Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo

Dobrze by było, żeby na konsolach więcej wychodziło bijatyk, slasherów, platformówek, adventure, RPG/JRPG itp. Takich gier mi strasznie brakuje. Ucieszyłbym się na więcej gier na podstawie filmów, komiksów, mangi itp. Z drugiej strony, mogliby postarać się aby np. na nowych kontrolerach ruchowych, które moim zdaniem bedą - wychodziły jakieś strategie, MOBA, hack'n slash - gatunki których jeszcze nie było. To by uczyniło konsolę pod względem gatunków gier kompletnymi. Gry F2P mogłyby być, ale nie dominujące, chodzi mi o sam fakt darmowego ,, testu " gry, bo sami najlepiej ocenimy czy coś nam działa czy nie - np. każda gra z jakimś powiedzmy sobie darmowym okresem próbnym. Jeśli chodzi o DLC, to albo potężne dodatki, tak z 2 - 3 GB, albo wcale. Bo jaki jest sens w kupowaniu czegoś co odmieni wrażenia o 1% ? Usługi online mogliby poszerzyć,np. o wspomniane wcześniej bajery, jeśli chodzi o płatny online, tak, ale pod warunkiem że będzie coś naprawdę w zamian konkretnego. Nie obraziłbym się o dużo gier ze split- screenem. Natomiast moc konsol to dla mnie może być to FHD + stałe klatki + AA.

Odnośnik do komentarza

Xbox 360 i PS3 umierają za 2-3 lata już doszczętnie zapewne. Nowe konsole wcale mnie nie rajcują!

Skąd wiesz czy cię rajcują czy nie jak jeszcze żadnej nie widzialeś w akcji (pomijając wii u) ? :P Sądzę, że jak zobaczysz jak na tym wyglądaja gry + parę nowych, fajnych ip to zmienisz zdanie ;)

 

Nie karm trolla, zbanowanego na dodatek.

Odnośnik do komentarza

Ja liczę po cichutku, że nastąpi przesyt strzelankami i po prostu przestaną się tak dobrze sprzedawać. Nie mam nic przeciwko gierkom w pierwszej perspektywie jak np. Bioshock, czy Dishonored, ale takie zwyczajnie strzelanki bazujące tylko na bieganiu z pistoletem mnie zwyczajnie nudzą.

 

Chciałbym na nowej generacji zobaczyć coś nowego albo jakieś innowacyjne połączenie znanych już elementów.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

(pipi)a te strzelanki tpp powinni wyiebac w kosmos. Najwięcej crapów wychodzi właśnie w tym gatunku i zalewają nas klony klonów klonów. Co roku przynajmniej jeden gniot. Zostawić te najlepsze marki jak gearsy, max payne i moze cos co pominąłem, a reszta nara.(takie gry jak Uncharted nie wrzucam do tego wora, bo jednak ona nie skupia się tylko na strzelaniu)

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

a mnie za to ciekawi jak sie bedą prezentować te gry, czy bedzie skok jakościowy powodujący opad szczeny, czy tylko delikatna ewolucja i takie pecetowe ultra high+ ?

 

np czy dostaniemy na gameplayu to co tu widać, a moze cos lepszego? no i pytanie czy to co tu widać to jest już opad szczeny czy tylko drobna ewolucja?

 

jak wiadomo jest wiele szumnych zapowiedzi (np kiedyś trailer mostostroma 1) a potem sie okazuje że aż takich cudów nie ma

ciekawe jak bedzie tym razem

Odnośnik do komentarza

 

Plotki na temat PlayStation 4 są jak bumerang. Atakują nas jednego dnia, by po pewnym czasie dać nam spokój na kilkanaście dni. Później znowu wracają ze zdwojoną siłą i z każdą kolejną informacją, nabierają sensu i być może jakaś cząstka prawdy w nich jest. Tym razem nowe plotki częściowo potwierdzają stare informacje, jednocześnie zdradzając nam to, co każdy z nas chce słyszeć - PlayStation 4 będzie nastawione na gry i multimedialność zejdzie na drugi plan...

Informacja pojawiła się na serwisie PasteBin i jak każdą plotkę - należy ją traktować nie do końca poważnie, ale warto się nad nią pochylić skoro przynosi takie informacje, jak te zawarte poniżej.

Nadal używana jest nazwa kodowa Orbis, z tym, że zmieniła się specyfikacja konsoli. Z początkowych 2 GB GDDR5, zrobiła się jedna wielka niewiadoma z planowaną zmianą daty premiery konsoli na jesień 2014 gdyby taka ilość najszybszej pamięci miałaby zostać. Problemem jest to, że Sony czeka aż GDDR5 potanieje i stanie się lepsze w procesie produkcyjnym. Aktualnie chipy pobierają zbyt dużo energii, za bardzo się grzeją, a do tego plotki mówią, że Samsung wycofa się z produkcji GDDR5.

