Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

W ten weekkend rusza Stress Test. Czyli umożliwi grę, każdej osobie mającej konto na www.pathofexile.com. Jeśli lubicie hack n slashe, musicie tą grę wypróbować. Jak dostać się do bety, by grać dłużej - jest info na stronie, a teraz o samej grze.

 

Filmik z end-game

 

http://www.youtube.com/watch?v=97SskaQuijo

 

Path of Exile to mroczne MMO osadzone w świecie fantasy. Gra jest dziełem nowozelandzkiego studia Grinding Gear Games. W grze występuje sześć klas postaci. Wśród nich znajdują się między innymi rabuś, łowca, templariusz oraz wiedźma. Każdego z bohaterów reprezentują trzy cechy: siła, zręczność oraz inteligencja. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

 

 

Path of Exile to produkcja z gatunku MMO stworzona przez studio Grinding Gear Games. Gracz wciela się w bohatera, który został wygnany z ojczyzny na zniszczony i nieprzyjazny kontynent, Wraeclast. To do niego należy decyzja czy w obliczu zabójczego postapokaliptycznego świata fantasy sprzymierzy się z innymi banitami, czy też spróbuje działając na własną rękę stawić czoła przeciwnościom losu.

Świat gry w przeciwieństwie do większości gier MMORPG jest instancjonowany, tzn. po opuszczeniu miasta każda drużyna porusza się po automatycznie wygenerowanych krainach. Optymalnie grupa powinna się składać z około 4 – 8 bohaterów. Pod tym względem Path of Exileprzypomina rozwiązanie zastosowane w serii Guild Wars. Oprócz trybu kooperacji możemy również wziąć udział w zawodach PVP, w których w pojedynkę lub zespołowo walczymy z bohaterami kierowanymi przez innych graczy.

W grze występuje sześć klas postaci. Wśród nich znajdują się między innymi rabuś, łowca, templariusz oraz wiedźma. Każdego z bohaterów reprezentują trzy cechy: siła, zręczność oraz inteligencja.

W Path of Exile mamy do czynienia z nieliniowym systemem rozwoju. Wszystkie posiadane przez nas aktywne umiejętności materializują się w ekwipunku w postaci specjalnych kryształów, które wraz z postępami w grze zwiększają swoją moc. Można je później umieścić w odpowiednio do tego dostosowanych przedmiotach uzyskując specjalne efekty.

Rozgrywka została zaprezentowana w rzucie izometrycznym przywodzącym na myśl takie serie jak Diablo czy Sacred. Nie brakuje w niej krwawych animacji.

Podobnie jak przypadku większości darmowych gier MMO, twórcy wprowadzili szereg mikropłatności. W zamian za prawdziwe pieniądze możemy między innymi wykupić dodatkowe animacje postaci, barwniki do ubrań, alternatywne efekty czarów czy zwierzątka.

 

-1961507562.jpg

-1961509781.jpg-1961510984.jpg

  • Replies 430
  • Views 89.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I GRAĆ W PoE BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ

  • raven_raven
    raven_raven

    Kiedyś się nauczę grać w tą grę, wierzę.

  • To nie jest mmo. Grales kiedys w diablo albo torchlight?  Jesli tak to wiesz czego sie spodziewac. Mozesz sobie przejsc fabule i ciachac potworki, a mozesz tez przysiasc i farmic sprzet.

No ja na pewno sprawdzę...

Tych bet to się ostatnio całkiem sporo wysypało. No ale chciałem też to sprawdzić i jeśli tylko czas pozwoli to sobie obadam te Path of Exile bo zapowiada się całkiem fajnie.

Za późno sie zorientowałem że jest ten Stress Test i zassałem dopiero wieczorem, ale jak już zacząłem grać... Tak skończyłem dopiero dzisiaj o 9 rano, kiedy się ten test skończył. Strasznie wciąga, jest miodne niczym Diablo i chodzi na moim shitowym kompie, a to już duuuży plus.

 

Pograłem Witch, dobiłem do bodajże 16lvl'a i czasami było ciężko, niektórzy przeciwnicy są wymagający, szczególnie walki z Bossami.

Bardzo podoba mi się system skilli, które wrzuca się w sloty w itemach, drewko skilli pasywnych ala Final Fantasy X i ogólnie klimat.

