Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Bo dużo przeglądarek ma jakieś ograniczenie streamingowe. Albo ogranicza się do 720p, albo potrzebuje jakichś wtyczek, żeby wyświetliło netflixa w 1080p. Tak jest na PC, więc można założyć, że na urządzeniach przenośnych jest podobnie, albo i gorzej.

 

Cytat

 

Google Chrome: Up to 720p (although you can get 1080p using Chrome OS)

Firefox: Up to 720p

Opera: Up to 720p

Safari: Up to 4K (requires a select 2018 Mac or later with an Apple T2 Security Chip and MacOS 11.0 Big Sur or later)

Microsoft Edge: Up to 4K (requires HDCP 2.2-compliant connection to a 4K display, with at least Intel’s 7th-gen Core CPU, plus the latest version of Windows)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Ostatnio Nokia wypuściła tablet Nokia T20. Z gwarancją 3 lat wsparcia aktualizacjami bezpieczeństwa i ponoć dwoma dużymi aktualizacjami Androida. Wersja LTE coś w granicach 1k PLN. Jak nie masz zamiaru sterować tym tabletem arsenałem broni jądrowej czy podróżować na Marsa to całkiem sensowny wybór.

https://android.com.pl/recenzje-2/434591-nokia-t20-recenzja-test-opinia-czy-warto-kupic/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A jak rozumieć tę średnią wydajność? Netflix może mulić, albo otwieranie większych dokumentów, czy bardziej, że jakieś gierki lepsze będą się krzaczyć?

 

Coś takiego wpadło mi w oko:

 

https://www.x-kom.pl/p/580749-tablet-10-lenovo-tab-m10-plus-p22t-4gb-64gb-android-pie-lte-fhd.html

 

No i Samsung, ale są problemy z dostępnością:\

 

https://www.x-kom.pl/p/588114-tablet-10-samsung-galaxy-tab-a7-104-t505-lte-3-32gb-szary.html

Odnośnik do komentarza

Nokia dość świeży sprzęt, musiałbyś poczekać na więcej recenzji. Ja go w ręce nie miałem.

Co do Lenovo, to chyba z wydajnością nie lepiej, wiadomo, półka cenowa robi swoje.

Z jednej z recenzji 

Cytat

Tam Smart Tab M10 pokazuje swój bardzo spokojny temperament. W środku trudzi się MediaTek Helio P22T, jednostka już dość wiekowa. Dla graczy oznacza to długie czasy oczekiwania i zredukowane ustawienia grafiki. Lenovo jest jednak wystarczająco szybki w klasykach takich jak Kości Dice Clubs i sprawdza się podczas surfowania po internecie, ale do wszystkich trudniejszych zadań brakuje mu mocy.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, krupek said:

Co najlepiej wybrać, albo czym sie kierować w wyborze tableta za ok. 1k? Ma mieć 10 cali, modem gsm, będzie używany do Netflixa, internetu i przeglądania dokumentów, głównie pdf.

Kupowałem tablet pod Netflixa itp. i jeśli oglądasz bez słuchawek, bardzo robią głośniki stereo po obu stronach w pozycji horyzontalnej. Ale nie wiem czy za 1k się coś znajdzie podobnego, osobiście zmieniłem wówczas iPada mini 2 na Samsunga S5e, którego bardzo sobie chwalę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, krupek napisał:

Kupiłem ten model kilka miesięcy temu i na proste potrzeby jest "ok". Do Netflixa sprawdza się super, dźwięk jest bardzo dobry jak na tego typu sprzęt (dwie pary głośników z dolby atmos po obu stronach sprzętu). FHD, nic nie tnie, nie muli. Ekran i kolory ładne, spoko kąty widzenia.

 

Przeglądarka czasem przymuli, co zauważyłem już na świeżo uruchomionym sprzęcie bez żadnego syfu pracującego w tle. Może kwestia łącza, nie wiem. Ogólnie używam sporadycznie, jak nie chce mi się kompa odpalać.  Myślę, że z PDFami też nie powinno być problemów.

 

Gierek nie testowałem, za wyjątkiem dwóch, z czego jedna muzyczna/rytmiczna - działa i wygląda ok, ale przy 3D czasem zaczynała ciąć. Generalnie jednak nie było to istotne dla mnie kryterium przy zakupie.

 

Dokupiłem do tableta etui Dux Ducis i jest elegancko - ładnie dopasowane, ekran odpala i gaśnie przy zamykaniu/otwieraniu. Podstawka magnetyczna średnio regulowana, ale w miarę stabilna.

 

Jak będzie dostępny w ofercie, to na Twoje potrzeby myślę nie będzie to zły wybór.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 7 miesięcy później...

Czy  ktoś się orientuje, czy jest opcja zablokowania obrazu na tablecie z androidem? Galaxy tab konkretnie.

Przerysowuję element z ekranu, w terenie nie mam drukarki.

Kładę kartkę na ekranie, ekran podświetlam na max, ale ta kartka na ekranie dotykowym powoduje, że obraz pod nią wariuje i zmienia skalę. Jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
9 minut temu, Crazy Horse napisał:

Bezproblemowo podepniesz pod galaxy tab, ja do niego już wszystko parowałem  każdy pad, klawerka-ale cena wyższa.

*pada od playstation nie parowałem, ale od xboxa i jakiegoś noname i prawilnie śmigają. Klawerka powinna każda.

O ktorym Galaxy Tab konkretnie piszesz? Troche tego w sklepach jest chyba?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Szukam tabletu do domu głownie dla dzieciaków + filmy w łóżku pod kołderką z żona + wszelkie wyjazdy itp.

 

Syn zbił nam Huawei Media Pad T5. Był tani i świetnie się te kilka lat spisywał, ale utknął na Androidzie 8 i strasznie wolno się ładował. Wiadomo też, że wydajność była "wystarczająca" ale potrafił się w Chrome zamulić. Mogę w serwisie Huawei za 231zł wymienić wyświetlacz ale chyba kupiłbym już coś nowszego. Strasznie drogie te tablety. Myśłałem o Samsungu ale coś najtańszego z OLEDem to S8+ za 4000zł ... No tyle to nie.

 

Póki co na razie sensowny się wydaje tylko Lenovo M10+ 3 generacji na snapie 680 za 1200zł. 4 głosniki, dobra rozdzielczość ale tylko 4GB RAMu i Snap z niskiej półki.

https://www.x-kom.pl/p/1088209-tablet-10-lenovo-tab-m10-plus-qs680-4-128gb-android-12-lte.html

 

Może najtańszy Ipad?

https://www.x-kom.pl/p/681239-tablet-10-apple-ipad-102-9gen-64gb-wi-fi-space-gray.html

 

Odnośnik do komentarza

To ma być też sprzęt dla dzieciaków głównie. Ogólnie sobie to bym nawet tego S8+ kupił i sobie na nim zdjęcia S-Penem obrabiał, ale nie dam dziecku do ręki tabletu za 4000zł... Tak więc też chciałbym aby ewentualnie koszt "zniszczenia" nie był za duży i łatwo było wymienić zbity ekran. Szkoda że Huawei umiera - obsługa posprzedażowa jest dla mnie numer 1. Mają swoje własne serwisy, a ceny części i usług to grosze. Taka wymiana ekranu w tym Ipadzie to już 700zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.