PS4 ma posiadać 6 GB zunifikowanej pamięci RAM (2GB GDDR5+4GB) z czego 512 MB albo 1 GB (zależy od opcji) zostanie przeznaczone na system operacyjny konsoli. Jak już wspomniałem, problemem Sony jest technologia i japońska firma czeka aż sprzęt potanieje. Jeśli nie i premiera odbędzie się wcześniej, to konsola otrzyma 4 GB zunifikowanej pamięci RAM.

Procesor będzie pochodził od AMD, co potwierdza wcześniejsze plotki, jednak ciekawe informacja dotyczą karty graficznej, która wydajnością ma dorównać AMD Radeon 8870 w wydaniu technologicznym nowszej wersji - 9770, wokół którego chipu krąży mnóstwo pogłosek o zmniejszonej cenie i poborze mocy przy wzroście wydajności. Pogłoski mówią o wydajności rzędu 4.2 teraflopów.

W roli odtwarzacza pozostanie Blu-ray, jednak będzie nowszy technologicznie i pozwoli na szybszy odczyt danych z płyt. PS4 skupi się mocno na technologii 3D i 4K. Jedna z plotek mówi, że Sony mocno namawia twórców na implementację opcji 3D w każdej ze swoich gier. Smutna informacja? PS4 nie będzie wstecznie kompatybilne z racji zmiany sprzętu z IBM Cell na AMD.

Najważniejsza informacja jednak dotyczy ceny. Opcje mają być dwie - wersja podstawowa za 449 euro, czyli 1799 złotych, lub wersja Premium za 1999 złotych.

Anonimowe źródła z obozu ekip tworzących gry donoszą, że Sony dało jasny sygnał - PS4 będzie konsolą nastawioną na gry, nie na multimedia. Sony mocno pracuje by zadowolić graczy, bo zrozumiało, że oni są w stanie ocalić markę PlayStation, dlatego też otrzymamy mnóstwo opcji interakcji z innymi - chat, video rozmowy, cross-game chat. Łyżką dziegciu jest jednak informacja, że Sony aktualnie nie potrafi sobie poradzić do końca z systemem operacyjnym, który jest we wczesnej fazie tworzenia.

Oczywiście to wszystko plotki i ile z nich okaże się prawdziwe dowiemy się być może już w przyszłym roku. Do tego momentu pozostaje nam bawić się w spekulacje i zachcianki.

http://www.ps3site.pl/playstation-4-moze-byc-przepotezna-maszyna-do-gier/128948

Odnośnik do komentarza

A ile może potanieć przez rok? Niedużo, zwłaszcza, że produkcję trzeba zacząć ze znacznym wyprzedzeniem.

tyle ze z opisu wynika ze to ma byc na nowkach czesciach.

Jak teraz są radki seria 7 a oni chca na 9 klepac ps4. ( a serie wychodzą co rok)

Tym bardziej bym na to nie liczył.
Odnośnik do komentarza

a mi sie wydaje że takie dosyć szczegółowe polotki można o kant dupy rozbić, skoro nawet nie było ani oficjalnej ani nieoficjalnej zapowiedzi konsoli, sporo ludzi mowi że przez kłopoty finansowe sony ps4 wcale nie wyjdzie

a tu nagle ktoś podaje jakie będą wersje ramu

 

jeśli konsola powstaje to pewnie ktoś tam ma takie informacje, ale żeby one tak poprostu wyciekły? jakoś wątpie

 

 

ciekawe czy pierwsza wersja konsoli będzie wielkim klocem tak jak ps2 i ps3

 

ogólnie ta niby specyfikacja brzmi jak średnio-mały krok do przodu, a nie jak rewolucja na miare psx -> ps2

 

obawiam sie też że przy obecnym pędzie technologicznym długowieczność konsoli będzie dosyć bolesna, bo pewnie już 3-4 lata po premierze najnowsze PCty będą mialy wielką przewage, o wiele wiekszą niż mają teraz po 7 latach.

z drugiej strony PC z tak ogromną przewagą to pewnie jakieś 5k, a konsola poniżej 2k, wiec jednak jest różnica

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Wii na starcie było już przestarzałe, a wygrało generację i na rynku utrzymało się przez 6 lat. Więc drogi nie wyznaczają już trójkąty, piksele, teksturki. Droga biegnie gdzie indziej. PC nie będą miały ogromnej przewagi, bo to właśnie konsole "blokują" rozwój pecetów. Dla mnie jako gracza jest to sytuacja fantastyczna, bo gry będą musiały wyróżniać się czymś więcej niż osom grafiką

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...