Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak jeszcze potrafię zrozumieć, ze ktoś używa telefonów na androidzie, to tablety inne niż iPad to xD. Używam w sumie od iPada 2, poprzez mini, iPada air a teraz mam iPada 2018 i działa żyleta, bateria jak nowa ekran dalej top. Używany codziennie, najlepiej wydane 2k w historii mojej elektroniki. Teraz tez z niego pisze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem do czego i do jakich treści chcesz używać tego tabletu, ale zauważ, ze większość monitorów do PC również jest na IPS. To nie TV, gdzie nie akceptuje nic oprócz OLEDem, tutaj bardzo dobry IPS jest według mnie idealny i nie przeszkadza w żadnym wypadku.

 

@WisnieR przejedz się do pierwszego lepszego ispotu i zobacz, w tej cenie nie ma nic lepszego na androidzie (w większej tez nie). Serio, tak jak ktoś wyżej napisał, jakiś powód jest, ze w tabletach Apple ma praktycznie monopol na całym świecie.

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza

No, fakt że Apple ma monopol na urządzenie, na którym nie ma nawet (pipi)anego kalkulatora, mówi wiele - przyzwyczajenia klientów i tyle.

Akurat uważam, że w iPad to jedyne urządzenie Apple, które jest warte swoje ceny, no jeszcze Air Podsy. Jeśli chodzi o wydajność, to w tej cenie nie kupi się nic nawet bliskiego na androidzie, bo w najtańszym iPadzie siedzi Bionic A13, który jest po prostu flagowym procesorem Apple, bo robią tylko jeden smile.gif

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, messer88 napisał:

skoro jest na innych sprzętach to serio nie ma na ajpadach? xd 

Odnosili się do tego lata temu. Tłumaczenie jest równie potłuczone jak nieraz logika tej firmy. Nie pasował im kalkulator z iPhona na tablecie i rzekomo nie mają do dzisiaj wizji takowego żeby pasował do wizji tego urządzenia :CoolStoryBro:

Odnośnik do komentarza

Ej przyszedł dzisiaj ten iPad i poza tym, że nie mogę się odnaleźć w menu, to chyba go oddam. Nie sprawdzałem wcześniej tej opcji, bo myślałem że to oczywistość, ale iPad nie obsługuje funkcji profilów. To tak nie za bardzo się nadaje na urządzenie rodzinne. Nie można stworzyć profilu gościa czy nawet dla dzieci. Zalogowałem się na swoim koncie i żona teraz korzystając z iPada ma dostęp do moich danych, wiadomości, itp., a dzieciaki mogą mi kartę w AppStore wyzerować.

Apple xD Wiadomo, dla nich każdy ma kupić swój egzemplarz, a nie jakieś dzielenie konta jak w Netflixie.

Ha tfu na te firmę.

Odnośnik do komentarza

To stwórz nowy profil na iPadzie. Na swoim urządzeniu załóż rodzinę, dodaj tam ten profil z nowego iPada i skonfiguruj sobie tak, żeby mogli korzystać z Twoich zakupów, ale nie z karty. W czym jest problem? 

Nie rozumiem jak można się nie odnaleźć w menusach na iOS czy tam PadOS. To chyba najbardziej intuicyjne urządzenia ever

Odnośnik do komentarza

Może problem jest w tym, że nie mam ochoty się bawić w jakieś pierdolenie z obchodzeniem tego, skoro u konkurencji po prostu na urządzeniu może być wiele profili w tym dla dzieci i gościa i nie muszę robić przysiadów z wymykiem, żeby mogło z niego korzystać kilka osób w sposób w pełni spersonalizowany, zachowując swoje dane i ustawienia tylko na swoim profilu.

 

Nie, dla mnie nie jest najbardziej intuicyjnym urządzeniem. iOS jest ładny i działa płynnie, ale na pewno nie jest intuicyjny. Brak standaryzacji w nawigowaniu w apkach chociażby, w YouTube nie ma gestu "wstecz" mimo, że w samym iOS i reszcie aplikacji jest. Trzeba w dół przeciągnąć okno aktualnego wideo, żeby zrobić krok "wstecz" i wrócić do strony głównej Youtube. W jednej apce przesunięcie palcem działa jako wstecz, w innej nie. Dlaczego? nie wiem, na Androidzie gest wstecz jest po prostu guzikiem wstecz w każdej aplikacji i każdym miejscu w UI.

 

Wyłączenie opcji autoryzacji Touch ID w App Store dla darmowych też nie w tym miejscu co trzeba ale w końcu się udało. Ta sama opcja jest w dwóch miejscach w ustawieniach. Można odznaczyć Touch ID/Face ID w zakładce Face ID/Touch ID dla App Store ale to samo jest też Dostępność->Face ID/Touch ID i potwierdzanie uwierzytelnianie w App Store. Któreś w końcu zadziałało ale dla mnie naturalnym i domyślnym było oczywiście te złe ustawienie i za cholerę nie mogłem tego wyłączyć.

 

Samego iPada zostawiłem, bo spodobał się żonie i sobie oglądamy na nim Netflixa w łóżku i przeglądam na nim forumek. Na pewno nie kupiłbym 10 gen za 2600zł, ale  gen za 1700zł jest wyceniony bardzo dobrze. Za to naprawiam tablet na Androidzie dla dzieciaków bo jednak iPad nie nadaje się na urządzenie rodzinne.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Są jeszcze gdzieś do kupienia jakieś w miarę przyzwoite, budżetowe tablety 7" ?

 

Mam jak zwykle dość specyficzną potrzebę zachciankę, bo chciałbym jak najmniejszy tablet. Mam jakiś stary, ~7 letni Lenovo, który idealnie mi się sprawdza, ale to już tak stara wersja Androida, że wiele nowego się na tym nie odpali. Plus muli przy najprostszych czynnościach.

 

Z początku się ucieszyłem, bo w Euro RTV były jakieś Lenovo w okolicach raptem 200zł, ale niestety tylko w wybranych sklepach jakieś resztki. Nic poza tym nie widzę, wszystko duże, albo drogie.

 

Zarazem nie chcę przepłacać, bo od tego mam większy porządny tablet. Ale chciałbym taki "śmieciowy" do streamingu i przeglądarki, właśnie 7".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...