Fanem.

 

Ktoś pamięta kultowy spoiler z Final Fantasy VII w recenzji Secret Service, o łzie płynącej na policzku (i "k*rwach" lecących pewnie w niejednym polskim domowstwie)? ;)

Odnośnik do komentarza

Ktoś pamięta kultowy spoiler z Final Fantasy VII w recenzji Secret Service, o łzie płynącej na policzku (i "k*rwach" lecących pewnie w niejednym polskim domowstwie)? ;)

To był taktyczny spoiler, żeby nie dawać materii pewnej pani, bo gdzieś w połowie gry coś się z nią niedobrego dzieje :) 

Odnośnik do komentarza

jak to playman prowadzi sklep z piratami

 

Hehe, był taki jeden numer PE, gdzie na okładce było pytanie "Czego Playman szukał na giełdzie?". Teraz już wiemy, co on tam naprawdę robił, hehe. Pewnie wywiad sam ze sobą przeprowadzał ;).

 

ontopic:

 

forum Neo Gejo [*]

Odnośnik do komentarza

Teraz to każdy cwaniak odpali YT i przejdzie z tutkiem. 

Nom a kiedyś cwaniak przechodził grę z SS na kolanach.

 

Mialo to swoj klimat, wypozyczalnie gier, kupowanie gier na bazarach.

Wypożyczalnie gier, konsol były fajne. Za dwie dychy wypożyczało się Mega Drive z grą i szarpania na cały weekend. Do bazarów, giełd sentymentów nie mam- bród, smród i cwaniactwo. Zdecydowanie lepiej wyszperać coś w necie czy najzwyczajniej w świecie iść do sklepu :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...