Teraz chętnie pograłbym Templariuszem...

 

Nie ma ktoś czasem beta key'a na zbyciu? :>

  • Author

Jak wejdę w posiadanie takowego to się podzielę :)

  • 1 month later...

Mi się udało dostać do bety, pograłem ze 2 tygodnie i na prawdę super :) Ale poczekam na finalną wersję bo na razie są ukończone jedynie 2 akty. Po ukończeniu aktu 2 wracamy ponownie do aktu 1 i od początku robimy wszystkie questy tyle że na wyższym poziomie trudności. Ile można przechodzić to samo.

 

Co nie zmienia faktu że gierka jest zacna i jak na F2P nie ma czegoś takiego jak Pay to Win. Rzeczy które będą w sklepie i które będzie można kupić za normalną kase to jedynie skórki czy efekty wizualne, nic co wpływa na rozgrywkę.

Gra jest słaba,ogólnie nużąca i kiepsko wykonana.

Niestety.

Ale za 10 dni Torchlight 2 :)

  • 3 months later...
  • Author

23.01.2013 Rusza Open Beta.

 

FRBCA-ZWL8G-P66NC-ZFF2P Klucz do gry na teraz.

 

Pobierać i grać :)

  • 1 month later...

Gra ktoś? Ruszyła Open Beta, więc postanowiłem dać szansę temu (ponoć) Diablo-killerowi.

 

Póki co jestem na początku, wiedźma 9 lvl i zapowiada się ciekawie. Sprytny system postaci, dużo możliwości rozwoju umiejętności i całkiem ładna grafika.

 

Dodawać mnie do znajomych:

acc: Szakir

postać: SumoBicz

Edited by Shankor

Tez to wlasne cisne, niesamowita gra. To naprawde jest darmowe? Ciezko uwierzyc...

 

PvP piekna sprawa, system rozwoju postaci to BAJKA.

Gra jest świetna, u mnie Diablo 3 poszło w odstawkę do czasu aż naprawią te popłuczyny dodatkami.

 

Pomyślcie, jak by ta gra wyglądała gdyby miała taki budżet jak D3...

 

Btw, system skilli i pasywów jest żywcem ściągnięty z Finali 7 i 10, ale pasuje tu idealnie.

Edited by smoo

Wczoraj zainstalowałem i mnie pochłonęło, kapitalny tytuł. Ciekaw jestem tylko jak bardzo rozwiną system mikropłatności bo póki co to oprócz powiększenia skrytki nie widziałem tam nic co byłoby przydatne podczas gry.

 

Ściągać kto jeszcze nie grał

Wczoraj zainstalowałem i mnie pochłonęło, kapitalny tytuł. Ciekaw jestem tylko jak bardzo rozwiną system mikropłatności bo póki co to oprócz powiększenia skrytki nie widziałem tam nic co byłoby przydatne podczas gry.

...i to jest problem.

Jeżeli masz wszystko co potrzeba dostępne, to nie masz potrzeby wydawania kasy. Jak nie wydajesz kasy, to gra upada, bo nie ma funduszy na jej utrzymanie. Każde F2P utrzymuje się z tego, że w miarę stała cześć graczy kupuje regularnie to i owo.

  • Author

Możecie mnie też dodać Id: kruhol , char: Bogdanka

...i to jest problem.

Jeżeli masz wszystko co potrzeba dostępne, to nie masz potrzeby wydawania kasy. Jak nie wydajesz kasy, to gra upada, bo nie ma funduszy na jej utrzymanie. Każde F2P utrzymuje się z tego, że w miarę stała cześć graczy kupuje regularnie to i owo.

 

Mam nadzieję, że się nie zapędzą w jakiś kozi róg z tym. Wprowadzą po czasie typowe pay2win to masa ludzi zrezygnuje. Szczerze to gra tak mi się podoba, że spokojnie dałbym za nią 100zł, jak nie będzie płatne to pewnie i tak zainwestuję w nią, żeby dać coś zarobić chłopakom.

 

Mogą też dać podstawkę za free, a robić płatne dodatki bez zmieniania systemu mikropłatności.

