Skocz do zawartości

DC Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kymel napisał:

Mocne zamieszanie w DC Comics. Po tym jak wywalono Dana DiDio za próbę rebootu wszystkich komiksów DC i stworzenie alternatywnego podejścia do klasycznych bohaterów (5G) pojawiły się spekulacje, że AT&T będzie chciało sprzedać licencje na komiksy DC Marvelowi.

https://cosmicbook.news/marvel-taking-over-dc-comics

Szkoda, że pewnie mało realne. Dużo doup popękało by z rozpaczy.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy został wywalony i za co nie jest do końca pewne bo nikt jeszcze nie wystosował oficjalnego oświadczenia. Dan wrzucił tylko swoją wypowiedź z przed 5 lat. DiDio był odpowiedzialny za ostatnie rebooty (New 52 i Rebirth) ale problem leży w próbie kolejnego rebootu. Czytelnicy są już zmęczeni ciągłym wciskaniem resetu. Nie jestem na bieżąco z DC (oprócz skończonego niedawno Doomsday Clock) ale coś jest na rzeczy bo twórcy usilnie próbują gmerać w postaciach

Spoiler

(z Batmana robią nie tyle anty-herosa co po prostu wroga publicznego, a eS ściągnął publicznie okulary). 

No i te 5G. Jeszcze za czasów New 52 DC Comics dostało się za Wally'ego Westa, a teraz DiDio chciał to zrobić nie tylko z Trójcą ale z całą Justice League. No raczej nie tego oczekują fani. Ale też nie wiadomo jak będzie wyglądało te całe Fifth Generation, kupa plotek, mało faktów więc nie ma co panikować.

Nie wiem dokąd zmierza DC ale nie wyobrażam sobie by nagle ekipa z JL latała pod szyldem Marvela. To raczej bait. Ale kto wie? Jim Lee chyba teraz przejmie rolę Dana ale jeśli plotki się potwierdzą to raczej czekają nas reprinty starych historii i powolne budowanie nowych na znanych fundamentach. Jest jeszcze czas. Nowy reboot staruje jakoś w październiku czy coś ale do wakacji powinniśmy już wiedzieć z czym DC wjedzie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

https://www.cbr.com/ezra-miller-choke-female-fan-video/

Liczy się kontekst co nie? Dla jednych wydurnianie się dla innych atak. W dobie mediów społecznościowych i kamerek w niemal każdym urządzeniu elektrycznym trzeba uważać co się robi/gada o czym przekonała się ostatnio Evangeline Lilly (Ant-Man, Lost) gdy po jej komentarzu na bodajże instagramie w kwestii coronawirusa i wychodzenia z domu dostała po dupie od świata.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zainteresowała mnie nadchodząca premiera Wonder Woman. Jako, że z filmów DC widziałem tylko Mrocznego Rycerza i Jokera, ktoś by wyjaśnił jaka jest kolejność tego DCEU? Jak to się ma do Marvela i czy ogólnie to są dobre filmy? Jestem laikiem w tym temacie i chętnie się dowiem czy istnieje jakaś chronologia jak w Marvelu czy nie ma tutaj takiego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest chronologia - let me do it for you -> https://pl.wikipedia.org/wiki/DC_Extended_Universe

 

Człowiek ze stali - swego czasu bardzo mi się podobał
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości - taki średniak
Legion samobójców - straszne gunwo, jeden z najgorszych filmów wszech czasów
Wonder Woman - przyjemne, głównie ze względu na Gal, ale przyjemne
Liga Sprawiedliwości - nie widziałem
Aquaman - nie widziałem

Shazam! - też przyjemne
Ptaki Nocy - nie widziałem

 

Ogólnie jakiegoś szału wielkiego nie ma, ale przy niektórych można miło spędzić czas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

W weekend (22.08 o 19.00 polskiego czasu) startuje DC FanDome. Będą newsy z takich rzeczy jak Justice League Snydera, Suicide Sqad Gunna, Wonder Woman oraz gierek i innych. Będzie można obejrzeć wsio na stronie https://www.dcfandome.com A całość potrwa równe 24h.

Będzie też można zobaczyć najnowszą animację z eSem Superman: Man of Tomorrow

Osobiście liczę na jakieś info o nowym Batku, Green Lanterns na HBO czy Black Adamie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.08.2020 o 10:03, Kalel napisał:

chyba zrobią Flashpoint ale z punktu widzena drugiego Flasha :D

Teraz liczymy na cameo Gustina.

Kurde, nawet jak film będzie średni, to sam fakt zobaczenia znowu Afflecka i przede wszystkim Keatona jako Caped Crusaderów powoduje u mnie natychmiastową erekcję. Serio, dla mnie teraz nie ma bardziej wyczekiwanego filmu o facetach w rajtuzach, niż 'Flash'. Oki, obok 'The Batman'.

Odnośnik do komentarza

Z tym, że Flashpoint był pomysłem zaraz na początku, a po zawirowaniach i niemal ucięciu filmu wiadomo tylko tyle, że będą Batmany od Afflecka i Keatona. To zaś sugeruje najpewniej multiwersum. Keaton nie będzie grał Thomasa Wayne'a tylko burtonowskiego Bruce'a więc samo to sugeruje brak Flashpointu.

Cóż, zawsze powtarzałem, że multiwersum to obusieczny miecz. Można ładnie poszaleć i zrobić naprawdę przyzwoite filmidło (Spider-Man Multiverse) albo kompletnie ujebać system. Jedno jest pewne. Przez multiwersum śmierć tak naprawdę nie ma znaczenia. No i skrajnie konserwatywni komiksiarze mogą mieć solidny ból dolnych partii ciała bo nic nie stoi na przeszkodzie by poprzestawiać płeć, orientację, itd. czołowych filarów Ligii.

Na sam film nie czekam zupełnie. Raz, że koncepcja postaci Ezry kompletnie mi nie leży (bardziej Bart niż Barry), dwa, zbyt dużo szamotaniny przy produkcji, a trzy, za scenariusz odpowiada babka od Birds of Prey i Bumblebee. Ten ostatni sporo lepszy od Transformersów Bay'a ale to akurat nie jest wyczyn :reggie:

 

Zobaczymy co przyniosą newsy z FanDome.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...