W tego typu grach podstawka traci jakiekolwiek znaczenie jeżeli wychodzą dodatki. To jak by zrobić darmowe SimCity gdzie masz jedynie dostęp do budowania dzielnic mieszkalnych - zero elektrowni, zero ekonomii etc. Jeżeli za możliwość normalnej zabawy TRZEBA zapłacić, to to nie jest już F2P.

Uważasz, że gra jest dobra, że warto ją wspierać? Zapłać coś. Nie musi być majątek. Bądź jednym z tych co potrafią docenić czyjąś pracę a nie tylko żerować licząc że inni zapłacą ;)

Edited by Kazuun

  • 3 months later...

Gra ktoś? Sam od kilku dni gram a i tak jestem pod wrażeniem jak można było tak mocno zepsuć D3 skoro tak łatwo można było zrobić grę w stylu PoE. Może i grafika i animacja to nie jest obecna generacja, ale miód aż wylewa się z ekranu. No i nie będzie już żadnego wipe'a także można grać spokojnie :)

Edited by Kymel

Według mnie grafika jest lepsza niż w D3. Sukcesem jest system umiejętności i waluty. Cały czas poprawiają i udoskonalają, co tydzień patch z nową zawartością. Jak wyjdzie to z bety to zniszczy D3 na całej linii. Poza tym wyścigi i sezony. Cały czas coś się dzieje.

Taką oprawe powinno mieć D3 a nie jakieś (pipi)ane cukierki żeby skusić graczy z WoW - jedna z nielicznych gierek które moim zdaniem warto wspierać.

 

acc: Drczekolada

postać:Riwitudal

Według mnie grafika jest lepsza niż w D3. Sukcesem jest system umiejętności i waluty. Cały czas poprawiają i udoskonalają, co tydzień patch z nową zawartością. Jak wyjdzie to z bety to zniszczy D3 na całej linii. Poza tym wyścigi i sezony. Cały czas coś się dzieje.

hmm a to czasem nie jest tak że D3 zniszczyło się samo? A właściwie Blizz sobie sam je zniszczył.

 

Mam rangera na 64 lvlu HC, niedługo planuje na mapy zacząć chodzić ale jeszcze musze jakiś lepszy equip podłapać.

Streamuje to od czasu do czasu, nikt nie ogląda ale przynajmniej nagram jak gine w endgame'ie :D

 

Gracie na HC czy Default?

  • 5 months later...

Widzę, że gra miała oficjalną premierę i trafiła na Steam.

 

Czy to jest typowe MMO z nieskończonym grindem, czy ma to jakąś fabułę do przejścia i zapomnienia? F2P generalnie oznacza jakąś formę grindu, niezależnie od intencji twórców, a nie jestem pewien czy będę w stanie sobie pozwolić na coś takiego, a tym samym czy jest w ogóle sens grę zaczynać. Jak to wygląda pod kątem questów czy innego postępu? Czy trzeba grać multi, czy można solo się pobawić bez szczególnych restrykcji?

Podobno (nie wiem tego z własnego doświadczenia, ale grą się interesowałem), można dość normalnie grać bez płacenia, a kasa jest Ci potrzebna na jakieś dekoracyjne rzeczy. Ogólnie wyczytałem, że gra jest całkiem dobrą alternatywą dla Diablo 3, ale nie ma tak płynnej (smooth) i przyjemnej walki, a więc trochę bardziej przypomina nudny grind. Choć jest też spore grono osób, które sobie chwali. Ciekawej fabuły raczej brak.

Za kase sa pety, sloty na postacie, chyba wieksze inventory. Nic ulatwiajacego grind czy tego typu rzeczy Mozna grac bez placenia i nic sie nie traci.

Nie chodzi tyle o same płacenie, tylko czy gra ma w ogóle sens. Niektóre MMO można męczyć całymi dniami tylko żeby dobić do endgame, podczas gdy wiele innych tego typu slasherów mających tryb single da się przejść w kilka-kilkanaście godzin. O to mi głównie chodzi - czy jest sens się zabierać za to nie mając szczególnie czasu na kolejne MMO, czy też da się w to pomłócić (powiedzmy) do ukończenia jakiegoś głównego wątku i zapomnieć? Raidy czy nie wiem jaki tam jest odpowiednik tego typu wypadów mnie nie interesują.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.